صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 254

موضوع: مباحث مربوط به بانک یا خرید اسکناس در سوئد

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به بانک یا خرید اسکناس در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط deymahe57
    سلام دوستان

به نظر من، با توجه به محدودیت ارزی در فرودگاه،برای خرید ارز حتما توجه کنید که بیش از 10 میلیون تومان تبدیل نکنید و بهتره 80 درصدش رو به صورت"یورو" و مابقی رو به صورت کرون تبدیل کنید.دلیلش هم واضحه.چون ارزش یورو در حال افزایشه و مبلغ کرونی شما در حد 20 درصد از کل پولتون بنظر برای چند ماه اول که ممکنه بعضی جاها براتون یورو خرج کردن آسون نباشه کافیه.بهترین مکان هم برای تبدیل پول ریالی تون بانکها هستند.البته شعبات ارزی!دلیلش هم اینه که صرافی ها کارمزد بیشتری می گیرند و در ضمن ارز بانک مطمئن تر هم هست...
    مگه محدودیت ارزی 10 میلیونه ؟

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    اين قيمت يورو كه چندان هم تو اين روزا زياد تغييري نكره(كه گاهي پايين هم اومده):
    ...
    با عرض پوزش از دوستان اصلا دوست ندارم از موضوع اصلی دور بشم و کل قضیه منحرف بشه ولی برای اطلاع دوستان و جلوگیری از اشتباهات و ابهامات احتمالی مجبور شدم این توضیح رو اضافه کنم:
    این نموداری که شما گذاشتید نمودار خطی 1ماهه ست که توی این نمودار به هیج وجه نمی تونید بفهمید که در طول یکی از روزهای ماه این ارز تا چه اندازه نوسان داشته ! من خودم تو فارکس تجربه کردم روزی رو که یک ارز 100ها pip نوسان داشته (مثلا شاید ها10 تومان نوسان) پس این توضیح شما که از روی نودار خطی ماهیانه بفرمائید که "اين روزا زياد تغييري نكره" درست نیست.
    باز بستگی داره که این صرافی ها تا چه حدی معتبر و توی کارشون حرفه ای باشن و اینکه واقعا با نمودار ساعتی بازار جهانی کار کنن ... !
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    اين قيمت يورو كه چندان هم تو اين روزا زياد تغييري نكره(كه گاهي پايين هم اومده):
    ...
    با عرض پوزش از دوستان اصلا دوست ندارم از موضوع اصلی دور بشم و کل قضیه منحرف بشه ولی برای اطلاع دوستان و جلوگیری از اشتباهات و ابهامات احتمالی مجبور شدم این توضیح رو اضافه کنم:
    این نموداری که شما گذاشتید نمودار خطی 1ماهه ست که توی این نمودار به هیج وجه نمی تونید بفهمید که در طول یکی از روزهای ماه این ارز تا چه اندازه نوسان داشته ! من خودم تو فارکس تجربه کردم روزی رو که یک ارز 100ها pip نوسان داشته (مثلا شاید ها10 تومان نوسان) پس این توضیح شما که از روی نودار خطی ماهیانه بفرمائید که "اين روزا زياد تغييري نكره" درست نیست.
    باز بستگی داره که این صرافی ها تا چه حدی معتبر و توی کارشون حرفه ای باشن و اینکه واقعا با نمودار ساعتی بازار جهانی کار کنن ... !
    والا خدا شاهده من نه تو بازار ارز كار كردم نه تجربه اي دارم.اون نمودارم واسه اين گذاشتم كه به نظرم ميومد فرق چنداني نكرده.(البته اين نمودار نه خطيه و نه يك ماه!)حالا شما كه تجربه دارين ما حرفتونو كاملا قبول داريم.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

دوستانی که یورو می برند دقت کنید که یکی از بچه هایی که سوئد بود میگفت اینجا خیلی رو نو یا قدیمی بودن ارزهای خارجی مثل یورو و دلار حساسند. پس اگز این ارز ها می برید سعس کنید نو و تا نخورده باشد.
    Resigned Mod. <br />.

