صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 164

موضوع: تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

پیش فرض پاسخ : تحصیل برای افراد دارای گرین کارت در امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط derakhshan.mehdi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من یک سوالی پیش اومده برام. خواهر من گرین کارت کانادا داره و نزدیک سه ساله که رفته به امریکا. توی ایران کارشناسی ارشد مهندسی داشت. ولی به دلایلی بعد از اینکه به آمریکا رفت تصمیم گرفت که توی رشته پزشکی درس بخونه. ولی چون هیچ مدرک و تحصیل مرتبطی نداشت از کالج شروع کرد. و برای اینکه از financial aid کالج استفاده کنه به اونا نگفته که قبلا درس خونده و مدرک داره و فقط گفته دیپلم داره. الان که دو سال کالجش تموم شده و میخواد اپلای کنه یکی از دانشگاهها بهش گفته که علت این فاصله زیاذ بین دیپلم و ادامه تحصیلت چی بوده؟ از طرفی میخواد که از financial aid دانشگاه هم استفاده کنه. به نظرتون باید بگه که مدرک داره یا نه؟ آیا اداره financial aid دارای سیستم یکپارچه است که مثلا اگه به کالج نگفته باشه و به دانشگاه بگه اونا بفهمن؟؟؟

به نظر شما باید چیکار کنه؟ ممنون میشم اگه جواب بدید دوستان عزیز.
    با سلام دوست عزیز در کانادا گرین کارت نداریم خواهرتون یا pr اقامت دایم کانادا را داشتن یا شهروندی وپاسپورت کانادا. و بعد هم گرین کارت امریکا را گرفتن که تونستند در کالج ثبت نام کنند و فایننشیال اید بگیرند بگذریم . اولا که سیستم ففسا یا همان فایننشیال اید یکپارچه است و الان اگر خواهرتون فوق لیسانسشون رو اعلام کنند میفهمن که قبلا دروغ گفتند و باید تمام پولی رو که در دوره کالج گرفتن پس بدند. کردیت شون هم کلی خراب میشه .
    از لحاظ قضایی نمیدونم که جرم محسوب میشه یا نه .چون در کالج از گرنت یا همان کمک بلا عوض دولت علاوه بر ففسا صد در صد استفاده کردند و این خودش تقلبه ؟بهتره با یک وکیل ایرانی امریکایی در این مورد مشورت کنند حتما بابت مشاوره ، حق مشاوره از شون میگیرند . راستش اکثر ایرانیهای که از دیپلم شروع میکنند کلا قید مدارک دانشگاهی ایرانشون رو زدن و تا حالا موردی مثل خواهرتون نشنیدم که پشیمون شده باشه وبخاد مدرکشو نشون بده. باز دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند امیدوارم جوابتون رو کاملتر بدند.

ApplyAbroad Guru

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من یک سوالی پیش اومده برام. خواهر من گرین کارت کانادا داره و نزدیک سه ساله که رفته به امریکا. توی ایران کارشناسی ارشد مهندسی داشت. ولی به دلایلی بعد از اینکه به آمریکا رفت تصمیم گرفت که توی رشته پزشکی درس بخونه. ولی چون هیچ مدرک و تحصیل مرتبطی نداشت از کالج شروع کرد. و برای اینکه از financial aid کالج استفاده کنه به اونا نگفته که قبلا درس خونده و مدرک داره و فقط گفته دیپلم داره. الان که دو سال کالجش تموم شده و میخواد اپلای کنه یکی از دانشگاهها بهش گفته که علت این فاصله زیاذ بین دیپلم و ادامه تحصیلت چی بوده؟ از طرفی میخواد که از financial aid دانشگاه هم استفاده کنه. به نظرتون باید بگه که مدرک داره یا نه؟ آیا اداره financial aid دارای سیستم یکپارچه است که مثلا اگه به کالج نگفته باشه و به دانشگاه بگه اونا بفهمن؟؟؟

به نظر شما باید چیکار کنه؟ ممنون میشم اگه جواب بدید دوستان عزیز.
    چه لزومی داره به دانشگاه بگویند که در ایران مدرک داشته اند؟ خوب بگویند بعد از دیپلم علاقه ای به تحصیل نداشته اند یا کار میکرده اند.
    در ضمن بعید میدانم کمک مالی شرطش نداشتن مدرک تحصیلی بوده باشد. معمولا بر اساس نیاز مالی است.

