صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 82

موضوع: مدیریت جهانگردی

Junior Member mahboubch آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.A tourism planning

پیش فرض پاسخ : مدیریت جهانگردی

نقل قول نوشته اصلی توسط Benix نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس جهانگردی دارم از علوم وتحقیقات و امسال از دانشگاه واخنینگن هلند و ویکتوریای نیوزیلند هم پذیرش گرفتم.

با توجه به اوضاع یکی از رشته هایی که واقعا در حقش ظلم شده توریسم هست. بازار کارش- اگر فکر میکنید اژانس مسافرتی خیلی بازار خوبی داره و نهایت آمال و آرزوهاتون نشستن پشت کانتر و فروش تور ترکیه هست- باید بگم افتضاحه. به خاطر اینکه کار توی آژانس ها متاسفانه اصلا سواد نمیخواد و با گذروندن یه دوره سه ماهه کاراموزی و چرب زبونی برای فروختن تور به مشتری راحت استخدام میشید. وضعیت حقوق دادن واقعا زیر خط فقره. چون به شدت بازار اشباعی داره.یعنی شما اگر با حقوق مثلا پایه کارمند (ماهی 400 تومن) کنار نیاید و اعتراض کنید، مدیریت محترم عامل خیلی راحت بیرونتون میکنه. چون صد نفر دیگه منتظرن تا جای شمارو بگیرن.اصلا برای مدیر عامل آژانس ها مهم نیست که شما سواد دانشگاهی و آکادمیک دارید یا نه. فروش به براش مهمه و سود. به هر قیمتی.
    و اما در خارج از ایران اوضاع به کل فرق میکنه. این رشته به قدری پولسازه و درآمد داره که بزرگای این صنعت سیاستشون اینه که زیاد رشد پیدا نکنه و دست توش زیاد نشه. برای همین با اینکه خیلی از کشورای دنیا اقتصاد دوم یا حتی اولشون بر پایه توریسمه این رشته همچنان دانشگاههای زیادی برای تحصیل نداره.

خود من شخصا با اینکه بچه های زبان انگلیسی برای ارشد شرکت کنن توی این رشته شدیدا مخالفم. برای اینکه زبان برای ارشد توی توریسم ضریب 4 داره در صورتی که دروس تخصصی مثل لیدری و صدور بلیط توی کنکور ازشون سئوال نمیاد. پس اونی که 4 سال جون کنده و توریسم خونده واقعا در حقش ظلم میشه چون ممکنه جاشو یه دانشجوی زبان انگلیسی بگیره. در صورتی که دانشجوی توریسم نمیتونه به انگلیسی امتحان بده. مثلا برنامه ریزی و توسعه ضریب 4 برای انگلیسی نداره.

مالزی هم الان دوره های مهمانداری برای کروز و هواپیما گذاشته که شرایطش به نظر من خوبه. یعنی بیمه و تضمین استخدام بعد از سه سال با حقوق ماهی 2-3 هزار دلار. البته من از شهریه دوره ها خبر ندارم. امسال توی نمایشگاه هم شرکت کرده بودن.

بازم اگر سئوالی دارید اگر بتونم حتما کمکتون میکنم.
    رزومتون رو میشه بگین دوســـــــــتم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت جهانگردی

نقل قول نوشته اصلی توسط 86125038 نمایش پست ها
    سلام. من از University of Purdue امسال واسه PhD in Tourism ادميشن كرفتم با فاند كامل.از University of South Carolina هم توو همين رشته ادميشن كرفتم، البته هنوز نامه رسمي رو واسم نفرستادن. سوالي بود خوشحال ميشم كمك كنم.
    درود
    اول از همه تبریک بابت پذیرش و دوم پیشاپیش ممنونم از وقتی که برای راهنمایی ما میگذارید. خواستم سوال کنم با شرایط من، شما کدوم کشورها و دانشگاه ها رو برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری معرفی میکنید؟؟
    1. کارشناسی دانشگاه شیخ بهایی اصفهان
    کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی
    2. معدل کارشناسی= 19.15
    معدل ارشد=18
    3. رشته مدیریت گردشگری گرایش بازاریابی
    4. نمره زبان= همنوز امتحان ندادم (در حد آیلتس 6.5)
    5.نمره GRE یا GMAT و .... = ___
    6. تعداد مقاله و نوع= 2 مقاله علمی پژوهشی در کنفرانس های داخلی
    7. شرایط خاص = دانشجوی رتبه اول (ممناز) در مقطع کارشناسی و رتبه چهارم در مقطع ارشد
    8. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره= فول فاند یا فاند خیلی خوب ( بدون فاند واقعا نمی تونم)

