صفحه 4 از 26 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 254

موضوع: مباحث مربوط به بانک یا خرید اسکناس در سوئد

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به بانک یا خرید اسکناس در سوئد

وضعیت پول ریختن به حسابمون تو سوئد از طریق بانک های اروپایی چطوریه؟ مثلا یه بانک تو آلمان یا فرانسه.

پول رو که میشه به صورت یورو واریز کنند به حساب و بعد خودمون تبدیل کنیم. نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

من دیروز از صرافی بانک اقتصاد نوین تو چهارراه جهان کودک 30 هزار کرون گرفتم (هر کرون 157 تومن). البته قبلش صرافی بانک سامان و ملی هم زنگ زدم که گفتن نداریم. اقتصاد نوین هم گفت همین رو داشتیم که دادیم به شما، دیگه نداریم.

اما اسکناس ها همه 500 کرونی (و کهنه) هست. کسی 100 کرونی خریده؟ از کجا؟
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

من از صرافی بانک توسعه تو خالد 15000 تا خریدم . چند تا 100و 50 و بقیه همش 1000 کهنه (هم از لحاظ ظاهری و هم سال چاپ چون هلوگرام ندارن ) و چسب خورده و ... ولی گفتن که قابل قبوله . دیگه هم کرون نداشتن .
    فایل بانک مرکزی سوئد رو حتما بخونید . بجز 1000 و 50 کرونی پول بدون هلوگرام قابل قبول نیست .

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

استکهلمیان – نگاه داشتن پول نقد در بانک های سوئد هرگز بمانند امروز معامله ای پر زیان نبوده است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده, میزان تورم موجود در سوئد 4.3 درصد ارزیابی شده است. این در حالی است که بهترین بهره پس انداز چهار بانک بزرگ سوئد (سوئد بانک, اس ئی بی, نورده آ و هندلس بانک) به سپرده های مردم مابین 2.9 و 4 درصد متغیر است. از سوی دیگر بر روی همین بهره پس انداز ناچیز نیز 30 درصد مالیات دولتی تعلق می گیرد.
    با توجه به تورم 4.3 درصدی و نیز 30 درصد مالیات دولتی بر بهره حسابهای پس انداز در سوئد محاسبه شده است که برای اینکه از ارزش پولتان کسر نشود می بایست حداقل 6.1 درصد بهره به سپرده های نقدی تان تعلق بگیرد. به بیان دیگر حتی اگر 6.1 درصد بهره نیز به حساب پس اندازتان تعلق بگیرد (که تقریبا هیج بانکی در سوئد چنین بهره پس اندازی پرداخت نمی کند) نیز شما فقط دچار ضرر نشده اید, نه بیشتر.

این محاسبه بخوبی نشان می دهد که سپردن پول نقد به بانکهای سوئد تا چه حدی معاله ای پر زیان خواهد بود. نگاه داشتن پول نقد در منزل از این نیز پر زیان تر بوده و در واقع برای هر سالی که می گذرد ارزش هر 100 کرون شما به 95.7 کرون کاهش پیدا می کند.

توصیه های کارشناسان امور اقتصادی به دارندگان سپرده های پس انداز
    در وضعیت امروز پیدا کردن بانکی که با پرداخت حداقل 6.1 درصد بهره پس انداز از کاهش ارزش سپرده های نقدی افراد جلوگیری بعمل آورد غیر ممکن است. در چنین وضعیتی اگر مجبور به نگاه داری پول نقد به مدت طولانی هستید می بایست بانک خود را عوض کرده و سپرده هایتان را در حساب پس انداری قرار دهید که بیشترین بهره ممکن را پرداخت می کند تا حداقل دچار ضرر و زیان کمتری شوید.

سازمان حمایت از مصرف کنندگان سوئد (کونسومنت ورکت) در وب سایتی که آدرس آن در پایان همین مطلب آمده است بانکهای سوئدی و حسابهای پس انداز موجود را در لیستی طبقه بندی نموده که از طریق مراجعه به آن می توانید بانک و حساب پس اندازی را که بیشترین بهره پس انداز را در سوئد پرداخت می کند یافته و موجودی خود را به آن منتقل کنید.

