صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 164

موضوع: تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

Junior Member

پیش فرض گرفتن admision از آمریکا با گرین کارت

سلام دوستان میخواستم ببینم من با داشتن گرین کارت چون میتونم تو آمریکا سر کار برم و هزینه هامو بدم و فکر نکنم نیازی به فاند داشته باشم.1-چه مراحلی رو باید طی کنم؟
    2-شنیدم هزینه ها اگه گرین کارت داشته باشی خیلی کمه مخصوصا هزینه دانشگاه(شنیدم در حد دانشگا آزاد تو ایرانه)،درسته؟
    3-آیا گرفتن فاند برام آسون تر از بقیه خواهد بود؟(من پاییز 2012 می خوام برم)

پیش فرض پاسخ : گرفتن apply آمریکا با گرین کارت

2.I do not think so your tuition will be decreased because of your green card especially in private universities .
    In state university, your tuition will be deducted to the in-state tuition after one year providing that you had a job for one year in that state .
    3.The general funding will be granted based on qualification not immigration status .However you can apply for different type of funds such as federal ones and specific funds for US resident once you got admission

Junior Member

rasool_fa2002 عزیز ممنون از جوابتون ولی من تو ویکی رو هم گشتم و چیزی درمورد اون دو نوع فاندی که نوشتین چیزی پیدا نکردم اگه توضیح بدین ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    environmental health / Tehran university of medical sciences

برای من هم بسیار موضوع جالبیه.اگر کسی اطلاعی در این خصوص و دو نوع فاندی که فرمودند داره ممنون میشم توضیح بده
    در مجموع و بطور کلی تفاوت کسانی که با گرین کارت میرن با کسانی که بصورت دانشجو میرن ،برای ادامه تحصیل ،در چیه؟ یعنی چه مزایای بیشتری دارند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط usa نمایش پست ها
    برای من هم بسیار موضوع جالبیه.اگر کسی اطلاعی در این خصوص و دو نوع فاندی که فرمودند داره ممنون میشم توضیح بده
    در مجموع و بطور کلی تفاوت کسانی که با گرین کارت میرن با کسانی که بصورت دانشجو میرن ،برای ادامه تحصیل ،در چیه؟ یعنی چه مزایای بیشتری دارند؟
    برای امریکاییه انواعه مختلف فاند هستش که برای international student نیستش . مثلا دولته فدرال بهتون وام با بهره خیلی خیلی پایین میده . یا فلوشیپ های مختلف که فقط غیر international میتواند اپلی کند . اگه شما گرین کارد داشته باشد میتونید به دانشگاهه که میخواهید ایمیل بزنید و ازشون بپرسید . هر رشته فانده مخصوص به خودشو داره . بازم اینو بگم که "Qualification " اینجا هم خیلی مهمه همینطوری این فوندها را نمیدهند . این ی امکانه اضافه برای شما هستش که بقیه اینو ندارند .
    اینجا هر که بهتر باشه تحویلش میگیرند حالا میخاد گرین کرد داشته باشه یا نه ، فقط اون فاندهایی که گفتم international ها نمیتوند اپلی کنند .همین

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza68 نمایش پست ها
    rasool_fa2002 عزیز ممنون از جوابتون ولی من تو ویکی رو هم گشتم و چیزی درمورد اون دو نوع فاندی که نوشتین چیزی پیدا نکردم اگه توضیح بدین ممنون میشم.
    EXP:

http://www.scholarships.com/financia...-scholarships/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza68 نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم ببینم من با داشتن گرین کارت چون میتونم تو آمریکا سر کار برم و هزینه هامو بدم و فکر نکنم نیازی به فاند داشته باشم.1-چه مراحلی رو باید طی کنم؟
    2-شنیدم هزینه ها اگه گرین کارت داشته باشی خیلی کمه مخصوصا هزینه دانشگاه(شنیدم در حد دانشگا آزاد تو ایرانه)،درسته؟
    3-آیا گرفتن فاند برام آسون تر از بقیه خواهد بود؟(من پاییز 2012 می خوام برم)

سلا بر شما
    ببینید شما اگه Green card دارید باید حتما فرم FAFSA پر کنید و یکی سری اطلاعت مفصل از خودتان برای اداره ارسال نمایید. بعد درخواست شکا برای max 10 دانشگاه که شما در فرم FAFSA قید کردید فرستاده میشود و اداره financial aid بعد مدتی باشما تماس میگیره و به مشا میگه چه حور فند ها و یا وام هایی میتونید بگیرید مخصوصا اگر EPC صفر باشد شانس شما برای گرفتن وام بسیار بالا است.

نکته دوم به غیر از دانشگاه های خصوصی شما اگر در هر دانشگاه سال اول شهریه non-resident بدین خود به خوذ بعد یک سال شما resident میشود و هزینه tuitin شما چیزی در حدود 10000کاهش مییابد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    environmental health / Tehran university of medical sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط rasool_fa2002 نمایش پست ها
    بازم اینو بگم که "Qualification " اینجا هم خیلی مهمه همینطوری این فوندها را نمیدهند .
    ممنون از جوابتون
    در خصوص Qualification که فرمودید، به چه شاخص هایی بیشتر توجه میشه؟
    شاخص های این موضوع به سوابق علمی و پژوهشی ما در ایران و یا معدل و... بستگی دارد یا با گرفتن آزمون و یا مصاحبه علمی این سطح مشخص می شود؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن admision از آمریکا با گرین کارت

سلام ، همسر من گرین کارت آمریکا داره و من خودم میخام تحصیلی اقدام کنم برای امریکا تا بتونم با شوهرم همزمان از ایران خارج بشم و منتظر مراحل اداری نباشم که خیلی طول میکشه .آیا گرین کارت شوهرم روی پذیرش تحصیلی من اثر داره؟اگر داره اثرش مثبته یا منفی؟کسی اطلاعاتی داره؟خواهش می کنم کمکم کنید.

پیش فرض پاسخ : گرفتن admision از آمریکا با گرین کارت

نقل قول نوشته اصلی توسط in_sepideh نمایش پست ها
    سلام ، همسر من گرین کارت آمریکا داره و من خودم میخام تحصیلی اقدام کنم برای امریکا تا بتونم با شوهرم همزمان از ایران خارج بشم و منتظر مراحل اداری نباشم که خیلی طول میکشه .آیا گرین کارت شوهرم روی پذیرش تحصیلی من اثر داره؟اگر داره اثرش مثبته یا منفی؟کسی اطلاعاتی داره؟خواهش می کنم کمکم کنید.
    سلام، با اطمینان می تونم بهتون بگم که گرین کارت شوهر شما هیچ تاثیری روی پذیرش گرفتن شما از دانشگاه نداره ولی در صورتیکه بخواهید از طریق ویزای تحصیلی وارد آمریکا شوید ممکن است در گرفتن ویزا برای شما ایجاد مشکل کنه.

صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)