صفحه 43 از 47 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 464

موضوع: دانشگاه ها و رشته ها در سوئيس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه ها و رشته ها در سوئيس

با سلام
    دوستان كسي دانشگاه Zurich University of Applied Science (ZHAW) را ميشناسد؟ آيا زير مجموعه دانشگاه زوريخ است و چقدر اعتبار دارد؟

Junior Member

سلام دوستان. برای رشته هنر و گرافیک کدوم شهر سوئیس بهتره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی شهری

سلام دوستان.کسی از دوستان میتونه منو در زمینه اینکه چه دانشگاه هایی در سوئیس در مقطع دکتری رشته شهرسازی یا طراحی شهری و یا برنامه ریزی شهری داره ،راهنماییم کنه.ممنون میشم

Junior Member

دوستان من یک سوال دارم.
    من امکان گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه ژنو رو دارم. مشکلم اینه که با خانومم می خوام برم سوئد و ایشون دانشجوی فوق لیسانس هستند و اونجا هم می خوان ادامه فوق رو بخونن.
    این دانشگاه تا جایی که می دونم دانشجوهای فوق پول میگیره. من یه حساب سرانگشتی که کردم، هزینه شهریه خانمم به علاوه هزینه زندگی، از فاندی که می گیرم بیشتره!!!
    کسی از دوستان اطلاعات دقیق تری داره؟ قانونی شامل ما میشه که مثلا خانم شهریه نده؟
    ممنون!

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط mc2hamed نمایش پست ها
    دوستان من یک سوال دارم.
    من امکان گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه ژنو رو دارم. مشکلم اینه که با خانومم می خوام برم سوئد و ایشون دانشجوی فوق لیسانس هستند و اونجا هم می خوان ادامه فوق رو بخونن.
    این دانشگاه تا جایی که می دونم دانشجوهای فوق پول میگیره. من یه حساب سرانگشتی که کردم، هزینه شهریه خانمم به علاوه هزینه زندگی، از فاندی که می گیرم بیشتره!!!
    کسی از دوستان اطلاعات دقیق تری داره؟ قانونی شامل ما میشه که مثلا خانم شهریه نده؟
    ممنون!
    فکر کنم منظورتون سوئیس هست!! نه سوئد!!

شهریه دانشگاه در سویس خیلی کمه حدوده ۵۰۰ فرانک در ترم

فاندی که شما از دانشگاه میگیرید باید بین ۳۴۰۰ تا ۴۰۰۰ فرانک در ماه باشه بنابرین برای ۲ نفر کافیه
    شهریه اجباری هست نمیشه نداد ولی همنطور که گفتم خیلی کمه مبلغش در مقابل هزینه های دیگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod_heidari نمایش پست ها
    فکر کنم منظورتون سوئیس هست!! نه سوئد!!

شهریه دانشگاه در سویس خیلی کمه حدوده ۵۰۰ فرانک در ترم

فاندی که شما از دانشگاه میگیرید باید بین ۳۴۰۰ تا ۴۰۰۰ فرانک در ماه باشه بنابرین برای ۲ نفر کافیه
    شهریه اجباری هست نمیشه نداد ولی همنطور که گفتم خیلی کمه مبلغش در مقابل هزینه های دیگه
    ممنون از جوابت دوست عزیز.
    درسته منظورم سوییس بود ولی چون به هردو کشور دارم فکر می کنم قاطی کردم اینجا!
    شهریه تو شهر ژنو هم همین قدره؟ پس چیزی که من شنیدم که سوییس خیلی گرون تر از اتحادیه اروپاست صحت نداره؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mc2hamed نمایش پست ها
    ممنون از جوابت دوست عزیز.
    درسته منظورم سوییس بود ولی چون به هردو کشور دارم فکر می کنم قاطی کردم اینجا!
    شهریه تو شهر ژنو هم همین قدره؟ پس چیزی که من شنیدم که سوییس خیلی گرون تر از اتحادیه اروپاست صحت نداره؟
    بله همسر من دانشگاه ژنو تحصیل میکنه و شهریه فوق لیسانس ترمی ۵۰۰ فرانک هست.

