صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 82

موضوع: مدیریت جهانگردی

پیش فرض پاسخ : مدیریت جهانگردی

حضورتون عرض کنم که من چون نه توو لیسانس و نه توو فوق رشته ام توریسم نبوده شاید خیلی صلاحیت نداشته باشم که بخوام تشریح کنم. اما به هر حال در حد سوادم اطلاعات میدم.
    این رشته در واقع کل جنبه های توریسم و recreation و صنایع جانبیشون رو پوشش میده. از شرکتهای گردشگری بگیر تا آژانسهای هواپیمایی. از هتل ها تا رستورانها و کازینوها. کلا هر چیزی که با صنعت توریسم مرتبط باشه. توو یه سری از دانشگاها بحثای sport management هم توو این رشته مطرح میشه.
    در مورد بازار کارش هم من چون تمرکزم رو دوره های دکترا بوده و مشخصه که هدف از دکترا گرفتن چیه، شاید زیاد نتونم اطلاعات بدم. اماخوب اجمالا این رو بگم که الان صنعت توریسم بزرگترین صنعت خدماتی دنیاست و پیش بینی میشه که رشدش بیشتر هم بشه (البته منهای ایران). بنابراین کسی که توو این رشته لیسانس یا فوق لیسانس بگیره فرصت های بسیار عالی شغلی در سطح جهان براش وجود خواهد داشت.
    این رشته با گرایشهای مختلف مدیریت همپوشانی بسیار زیادی داره. مثلا من خودم کارای پژوهشیم در حوزه ی Tourism Marketing هست. به تناسب علاقه میشه استادایی که توو حوزه منابع انسانی یا حتی فاینانس توو صنعت توریسم تخصص دارند هم پیدا کرد. بنابراین توانمندیهای موردنیاز تا حد زیادی با موارد موردنیاز توو رشته مدیریت مشترکه. این اشتراک تاحدیه که توو بعضی دانشگاها مثل U Mass Amherst و George Washington توریسم به عنوان یه گرایش در کنار سایر گرایش های مدیریت توو Business School ارائه میشه.
    دانستن زبانهای مختلف مثل هر رشته دیگه ای توو محیط کار یه مزیت محسوب میشه و واسه تحصیل نیازی بهش نیست.
    اینم واضحه که بعضی جاها روو توریسم بیشتر سرمایه گذاری شده و بعضی جاها کمتر، اما خوب مثل هر رشته دیگه ای همه جای دنیا به متخصصای این رشته نیازه فقط بیش و کم داره. این موضوع حتی توو دانشگاهای ارائه دهنده این رشته هم دیده میشه. مثلا University of Nevada Las Vegas که تا جایی که من میدونم جزو دانشگاهای خیلی سطح بالا نیس، دانشکده توریسمش جزو قوی ترین دانشکده های توریسم دنیاس (جزو Top3 و حتی توو یه سری از رنکینگا بهترین دانشکده توریسم دنیاس). واضحه که این موضوع برمیگرده به قرار گرفتن این دانشگاه در ابرشهر صنعت توریسم امریکا یعنی لاس وگاس. HongKong Polytechnic هم دانشکده توریسمش جزو سه تای برتر دنیاس.
    در مجموع خارج از ایران بازار کار بسیار گسترده ای داره. این رو هم اضافه کنم که دانشکده های توریسم فقط "جاهای دیدنی" رو مورد مطالعه قرار نمیدن، Eco Tourism, Cultural heritage و Tourism history و خیلی چیزای دیگه توو این حیطه قرار میگیره. در سطح فوق لیسانس و دکترا حتی الان مباحث جدیدی مثل Dark Tourism مطرح شده.
    امیدوارم مفید بوده باشه توضیحاتم.
    پ.ن. اون تیکه که گفتی " بعضی کشورها جاهای توریستیشون رو یا خشک میکنن،یا میفرستن زیر آب!" خیلی قشنگ بود. کلی خندیدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    دوست عزیز 86125038 میشه یه توضیح مفصل در مورد این رشته بدید.
    چه درسهایی رو توی مقاطع مختلفش تدریس میشه. بازار کارش چیه. کسی اگر بخواد موفق بشه باید چه توانمندیهایی داشته باشه
    بعد اینکه تو ایران بازار کارش چطوریه؟مخصوصا که به صورت دولتی اهمیت زیادی به گردشگری نمیدن.

درسته که درسهای تاریخ و جغرافیا هم باید بخونید؟ دانستن زبانهای مختلف کمک زیادی میکنه؟

بازار کار این رشته به صورت منطقه ای نیست؟
    چون مثلا کشوری مثل فرانسه سالی 75 میلیون توریست داره و بخش زیادی از بودجه دولتی و درامدهای بخش خصوصی از این طریق تامین میشه. یا کشورهای اروپایی دیگه.
    ولی بعضی کشورها نه جای دیدنی دارن نه توریست زیاد و یا اینکه به این چیزها اهمیت نمیدن و جاهای توریستیشون رو یا خشک میکنن،یا میفرستن زیر آب!

