صفحه 7 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 164

موضوع: تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط GhostStrayDog نمایش پست ها
    دوستان یک سوال نیمه مرتبط با بحث این تاپیک، اما گمان می کنم بهترین تاپیک برای مطرح شدن همین جا باشه.

از قول دیگری: بنده مدرک پیش دانشگاهی دارم. درحال مهاجرت به آمریکا هستم.
    به همین دلیل معماری دانشگاه تهران که قبول شدم را نرفتم. حالا برای انتخاب دانشگاه در آمریکا باید ابتدا به کالج برم و بعد به دانشگاه؟
    اگر برای دانشگاه اقدام کنم مثل یک درخواست کننده ی اینترنشنال با من برخورد خواهد شد یا به خاطر داشتن گرین کارت یک بومی؟ اگر بومی مدرک پیش دانشگاهی برابر با مدرک کالج است یا خیر؟
    مسئله ی زبان و مدرک زبان چه برای کالج چه دانشگاه چطور؟
    مسئله ی Resident یک ایالت شدن برای من مهاجر چگونه می شود؟

دوستان اگر این سوالات رو کسی جواب بده ممنون می شم. با دو سه ساعت سرچ برای قسمت ابتدایی به نتیجه ای نرسیدیم...
    سلام .مدرک پیش دانشگاهی ایران مدرک کالج محسوب نمیشه بلکه نشان دهنده ی 12 سال تحصیل که لازمه ورود به کالج (تقریبا 2 سال)یا دانشگاه( تقریبا 4 سال) تو امریکاست.کالج ارزونتر از دانشگاست.میتونی 2 سال با هزینه کمتر تو کالج بخونی واحدهایی که پاس کردی رو ترنسفر کنی به دانشگاه 2 سال دیگه بخونی و لیسانس بگیری.برای ورود به کالج مدرک زبان نمیخواد اگه تو ازمون تعیین سطح ورودی کالج امتیاز بیشتری بیاری نیازی نیست کلی واح پیش نیاز زبان بخونی زود میری به واحدهای اصلی درسی.برای IN STATE شدن هم بستگی به ایالتی که میری فرق داره کالیفرنیا 1 سال تگزاس 6 ماه طول میکشه تا واحد هایی که برمیداری ارزون بیفته اگه عجله نداشته باشی بعد از IN STATE شدن ارزون تر و با هزینه کمتری میخونی

Junior Member

سلام ، من دانشجوی مقطع کارشناسی عمران از دانشگاه علم و صنعت هستم و ترم ۵ هستم در حال حاضر ، و همچنین گرین کارد دارم . می‌خواستم بپرسم من اگر نمره هام رو ترجمه کنم و ببرم آمریکا دانشگاها قبول می‌کنن نمره‌هام رو ؟ و اینکه به نظرتون الان که ۲سال مونده از تحصیلم بهتره بمونم و لیسانس رو بخونم و بعداز لیسانس با مدرک برم یا اینکه الان وسط لیسانس برم اونجا ؟

