صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 72

موضوع: مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    . . .
    ولي بحث من كلا چيز ديگه اي بود :اينكه من از 3 تا از كسايي كه خارج(uk , usa ) هستند امار گرفتم گفتند روزي 10 ساعت مفيد.و اين واقعا انگيزه هاي منو خيلي كم كرده چون واقعا اون شرايط خيلي مشكل است
    انگیزتون کم نشه . آدمیزاد تواناییش خیلی بیشتر از اون چیزیه که الان دارند توی ایران ازش استفاده میکنند . شما مطمئن باش بعد از یک مدت کوتاه خودت را میتونی با شرایط وفق بدی . به خودت افتخار کنی که تونستی از زوایای پنهان وجود خودت استفاده کنی . فوقش اوایل کمی بی خوابی و استراس اما به مرور میفتی روی غلطک. در مورد ساعاتی هم که گفتند چندان بی راه نگفتند . اما از دور بهش نگاه نکن . شما وقتی قرار شد وارد یه مبحث بشی و در موردش تحقیق کنی چهار تا کتاب اول و مقاله اولش به نظرت سنگین و زیاد میاد اون هم شاید در شروع تحصیلت اما بعد که دانشت در مودر اون مساله خاص عمیق تر شد خودت کنجکاو میشی که بیشتر بدونی و بیشتر در موردش اطلاعات کسب کنی . گاها خودت نمیفهمی که چند ساعته که نشستی پای اینترنت به خودت میایی میبینی صبح شده و تو هنوز داری سرچ میکنی که یه مطلب جدیدتر بخونی .

از طرفی جو علمی حاکم در دانشگاه های خارج کاملا با ایران متفاوته. اونجا اکثرا برای خود علم و علاقه به علم آمدن دانشگاه و همین باعث میشه شما ناخودآگاه در مسیر قرار بگیری و در یک رقابت سالم با دیگران تلاش بیشتری بکنی .

خبر موفقیتت و تجربیاتت را هم برای ما بعد بیا بگو . خوشحالمون میکنی.

شاد باشی

رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

نقل قول نوشته اصلی توسط milad83 نمایش پست ها
    . . . درسته حرفتون اگر بخوایم دنبال کردن کردن حرفه ای باشیم اصلا" دیگه به خوندن درس نمیرسیم اما به نظر من یکسری کارهایی میشه کرد که هم به تقویه زبانت کمک کنه و هم کمک خرجت باشه (هر چند به مقدار خیلی کم) ولی کار کردن در جاهایی که بتونه به زبان کمک کنه خبلب مهمه، خوب بالاخره زبان آکادمیک با زبانی که در اجتماع صحبت میشه تا حدودی با هم فرق داره.

ولی باز هم میگم ما همه داریم میریم اونجا یا رفتیم که درس بخونیم نه اینکه کار کنیم.
    شما مطمئنی دوست عزیز ؟ اینجا خیلی ها هدفشون مهاجرت و یا کار هست . شاید برای اون دوستانی که بعد اتمام تحصلات قصد موندن داشته بشاند ایجاد برخی از کانکشن ها به صورت کارهای پارت تایم و یا آخر هفتگی بد نباشه هر چند ممکنه سخت باشه در کنار درس . ولی حداقل بعد اتمام درس یکدفعه احساس نمیکنی که زیر پاشون خالی شده و ندونند که از کجا باید شروع کنند . اینطوری ممکنه بتونند راحتر جذب بازار کار بشی

اما اگر کار جنبه کمک هزینه را داشته باشه تقریبا میشه گفت غیر ممکنه . دیدم خییییلی ها را که پزشکی را نصفه کاره ول کردن چون با همین تفکر اومده بوند و هنوز که هنوز یک راننده هستند . چون خرجشون نمیرسیده . و دیگه نتونستند درس را ادامه بدهند . وقتی ازشون میپرسی با یه خنده تلخی میگند پزشکه نصفه در حال حاضر راننده .