Junior Member

دوست عزیز asher جان
    مرسی از جوابی که دادید. واقعا ممنونم.
    حقیقت اینه که من اشتباه کردم و نمیدونم چرا نوشتم گرین کارت کانادا.. نه. اون گرین کارت آمریکا داره..
    اون میخواد که قید مدارک ایرانشو بزنه ولی مشکلی که وجود داره اینه که قبلا برای یکی از دانشگاه های آمریکا برای دکترا اقدام کرده بود و مدارک فرستاده بود و حتی نمره GRE فرستاده بود.
    الان از این نگرانه که اون مدارکی که قبلا فرستاده بود واسه اون دانشگاه میتونه مشکلی پیش بیاره واسش یا نه؟
    چون همون دانشگاهی که قبلا مدارک فرستاده میخواد الانم واسه پزشکی اقدام کنه. و اینه که انداختدش توی فکر.
    اگه حتی دانشگاه دیگه ای اقدام کنه باز این مدارک رو اونا هم میتونن ببینن؟؟
    ممنون میشم اگه باز در این زمینه به من اطلاع بدید..

دوست عزیز asher جان
    مرسی از جوابی که دادید. واقعا ممنونم.
    حقیقت اینه که من اشتباه کردم و نمیدونم چرا نوشتم گرین کارت کانادا.. نه. اون گرین کارت آمریکا داره..
    اون میخواد که قید مدارک ایرانشو بزنه ولی مشکلی که وجود داره اینه که قبلا برای یکی از دانشگاه های آمریکا برای دکترا اقدام کرده بود و مدارک فرستاده بود و حتی نمره GRE فرستاده بود.
    الان از این نگرانه که اون مدارکی که قبلا فرستاده بود واسه اون دانشگاه میتونه مشکلی پیش بیاره واسش یا نه؟
    چون همون دانشگاهی که قبلا مدارک فرستاده میخواد الانم واسه پزشکی اقدام کنه. و اینه که انداختدش توی فکر.
    اگه حتی دانشگاه دیگه ای اقدام کنه باز این مدارک رو اونا هم میتونن ببینن؟؟
    ممنون میشم اگه باز در این زمینه به من اطلاع بدید..
    با سلام. دوست عزیز ایشون اگر واسه دانشگاهی به غیر از اون دانشگاهی که برای دکتری قبلا اقدام کردند بخواهند برای پزشکی اقدام کنند تقریبا امکانش نزدیک به صفر هست که بفهمند ایشون ارشد شیمی داشتند . و راحت با همون مدرک کالج میتونند برای پزشکی اقدام کنند. و همانطور که دوستمون قولوب گفتند در پاسخ به دلیل فاصله تحصیلی از دیپلم تا ورود به کالج میتونند اعلام کنند که کار میکردند همچنین در تکمیل فرمایشات دوستمون قولوب باید بگم که کمک های تحصیلی درسته که با توجه به نیاز متقاضی بهش پرداخت میشه ولی همونطور که میدونید تا مقطع لیسانس به دانشجویان علاوه بر وام تحصیلی دولتی ففسا سالانه تا5500دلار گرنت یا همون کمک بلا عوض داده میشه و در صورتی که قبلا لیسانس گرفته باشند چه در خارج یا داخل امریکا دیگه بهشون گرنت تعلق نمیگیره. در مورد دانشگاهی که برای دکتری قبلا اقدام کرده بودند راستش نمی دونم که متوجه میشن یا نه ولی من اگه بجای ایشون بودم برای یک دانشگاه دیگه با خیال اسوده پزشکی اقدام میکردم و به قول معروف روزه شک دار نمی گرفتم.( با توجه به اینکه تنها سامانه ففسا یکپارچه هست وایشون اعلام کردند که دیپلم دارند و کالج هم در امریکا گذروندند اپلای برای دانشگاهای دیگه منطقی تره به جای اون دانشگاه دکتری شیمی). باز اگه دوستان اطلاعات کاملتری دارند ممنون میشم این دوستمون رو راهنمایی کنند. با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asher نمایش پست ها
    با سلام. دوست عزیز ایشون اگر واسه دانشگاهی به غیر از اون دانشگاهی که برای دکتری قبلا اقدام کردند بخواهند برای پزشکی اقدام کنند تقریبا امکانش نزدیک به صفر هست که بفهمند ایشون ارشد شیمی داشتند . و راحت با همون مدرک کالج میتونند برای پزشکی اقدام کنند. و همانطور که دوستمون قولوب گفتند در پاسخ به دلیل فاصله تحصیلی از دیپلم تا ورود به کالج میتونند اعلام کنند که کار میکردند همچنین در تکمیل فرمایشات دوستمون قولوب باید بگم که کمک های تحصیلی درسته که با توجه به نیاز متقاضی بهش پرداخت میشه ولی همونطور که میدونید تا مقطع لیسانس به دانشجویان علاوه بر وام تحصیلی دولتی ففسا سالانه تا5500دلار گرنت یا همون کمک بلا عوض داده میشه و در صورتی که قبلا لیسانس گرفته باشند چه در خارج یا داخل امریکا دیگه بهشون گرنت تعلق نمیگیره. در مورد دانشگاهی که برای دکتری قبلا اقدام کرده بودند راستش نمی دونم که متوجه میشن یا نه ولی من اگه بجای ایشون بودم برای یک دانشگاه دیگه با خیال اسوده پزشکی اقدام میکردم و به قول معروف روزه شک دار نمی گرفتم.( با توجه به اینکه تنها سامانه ففسا یکپارچه هست وایشون اعلام کردند که دیپلم دارند و کالج هم در امریکا گذروندند اپلای برای دانشگاهای دیگه منطقی تره به جای اون دانشگاه دکتری شیمی). باز اگه دوستان اطلاعات کاملتری دارند ممنون میشم این دوستمون رو راهنمایی کنند. با سپاس

