صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 72 , از مجموع 72

موضوع: مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی: فیزیک، فردوسی مشهد، کارشناسی ارشد: فیزیک حال

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

سلام به همه. خوشحالم که بعد از کلی گشتن بالاخره موفق شدم همچین تاپیکی رو پیدا کنم. ممنون از کسی که این موضوعو انتخاب کرد.

من فیزیک می خوندم، خیلی هم به این رشته علاقه دارم. مشکل اساسیم امتحان بود. چون من محو و غرق متن درس می شدم، میشستم اثباتای کتابو می خوندم، میشستم بهش فکر میکردم که چرا اینجوری حل کرده، بعد دوباره میشستم بالا پایینش می کردم، تا اینکه مثلا یه ساعت میگذشت و خوشحال ازینکه چه اثبات باحالی، چه قدر طرف باهوش بوده و ...

نمی تونستم فرمول حفظ کنم و کتاب حل تمرین دستم بگیرم و حفظش کنم. واسه همین نمره هام خوب نبود. لیسانسم فردوسی مشهد 14.5، ارشدم پیام نور تهران 15.5

حالا یه مشکلی که دارم اینه که آیا خارج هم امتحان داره؟ آیا باید سوال حل کرد؟
    اونطور که خودمو ارزیابی کردم می دونم که توانایی و علاقهم تو تحقیقه، تو نظریه پردازی، کار تیمی رو دوست دارم و مهمه برام، ایده پرداز خوبیم، خلاقم.
    ولی اینکه ازم بخوان یه کتابو بخونم، بذارمش کنار و امتحان بدم، شکنجه میشم.
    چون به نظرم خیلی زور داره، یه جور انگار گناهه برام، بخوام یه فرمولو حفظ کنم، بعد با چن بار حل کردن، مهارت حل مسئله پیدا کنم. یه جور توهین به عقل و شعورم می دونم.

حالا خارج اینجوریه؟ سوال داره؟ امتحان داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی: فیزیک، فردوسی مشهد، کارشناسی ارشد: فیزیک حال

پیش فرض پاسخ : مشكلات پيش روي ما در دوران تحصيل در خارج از ايران و راهكارهاي آن...

تازه انگار GRE SUB هم همینه، سوالا تخصصی می کنه و باید به واسطه حفظ بودن فرمول و مهارتت تو حل مسئله (به واسطه تکرار) جواب بدی؟ آره؟

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)