خواهشاً هرکی‌ که تجربه‌ای داره از این موضوع بگه بهم ، خیلی‌ مهم برام . ممنون

Talking پاسخ : تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

با سلام دوست عزیز خیلی کلی توضیح دادی یعنی نگفتی که چه مدتی هست که گرین کارت داری وایا الان با پاس سفید در ایران هستی؟ ولی گرفتن لیسانس در ایران برای شما ارزونتر در میاد .نظر شخصی من این هست که شما لیسانس ایران بگیر بعد در امریکا میتونی مدرکتون رو ارزشیبابی کنی که به احتمال زیاد معادل همون لیسانس امریکا ارزشیابی میشه و با گرفتن مدرک تافل و جی آر برای ارشد در امریکا اقدام کنید (توضیح ندادی که شما مدارک این استیتی را دارین یا نه؟ مثل ای دی ایالتی - گواهینامه ایالتی و...... ) ولی کلا شهریه ارشد شما از دانشجوی اینترنشنال کمتر میشه چون گرین کارت داری اگه این استیت باشی که نور علی نور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asher نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز خیلی کلی توضیح دادی یعنی نگفتی که چه مدتی هست که گرین کارت داری وایا الان با پاس سفید در ایران هستی؟ ولی گرفتن لیسانس در ایران برای شما ارزونتر در میاد .نظر شخصی من این هست که شما لیسانس ایران بگیر بعد در امریکا میتونی مدرکتون رو ارزشیبابی کنی که به احتمال زیاد معادل همون لیسانس امریکا ارزشیابی میشه و با گرفتن مدرک تافل و جی آر برای ارشد در امریکا اقدام کنید (توضیح ندادی که شما مدارک این استیتی را دارین یا نه؟ مثل ای دی ایالتی - گواهینامه ایالتی و...... ) ولی کلا شهریه ارشد شما از دانشجوی اینترنشنال کمتر میشه چون گرین کارت داری اگه این استیت باشی که نور علی نور
    ۵ماه هست که گرین کارت دارم ، الان هم بدون پاس سفید داخل ایران هستم .. مدارک این استیتی ندارم ولی‌ احتمالا تا ۲ماه دیگه گواهینامه ایالتی‌ رو میگیرم چون می‌خوام برم آمریکا قبل از اینکه ۶ ماه مهلت برگشتم بگذره

سلام من هم شرایطم مثل دوست بالایی هست گرین کارت دارم و ای-دی ایالتی و حساب بانکی و گواهینامه رانندگی و ...!! من دارم لیسانسمو تو ایران تموم میکنم و سال دیگه میخوام برم یعنی جان ۲۰۱۶..
    این که میگید هزینش کمتره یعنی چقدر کمتره ؟ و اینکه اگه من واسه دانشگاه یه ایالت دیگه بخوام برم دیگه این شرایط برای من وجود نداره ؟ اینم بگم که پاسپورت سفید ندارم ولی میخوام اقدام کنم که تابستون رو ایران بمونم و لیسانسمو زود تر تموم کنم . یه سوال دیگه هم اینکه موقع اپلای کردن من بازهم اینترنشنال حساب میشم ؟ چون ۱ ساله که گرین کارت گرفتم..
    ممنونم
    PROVE THEM WRONG
    do it for the people who want to see you fail

