صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 72

موضوع: مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

در واقع نه درس به معنای اونیکه در ایران داریم بلکه به معنای واقعی علم

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

توي ايران هميشه شب امتحان يا ديگه خيلي بخواهيم سنگ تموم بذاريم تو يه هفته فرجه ها درس مخونيم .پرو‍‍زه ايهم اگه باشه از هم ميگيريم با يه ذره دست كاري و تغيير تحويل ميديم وتمام كار دانشجويي تو همين خلاصه ميشه .سوالم اينجاست كه
    1- تو خارج از كشور چقدر سخت تره و اينطور نباشه كه پس از طي مرحله سخت اپلاي مشكلات درسي توهمون ترم اول گريبانمون رو بگيره و ...
    2-كلا اينكه چقدر نسبت به اينجا بايد بيشتر درس خوند و فعال بود؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

بچه هایی که برا لیسانس رفتن هم یه چیزهایی بگن آخه من و امثال من داریم برا لیسانس اقدام می کنیم.یه سالی هم اینجا دانشگاه رفتیم خب این مساله خیلی مهمه واسه ما.این تاپیک از ساله پیش تا الان اصلا آپ نشده آخه چرااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    بچه هایی که برا لیسانس رفتن هم یه چیزهایی بگن آخه من و امثال من داریم برا لیسانس اقدام می کنیم.یه سالی هم اینجا دانشگاه رفتیم خب این مساله خیلی مهمه واسه ما.این تاپیک از ساله پیش تا الان اصلا آپ نشده آخه چرااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

دوست عزیز خیلی وقته از سوالت گذشته . اما گفتم چون ممکنه سوالی باشه که در ذهن دیگران هم باشه پاسخی دادم .

کلا سیستم درسی در خارج از کشور به کلی با ایران فرق میکنه و لیسانس و غیر لیسانس نداره . تقریبا مسائلی را که دوستان در مورد مستر و دکترا فرمودند را شما میتونی در سطحی ضعیفتر به لیسانس هم تسری بدی یا این تفاوت که شاید شاید شاید کمی وقتت آزادتر باشه که اون هم از دانشگاه به دانشگا کاملا متفاوته. . اما کلا از فکر سیستم درسی لیسانس در ایران بیا بیرون. شب امتحان خوندن حفظ کردن نمره گرفتن و امثالهم منظورمه .

به خصوص اگر هدفت هم از لیسانس ادامه در مقطع فوق و یا کار کردن در همون کشور هم باشه که با الطبه باید تلاش خوبی داشته باشی تا بتونی برای هر دو هدف حرفی برای گفتن داشته باشی . از لحاظ معدل و دانشت در زمینه رشته خودت .
    ویرایش توسط motahhar : February 11th, 2013 در ساعت 12:42 PM

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

به hossein20:
    شما نمی تونید هم توی یک دانشگاه خوب خارجی درس بخونید و هم تفریح کنید. باید یکی رو انتخاب کنید و تکلیفتون با خودتون روشن باشه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    به hossein20:
    شما نمی تونید هم توی یک دانشگاه خوب خارجی درس بخونید و هم تفریح کنید. باید یکی رو انتخاب کنید و تکلیفتون با خودتون روشن باشه.
    من میخام بدونم هفته ای یه روز نمیشه تفریح کرد؟؟؟تو یه دانشگاه متوسط؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    من میخام بدونم هفته ای یه روز نمیشه تفریح کرد؟؟؟تو یه دانشگاه متوسط؟؟
    من رشته های مهندسی و شرایط T.A. و R.A. رو نمیدونم اما یکی رو میشناسم که در هاروارد دانشجوی DUAL DEGREE تخصص و Phd بود در رشته ارتودنسی ایشون که فکر میکنم باید کلی فشار روش باشه اصلا درمورد فشار همجین حرفی نمیزد و همه چیز رو خیلی معقول میدید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من رشته های مهندسی و شرایط T.A. و R.A. رو نمیدونم اما یکی رو میشناسم که در هاروارد دانشجوی DUAL DEGREE تخصص و Phd بود در رشته ارتودنسی ایشون که فکر میکنم باید کلی فشار روش باشه اصلا درمورد فشار همجین حرفی نمیزد و همه چیز رو خیلی معقول میدید
    شاید ایشون آب بندی شده......من حاضرم 6 روز مثلا 8 ساعت کار کنم.....ولی تفریحم هم سر جاش باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    شاید ایشون آب بندی شده......من حاضرم 6 روز مثلا 8 ساعت کار کنم.....ولی تفریحم هم سر جاش باشه
    چیزی که من میتونم راجع به امریکا رو دیدم بگم هم اینه که اونجا اکثر مسایل با عقل جور در میاد و فشار خارج از توان به ادم نمیاد (البته اگه که ادم خودش ضعفی از قبل نداشته باشه که باعث فشار بشه)
    یه بار تو یکی از پست ها دیدم یه نفر کلی انتقاد میکرد که امریکا سخته و اینها و من باید ساعت 9 صبح تا 8 بعد از ظهر دانشگاه باشم!!!! خوب دانشجوی دکتری که میخواد با سواد باشه چه اشکالی هست این موضوع؟ بعد ایشون رفته بود یه کشور دیگه و میگفت اینجا خوبه چون ساعت 11 میرفته دانشگاه!و 5 هم میزده بیرون
    به نظره من کسی که امریکا رو انتخاب میکنه باید دوست داشته باشه همچین فشاری رو حتی!!! خیلی از ما ها به علت اینکه ایران قوانین یا نداره یا اگرم داره به خوبی اجرا نمیشه یا بعضی دانشگاه ها با هفته ای 1-2 روز دانشگاه اومدن مدرک فوق صادر میکنن توهم میزنیم که اصلا این درسته!

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    به hossein20:
    من تو ایران اهل تفریح کردن نیستم به اون صورت. یعنی حتی ممکنه 3 ماه هم به قصد تفریح یا گشتن از خونه بیرون نرم. برای خارج رفتن هم فقط و فقط دنبال محیط آروم و درستی می گردم که با فکر باز درس بخونم و به هرکس با توجه به تواناییش بها بدن.
    اما یه سوالی دارم. من تو ایران درس و به تفریح ارجحیت دادم، اونجا هم طبیعتا همینطور خواد بود اما فکر می کنید کسی که اینطور بوده و همیشه هم ممتاز دانشگاهش شده، به حایی نمی رسه که از درس زده بشه ؟
    من همش حس می کنم اگه با این شرایط + دلتنگی و باقی مسایل برم، به جایی می رسم که دیگه خسته شم و ببررم ... همونطور که همین ایرانش گاهی خسته میشم و می خوام هرچه سریعتر درس و امتحان تموم شه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)