صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 118

موضوع: آشنایی و همراهی برای پذیرش و اقامت در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی و همراهی برای پذیرش و اقامت در سوئد

سلام
    نام:كامران
    رشته موردنظرحقوق بين الملل در مقطع دكترا
    دانشگاه مورد نظر:مهم ادامه تحصيل البته همراه با فاوند
    ترم مورد نظر fall2017
    ساكن تهران
    مدرك toefl دارم 98

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی-علم و صنعت

نام:مریم
    رشته(های) مورد نظر: ریاضی کاربردی- تحقیق در عملیات
    سطح مورد نظر: (Phd)
    دانشگاه(های) مورد نظر: دانشگاههای سطح بالای سوئد
    ترم(های) مورد نظر برای شروع تحصیل: بهار یا پاییز 2017
    تماس:
    ساکن: مازندران
    دیگر توضیحات: تازه برای تافل اقدام کردم.

من به شما پیام دادم اما مثل اینکه نمیتونید پیام تحویل بگیرید. برای phd باید از فرصتهایی که دانشگاه میذاره استفاده کنید

نام: غلامرضا
    رشته(های) مورد نظر: مهندسی صنایع
    سطح مورد نظر: Phd
    دانشگاه(های) مورد نظر: مهم نیست (ترجیحا بورس)
    ترم(های) مورد نظر برای شروع تحصیل: پاییز 2019
    تماس: ###########
    ساکن: کرج
    دیگر توضیحات: آیا در کشور سوئد مهندسی صنایع در سطح phd ارائه میشه ؟ و آیا تحصیلات در این مقطع رایگان هست یا باید پول پرداخت بشه ؟
    ویرایش توسط Simon : May 4th, 2017 در ساعت 10:54 AM دلیل: درج ایمیل خلاف مقررات انجمن می باشد

Junior Member

سلام. من کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل بالای 18.50 دارم و ارشد هم دانشگاه علامه با معدل بالای 19.50 دارم میخونم. برا دکتری به خاطر شرایط خوبی که داره قصد دارم تو سوئد واسه ارشد مجدد و دکتری ادامه تحصیل داشته باشم. میدونم که ارشد مجدد باید بخونی انجا ولی شهریه اش خیلی بالاس میخواستم ببینم ایا کسی میدونه که میشه برا ارشد مجدد هم فاند گرفت؟
    و اینکه علاوه برا ایلتس باید زبان سوئدی هم یاد بگیریم؟
    و ایا همسرم به عنوان همراه اونجا اجازه کار داره؟
    و همینطور درباره شرایط مسکن هم اطلاعات بدید ممنون میشم؟
    آیا مدرک تخصصی رانندگی و پایه یک رانندگی تو سوئد به درد میخوره؟
    تصمیم هم داریم همون جا زندگی کنیم.
    ممنون میشم اطلاعات کاملی بدید. با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aylin20 نمایش پست ها
    سلام. من کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل بالای 18.50 دارم و ارشد هم دانشگاه علامه با معدل بالای 19.50 دارم میخونم. برا دکتری به خاطر شرایط خوبی که داره قصد دارم تو سوئد واسه ارشد مجدد و دکتری ادامه تحصیل داشته باشم. میدونم که ارشد مجدد باید بخونی انجا ولی شهریه اش خیلی بالاس میخواستم ببینم ایا کسی میدونه که میشه برا ارشد مجدد هم فاند گرفت؟
    و اینکه علاوه برا ایلتس باید زبان سوئدی هم یاد بگیریم؟
    و ایا همسرم به عنوان همراه اونجا اجازه کار داره؟
    و همینطور درباره شرایط مسکن هم اطلاعات بدید ممنون میشم؟
    آیا مدرک تخصصی رانندگی و پایه یک رانندگی تو سوئد به درد میخوره؟
    تصمیم هم داریم همون جا زندگی کنیم.
    ممنون میشم اطلاعات کاملی بدید. با سپاس
    سلام دوست عزیز،
    شما از نظر معدل شرایط خوبی داری اما چون رشته من مهندسیه نمیتونم درباره دکترای ادبیات انگلیسی نظری بدم. ولی سعی می کنم تا جایی که میدونم جواب سوالای دیگه رو بدم. با اینکه تمام سوئدی ها انگلیسی بلدن و میتونن با شما مکالمه داشته باشن اما به طور کلی شما برای کار در سوئد و ادامه زندگی اونجا نیاز دارین زبان سوئدی بلد باشین. مشاغلی هست که از شما به عنوان الزام، تسلط به زبان سوئدی نخوان اما در ازاش رزومه بی رقیب نیاز خواهید داشت پس به هیچ وجه امتیاز یادگیری زبان سوئدی رو از دست ندین.
    همسر شما با داشتن ویزای همراه اجازه کار خواهد داشت علاوه بر اینکه خود شما هم به میزان نا محدود میتونین کار کنین (محدودیت 20 ساعت در هفته ای که در اکثر کشور ها هست توی سوئد وجود نداره)
    مسکن هم به شدت به شهری که میرین بستگی داره. قیمت اجاره خونه بسیار بالاست و بعضی شهرا مثل استکهلم یا گوتنبرگ پیدا کردن خونه خیلی سخته اما شدنیه. هزینه تقریبی که بخوام بهتون بگم توی بخش هایی از شهری مثل گوتنبرگ (نه حومه شهر) شما برای دو نفر میتونین خونه 30 تا 40 متری بگیرین با اجاره ماهی 6000 کرون که حدود 600 یورو میشه. البته این حداقلشه.
    درباره گواهینامه هم تنها اطلاعاتی که می دونم اینه که شما یکسال میتونین با پرداخت هزینه نسبتا پایینی، گواهینامه خودتونو بین المللی کنین که بشه رانندگی کنین اما بعد از یکسال باطل میشه و شما باید تو آزمون ها و مراحل گواهینامه گرفتن شرکت کنین تا دوباره اجازه رانندگی بهتون بدن. این سایت خیلی کمکتون میکنه.