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavashh نمایش پست ها
    ۵ماه هست که گرین کارت دارم ، الان هم بدون پاس سفید داخل ایران هستم .. مدارک این استیتی ندارم ولی‌ احتمالا تا ۲ماه دیگه گواهینامه ایالتی‌ رو میگیرم چون می‌خوام برم آمریکا قبل از اینکه ۶ ماه مهلت برگشتم بگذره
    با سلام بخشیید دیر جواب دادم.بهترین کار برای شما اینکه همونطور که گفتی قبل از اتمام مهلت شش ماهه برگردی امریکا و بقول ما ایرونیه پاس سفید یا همون ری اینتری پرمیت رو بگیری اینجوری میتونی تا دو سال بدون اینکه گرین کارتت باطل بشه خارج از امریکا زندگی کنی. بعد که لیسانس گرفتی برگردی امریکا. توصیه من اینه که حتما برای ای دی ایالتی این سری که رفتی اقدام کن. گواهینامه رانندگی هم مشکلی نداره راحت میتونی بگیری الان از روی سایت ایالتی که بودی یا میخای بری کتابچه ایین نامه رو دانلود کن وبشین بخون رفتی امریکا 3سوته قبولی ایین نامه رو کلیفرنیا فکر میکنم فارسی میتونی امتحان بدی اگه زبانت خوب نیست ولی شهری رو نه برای ازمون شهری بسته به جمعیت داوطلبها نوبت متغییره ممکنه یک هفته بعد امتحان شهری بدی یایک ماه. فقط یک نکته اگر با پاس سفید بگردی ایران اون سابقه اقامتی که توی امریکا داشتی برای سیتیزنی صفر میشه و به ازای دو سالی که امریکا نخاهی بود تنها یک سال به سابقه اقامتت برای سیتیزنی اضافه میشه مخلص کلام اینکه دیرتر سیتیزن میشی ولی ارزششو داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط missy1990 نمایش پست ها
    سلام من هم شرایطم مثل دوست بالایی هست گرین کارت دارم و ای-دی ایالتی و حساب بانکی و گواهینامه رانندگی و ...!! من دارم لیسانسمو تو ایران تموم میکنم و سال دیگه میخوام برم یعنی جان ۲۰۱۶..
    این که میگید هزینش کمتره یعنی چقدر کمتره ؟ و اینکه اگه من واسه دانشگاه یه ایالت دیگه بخوام برم دیگه این شرایط برای من وجود نداره ؟ اینم بگم که پاسپورت سفید ندارم ولی میخوام اقدام کنم که تابستون رو ایران بمونم و لیسانسمو زود تر تموم کنم . یه سوال دیگه هم اینکه موقع اپلای کردن من بازهم اینترنشنال حساب میشم ؟ چون ۱ ساله که گرین کارت گرفتم..
    ممنونم
    با سلام اولا اینکه برای کسی که گرین کارت داره اگر بیشتر از شش ماه در خارج از امریکا باشه گرین کارتش ممکنه باطل بشه شما که میخایید تا 2016ایران باشید باید برگردید امریکا واونجا برای پاس سفید یاهمون ری اینتری پرمیت اقدام کنید تا بتونید دو سال خارج از امریکا بدون هیچ مشکلی زندگی کنید. گرفتن پاس سفید معمولا یک ماه طول میکشه ولی اگه کسی رو امریکا دارید میتونید یک سفر کوتاه مثلا عید برید کارهای مربوط به پاس سفید رو انجام بدید بعد برگردید ایران پاس سفید به ادرس اون شخص اشنا در امریکا پست میشه ولازم نیست خودتون برای تحویل گرفتنش باشید. تا اونجایی که من میدونم تمام ایالتهای امریکا بجز ایالت تنسی قانون این استیتی رو دارن. تقریبی بگم دانشجوی این استتیت یک سوم شهریه دانشجوی اینترنشال را پرداخت میکنه بازم بگم تقریبی . یک مثال میزنم اگر قرار باشه دانشجوی اینترنشال مثلا 21هزار دلار شهریش بشه دانشجویی که از ایالت دیگه میاد مثلا18 هزاردلارو دانشجویی این استیت مثلا7تا8 هزاردلار. البته اعداد بالا به عنوان مثال گفته شد شرایط هر دانشگاهی و هر ایالتی تفاوت داره شما دانشگاه و ایالتهای که مد نظرتون هست از نظر میزان شهریه میتونید تو سایت خود دانشگاه مقایسه کنید. چون شما که گرین کارت داری میتونی وام تحصیلی بگیری طبیعتا ترجیح برای اینه که مبلغ کمتری بازپرداخت کنی.در ضمن مدارک این استیتی معمولا ای دی ایالتی و گواهینامه از همون ایالت و لیز یا اجاره نامه خونه و یوتلیتی و یا مدارک خرید ماشین هست که بسته به دانشگاه دو یا سه تا از اینها رو میخاد.در ضمن شما به هیچ وجه اینترنشال نیستی چون گرین کارت به منزله حق اقامت وکار وتحصیل شما در امریکاست شانس پذیرش رو در مواردی هم بالا میبره. و بسته به دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارید اگر در ایالت خودتون باشه شانس این استیتی تون بالاست ولی اگردر ایالت دیگه باشه طبیعتا این استیت نیستی. در ضمن ترجیها سعی کنید که لیسانس 4ساله تموم کنید چون در امریکا لیسانس ایران 4ساله میشناسند ممکن در ارزشیابی مدرکتون دچار مشکل بشید.موفق باشید