بیشتر میخوام بازار کار و زمینه کار این رشته رو بدونم.
    مثلا توی شرکتهای گردشگری که تور میذارن و اینهاست؟ یا توی مناطقی که جذب توریست دارن باید کار کنید که مشاوره بدید به شرکتهای اون منطقه؟ یا چجوریه؟

ممنون میشم اطلاعات و تجربتون رو در اختیار من و بقیه دوستان قرار بدید
    ویرایش توسط 86125038 : March 6th, 2012 در ساعت 04:00 AM

Junior Member iman13 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zohrefadaee نمایش پست ها
    بازار كاري خوبي توي مالزي براش تعريف شده
    نه فقط مالزی، بلکه تمام کشورهای توسعه یافته و توریستی

Junior Member iman13 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_eng نمایش پست ها
    سلام. درسته که سوال کردی خودت ولی من ازت سوال دارم. من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم میخواستم ببینیم واسه فوق اگر مدیریت جهانگردی بخونم واسم سخت نیست واینکه میتونم باهاش کار کنم؟ دروس اصلی این رشته چیه؟ ممنون
    هیچی سخت نیست
    خصوصا اگه علاقمند باشین.
    میتونین طی زمانی که پروسه پذیرشتان در حال انجام هست، در دوره های کوتاه مدت این رشته در ایران شرکت کنیند تا خودتون آشنا کنین

Junior Member

سلام من سوالمو توی یه گروه دیگه مطرح کردم.لیسانس مدیریت جهانگردی دارم و میخوام برای مستر همین رشته امریکا اقدام کنم.کسی از شرایطش برای فول فاند اطلاعاتی داره؟

Junior Member bandiket آواتار ها

کسی هست که مدیریت جهانگردی رو تموم کرده باشه و یه با مای بدبخت بگه چقد پول درمیاره!؟اینهمه اینجا و همه جا درموردش چیز میز نوشتن ولی من آخرش نفهمیدم اونهمه سال می ارزه جهانگردی بخونم یا نه!!توروخدا

Junior Member

سلام دوستان.
    اگه یکی بخواد از لیسانس آی تی برای ارشد و دکتری به مدیریت جهانگردی تغییر رشته بده، یعنی اپلای کنه، چقد سخته؟ اصلاً شدنیه؟ چه کارایی باید انجام بده برای بالا رفتن شانسش؟ من تازه درسم تموم شده و میخوام اپلای کنم. مرسی از کمکتون

Junior Member

سلام دوستان من یک اکسل از تمام دانشگاههای آمریکا که توریسم دارن تهیه کردم و در حال تکمیل اطلاعتشم که شامل آدرس شهر نمره تافل جی مت و جی آر ای و اطلاعات دیگه هست اگه کسی مایله به همکاری و این اطلاعات به دردش میخوره بگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 86125038 نمایش پست ها
    سلام. من از University of Purdue امسال واسه PhD in Tourism ادميشن كرفتم با فاند كامل.از University of South Carolina هم توو همين رشته ادميشن كرفتم، البته هنوز نامه رسمي رو واسم نفرستادن. سوالي بود خوشحال ميشم كمك كنم.
    سلام دوست عزیز
    بهتون تبریک میگم
    من هم علاقه دارم که دکترا از امریکا پذبرش بگیرم. خواهش میکنم بهم بگین که به چه شرایطی میتونم شانسمو بالا ببرم.
    من لیسانسمو از دانشگاه علامه در رشته ی مدیریت جهانگردی گرفتم و هم اکنون سال اول فوق لیسانس tourism در Umea University, Sweden هستم. تافل و جی آر ای هم دارم و برای فوق لیسانس هم total tuition fee reduction گرفتم. معدل لیسانسم 17 بوده و میدونم که معدل فوق هم مهمه. میشه لطفا راهنمایی کنین؟ ممنونم
    !

ویرایش توسط daniyal_arj : September 22nd, 2012 در ساعت 09:20 PM

Junior Member niushat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    tourism managment-pnu

نقل قول نوشته اصلی توسط zohrefadaee نمایش پست ها
    بازار كاري خوبي توي مالزي براش تعريف شده
    خوب از نظر شما شامل چه شرایطی میشه؟؟ اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

Junior Member

من لیسانس ادبیات انگلیسی و فوق اموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دارم.اما می خوام برای فوق مدیریت جهانگردی اقدام کنمومیشه بگید چه دانشگاههایی این رشته را دارند و کدوم کشور بهتره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)