صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 164

موضوع: تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی-الزهرا---اقتصاد - علامه

Post تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

چیزی که برای من جالب بود اینه که در این همه زمانی که برای پیدا کردن یه راهی واسه پذیرش در اینترنت بودم ندیدم جایی چیزی راجع به اونهایی که گرین کارت دارند نوشته شده باشه.
    اگر اینجا دوستانی هستند که بتونن در این زمینه کمک کنند ممنون میشم راهنمایی کنند.
    من فقط با توجه به حرفای دوستانم در اونجا که چند سالی میشه زندگی میکنند چند تا نکته رو متوجه شدم که در اختیارتون میگذارم
    1- اینکه اگر شما هنوز وارد خاک امریکا نشدید و در واقع دارای گرین کارت نیستید برای رشته ای اپلای کنید اگر فرضا سالانه هزینه تحصیلتون 30000$ باشه و بهتون فاند بدند و شما فقط ماهی 1000 تا بدهید الباقی اون مبلغ رو موظف به پرداختش نیستید درصورتی که وقتی گرین کارت دارید متاسفانه شما فقط میتونید وام با سود بسیار پایین و طولانی مدت بگیرید اما دولت امریکا برای کسی که می خواهد درس بخواند و گرین کارت یا سیتیزنی باشد شالانه 5000 تا بلاعوض به انها میدهد.
    2- ببخشید یادم رفت.

پیش فرض پاسخ : تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

سلام من لاتاری برنده شدم چیکار باید بکنم از همینجا برای دانشگاه اقدام کنم یا بزارم اونجا اقدام کنم آخه شنیدم تا یک سال نمیشه وارد دانشگاه شد اگه قبل از یک سال اقدام کنی واحدی 1000 دلار میگیرند درسته ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط boshra نمایش پست ها
    چیزی که برای من جالب بود اینه که در این همه زمانی که برای پیدا کردن یه راهی واسه پذیرش در اینترنت بودم ندیدم جایی چیزی راجع به اونهایی که گرین کارت دارند نوشته شده باشه.
    اگر اینجا دوستانی هستند که بتونن در این زمینه کمک کنند ممنون میشم راهنمایی کنند.
    من فقط با توجه به حرفای دوستانم در اونجا که چند سالی میشه زندگی میکنند چند تا نکته رو متوجه شدم که در اختیارتون میگذارم
    1- اینکه اگر شما هنوز وارد خاک امریکا نشدید و در واقع دارای گرین کارت نیستید برای رشته ای اپلای کنید اگر فرضا سالانه هزینه تحصیلتون 30000$ باشه و بهتون فاند بدند و شما فقط ماهی 1000 تا بدهید الباقی اون مبلغ رو موظف به پرداختش نیستید درصورتی که وقتی گرین کارت دارید متاسفانه شما فقط میتونید وام با سود بسیار پایین و طولانی مدت بگیرید اما دولت امریکا برای کسی که می خواهد درس بخواند و گرین کارت یا سیتیزنی باشد شالانه 5000 تا بلاعوض به انها میدهد.
    2- ببخشید یادم رفت.
    دوست عزیز اگر اینجا کارت سبز داشته باشین میتونین وام بگیرین و فاند ، وام رو با بهره ۳.۸-۶.۸ درصد باید از شش ماه باد از فارغ التحصل شدن بپردازین والی فاند بلا عوض هست که خیلی هم کمک هست و ربطی به نمره اینا هم نداره هرکی درس بخونه بهش میدن والی توجه کنین فقط کسانی فند میگیرن که برای اولین بار و در مقطعه لیسانس دارن درس میخونن من(نه فوق لیسانس یا ...)، من خودم لیسانس دوم میگیرم و شامل من نمیشه
    ولی شهریه در اکثر دانشگاه ها مربوط به اقامت در ون ایالت میشه ، اگر مقیم باشین )با شرایطی که ماجراش مفصله) شهریه کمی میدین آن هم با وام ،وام هم فقط مال شهریه دانشگاه نیست ، کمی بیشتره تا خارجه زندگیتونم کمک کنه،

