صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 126

موضوع: مهاجرت پزشکان به استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان به استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_mohammad نمایش پست ها
    خيلي خيلي ممنون كه زود جواب دادید - واقعا جای تشکر داره که بی منت جواب می دید - من در باره استرالیا و دانمارک دارم تحقیق می کنم - هر کدوم یه سری مزایا دارن مثلا دانمارک گرین کارتش راحتتر از استرالیا میشه به دست اورد ولی مشکلش اینه که پزشکان یکسال اولشو باید زبان بخونند تو خود دانمارک و با هزینه شخصی که میشه ماهی حدود 3 تا 4 ملیون تومان بعدش امتحان عملی و کتبی می گیرن بعد یک سال انترنی با تحت نظر خود دانشگاه کپنهاگ که تو این مدت حقوق کم انترنی میدن و بعدش بعنوان جی پی رجیستر میشه که حقوق جی پی اولش 5 هزار دلار وبا کسر مالیات 3 هزار دلار میشه ، شنیدم بعد 5 سال میشه رزیدنتی رفت که راحتتر از استرالیا و کانادا هست، ولی در مورد استرالیا اطلاعات زیاد ندارم که جنابعالی تا حدی ملموستر کردی اوضاع استرالیا رو - می خواستم نظرتونو در باره این مورد هم بدونم بعنوان مشاوره به نظر شما برا استرالیا فوکوس کنم یا دانمارک با توجه به شرایط که گفتم - اخه خیلی مردد هستم که به فکر mcq باشم يا زبان دانمارکی - می خوام تصمیم جدی بگیرم و رو همون برنامه فوکوس کنم خسته شدم از بس که از این شاخه به اون شاخه شدم - بازم معذرت می خوام که اینقدر مزاحمت میشم دکتر جان
    دکتر جان یکم سخته بگم کدوم بهتره. من اصلا اطلاعی از شرایط کاری و تحصیلی دانمارک ندارم. ولی در مورد استرالیا میتونم بگم کاملا بستگی به تلاش و پشت کارت داره. از نظر درآمد که اینجا خیلی خوبه هم موقع رزیدنتی هم بعدش. ولی باید در نظر بگیری که ممکنه چندین سال طول بکشه که تخصص بگیری. یعنی با احتساب امتحان ها و کار پیدا کردن و خود دوره رزیدنتی باید در حدود 10 سال اینا در نظر بگیری. یه واقعیتی هم که بهت بگم اینکه اینجا به پزشکای خارجی پوزیشن رزیدنتی تو بعضی از رشته یا اصلا نمیدن یا خیلی سخت میدن. بیشتر پزشک های خارجی وارد رشته هایی که برخورد مستقیم با مریض کمتره میشن. مثلا اینجا جراحی خوندن تقزیبا محاله. ولی در عوض به راحتی میتونی پاتو بخونی. راستش مزایا و معایب زیاده که باید به توجه به شرایط خودت تصمیم بگیری.

Junior Member

سلام دوستان / میخوام بدونم رشته های پیراپزشکی هم شرایط شون مثل پزشکاست؟ رشته ی پرتو درمانی radiation therapy چجوری میتونه اقدام کنه ؟کسی میتونه راهنماییم کنه؟