سلام دوست عزیز، asher جان
    ممنون از راهنماییتون.. ایشونم مشکلشون همین بود که آیا دانشگاه دیگه میفهمند یا نه که خوشبختانه جواب کامل رو دادید. لازم بذکره که ایشون توی ایران ارشد مهندسی داشتن ونه شیمی. ولی حالا میخوان از صفر پزشکی شروع کنن. بهمین خاطر کالج رفتند و دوباره شروع کردند. ممنون از لطفتون دوست عزیز.

یه مطلبی رو یادم رفت بپرسم و اون این بود که فرمودید دانشگاهی رو قبلا مدارک فرستاده چنانچه واسه پزشکی توی اون دانشگاه اقدام کنه ، اون دانشگاه خواهد فهمید.. حالا اگه اون دانشگاه چندین شعبه داشته باشه مث دانشگاه کالیفرنیا که چند شعبه برکلی، لس آنجلس، دیویس، ... داره، و مدارک رو به یکی از این شعبه های دانشگاه فرستاده باشه، واسه بقیه شعبه های اون دانشگاه میشه واسه پزشکی اپلای کنه یا چون که همه شعبه یک دانشگاه اصلی هستند همه اون شعبه ها مدارک قبلی اون رو دارن؟؟
    البنه من معذرت میخوام که اینقدر سوال میپرسم ولی واقعا خواهرم نگرانه و مونده که چیکار کنه.
    خیلی سپاسگذارم.
    ویرایش توسط Olympia : March 2nd, 2015 در ساعت 10:31 PM دلیل: ادغام

با سلام و سپاس از محبتتون. تا اونجای که من میدونم هر شعبه از دانشگاه در دادن پذیرش مستقلا عمل میکنه و حتی بعضا شرایط پذیرششون متفاوته ولی راستش اینکه ایا سیستم یکپارچه ای دارند که به اطلاعات پذیرفته شدگان در شعبات دیگه دسترسی داشته باشند یا نه رو متاسفانه نمیدونم . ببخشید در این مورد اطلاع ندارم.

برای دانشگاه CUNY میخام اپلای کنم .

معدل لیسانس ۱۳ به بالا هست (ترم اخرم الان معدل دقیق ندارم) . تافل ۱۰۰ . جی ار ای هم خود دانشگاه لازم نداره ولی تابستون میدم و سعی میکنم بالا باشه ...!!
    تافلی که خود دانشگاه میخاد هم ۸۰ هست . رزومه خاصی ندارم و فقط میشه گفت به چند تا نرم افزار مسلطم + طراحی وب بلدم ولی مدرکشو ندارم .
    چقدر شانس دارم ؟ گرین کارت دارم و فاند هم نمیخوام . برای تابستان ۲۰۱۶ میخام اپلای کنم .
    ایا دانشگاه هاس مشابه مثل binghampton و stjohns و SUNY چطور ؟
    PROVE THEM WRONG
    do it for the people who want to see you fail

نقل قول نوشته اصلی توسط missy1990 نمایش پست ها
    برای دانشگاه CUNY میخام اپلای کنم .