شاد باشی و سلامت
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    شما مطمئنی دوست عزیز ؟ اینجا خیلی ها هدفشون مهاجرت و یا کار هست . شاید برای اون دوستانی که بعد اتمام تحصلات قصد موندن داشته بشاند ایجاد برخی از کانکشن ها به صورت کارهای پارت تایم و یا آخر هفتگی بد نباشه هر چند ممکنه سخت باشه در کنار درس . ولی حداقل بعد اتمام درس یکدفعه احساس نمیکنی که زیر پاشون خالی شده و ندونند که از کجا باید شروع کنند . اینطوری ممکنه بتونند راحتر جذب بازار کار بشی

اما اگر کار جنبه کمک هزینه را داشته باشه تقریبا میشه گفت غیر ممکنه . دیدم خییییلی ها را که پزشکی را نصفه کاره ول کردن چون با همین تفکر اومده بوند و هنوز که هنوز یک راننده هستند . چون خرجشون نمیرسیده . و دیگه نتونستند درس را ادامه بدهند . وقتی ازشون میپرسی با یه خنده تلخی میگند پزشکه نصفه در حال حاضر راننده .

شاد باشی و سلامت
    این مدل پزشکان بیشتر از روی تنبلی هست که به اون وادی افتادند وگرنه کسی که وارد رشته پزشکی میشه توی همون عمومی هم بمونه حداقل درآمدش از خیلی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها بهتره منتها وقتی میپرسی میگن نه خوب نیست و این خوب نیست رو در قیاس با درامد حداقل رنج بین 30 تا 600 میلیونی پزشکان متخصص بیان میکنند و طبعا متفاوت هست با میانگین درآمد مثلا رشته های خود ما که همون بد نیستشون هم چند برابر هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما کارمند دفتری هم باشید در ایران باید روزی 8 ساعت سرکار باشید. اون وقت بعنوان دانشجوی فوق لیسانس یا دکترا میخواهید 7 ساعت دانشگاه باشید؟
    ما وقتی در ایران دانشجو بودیم (دانشگاه شریف) روزی لااقل 10-12 ساعت دانشگاه بودیم و بعدش تازه میرفتیم خونه تمرین ها رو مینوشتیم!

من اینجا (کانادا) استادی رو دیدم که چون دانشجوش هر روز از 8 تا 5 نمیتونست بیاد آزمایشگاه برای کار (تازه غیر از کلاساش) عذرش رو خواست.
    ghlobe جان مشکل از این سیستم آموزشیمون هست. مثلا خیر سرمون دانشگاه های درجه یک کشور(حالا شریف هم بودم و تا حدودی بهتره) عموما و خصوصا! دانشگاهای زیر مجموعه وزارت علوم کلاسارو اینطوری میگذارند. که مثلا 10 تا 12 کلاس بعد بیکاااااااااااااار و وقت آزاااااااااااد تا 4 دوباره 4 تا 5:30 بعد یه روز بعد دو ساعت کلاس 8 تا 10 دوباره وقت آزاااااااااااد تا روز بعد. بالاخره جو علمی کشور ما هم طوری نیست که خود دانشجو ها الا معدودی ازشون دنبال درس خوندن نیستند و به قول بچه های کلاس ما رشته اونها رو انتخاب کرده نه اونها رشته رو. در واقع این ایراد هم بر میگرده به اینکه بر فرض یکی هم که میخونه خوب هم میخونه هدفدار هم میخونه (معدود) اما وقتی میبینه نه استاد و نه دانشگاه بودجه ای نمیدند که بخواد طرحش رو جلو ببره طبعا انگیزه ای هم نمیمونه برای خوندنشون.اما وقتی بالاخره همون نکته اصلی که بودجه هست باشه دانشجوهای این مدلی که سیستم مدرن داره هم پیدا میشند.
    البته من تا اونجا که با دوستانم در ارتباط هستم برای دانشگاه های زیر محموعه وزارت بهداشت اوضاع بهتره و مثلا یکی از دوستانم داروسازی میخونه میگفت استادش هزینه تایپ تحقیق دانشجوهاش رو هم میده و کنفرانس هم با پول خودش براشون بلیط و ... میگیره.(البته این دیگه از کرامات خود استاد هست.)

