صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 72

موضوع: مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

Banned
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد شیراز

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

بچه ها از همتون ممنونم....استفاده میکنم از نظراتتون
    آره حواسم نبود 20 ساعت در هفته که مثلا میشه روزی 3.5 که خب پس بهتر...اینجوری وقت بیشتری برا درس خوندن داریم

در کل بنظر خودم اینجور جمع بندی کردم برا خودم که:
    اگه برا یک سال پول داشته باشم و بتونم بعد از یکسال کار کنم و نصف خرجمو در بیارم مشکلاتم حل خواهد شد.
    انقدر ها هم اراده دارم که بتونم به هر دو با هم برسم و به درسم لطمه نخوره
    ممنون دوستان

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_z_65 نمایش پست ها
    آره حواسم نبود 20 ساعت در هفته که مثلا میشه روزی 3.5 که خب پس بهتر...اینجوری وقت بیشتری برا درس خوندن داریم

اگه برا یک سال پول داشته باشم و بتونم بعد از یکسال کار کنم و نصف خرجمو در بیارم مشکلاتم حل خواهد شد.
    ممنون دوستان
    100% موفق میشید
    من هم با شما موافقم که تمام این فشار ها میتونیم کاری کنیم که فقط برای یکسال باشه
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

ApplyAbroad Guru

ممنون دوستان
    عملا خودتون حساب کنید: وقتی استادتون بگه باید از ساعت 9 تا 5 در آزمایشگاهش باشید، و کلاسهای دانشگاهتون هم از ساعت 6 تا 9 شب باشه (موارد عینی که دیده ام) کی دیگه وقت کار در طول روز رو خواهید داشت؟ اصلا نای درس خوندن هم ندارید چه برسه به کار.

شاید بتونید 8-10 ساعتی در دو روز آخر هفته کار کنید اونهم بشرطی که کار گیرتون بیاد و استادتون هم انتظار نداشته باشه آخر هفته ها هم روی تزتون کار کنید.

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    عملا خودتون حساب کنید: وقتی استادتون بگه باید از ساعت 9 تا 5 در آزمایشگاهش باشید، و کلاسهای دانشگاهتون هم از ساعت 6 تا 9 شب باشه (موارد عینی که دیده ام) کی دیگه وقت کار در طول روز رو خواهید داشت؟ اصلا نای درس خوندن هم ندارید چه برسه به کار.

شاید بتونید 8-10 ساعتی در دو روز آخر هفته کار کنید اونهم بشرطی که کار گیرتون بیاد و استادتون هم انتظار نداشته باشه آخر هفته ها هم روی تزتون کار کنید.
    درسته حرفتون اگر بخوایم دنبال کردن کردن حرفه ای باشیم اصلا" دیگه به خوندن درس نمیرسیم اما به نظر من یکسری کارهایی میشه کرد که هم به تقویه زبانت کمک کنه و هم کمک خرجت باشه (هر چند به مقدار خیلی کم) ولی کار کردن در جاهایی که بتونه به زبان کمک کنه خبلب مهمه، خوب بالاخره زبان آکادمیک با زبانی که در اجتماع صحبت میشه تا حدودی با هم فرق داره.
    ولی باز هم میگم ما همه داریم میریم اونجا یا رفتیم که درس بخونیم نه اینکه کار کنیم.
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

Banned
    رشته و دانشگاه

واقعا؟
    یعنی اکثر روزها اینطوریه؟
    من بدترین حالت فکر میکردم روزی میانگین 7 ساعت توی دانشگاه حضور داشته باشیم!

ApplyAbroad Guru

واقعا؟
    شما کارمند دفتری هم باشید در ایران باید روزی 8 ساعت سرکار باشید. اون وقت بعنوان دانشجوی فوق لیسانس یا دکترا میخواهید 7 ساعت دانشگاه باشید؟
    ما وقتی در ایران دانشجو بودیم (دانشگاه شریف) روزی لااقل 10-12 ساعت دانشگاه بودیم و بعدش تازه میرفتیم خونه تمرین ها رو مینوشتیم!

من اینجا (کانادا) استادی رو دیدم که چون دانشجوش هر روز از 8 تا 5 نمیتونست بیاد آزمایشگاه برای کار (تازه غیر از کلاساش) عذرش رو خواست.

Banned
    رشته و دانشگاه

شما کارمند دفتری هم باشید در ایران باید روزی 8 ساعت سرکار باشید. اون وقت بعنوان دانشجوی فوق لیسانس یا دکترا میخواهید 7 ساعت دانشگاه باشید؟
    ما وقتی در ایران دانشجو بودیم (دانشگاه شریف) روزی لااقل 10-12 ساعت دانشگاه بودیم و بعدش تازه میرفتیم خونه تمرین ها رو مینوشتیم!