Junior Member

سلام.
    من امسال پيش دانشگاهيمو تموم ميكنم و گرين كارت دارم و قصد دارم براي آدامه تحصيل به امريكا برم.
    ميخوام يك سال اونجا بمونم تا هم instate بشم و در اين بين زبانمو قوي كنم و براي امتحان sat اماده شم.
    حالا ميخوام بدونم براي مرفآن scholarship يا financial aid چه شرايطي بايد داشته باشم؟؟

Junior Member

دوستان کسی می دونه برای افراد دارای گرین کارت نیاز به داشتن مدارک زبان ازجمله TOEFL یا IELTS نیاز هست یا نه ؟
    برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فاند می دن یا نه ؟
    امیدی به تحصیل در دانشگاه های خوبی مثل هاروارد یا MIT هست یا نه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط emran_no نمایش پست ها
    دوستان کسی می دونه برای افراد دارای گرین کارت نیاز به داشتن مدارک زبان ازجمله TOEFL یا IELTS نیاز هست یا نه ؟
    برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فاند می دن یا نه ؟
    امیدی به تحصیل در دانشگاه های خوبی مثل هاروارد یا MIT هست یا نه ؟
    از نظر پذیرش و مدارک زبان با متقاضیان بین المللی هیچ فرقی ندارید. بعضی فاندهای رقابتی و وام ها هست که دارندگان گرین کارت میتونند دریافت کنند ولی متقاضیان بین المللی نه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    از نظر پذیرش و مدارک زبان با متقاضیان بین المللی هیچ فرقی ندارید. بعضی فاندهای رقابتی و وام ها هست که دارندگان گرین کارت میتونند دریافت کنند ولی متقاضیان بین المللی نه.
    برای مدرک زبان با داشتن GRE - General مشکل حله یا اینکه باید تافل یا آیلتس هم کنارش داشت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط emran_no نمایش پست ها
    برای مدرک زبان با داشتن GRE - General مشکل حله یا اینکه باید تافل یا آیلتس هم کنارش داشت
    GRE نمره زبان نیست. باید تافل یا آیلتس داشته باشید.

Junior Member mitra63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی جانوری. فردوسی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    GRE نمره زبان نیست. باید تافل یا آیلتس داشته باشید.
    بستگی به دانشگاه داره. مثلا توی سایت دانشگاه دالاس نوشته gre
    من ایمل زدم و گفتکم گرین کارت دارم....تافل میخواد....گفتند نه.فقط GRE

---------------------
    سوال دوستان»
    IN.state شدن فقط برای شهریه اهمیت داره؟یعنی شهریه رو پایین میاره؟؟
    من چند مماه دیگه میرم دالاس....اگه از الان اقدام کنم و قبول بشم و یکسال بعد مهلت بگیرم و برم ایا in.state حساب میشم و یا نه؟؟باید یکسال بعد اقدام کنم ؟؟تا شهره ام کم بشه؟؟

Junior Member

با سلام:
    یه خبر دارم برای دوستانی که دنبال بحث in-state بودن هستن و اون اینه که تنها ایالتی که احتیاجی به یکسال اقامت نداره ایالت تنسی هستش .
    و اما سئوالی هم دارم:
    من دو تا لیسانس دارم و گرین کارت آمریکا رو هم تا چند ماه دیگه میگیرم . با توجه به اینکه احتیاج به کمک هزینه برای تحصیل دارم :
    1- آیا امکان گرفتن یک لیسانس دیگه همراه با کمک هزینه هست؟
    2- درصورتیکه بخوام فوق بخونم چی ؟ کمک هزینه تعلق میگیره ؟
    3-میشه رشته تحصیلات تکمیلیم با لیسانسهائی که دارم مرتبط نباشه و آیا به اونهم کمک هزینه تعلق میگیره؟
    متشکرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)