Junior Member

سلام دوستان
    من در اینجا راهنمایی پیوست کردم که در مورد مشکلات و راهکارهای تحصیل در سال اول دوره ی دکتری هست که توسط یکی از دانش آموختگان دانشکده اقتصاد دانشگاه UC Davis تهیه شده است. این راهنما برای دانشجویان اقتصاد نوشته شده ولی فکر کنم به درد همه بخوره

رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    این مدل پزشکان بیشتر از روی تنبلی هست که به اون وادی افتادند وگرنه کسی که وارد رشته پزشکی میشه توی همون عمومی هم بمونه حداقل درآمدش از خیلی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها بهتره منتها وقتی میپرسی میگن نه خوب نیست و این خوب نیست رو در قیاس با درامد حداقل رنج بین 30 تا 600 میلیونی پزشکان متخصص بیان میکنند و طبعا متفاوت هست با میانگین درآمد مثلا رشته های خود ما که همون بد نیستشون هم چند برابر هست.
    نه رهی جان بیچاره ها اینهایی که من باهاشون برخورد داشتم از اون مدلهاش نبودند . از اونها بودند که متاهلی اومده بودند و دانشجو صفر کیلومتر مثلا سال سوم مجبور شده بود ول کنه چون واقعا دخل و خرجش به هم نمیرسید یعنی حتی به عمومی هم نرسیده بود .
    آره هستند اونهایی که اون تیپی فکر میکنند . همین ایرانش هم هست یارو مدام از پزشکیش میناله میخواد ول کنه چرا چون درآمدشون منطقی نیست و در حقشون ظلم شده . می پرسی چرا یهو بر میگرده میگه آخه ویزیت پزشک فلان کشور اینقدره . یعنی از این همه منطق شاخ در میاری . بعد ببین یارو آمار ویلاها و ماشین ها و خونه هاش را هم میده جالبه بعد میگه چه فایده فلان دکتر را تو سمینار دیدم بعد از چند ما جراحی میره فلان جزیره تو کشتی تفریحی خصوصی اما ما چی تفریحمون شده همین کشورهای شلوغ که اعصابه آدم را تازه میریزه به هم . یعنی فکر کن. . .

نمیدونم شاید به خاطر توقع زیادشون از زندگی بوده که الان اینجایی هستند که هستند. نمیشه به این راحتی قضاوت کرد .
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Banned

نه رهی جان بیچاره ها اینهایی که من باهاشون برخورد داشتم از اون مدلهاش نبودند . از اونها بودند که متاهلی اومده بودند و دانشجو صفر کیلومتر مثلا سال سوم مجبور شده بود ول کنه چون واقعا دخل و خرجش به هم نمیرسید یعنی حتی به عمومی هم نرسیده بود .
    آره هستند اونهایی که اون تیپی فکر میکنند . همین ایرانش هم هست یارو مدام از پزشکیش میناله میخواد ول کنه چرا چون درآمدشون منطقی نیست و در حقشون ظلم شده . می پرسی چرا یهو بر میگرده میگه آخه ویزیت پزشک فلان کشور اینقدره . یعنی از این همه منطق شاخ در میاری . بعد ببین یارو آمار ویلاها و ماشین ها و خونه هاش را هم میده جالبه بعد میگه چه فایده فلان دکتر را تو سمینار دیدم بعد از چند ما جراحی میره فلان جزیره تو کشتی تفریحی خصوصی اما ما چی تفریحمون شده همین کشورهای شلوغ که اعصابه آدم را تازه میریزه به هم . یعنی فکر کن. . .

نمیدونم شاید به خاطر توقع زیادشون از زندگی بوده که الان اینجایی هستند که هستند. نمیشه به این راحتی قضاوت کرد .
    البته به آدمش هم بستگی داره من یک بنده خدایی رو میشناسم که با رییس ادارشون دعواش شد بعد بهش گفت/گفته (چون ابوی تعریف میکرد که شاهد این ماجرا بوده)که اگر من ! من ! باشم سال بعد این موقع رتبه تک کنکور رو میارم میرم یه رشته درست و حسابی و زیر دست امثلا تو کار نمیکنم و الی آخر...
    الان ایشون که اتفاقا همون سال بعد رتبه بسیار خوبی آوردند و پزشکی هم قبول شدند علاوه بر داشتن پندین آپارتمان و ..... خیلی وضعیت درآمدی بالا و خوبی داره. یعنی کلا "لارج" هست خییلی.
    خلاصه الان

رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    البته به آدمش هم بستگی داره من یک بنده خدایی رو میشناسم که با رییس ادارشون دعواش شد بعد بهش گفت/گفته (چون ابوی تعریف میکرد که شاهد این ماجرا بوده)که اگر من ! من ! باشم سال بعد این موقع رتبه تک کنکور رو میارم میرم یه رشته درست و حسابی و زیر دست امثلا تو کار نمیکنم و الی آخر...
    الان ایشون که اتفاقا همون سال بعد رتبه بسیار خوبی آوردند و پزشکی هم قبول شدند علاوه بر داشتن پندین آپارتمان و ..... خیلی وضعیت درآمدی بالا و خوبی داره. یعنی کلا "لارج" هست خییلی.
    خلاصه الان
    بعضی وقتها یه چیزهایی توی زندگی آدم ایجاد انگیزه میکنه که آدم خودش هم باورش نمیشده که یه روزی به خودیه خود اون کار را انجام بده . من بعضی وقتها این اتفاق توی زندگیم می افته که دو بارش خیلی جدی بوده. و بر خلاف ظاهر اتفاق که بد بوده من خوش یمن میدونمش چون یه مسیرهای خاصی را جلوی روم گذاشت که شاید قبلش در موردش نیازی به تلاش نمیدیدم یا اصلا بهش فکر هم نکرده بودم . بعضی وقتها روی غلتک (یا غلطک نمیدونم)‌بودن زندگی همیشه هم خوب نیست.

رشته و دانشگاه
    MBA

دوستان گلم یه حکایتی را به صورت خلاصه در راستای این مطالب (مهاجرت یا ترک وطن برای درس...)بگم ذهنیت قشنگیه میده به آدم .

روزی مراد و مرشدی در بیابان برای استراحت به چادر زنی تنها رفتند که تمام داراییش یک بز بود. فردای آن روز مراد با ناراحتی گفت چه وضع بدی داشت کاش میتوانستم برایش کاری کنم . مرشد گفت برگرد و بزش را بکش. مراد بعد کلی مقاوت و مخالفت حاظر شد که شبانه برگردد و تمام دارایی آن زن را بکشد.

بعد از سالها گذر آنها به آنجا افتاد٬ جریانی از زندگی و حاکمی موفق (زن) و کشاورزی . . وقتی جویا شدند متوجه شدند که کشته شدن آن بز٬ زن را به تکاپو وا داشته بود و کشاورزی و فروش محصولات و محل توقف گاه کاروان ها به خاطر محصولات خوبش و پول و و و به جایی رسید که شهری و حاکمی که آن زن بود .

همیشه هم از دست دادن بزتون بد نیست. شاید چیز بهتری در انتظار شما باشه . خیلی بهتر.

شاد باشید و سلامت

Banned

دوستان گلم یه حکایتی را به صورت خلاصه در راستای این مطالب (مهاجرت یا ترک وطن برای درس...)بگم ذهنیت قشنگیه میده به آدم .

روزی مراد و مرشدی در بیابان برای استراحت به چادر زنی تنها رفتند که تمام داراییش یک بز بود. فردای آن روز مراد با ناراحتی گفت چه وضع بدی داشت کاش میتوانستم برایش کاری کنم . مرشد گفت برگرد و بزش را بکش. مراد بعد کلی مقاوت و مخالفت حاظر شد که شبانه برگردد و تمام دارایی آن زن را بکشد.

بعد از سالها گذر آنها به آنجا افتاد٬ جریانی از زندگی و حاکمی موفق (زن) و کشاورزی . . وقتی جویا شدند متوجه شدند که کشته شدن آن بز٬ زن را به تکاپو وا داشته بود و کشاورزی و فروش محصولات و محل توقف گاه کاروان ها به خاطر محصولات خوبش و پول و و و به جایی رسید که شهری و حاکمی که آن زن بود .

همیشه هم از دست دادن بزتون بد نیست. شاید چیز بهتری در انتظار شما باشه . خیلی بهتر.

شاد باشید و سلامت
    وَعَسَى أَن تَكْرَهُواْ شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّكُمْ وَاللّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ (بقره 216)
    چه بسا از چیزی بدمون بیاد و نسبت به اون کراهت داشته باشیم ولی خیر سرشار در اون مسئله باشه برای ما.
    یادمه توی یه برنامه ای "پروفسور مجتبی شمسی پورhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%...BE%D9%88%D8%B1
    میگفت من از شیمی چندان خوشم نمیومد وقتی رفته بودم به این رشته اما با در نظر قرار گرفتن همین مبنا نبودن رضایت کامل خودم و تقدیر و ..... قدم توی این راه گذاشتم و امروز هم میبینیم که به چه درجاتی رسیده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)