سلام و ممنون از جوابتون. من هر ۶ ماه میرم امریکا و مشکلی ندارم گرچه عید امسال نوبت گرفتن پاس سفید دارم.این که گفتید لیسانس ۴ ساله بگیرم منظورتون کلا کارشناسی پیوسته هست یا اینکه در ۴ سال تمومش کنم ؟ چون من الان سال پنجم هستم و تموم میکنم امسال....؟؟!! مثلا چه مشکلی پیش میاد چون یه جورایی مشکل معدل هم دارم که حدود ۱۴ هست.
    و اینکه من میخوام یه ایالت دیگه اپلای کنم.
    PROVE THEM WRONG
    do it for the people who want to see you fail

[QUOTE=missy1990;1861539]سلام و ممنون از جوابتون. من هر ۶ ماه میرم امریکا و مشکلی ندارم گرچه عید امسال نوبت گرفتن پاس سفید دارم.این که گفتید لیسانس ۴ ساله بگیرم منظورتون کلا کارشناسی پیوسته هست یا اینکه در ۴ سال تمومش کنم ؟ چون من الان سال پنجم هستم و تموم میکنم امسال....؟؟!! مثلا چه مشکلی پیش میاد چون یه جورایی مشکل معدل هم دارم که حدود ۱۴ هست.
    و اینکه من میخوام یه ایالت دیگه اپلای کنم.[/QUOTE
    با سلام . خب خدا شکر شما مشکلی برای گرین کارتتون پیش نمیاد. منظور ام از لیسانس 4ساله اینکه شما تحصیلات مقطع لیسانستون را در مدت کمتر از 4سال تموم نکنی (6یا 7ترمه)که خدا را شکر شما این مشکل رو هم نداری . از بابت اینکه 5ساله لیسانس میگیری هم مشکل نیست اصلا نگران نباشید. معدل 14 شما هم با نمره gre جبران میشه هرچند که معدلتون انچنان که فکر میکنید بد نیست. با معدل پایینتر هم خیلیها پذیرش از دانشگاههای خوب گرفتن البته به شرط نمرهgre مورد قبول بسته به دانشگاه .شما بعنوان کسی که گرین کارت داره نسبت به کسی که با ویزایی دانشجویی از ایران میره امریکا شرایطتون را مقایسه نکنید چون واقعیت اینه که شانستون بیشتره. در ضمن هیچ مشکلی نیست هر ایالتی خاستی میتونید اپلای کنید فقط شهریه تون بعنوان دانشجوی اوت او استیت محاسبه میشه که طبیعتا نسبت به این استیت بیشتره البته میتونی از ففسا بدون ضامن وام بگیرید و علاوه بر وام ففسا هم از بانک ها وام بگیرید به شرط داشتن ضامن .که بهره ی بانک هم زیاده. اصلا نگران این مسایل نباشید ان شا الله رسیدید امریکا همه این مسایل حل میشه. و مشاور هر دانشگاه شما رو راهنمایی میکنه. فقط سعی کنید برای دانشگاه های خوب اپلای کنید چون صرف تحصیل در هر دانشگاهی و گرفتن مدرک در امریکا تضمین کننده موفقیت تحصیلی و شغلی نیست. بازم اگر سوالی داشتید در خدمتم. موفق باشید. راستی مدرک تافل فراموش نشه که برای ادامه تحصیل ارشد واجبه.

Junior Member

سلام

من میخواستم بپرسم چه مدت باید از گرفتن گرین کارت بگذره تا اگه بخوام در یکی از دانشگاه های ایالت تگزاس فوق لیسانس بخونم بتونم وام بگیرم؟ منظورم اینه که آیا میشه بلافاصله بعد از ذریافت گرین کارت برای گرفتن وام اقدام کرد؟

ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)