Member globaltourism آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism Management

دوستان من فارغ التحصیل رشته مدیریت جهانگردی ام و چند سال پیش هم در اپلای ابراد مطالبی در مورد این رشته نوشته بودم !
    دوستانی که گول خوردن و وارد این رشته ها شدن که هیچی، اما کسانی که تازه میخوان انتخاب رشته کنن : توجه کنید : این رشته و گرایشهای مختلفش به درد هیچی نمیخوره و هیچ چیز درست و حسابی هم یاد نخواهید گرفت! در هیچ کجای دنیا ! هر کجای دنیا هم که برید با یک مستر باید برای یک حقوق کارگری کار کنید !
    بنده کسی هستم که در بسیاری از زمینه های گردشگری پژوهش و سابقه کار دارم ! اصلاً بحث علاقه و این حرفها نیست ها !!! بر خلاف اسم قشنگش، باید یه سری کارهای بیخود و تکراری و خسته کننده انجام بدید ! برید حقوق کارمندای هتلها و آژانسهای خارجی رو ببینید، متوجه میشید چقدر مزخرف هست !
    چه در ایران و چه در خارج از این مملکت مزخرف، فقط میلیارد ها میتونن تو این رشته پیشرفت کنن! اگز هزینه تاسیس یه هتل یا یه آژانس غول رو دارید یا میتونید یه مجتمع گردشگری چند میلیون دلاری بزنید، حتماً این رشته رو ادامه بدید وگرنه دور این رشته رو خط بکشید ! ! !
    http://www.livingin-canada.com/work-...es-canada.html
    مثلاً تو این سایت معتبر، حقوق مربوط به Accommodation and food services از تمام مشاغل کمتر هست !
    فاجعه هست این رشته، و فقط و فقط هم حرف و ادعاست !!! بزرگترین صنعت فلان و ... ! تو صنعتی که سوپرمارکت و سیگار فروش و گدا و قلیون چاق کن هم جز شاغلهای این صنعت میدونه، دیگه انتظار بیشتری ازش نمیره !
    من تجربه خودم رو باهاتون در میون گذاشتم ! و اینکه بگم کتملاً پشیمونم، چون اگه هر رشته مهندسی یا پزشکی یا هنری دیگه رو خونده بودم، الان براحتی مهاجرت کرده بودم و کار و زندگی ام رو داشتم !
    موفق باشید
    انتخاب با شماست ...

Junior Member

سلام
    من لیسانس مهندسی برق دارم وبرای ارشد کنکور مدیریت جهانگردی شرکت کردم و با توجه به درصد هام امکان قبولی در دانشگاه علامه طباطبایی یا حتی تهران رو دارم
    حالا من اگه در ارشد فعال باشم و بتونم رزومه خوبی جور کنم میخواستم ببینم چون لیسانسم خیلی با ارشدم فرق داره امکان پذیرش گرفتن دارم؟از چه کشورهایی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط globaltourism نمایش پست ها
    دوستان من فارغ التحصیل رشته مدیریت جهانگردی ام و چند سال پیش هم در اپلای ابراد مطالبی در مورد این رشته نوشته بودم !
    دوستانی که گول خوردن و وارد این رشته ها شدن که هیچی، اما کسانی که تازه میخوان انتخاب رشته کنن : توجه کنید : این رشته و گرایشهای مختلفش به درد هیچی نمیخوره و هیچ چیز درست و حسابی هم یاد نخواهید گرفت! در هیچ کجای دنیا ! هر کجای دنیا هم که برید با یک مستر باید برای یک حقوق کارگری کار کنید !
    بنده کسی هستم که در بسیاری از زمینه های گردشگری پژوهش و سابقه کار دارم ! اصلاً بحث علاقه و این حرفها نیست ها !!! بر خلاف اسم قشنگش، باید یه سری کارهای بیخود و تکراری و خسته کننده انجام بدید ! برید حقوق کارمندای هتلها و آژانسهای خارجی رو ببینید، متوجه میشید چقدر مزخرف هست !
    چه در ایران و چه در خارج از این مملکت مزخرف، فقط میلیارد ها میتونن تو این رشته پیشرفت کنن! اگز هزینه تاسیس یه هتل یا یه آژانس غول رو دارید یا میتونید یه مجتمع گردشگری چند میلیون دلاری بزنید، حتماً این رشته رو ادامه بدید وگرنه دور این رشته رو خط بکشید ! ! !
    http://www.livingin-canada.com/work-...es-canada.html
    مثلاً تو این سایت معتبر، حقوق مربوط به Accommodation and food services از تمام مشاغل کمتر هست !
    فاجعه هست این رشته، و فقط و فقط هم حرف و ادعاست !!! بزرگترین صنعت فلان و ... ! تو صنعتی که سوپرمارکت و سیگار فروش و گدا و قلیون چاق کن هم جز شاغلهای این صنعت میدونه، دیگه انتظار بیشتری ازش نمیره !
    من تجربه خودم رو باهاتون در میون گذاشتم ! و اینکه بگم کتملاً پشیمونم، چون اگه هر رشته مهندسی یا پزشکی یا هنری دیگه رو خونده بودم، الان براحتی مهاجرت کرده بودم و کار و زندگی ام رو داشتم !
    موفق باشید
    انتخاب با شماست ...
    توضیحاتتون شگفت زده ام کرد. این شرایط کاری در مورد ارشد Cultural Tourism هم صدق میکنه؟ یعنی همۀ گرایش های جهانگردی این شرایط رو دارند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.A tourism management