با سلام و تشکر از عزیزانی که وقت می ذارن و پاسخ میدن. من دندانپزشک هستم و 6 سال سابقه کار دارم.با توجه به اینکه پاس کردن امتحانات پروسه وقت گیریه و ادم تا امتحان ها رو بده حدود 3 سال طول میکشه بعد تازه میتونه اقدام کنه که اونم 3-4 سالی طول میکشه تا اقامت دایم بگیره.یعنی سر جمع 7 سال.اگر من نخوام تو رشته خودم کار کنم ایا هیچ راهی غیر از گذروندن این پروسه وجود داره؟لطفا راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnoosh79 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از عزیزانی که وقت می ذارن و پاسخ میدن. من دندانپزشک هستم و 6 سال سابقه کار دارم.با توجه به اینکه پاس کردن امتحانات پروسه وقت گیریه و ادم تا امتحان ها رو بده حدود 3 سال طول میکشه بعد تازه میتونه اقدام کنه که اونم 3-4 سالی طول میکشه تا اقامت دایم بگیره.یعنی سر جمع 7 سال.اگر من نخوام تو رشته خودم کار کنم ایا هیچ راهی غیر از گذروندن این پروسه وجود داره؟لطفا راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه برای دندان پزشک ها موضوع یکم پیچیدس. دوستان پزشک که میخوان دور بزنن سیستم رو معمولا خودشون رو به عنوان life scientist اسس میکنن و بعد میتونن از طریق اسپانسرشیپ ایالت ویکتوریا برای اقامت دائم اقدام کنن. در مورد کیس شما شاید بهترین راه حل اقدام از طریق employer nominated scheme باشه که برای این حالت هم در صورت احراز یک سری شرایط مانند اسپانسری توسط دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی دولتی یا پیشنهاد کاری بالای 180000 دلار در سال یا 2 سال کار با ویزای 457 دیگه احتیاجی به اسس مدارک نیست و میتونین برای اقامت دایم کنین.
    موفق باشین

Junior Member

mojt عزیز ممنون از اطلاعاتی که دادی. من روش life scientist رو تا حالا نشنیده بودم. می شه اگه اطلاعات بیشتری دارید بگید و این که به چه cv و سابقه کاری نیاز داره؟ و اگر خودتون تازگی mcq دادین از چه رفرانس هایی استفاده کردین؟
    با تشکر

mojt عزیز سلام منم دوست دارم بدونم این life scientist چه روشیه ؟ مرسی دکتر جان

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_mohammad نمایش پست ها
    mojt عزیز سلام منم دوست دارم بدونم این life scientist چه روشیه ؟ مرسی دکتر جان
    برای اینکه به عنوان life scientist اسس بشین باید سابقه تحقیق و پژوهش قوی داشته باشین. بیشتر هم مربوط به basic science میشه مثل ایمونولوژی، فیزیزلوژی، ژنتیک،.... توضیح کامل رو اینجا ببینید. متاسفانه این رشته در لیست مشاغل فدرال نیست و فقط در لیست مشاغل ایالت ویکتوریاس (تا اونجایی که من اطلاع دارم). اینم لینک مربوط به ایالت ویکتوریا. برای این شغل باید از طریق vetassess برای اسسمنت اقدام کنید.
    موفق باشین

Junior Member pantheia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام دوستان
    لطف میکنید اگه جواب بدید.
    سریع ترین راه برای یه دانشجوی پزشکی چیه که بیاد استرالیا؟ 2 سال دیگه داره و درسش به انگلیسیه.
    میتونه بعد فارغ التحصیلی بیاد استرالیا برای کار؟ یا بهتره بیاد برای رزیدنتی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pantheia نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطف میکنید اگه جواب بدید.
    سریع ترین راه برای یه دانشجوی پزشکی چیه که بیاد استرالیا؟ 2 سال دیگه داره و درسش به انگلیسیه.
    میتونه بعد فارغ التحصیلی بیاد استرالیا برای کار؟ یا بهتره بیاد برای رزیدنتی؟
    سلام دوست عزیز
    سوالتون خیلی کلیه. خب بستگی داره میخواد چی کار کنه؟ اینکه مدرکش اینجا قابل قبوله یا باید پروسه AMC رو بگذرونه

Junior Member pantheia آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    سوالتون خیلی کلیه. خب بستگی داره میخواد چی کار کنه؟ اینکه مدرکش اینجا قابل قبوله یا باید پروسه AMC رو بگذرونه
    ترانسفر نمیتونه بکنه درسشو همین الان؟ از دانشگاه ارمنستان.
    مرسی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)