من اینجا (کانادا) استادی رو دیدم که چون دانشجوش هر روز از 8 تا 5 نمیتونست بیاد آزمایشگاه برای کار (تازه غیر از کلاساش) عذرش رو خواست.
    عجب!
    پس اینطوری باه باید کلا بیخیال کار بیرون از دانشگاه بشیم و فقط به فکر کار توی خود دانشگاه باشیم درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من با اینکه خودم اگر در رشته های غیر پزشکی بودم هرگز دنبال Phd نمیرفتم و نهایت تا مستر رضایت میدادم اما با این دید که کلا دکتری رو بخوای کنار بگذاری موافق نیستم چون میدونم استدلالت اینه که در صنعت و یا بیزینس نیازی به Phd نیست و مبشه با مستر به موقعیت سطح بالاتر از موقعیت های دانشگاهی دست یافت(کاملا درسته اما واقعا چند درصد میتونن به اون دست پیدا کنن!؟!)
    به نظرم برای درصد خیلی کمی از افراد صدق میکنه و به طور کل بخوای در نظر بگیری موقعیت کاری و اقتصادی افراد با Phd بالاتر
    وطبق این لینک حدودا 25 % در امد بالاتر و حتما موقعیت با ثبات تری دارند
    http://en.wikipedia.org/wiki/Househo..._United_States
    حالا شاید برای یه امریکایی نیارزه که چند سال وقت بگذاره و دکتری بگیره اما برای خارجی ها که خوبه! هزینه ای هم که نمیکنن
    یه نکته دیگه ای هم هست که خیلی ها اصلا ساخته شدن برای کار اکادمیک .
    توی رشته های مهندسی تا مستر واسه پیدا کردن شغل خوب کفایت می کنه. یکی از بستگان خودم که تو آمریکا بزرگ شده دکتراشو گرفته ولی کارش با مدرک مسترشه و خودش گفته phdرو فقط به خاطر علاقه دنبال کرده. البته کارش عالیه و درآمدشم خیلی بیشتر از یه دانشمندیه که تو دانشگاه تحقیق و تدریس می کنه

Banned

واقعا؟
    نه آقا کلا سیستم ایران رو از ذهنتون دیلیت کنید. اون ایرانه 8-10 کلاس بعد اتلاف وقت تا 4 غروب بعد دوباره 2 ساعت کلاس. در عمده دانشگاه ها تا اونجا که اطلاع دارم حدودا از 9 صبح باید در دانشگاه حضور داشت تا 5-6 غروب.
    به نظرم به هیچ عنوان ریسک تامین نکردن هزینه به امید کارهای سیاه و ..... رو مرتکب نشید کم نبودند کسانی که به این امیدها رفتند جایی و نتوستند ادامه بدند.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    بچه هایی که برا لیسانس رفتن هم یه چیزهایی بگن آخه من و امثال من داریم برا لیسانس اقدام می کنیم.یه سالی هم اینجا دانشگاه رفتیم خب این مساله خیلی مهمه واسه ما.این تاپیک از ساله پیش تا الان اصلا آپ نشده آخه چرااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

دوست عزیز خیلی وقته از سوالت گذشته . اما گفتم چون ممکنه سوالی باشه که در ذهن دیگران هم باشه پاسخی دادم .

کلا سیستم درسی در خارج از کشور به کلی با ایران فرق میکنه و لیسانس و غیر لیسانس نداره . تقریبا مسائلی را که دوستان در مورد مستر و دکترا فرمودند را شما میتونی در سطحی ضعیفتر به لیسانس هم تسری بدی یا این تفاوت که شاید شاید شاید کمی وقتت آزادتر باشه که اون هم از دانشگاه به دانشگا کاملا متفاوته. . اما کلا از فکر سیستم درسی لیسانس در ایران بیا بیرون. شب امتحان خوندن حفظ کردن نمره گرفتن و امثالهم منظورمه .

به خصوص اگر هدفت هم از لیسانس ادامه در مقطع فوق و یا کار کردن در همون کشور هم باشه که با الطبه باید تلاش خوبی داشته باشی تا بتونی برای هر دو هدف حرفی برای گفتن داشته باشی . از لحاظ معدل و دانشت در زمینه رشته خودت .
    ویرایش توسط motahhar : February 11th, 2013 در ساعت 12:42 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)