دقیقا با حرفات موافقم فقط اسمش گول زننده و قشنگه تو ایرانم که اصلا بدرد نمیخوره یعنی اصلا هیچ جای کاری براش وجود نداره . بین ی متخصص جهانگردی که 6 سال درس خونده با ی کسی که ی دوره 3 ماهه جهانگردی رو گذرونده از نظر حقوق و مزایا و حتی موقعیت کاری هیچ فرقی وجود نداره!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش برای مقطع لیسانس finance

با سلام . کشورهایی مثل کانادا و امریکا توی این صنعت و ارتباطشون با دانشگاه ها خوب هستن و اینترن و گرنت هم میدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business Management

دوستان سلام الان وقت رشته ی منه این جور که شما میگین این رشته نه در ایران بدرد بخوره نه در خارج(کانادا،آمریکا،آلمان، رانسه،انگلیس) . منم میخوام بیخیال این رشته بشم ، لطفا اگه اطلاعات بیشتری دارید با بقیه درمیون بزارید که ممکنه زندگیه من وخیلیایه دیگه رو تغییر بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط SevenSky نمایش پست ها
    دوستان سلام الان وقت رشته ی منه این جور که شما میگین این رشته نه در ایران بدرد بخوره نه در خارج(کانادا،آمریکا،آلمان، رانسه،انگلیس) . منم میخوام بیخیال این رشته بشم ، لطفا اگه اطلاعات بیشتری دارید با بقیه درمیون بزارید که ممکنه زندگیه من وخیلیایه دیگه رو تغییر بده.
    امیدوارم دوستانی که تجربه دارن توی این رشته بیان جواب بدن اما از اونجایی که میخواین کلا این رشته رو کنار بذارین به نظر من یه ایمیل آماده کنین و توش از شرایط و آینده این رشته بپرسین و به alumni و دانشجوهای چند تا دانشگاه رنک بالا توی امریکا و استرالیا بفرستین. مطمئنا چند نفرشون جواب می دن و تصور بهتری پیدا میکنین از شرایط این رشته.
    موفق باشین
    O,that obscure object of coterie
    ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business Management

نقل قول نوشته اصلی توسط sara16 نمایش پست ها
    امیدوارم دوستانی که تجربه دارن توی این رشته بیان جواب بدن اما از اونجایی که میخواین کلا این رشته رو کنار بذارین به نظر من یه ایمیل آماده کنین و توش از شرایط و آینده این رشته بپرسین و به alumni و دانشجوهای چند تا دانشگاه رنک بالا توی امریکا و استرالیا بفرستین. مطمئنا چند نفرشون جواب می دن و تصور بهتری پیدا میکنین از شرایط این رشته.
    موفق باشین
    این دانشجو های چند تا دانشگاه رنک بالا توی امریکا و استرالیا رو از کجا پیدا کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)