صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    به hossein20:
    شما نمی تونید هم توی یک دانشگاه خوب خارجی درس بخونید و هم تفریح کنید. باید یکی رو انتخاب کنید و تکلیفتون با خودتون روشن باشه.
    من میخام بدونم هفته ای یه روز نمیشه تفریح کرد؟؟؟تو یه دانشگاه متوسط؟؟

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    من میخام بدونم هفته ای یه روز نمیشه تفریح کرد؟؟؟تو یه دانشگاه متوسط؟؟
    من رشته های مهندسی و شرایط T.A. و R.A. رو نمیدونم اما یکی رو میشناسم که در هاروارد دانشجوی DUAL DEGREE تخصص و Phd بود در رشته ارتودنسی ایشون که فکر میکنم باید کلی فشار روش باشه اصلا درمورد فشار همجین حرفی نمیزد و همه چیز رو خیلی معقول میدید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من رشته های مهندسی و شرایط T.A. و R.A. رو نمیدونم اما یکی رو میشناسم که در هاروارد دانشجوی DUAL DEGREE تخصص و Phd بود در رشته ارتودنسی ایشون که فکر میکنم باید کلی فشار روش باشه اصلا درمورد فشار همجین حرفی نمیزد و همه چیز رو خیلی معقول میدید
    شاید ایشون آب بندی شده......من حاضرم 6 روز مثلا 8 ساعت کار کنم.....ولی تفریحم هم سر جاش باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    شاید ایشون آب بندی شده......من حاضرم 6 روز مثلا 8 ساعت کار کنم.....ولی تفریحم هم سر جاش باشه
    چیزی که من میتونم راجع به امریکا رو دیدم بگم هم اینه که اونجا اکثر مسایل با عقل جور در میاد و فشار خارج از توان به ادم نمیاد (البته اگه که ادم خودش ضعفی از قبل نداشته باشه که باعث فشار بشه)
    یه بار تو یکی از پست ها دیدم یه نفر کلی انتقاد میکرد که امریکا سخته و اینها و من باید ساعت 9 صبح تا 8 بعد از ظهر دانشگاه باشم!!!! خوب دانشجوی دکتری که میخواد با سواد باشه چه اشکالی هست این موضوع؟ بعد ایشون رفته بود یه کشور دیگه و میگفت اینجا خوبه چون ساعت 11 میرفته دانشگاه!و 5 هم میزده بیرون
    به نظره من کسی که امریکا رو انتخاب میکنه باید دوست داشته باشه همچین فشاری رو حتی!!! خیلی از ما ها به علت اینکه ایران قوانین یا نداره یا اگرم داره به خوبی اجرا نمیشه یا بعضی دانشگاه ها با هفته ای 1-2 روز دانشگاه اومدن مدرک فوق صادر میکنن توهم میزنیم که اصلا این درسته!

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

به نظر من هم قرار گرفتن در محیط باعث میشه شخص بتونه خودش رو بشناسه و ببینه چند مرده حلاجه.چندین سال قبل یه خاطره از یه دانشجوی دوره ی لیسانس که برای گذراندن یک سال از یه دانشگاه استرالیایی به امریکا اومده بود رو می خوندم.این طور نوشته بود که من با دیدن هیجان و شور و شوق بیشتر دانشجوهای اینجا واقعا تعجب می کنم . این باعث میشه از اینکه بخوام برای چند ساعت جلوی تلویزیون بشینم و فیلم ببینم خجالت بکشم.تفریح هایی که شما در امریکا به عنوان یه دانشجو خواهید داشت متفاوته.باشگاه رفتن , رفتن به کافی شاپ و ... با دوستانتون و موارد خیلی زیاد دیگه ای که بتونه فشار مشکلات و برنامه های درسی شما رو کم کنه
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

ApplyAbroad Hero

با سلام

دوران دکتری زمانی هست که شما به پختگی علمی خود می رسید، هر چقدر بیشتر وقت بگذارید بیشتر متخصص رشتتان می شوید. البته حداقل هایی هست که بالا دوستان اشاره کردند ولی همه ی اینها به خود دانشجو بستگی دارد. برخی مواقع روزانه 10 تا 12 ساعت رو باید صرف این کار کرد.

