صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 72

موضوع: مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

Banned
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

دوستان عزیز من برای رفتن از ایران یه خروار انگیزه دارم....انگیزه های منظقی

سختی های اونجا رو هم همش رو سعی کردم بفهمم و به خودم هی گوشزد کنم
    انگیزه اصلیم درس و یه زندگی آرومه
    و به خودم میگم تا 4 سال حداقل سختی دارم
    ولی یه چیز رو هنوز مطمین نیستم
    من میخوام برا ارشد تو آلمان یا کانادا اقدام کنم اما احتیاج دارم که حین درس خوندن کار هم بکنم تا بتونم از نظر مالی خودمو تامین کنم
    فقط نمیدونم میتونم از نظر وقتی درس و کار رو توامان انجام بدم و موفق بشم؟ یعنی بیشتر فکر کمبود وقت رو دارم و نتوستم کسی رو پیدا کنم و ازش مشورت بگیرم که شرایطش دقیقا مثل خودم باشه....هستن کسایی که هم کار میکنن هم درس میخونن اما چون میشناسمشون و میدونم وضع مالیشون خوبه و امکان داره خیلی کم کار کنن دقیق به اطلاعاتشون اعتقاد ندارم

ممنون میشم دوستان کلا نظراتشون رو بگن

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

سلام
    به نظر من امکان کار در کنار تحصیل تقریبا صفر هست. ولی به رشته هم مربوط میشه البته!
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

Banned
    رشته و دانشگاه

من رشتم نرم افزار هستش

چرا همچین نظری دارید دوست خوبم؟ میشه کامل توضیح بدید؟
    دوست ندارم برم اونجا به این خیال که میتونم به هردو(کار و درس) برسم ولی موفق نشم و شکست بخورم

اگه بدونم واقعا نشدنیه خب همین ایران میمونم و ریسک نمیکنم

دوستان که تجربه درس و کار رو باهم دارند خواهشا بیان توضیح بدند چجوری موفق شدند....البته خدایی نکرده اگرم موفق نشدند بیان و تجربیات و دلایلشون رو بگن تا یکی مثل من هم بتونم درس بگیرم و اشتباه نکنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_z_65 نمایش پست ها
    من رشتم نرم افزار هستش

دوست ندارم برم اونجا به این خیال که میتونم به هردو(کار و درس) برسم ولی موفق نشم و شکست بخورم

دوستان که تجربه درس و کار رو باهم دارند خواهشا بیان توضیح بدند چجوری موفق شدند....البته خدایی نکرده اگرم موفق نشدند بیان و تجربیات و دلایلشون رو بگن تا یکی مثل من هم بتونم درس بگیرم و اشتباه نکنم
    یکی از دوستان من درس و کار فول تایم همزمان در کانادا رو انجام داد ولی بقول خودش فقط به این دلیل موفق شد که تز دکتراش با کارش یکی بود یعنی پروژه توسط کمپانی محل کارش پشتیبانی میشد. هیچ کدوم از دوستان دیگر من که همزمان کار و تحصیل میکردند نتونستند درسشون رو تموم کنند و بعد از دو سه سال ول کردند.
    تحصیل در مقطع ارشد و دکترا در خارج بسیار سنگین و وقت بر است و با کار تمام وقت سازگاری ندارد. پیدا کردن کار پاره وقت هم بینهایت دشوار است مگر اینکه برای خودتون کار کنید و تازه بشرط اینکه استادتان هم موافقت کند. بسیاری از استادها انتظار دارند که در مقابل فاندینگ که میگیرید تمام وقت در آزمایشگاه باشید. از طرف دیگر اگر با ویزای دانشجویی میائید کانادا فقط ساعات محدودی در هفته اجازه کار بیرون از دانشگاه دارید و بندرت شرکتها حاضر میشوند کسی را با این شرایط استخدام کنند.

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrock نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من امکان کار در کنار تحصیل تقریبا صفر هست. ولی به رشته هم مربوط میشه البته!
    من کاملا" با شما موافق هستم واقعا" به زبان دیگه ای درس خوندن بالاخره اولش برامون سخته (برای خودم که فارسیش رو نمی فهمیدم چه برسه به غیر فارسیش که خیلی سخته)
    ولی اگرم بشه کار کرد بالاخره تاثیر خودش رو روی درس خوندن میزاره مخصوصا" برای مقطع فوق لیسانس

هدف من اینه که 2 ترم اول رو سعی کنم که خیلی خوب بخونم که بتونم از خود استاد کار بگیرم (مثلا" در دانشگاه)

من رشتم نرم افزار هستش

دوست تصمیم برای رفتن چیز ساده ای نیست که بشه با تجربه موفق یا ناموفق آدم عوض بشه.
    اونجا روزگاری پر از خوشی و موفقیت و در لحظاتی با ناراحتی هست دقیقا مثل اینجا مگر اینجا نداشتید ؟ فقط با این تفاوت انتخاب سرنوشت و مسیر زندگی در دستان خودتون هست و آزادی انتخاب دارید.