https://www.swedenabroad.se/en/about...ing-in-sweden/

امیدوارم کافی بوده باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کامپپیوتر نرم افزار

سلام

دوستان من شنیدم که برای سوئد میشه که ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر داد. کسی در این زمینه اطلاعی داره؟ ممنون میشم به اشتراک بزاره
    در مرود شرایط من هم اگه کسی نظری داره یا راهکاری ممنون میشم اونم بدونم.
    من ارشد کامپیوتر - نرم افزار هستم -کارشناسی از دانشگاه سراسری و معدل 14.70 و ارشد هم از دانشگاه پیام نور با معدل 15.70 مقاله ندارم 7 سال سابقه کار با بیمه دارم و ایلتس اکادمیک 7 دارم

ممنون از همه دوستان

Junior Member

ممنونم از پاسختون من با يه خانمي كه تقريبا ده سال پيش مهاجرت كردن هم صحبت كردم ، ايشون هم تقريبا درباره مسكن حرف شما رو زدن، ولي درباره شانس فاند گفتن چون من رشته ام علوم انساني هست شانس زيادي ندارم و الان بخاطر جنگ سوريه و وضعيت پناهجوها خيلي رو سوئد حساب نكنم چون خونه ايشون گفتن ديگه تقريبا جوري هست كه فقط ميشه خريد كه ما اون پول رو نداريم و بخاطر اينكه يه دختر يك سال و نيمه دارم ريسك نميتونم بكنم و به موسسه مهاجرتي ها هم نميترنم اعتماد كنم، همزمان دارم روي بقيه كشورهاي اروپايي هم فكر ميكنم ولي در كل صحبتهاي نااميد كننده تو پستها زياد هست اين در حالي كه شرايط زندگيمون اينجا هم اينده خيلي روشني نداره و اينطور كه خوندم وضعيت كشورهاي اروپايي الان برا مهاجرا خيلي گل و بلبل نيس، در كل واقعا موندم بايد چيكار كنم ، اينجا درامد همسرم برا يه زندگي معمولي بد نيس حدود هفت ميليون در ماه ه هست و خونه و ماشين امكانات متوسط زندگي رو داريم ولي با اين ارزش ريال و نوسانها معلوم نيس كه چي بشه ، بيشتر كمك كنيد عاقلانه تصميم بگيرم ممنون ميشم چون ججحداقل نميتونم فرزندم رو در شرايط سخت قرار بدم بخاطر خودم و ميخوام تصميم عاقلانه بگيرم ، ما نميخوايم همه چيزمون بفروشيم و اولش چه سوئد چه جاي ديگه تو اروپا بيشتر از هزار يورو نميتونيم بياريم ،كسي هم نداريم كه ساپورت ماليمون كنه، در كل راهنمايي كنيد ممنون. ميشم

Junior Member

سلام دوستان میخواستم بدونم شهر sandsvall از نظر امکانات و آب و هوا چطوره؟ و تاریکی و زمان شب و روز؟ قابل تحمله. من پذیرشی از اونجا دارم .
    و انیکه برای پست داک اگه هنوز دکترا دفاع نکرده باشم تا چه مدت بهم فرصت میدن که رفتنم را به تاخیر بندازم؟ و یا آیا میشه برم بدون ارائه مدرک و بعد مثلا 2-3 ماه بیام دفاع کنم و مدرکم را ببرم؟؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال دارم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    کسی میدونه برای ویزای کاری یا همون جاب آفر، نامه ی سابقه کاری که ارایه میدیم به اداره مهاجرت، آیا صحت و سقمش توسط سفارت با شرکتی که ازش نامه سابقه کار گرفتیم چک میشه؟
    یا همون سابقه بیمه تامین اجتماعی مون رو بدیم مشخص میشه که ما تو اون شرکت کار می کردیم و دیگه زنگ نمی زنند؟
    خیلی نیاز دارم که جوابش رو بدونم، لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)