محدودیت خروج ارز دقیقا چقدره ؟ لینک بدید خوب میشه .
    آخرش ارز از کدام صرافی بگیرم ؟

ببینید من حدودا 1 ماه پیش رفتم دنبال خرد کرون. به نظرم کرون بخرید چون در صورت خرید دلار یا یورو شما در حقیقت 2 بار باید کارمزد بدید (1 بار برای تومان به یورو 1 بار برای یورو به کرون) بنابر این به صرفه نیست. در ضمن قیمت ها خیلی بالا پایین نمی شه خصوصا تو این دم آخری که داریم می ریم (چون فعلا که نه قراره قطعنامه بدن نه چیز دیگه).

قیمت هام تقریبا ثابته یعنی اونوقت که من می پرسیدم بین 156-158 در نوسان بود ولی وقتی می گفتی باشه بده می گفت ندارم باید جور کنم قیمتشم خوب طبیعتا فرق می کنه و .... بنابر این تا وقتی پول ندادید و نگرفتید این قیمت ها بالا پایین می شه.

بانک های دولتی بهترین جا هستند ولی خوب فقط یورو و دلار دارن.
    صرافی ها هم معمولا کرون ندارن اگرم داشته باشن کم دارن وقتی ما مقدار زیاد می دیم باید سفارش بدی (حداکثر 1 صبح تا عصر طول می کشه). چ.ن اینا source شون فردوسیه خوب طبیعتا اگه از اونجا بخریم سریعتر حاضر می شه.

در مورد نوع اسکناس ها هم این فایل PDF چیز خوبیه ببینید بد نیست. همون جور که می بینید به نظر می رسه اسکناساشون رو تازه تغییر دادن بنابر این اسکناس تازه خریدن طبیعتا مطمئن تره.

در مورد محدودیت 10 تومان هم من نمی دونم ولی چه خبره این همه پول. ما فقط 1-2 ماه اول ممکنه (بازم می گم ممکنه) تو حساب باز کردن دچار تاخیر بشیم که 5-6 تومان هم کافیه باقی رو هم بزارید از تهران براتون بعد حساب باز کردن بفرستن. تو این شلوغ پلوغی فرودگاه و .... تازه رسیدن و گیجی ویجی زدن خودمون و چمدون هامون گم نشن شانس آوردیم دیگه پاییدن اینکه پولو ازمون نزنن دردسر بیشتریه.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط نیما
    محدودیت خروج ارز دقیقا چقدره ؟ لینک بدید خوب میشه .
    آخرش ارز از کدام صرافی بگیرم ؟
    در مورد محدودیت های ورود ارز و... اینجا بحث شده.

شاید اگر دوستان بخواهند این دو موضوع را اقدام کنم.

http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,7207.0.html
    Resigned Mod. <br />.

چرا اینقدر کرون ها تو تهران کهنه هستن ؟ این مسئله مشکلی ایجاد نکنه :
    من 2 جور 1000 کرونی دارم یکسری خط نقره ای سمت چپ ندارن . pdf میگه هنوز معتبرن . به نظر شما مشکلی پیش نیاد ؟(از صرافی بانک توسعه گرفتم )

لطفا توجه داشته باشید که هنگام افتتاح حساب نمی توانید مبلغی بیش از 5000 کرون نقد در حساب بگذارید بقیه پول باید از طریق بانک به حساب شما واریز شود .پس پول زیادی نمی توانید با خود ببرید. همین طور توجه داشته باشید سال بعد برای تمدید ویزای اقامت باید گردش حساب خود را در سوئد ارایه دهید پس نمی توانید گردشی نداشته باشید و از پول نقدی که همراهتان هست استفاده کنید ! با توجه به سیستم بانکی آنجا اینترنت بانکی و پرداخت با کارت چندان جالب هم بنیست که همیشه با پول نقد بپردازید.

اولا کهنست چون کرون سوئد تمام خرید و فروشش از طریق مسافره. بنابر این دست ایرانی جماعت بوده اینم به هنر ما بر می گرده که می تونیم همه چی رو خراب کنیم.
    در مورد محدودیت واریز پول هم من شنیده بودم. همچنین پرداخت الکترونیک مثلا یکی از بانکاشون بود که داشتم می خوندم بابت پرداخت هر قبضی تو بانک یه مقدار پول ازت می گیره ولی اگه هین قبض رو با اینترنت پرداخت کنی فقط اول سال یه مقدار شارژت می کنن نه هر دفعه بابت هر قبض که خوب طبیعتا به صرفه تره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)