صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 126

موضوع: مهاجرت پزشکان به استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان به استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط sardarinia نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم به سوالات من پاسخ بدین

من دانشجوی سال 6 پزشکی دانشگاه شهید بهشتی هستم
    و مایل به ادامه تحصیل در تخصص پزشکی در یکی از دانشکده های پزشکی در استرالیا (در رشته کاردیولوژی یا افتالمولوژی)

سطح زبان انگلیسیم تقریبا در سطح advanced هست ولی با توجه به اعتبار سالانه محدود امتحانات زبان بین المللی هنوز در ازمونها ی زبان شرکت نکرده ام
    معدل خوبی دارم. برنده المپیاد پزشکی کشور بوده ام. به عنوان researcher در یکی از پژوهشکده های تحت پوشش دانشگاه هستم و مقالهISI هم دارم .از اساتید دانشگاه هم میتوانم recommandation letter بگیرم.

الان میخواستم ببینم برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای پزشکی استرالیا چگونه باید اقدام کنم؟ چه جوری میتونم با توجه به رزومه ای که دارم fund بگیرم؟ حتی میتونم در کنار تحصیل به عنوان research assistant برای استادی کار کنم تا بتونم fund بگیرم ..میتونین دانشگاههای پزشکی رو به من معرفی کنین که با شرایط من سازگارتر و به قولی شرایط من براشون قابل قبولتر باشه و شانس پذیرش من زیاد باشه

الان من باید واسه خوندن MCQ و گرفتن مدرک زبان اقدام کنم؟ نمیخوام بعد از فارغ تحصیلی زمانی رو از دست بدم

پیشاپیش ممنون از جوابتون
    دوست عزیز
    برای تخصص پزشکی باید از طریق کالج های مربوطه اقدام کرد و شما از طریق دانشگاه اقدام نمیکنید. ولی قبل از اینها شما باید امتحانات AMC رو پاس کنید و یکسال به عنوان resident medical officer که مانند اینترنی هست کار کنید تا بتونید جنرال رجیستریشن بگیرین. بعد از این میتونین برای تخصص اقدام کنید. رشته های مد نطرتون هم جزو پر طرفدارترین رشته هاس . افتامولوژی رو میتونم بگم تقریبا محاله وارد شدنش (فقط در ایالت NSW سالی ۷ نفر برمیدارن). برای کاردیولوژی هم باید خیلی تلاش کنید. برای جفت تخصص ها داشتن phd تقریبا الزامیه. میتونین اطلاعات بیشتر از سایت کالجهای مربوطه بگیرین:

http://www.ranzco.edu

https://www.racp.edu.au

موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان. سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    قبولی و نمره امتحان mcq چه مدت اعتبار دارد؟
    برای ثبت نام در سایت amc باید مدرک زبان انگلیسی ielts ارائه داد یا میشود اول امتحان mcq را گذراند بعد مدرک زبان انگلیسی را گرفت؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت پزشکان به استرالیا

ببخشید آیا شنیدید که کسی هر دو اینها رو داشته باشه اما موفق نشده باهاش کار پیدا کنه؟

Junior Member

منظورم کسی هست که هر دو امتحانو داده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    آگر بخواین کار کلینیکال انجام بدین، بله مسیر همینه.
    ببخشید آیا شنیدید که کسی هر دو اینها رو داشته باشه اما موفق نشده باهاش کار پیدا کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    با اجازه mojt عزیز من کمی بیشتر توضیح بدم.
    ببینین، برای مهاجرت به استرالیا یک پزشک باید مراحل زیر رو انجام بده:

1- گرفتن 7 در تمام مهارتهای آیلتس آکادمیک
    2- قبول شدن در امتحان تیوری MCQ ( یا همون Multiple Choice Questioner)

پس از گذراندن مراحل فوق شما توسط AMC به صورت conditional به عنوان پزشک شناخنه میشین.
    اما برای اینکه به عنوانSkilled Worker مهاجرت کنین این کافی نیست و باید Full medical registration رو داشته باشین.

3- برای Full Medical Registration باید آنلاین برای امتحان clinical ثبت نام کنین و پس از دریافت یکنوع ویزای تحصیلی یا توریستی یا...خودتون رو به استرالیا برسونین و در این امتحان قبول شین.

4- پس از دریافت Full Medical registration شما اجازه طبابت در استرالیا رو دریافت خواهید کرد و هم میتونین با ویزای شغلی ( در صورت کار پیدا کردن) یاویزای تحصیلی ( درصورتیکه برای ادامه تحصیل تخصصی پوزیشن بگیرین) در استرالیا بمونین. همچنین میتونین برای sKILLED WORKER اپلای کنید.
    اگه شخصی مدرک پزشکیش رو از کشورهای اروپایی و یا آمریکا و یا هر کشوری جز ایران گرفته باشه هم برای ویزای کاری باید امتحان مورد 2 و 3 که ذکر کردین رو پاس کنه؟
    یا این امتحانها فقط برای اونایی که مدرکشون رو از ایران گرفتن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط handsomboy200 نمایش پست ها
    اگه شخصی مدرک پزشکیش رو از کشورهای اروپایی و یا آمریکا و یا هر کشوری جز ایران گرفته باشه هم برای ویزای کاری باید امتحان مورد 2 و 3 که ذکر کردین رو پاس کنه؟
    یا این امتحانها فقط برای اونایی که مدرکشون رو از ایران گرفتن؟
    .You must pass US exams+ 2 years residency training, UK exams+ 1 y internship, Canada exams+_ 1y internship. Others should take the exams.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    .You must pass US exams+ 2 years residency training, UK exams+ 1 y internship, Canada exams+_ 1y internship. Others should take the exams.
    لطفا اگه میشه در حد چند خط به فارسی و کامل جواب بدین. تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط handsomboy200 نمایش پست ها
    لطفا اگه میشه در حد چند خط به فارسی و کامل جواب بدین. تشکر
    به طور ساده یعنی همه باید امتحان بدن حتی اگه اروپا درس بخونی. اون موارد استثنا هم به درد شما نمی خوره. دوم این قوانین مرتب عوض میشه تا بخوای 6-7 سال پزشکی تمام کنی شرایط فرق کرده. بهتر الان تمرکزت روی پذیرش گرفتن در کشوری باشه که می خواهی اونجا زندگی کنی. حتی این کشورهای انگلیسی زبان هم مدرک همدیگر رو راحت قبول نمی کنند و باید امتحان های داخلی اون کشورها رو بدی.چندوقت بیش رییس بخش یکی از بیمارستان های آمریکا در مصاحبه ای می گفت :حالا اگه کسی انگلیس انترنی گذرانده ممکنه برای دوباره گذراندن اینترنی در آمریکا این مسئله رو در نظر بگیریم!
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

اهرا اگر کسی 500.000 دلار آمریکا داشته باشد و در آنجا سرمایه گذاری کند می تواند گرین کارت بگیرد. در استرالیا قوانین مشابه است؟

دقیقا این سرمایه گذاری باید کجا باشد؟ کسی نمونه عینی می تواند مثال بزند؟ مثلا سرمایه گذاری در یک کلینیک پزشکی و خریدن دستگاه برای آن، می توان چنین کاری کرد؟ مثلا دستگاه MRI
    آیا در بورس استرالیا با خریدن سهام به این مقدار می توان اقامت گرفت؟
    حضرت خیام:
    آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی معذوری اگر در طلبش میکوشی
    باقی همه رایگان نیرزد هشدارتا عمر گرانبها بدان نفروشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)