شاید شما روزی شامل اون دسته آدما بشید که بیاید اینجا و بگید میشه در کنار درس خوندن میشه کار کرد. دوست خود من در س میخوند در انگلیس و شب ها در کارخونه بسته بندی کفش کار میکرد (لازمه بگم که دختر بود و قاعدتا" از ماها حساستر اما تصمیمش حداقل قویتر)

بنظر من اگر آدم یکم شاید 1 سال دیرتر بره ولی پولاشو جمع کنه و تمرکزش رو بزاره اونجا فقط رو درس خوندن خیلی موفق تره.

این نظر منه امیدوارم برای کسی سوء تفاهم ایجاد نکنه.

موفق و پیروز باشید.
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

Banned
    رشته و دانشگاه

از globe و milad83 عزیز ممنونم.....هردو نظارتتون برام محترم و مظمئنا مفید

آفا میلاد با اون حرفت که یکسال بیشتر بمونم کاملا موافقم.....من برا 2013 هم میتونستم اپلای کنم اما عجله نکردم و میخوام یکسال بیشتر هم کار کنم و هم اینکه زبانمو قوی کنم...

البته دوستان منظورم کار تمام وقت و زیاد هم نیستا...شکر خدا انقدرا هم وضعم بد نیست و پشتوانه دارم اما میخوام کمترین فشار رو به خانواده بیارم و مثلا حداقل نصف خرجه خودم رو دربیارم اونم با یه کار ساده و دم دستی مثلا جوری که میانگین 6 ساعت برا دانشگاه 6 ساعت برا کار 8 ساعت برا خواب و 4 ساعت هم درس و بقیه کارها

البته تجربه ثابت کرده که هر سال داره اوصاع بدتر و بدتر میشه! مخصوصا مشکلان ویزا و...هر چقدر زودتر بهتر ه به نظر من، البته شرایط شما فرق می کنه

ApplyAbroad Guru

البته دوستان منظورم کار تمام وقت و زیاد هم نیستا...شکر خدا انقدرا هم وضعم بد نیست و پشتوانه دارم اما میخوام کمترین فشار رو به خانواده بیارم و مثلا حداقل نصف خرجه خودم رو دربیارم اونم با یه کار ساده و دم دستی مثلا جوری که میانگین 6 ساعت برا دانشگاه 6 ساعت برا کار 8 ساعت برا خواب و 4 ساعت هم درس و بقیه کارها
    غیر ازاینکه شش ساعت کار در روز از نظر وقت برای شما غیر ممکن خواهد بود، شرایط ویزای دانشجویی شما هم چنین اجازه ای رو به شما نمیده. در امریکا که فکر نمیکنم اجازه کار به شما بدهند مگر بصورت اینترن شیپ در شرایط خاص، و در کانادا هم محدود به 20 ساعت در هفته هستید آنهم بعد از شش ماه.

رشته و دانشگاه
    TUWien

از globe و milad83 عزیز ممنونم.....هردو نظارتتون برام محترم و مظمئنا مفید

آفا میلاد با اون حرفت که یکسال بیشتر بمونم کاملا موافقم.....من برا 2013 هم میتونستم اپلای کنم اما عجله نکردم و میخوام یکسال بیشتر هم کار کنم و هم اینکه زبانمو قوی کنم...

ممنونم دوست عزیز لطف دارید
    بله خیلی ها اینجا همین شرایط شمارو دارن، روزی 6 ساعت حداقل من اروپا رو میدونم که غیر ممکنه و حرف دوستمون Ghlobe کاملا" صحیحه شما اجازه کار هفته ای 20 ساعت داری (تصویب شده توسط اتحادیه اروپا هست) و حتی سقف درآمد داری چیزی حدود 400 یورو در ماه

به آیندش فکر کن اول هر کاری سخته
    ویرایش توسط milad83 : August 26th, 2012 در ساعت 09:04 AM
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط panizza نمایش پست ها
    البته تجربه ثابت کرده که هر سال داره اوصاع بدتر و بدتر میشه! مخصوصا مشکلان ویزا و...هر چقدر زودتر بهتر ه به نظر من، البته شرایط شما فرق می کنه
    بله کاملا" با حرفتون موافقم 100% سختر و سختر میشه اما خوب نمیشه فقط گفت هر جور شده من باید برم ، به نظر من احتیاج به یه پشتوانه مالی حداقل یکساله هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)