البته اینگونه نیست که در صورت عدم صرف این زمان مورد بازخواست قرار بگیرید. چون اولین و مهترین مسئول و پاسخگو خودتان هستید.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

اپلای خیلی خیلی لمسیه و تا خودتون تو شرایط قرار نگیرین نمیشه قضاوت کرد. من دو نفر رو میشناسم تو یه شهر و یه دانشگاهن اولی باهاش صحبت می کنم میگه بهشته اینجا دومی همه ش بد و بیراه میگه....
    این قضیه تفریح و درس هم بستگی مستقیم به شخصیت شما استادتون و تاثیر متقابل این دو بر هم داره و کاملا کیس به کیس فرق می کنه

ولی در کل به نظر من دکترا پروسه ی بی خودیه و در درجه ی اول فقط و فقط و فقط علاقه می تونه توجیهش کنه و در درجه ی بعدی پلی برای مهاجرت (یا بهتر بگم فاند)، چون از هر زاویه ی دیگری بهش نگاه کنی قابل دفاع نیست نه مالی نه زمانی.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Exclamation پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    ولی در کل به نظر من دکترا پروسه ی بی خودیه و در درجه ی اول فقط و فقط و فقط علاقه می تونه توجیهش کنه و در درجه ی بعدی پلی برای مهاجرت (یا بهتر بگم فاند)، چون از هر زاویه ی دیگری بهش نگاه کنی قابل دفاع نیست نه مالی نه زمانی.
    من با اینکه خودم اگر در رشته های غیر پزشکی بودم هرگز دنبال Phd نمیرفتم و نهایت تا مستر رضایت میدادم اما با این دید که کلا دکتری رو بخوای کنار بگذاری موافق نیستم چون میدونم استدلالت اینه که در صنعت و یا بیزینس نیازی به Phd نیست و مبشه با مستر به موقعیت سطح بالاتر از موقعیت های دانشگاهی دست یافت(کاملا درسته اما واقعا چند درصد میتونن به اون دست پیدا کنن!؟!)
    به نظرم برای درصد خیلی کمی از افراد صدق میکنه و به طور کل بخوای در نظر بگیری موقعیت کاری و اقتصادی افراد با Phd بالاتر
    وطبق این لینک حدودا 25 % در امد بالاتر و حتما موقعیت با ثبات تری دارند
    http://en.wikipedia.org/wiki/Househo..._United_States
    حالا شاید برای یه امریکایی نیارزه که چند سال وقت بگذاره و دکتری بگیره اما برای خارجی ها که خوبه! هزینه ای هم که نمیکنن
    یه نکته دیگه ای هم هست که خیلی ها اصلا ساخته شدن برای کار اکادمیک .

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    به hossein20:
    شما نمی تونید هم توی یک دانشگاه خوب خارجی درس بخونید و هم تفریح کنید. باید یکی رو انتخاب کنید و تکلیفتون با خودتون روشن باشه.
    من تو ایران اهل تفریح کردن نیستم به اون صورت. یعنی حتی ممکنه 3 ماه هم به قصد تفریح یا گشتن از خونه بیرون نرم. برای خارج رفتن هم فقط و فقط دنبال محیط آروم و درستی می گردم که با فکر باز درس بخونم و به هرکس با توجه به تواناییش بها بدن.
    اما یه سوالی دارم. من تو ایران درس و به تفریح ارجحیت دادم، اونجا هم طبیعتا همینطور خواد بود اما فکر می کنید کسی که اینطور بوده و همیشه هم ممتاز دانشگاهش شده، به حایی نمی رسه که از درس زده بشه ؟
    من همش حس می کنم اگه با این شرایط + دلتنگی و باقی مسایل برم، به جایی می رسم که دیگه خسته شم و ببررم ... همونطور که همین ایرانش گاهی خسته میشم و می خوام هرچه سریعتر درس و امتحان تموم شه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط parichehr kian نمایش پست ها
    من تو ایران اهل تفریح کردن نیستم به اون صورت. یعنی حتی ممکنه 3 ماه هم به قصد تفریح یا گشتن از خونه بیرون نرم. برای خارج رفتن هم فقط و فقط دنبال محیط آروم و درستی می گردم که با فکر باز درس بخونم و به هرکس با توجه به تواناییش بها بدن.
    اما یه سوالی دارم. من تو ایران درس و به تفریح ارجحیت دادم، اونجا هم طبیعتا همینطور خواد بود اما فکر می کنید کسی که اینطور بوده و همیشه هم ممتاز دانشگاهش شده، به حایی نمی رسه که از درس زده بشه ؟
    من همش حس می کنم اگه با این شرایط + دلتنگی و باقی مسایل برم، به جایی می رسم که دیگه خسته شم و ببررم ... همونطور که همین ایرانش گاهی خسته میشم و می خوام هرچه سریعتر درس و امتحان تموم شه
    دوست عزیز

این مساله بیشتر به هدفتان بستگی دارد تا به نحوه ی زندگیتان. یعنی ممکن هست که اهل تفریح و ... باشید ولی به دلیل عدم شناخت از خواستهایتان و هدفتان به راحتی به نکته ای برسید که توان ادامه رو نداشته باشید.

البته باید اشاره کنم، داشتن نوعی سرگرمی در کنار درس خواندن باعث شارژ دوباره فرد می شود. البته برای هرکسی این محرک متفاوت هست، برای برخی خرید ، برای برخی دیگر بازی های کامپیوتری، برخی دونبال کردن اخبار برای دیگری دیدن فیلم و ...

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)