معدل لیسانس ۱۳ به بالا هست (ترم اخرم الان معدل دقیق ندارم) . تافل ۱۰۰ . جی ار ای هم خود دانشگاه لازم نداره ولی تابستون میدم و سعی میکنم بالا باشه ...!!
    تافلی که خود دانشگاه میخاد هم ۸۰ هست . رزومه خاصی ندارم و فقط میشه گفت به چند تا نرم افزار مسلطم + طراحی وب بلدم ولی مدرکشو ندارم .
    چقدر شانس دارم ؟ گرین کارت دارم و فاند هم نمیخوام . برای تابستان ۲۰۱۶ میخام اپلای کنم .
    ایا دانشگاه هاس مشابه مثل binghampton و stjohns و SUNY چطور ؟
    با سلام . شانس مناسبی برای گرفتن پذیرش دارید . نکات قوت رزومه تون به نظر بنده 1،عدم فاصله تحصیلی زیاد بین لیسانس و ان شا الله ارشد 2.نمره تافل متوسط رو به بالا 3 . دوتا توصیه نامه از اساتیدتون بگیرید شانستون بیشتر میشه4.کلا نیویورک هزینه زندگی و شهریه نسبتا بالایی داره اینکه معمولا داوطلبهای امریکایی دانشگاههاش نسبت شهر های ارزان محدودتره که این خودش یک فرصت برای شماست. پذیرشتون بستگی به افرادی داره که همزمان با شما برای رشتتون اپلای خواهند کرد. اینکه چقدر شرایطشون برتر از شما باشه شانس پذیرشتون تغییر خواهد کرد . با یک سرچ کوچولو در گوگل با توجه به رشته مد نظرتون میتونید از rankدانشگاه های فوق در نیویورک مطلع بشید . کلا اگر فرض رو براین بگیریم که همزمان برای همه دانشگاههای فوق اپلای کنید در بدترین حالت از دوتاشون پذیرش خواهید گرفت.(درضمن از وام ففسا هم میتونید برای پرداخت شهریه بهره مند بشید)به امید موفقیت

Junior Member

پارسال ففسا رو با مدرک تحصیلی دیپلم پر کردم. پیل گرنت بهم تعلق گرفت که توانستم در کلاس های زبان کالج شرکت کنم و خودم رو آماده امتحانات تافل و جی ار ای کنم. امسال تصمیم دارم برای phd اپلای کنم. تا جایی که می دونم معمولا فاند از ترم دوم به بعد و با توجه به فاکتور هایی مثل GPA داده میشه . بنابراین مجبورم برای ترم اول از وام استفاده کنم. در سایت دانشگاه آمده که باید فرم ففسا را جهت وام پر کنم. حالا سئوال من اینجاست که امسال مدرک فوق لیسانس رو در ففسا وارد کنم یا خیر؟ آیا راهی برای حل این مشکل وجود داره؟ آیا پرونده هر سال بسته میشه یا این مغایرت دردسر ساز میشود؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در آمریکا برای دارنده گرین کارت

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    سلام

من دارنده گرین کارت هستم و بنابراین اجازه کار و اقامت دائم دارم و می خوام که ادامه تحصیل بدم.

نمیدونم برم آمریکا اونجا برای ادامه تحصیل اقدام کنم یا اینکه اینجا شروع کنم به خوندن تا قبول بشم و ارشدم رو بگیرم و بعد برم.

موارد زیر مطرح است:
    1- اگه بخوام آمریکا بخونم چون معدل لیسانسم بالا نیست (GPA = 2.6) به احتمال قوی به مشکل بر می خورم.
    2- اگه بخوام اینجا شروع کنم به خوندن، باید برم دنیال پاس سفید تا گرین کارتم از بین نره. حالا من تا چند بار می تونم پاس سفیدم رو تمدید کنم؟ چون می دونین که دوره فوق دو تا سه سال طول می کشه و من فکر می کنم که از این لحاظ محدودیت زمانی برای تمدید مدت پاس سفید دارم.

دوستان لطفا منو اهنمایی کنین............ خیلی زیاد به مشاوره شما دوستان نیاز دارم و واقعا سر دوراهی موندم.

هر گونه راهنمایی و نظر شما رو صمیمانه ارج می گذارم

با سلام
    من امروز عضو سايت شدم شايد پاسخم براي شما دير باشه ولي بدرد كس ديگه بخوره
    شما سه بار ميتونيد پاس سفيد بگيريد دو بار اول دو ساله و اخرين بار يكساله مجموعا پنچ سال
    من دومين بار هم گرفتم اين جهت اطمينان بيشتر به صحبتهام گفتم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)