البته هزینه زندگی بالاتر از کشورهای دیگه اروپائی هست (حدودا ۱.۵ برابر) اما خوب فاندی هم که به عنوان دانشجوی دکترا میگیرید تقریبا به همین میزان بیشتره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod_heidari نمایش پست ها
    بله همسر من دانشگاه ژنو تحصیل میکنه و شهریه فوق لیسانس ترمی ۵۰۰ فرانک هست.

البته هزینه زندگی بالاتر از کشورهای دیگه اروپائی هست (حدودا ۱.۵ برابر) اما خوب فاندی هم که به عنوان دانشجوی دکترا میگیرید تقریبا به همین میزان بیشتره
    ممنون!
    این دانشگاه ظاهرا حدود ۳۹ هزار فرانک حقوق ناخالص میدن. یعنی ماهی ۳۲۵۰ فرانک ناخالص. تو سایت دانشگاه نوشته هزینه هرشخض بین ۱۴۰۰ تا ۱۹۰۰ فرانک میشه. با این حساب هزینمون بیشتر از حقوق دکترا میشه.
    شما تایید می کنی چنین چیزی رو؟

Member
    رشته و دانشگاه

مبلغ فاند بستگی به گروه و رشته داره ولی بیشتر از این مقدار هست

اگر قرارداد شما ۱۰۰% باشه حدود 48-50 سالی باید بگیرید که میشه حدوده 3500 در ماه خالص :

http://www.snf.ch/SiteCollectionDocu...eglement_F.pdf

هزینه ۲ نفر که با هم زندگی میکنن کمتر از ۲ برابر هزینه ۱ نفر هست

به نظرم ۲۰۰۰ در ماه برای یک نفر و ۳۰۰۰ فرانک برای ۲ نفر کافی هست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام به دوستان
    اگه میشه منو یکی راهنمایی کنه خیلی ازش ممنون میشم. یعنی این راهنمایی میتونه زندگی منو تغییر بده.
    من سال ۹۲ ارشد نرم‌افزار امیرکبیر قبول شدم و انصراف دادم! اما الان دوباره دارم به ادامه تحصیل فکر می‌کنم و کشور مقصدم رو برای دکتری سوئیس انتخاب کردم اما میخوام ارشدم رو به خاطر هزینه‌هایی که برای دانشجوی ارشد تو سوئیس هست و اینکه فاند نداره، ایران بخونم (تو یکی از دانشگاه‌های امیرکبیر، شریف یا تهران) که چون یه بار با کم خوندن تونستم امیرکبیر قبول شم پس قبولیم با یکم تلاش بیشتر ۱۰۰٪ تضمینیه. یا کسی که میخواد جواب بده فرض رو بر این بذاره که قبولیم صد در صده!
    حالا سوالی که دارم اینه که آیا دانشگاه‌های سوئیس تو پذیرش PhD به سن اهمیت میدن؟ من الان ۲۸ سالمه و زمانی که ارشد رو تموم کنم میشه ۳۱ سالم که با یه سال تاخیر برای کارای پذیرش اون موقع میشه ۳۲! ولی اگه تصمیم بگیرم بخونم تا زمان فارغ‌التحصیلی مطمئناً رزومه‌ی خوبی برای خودم جور میکنم که اگه محدودیت سن نداشته باشن پذیرشم ۱۰۰٪ باشه.
    و اینکه برای PhD رشته‌ی کامپیوتر دانشگاه‌های سوئیس دوره‌ی انگلیسی دارن یا حتماً باید زبان اون شهر رو یاد بگیرم؟
    خیلی ممنون میشم اگه یکی راهنماییم کنه. واقعا آینده‌ی من بستگی به راهنمایی شما داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)