توجه کنید که در سوئد دولت به دارایی افراد خصوصی که تا 250 هزار کرون بعنوان سپرده به هر بانک یا موسسه اقتصادی دارای مجوز سپرده شده باشند تضمین پرداخت میدهد. معنی تضمین پرداخت اینست که هنگامی که بعنوان فرد خصوصی تا 250 هزار کرون پول خود را در بانکی یا موسسه ای پس انداز میکنید حتی در صورت ورشکسته شدن آن بانک یا موسسه نیز متحمل خطری نشده و در این صورت دولت سوئد تمامی مبلغ پس انداز شما را تا سقف 250 هزار کرون به شما پرداخت خواهد نمود. یک استثناء در این زمینه وجود دارد و آن حسابهای پس اندازی است که پول پس انداز کننده برای مدتی در حساب قفل می شود. اینگونه از حسابهای پس انداز عموما مشمول تضمین پرداخت دولتی سوئد نمی شوند.

تضمین پرداخت با این هدف وضع شده است که شهروندان از سپردن وجوه خود به بانکها و موسسات اقتصادی بعنوان پس انداز واهمه نداشته باشند و این امر به شکوفایی اقتصادی کشور کمک کند. بانکها و موسساتی که مشمول تضمین دولت سوئد میباشند مورد کنترل دقیق و شدید سازمان بازرسی اقتصادی این کشور قرار دارند.

همواره میزان بهره ای را که بانکهای مختلف به سپرده های پس انداز پرداخت می کنند دنبال کرده و سپرده های خود را سریعا به محلی که بیشترین بهره را پرداخت می کند منتقل کنید.

همچنین هرگز مبالغ زیادی را در حسابهای حقوقی خود (که حقوق ماهیانه تان به آن واریز می شود) نگاهداری نکنید. حسابهای حقوقی (لونه کونتو) همواره دارای بدترین بهره ممکن و در موردی حتی صفر درصد بهره هستند.

منبع: سایت استکهلمیان
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

من از صرافی پارسیان که تو همین تاپیک بش اشاره شد 10000 کرون فرستادم به آژانس املاک تو Vasteras ولی 60 کرون کم رسیده بود ! به این دلیل که کارمند صرافی گیج بازی در اورد پول کارمزد Nordea Bank رو با همون 10000 کرون حساب کرده بود و به من نگفت که باید 60 کرون اضافه بفرستم برای کارمزد.

یادتون باشه موقع پول فرستادن کارمند صرافی رو خوب خــرفهم کنید تا به این مشکل بر نخوریــد.
    Courage is the act of doing what you know you must do ,regardless of how it feels

من 12000 کرون از صرافی گرفتم که 500 و 1000 کرونی هست و اصلا هم کهنه نیستن از قرار هر کرون 154.5 تومن.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

بدون داشتن personnumer بانک های Nordea,SEB هیچ نوع حسابی را برای ما باز نمی کنند. اما بانک Swedbank یک حساب خالی بدون کارت توسط گذرنامه و نامه پذیرش باز خواهد کرد.

بعد از گزفتن personummer بانک Swedbank کارت Masteo به ما خواهد داد(نهMaster Card) اما بانک Nordea  کارت Visa می دهد که همه از نوع Debit هستند.

بعد از نام نویسی در دانشگاه و تحت شرایطی می توانیم Credit Card از بانک Handelsbanken دریافت کنیم.
    Resigned Mod. <br />.

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به بانک یا خرید اسکناس در &

نقل قول نوشته اصلی توسط Rey

در مورد حساب بانكي تا جايي كه من فهميدم هيچكدوم از بانكهاي SwedBank, Nordea, SEB, Handelsbanken واسه باز كردن حساب personal number نمي خواند اما تا وقتي كه personal number نداشته باشيد&#160; credit card و حتي debit card (يا هموني كه شما سيبا رو واسش مثال زديد) هم نميدند حتي Master card اي رو هم كه چالمرز به دانشجوهاش ميده&#160; personal number&#160; لازم داره. حالا من نميدونم شما رو چه حسابي ميگيد"بانک به شما کارتی مثل کارت سیبای شما در ایران میده که میتونید باهاش خرید روزانه و برداشت پول یا هرگونه داد و ستد بانکی بکنید." اما اگه واقعا بانكي باشه بدون personal number اقلا يه debit card يده واسه اول كار خيلي عاليه ديگه لازم نيست نگران همراه داشتن پول نقد بود شما بانكي رو پيدا كرديد كه اين كار رو بكنه؟
    قطعا شما درست میگید.شما برای افتتاح حساب نیاز به شماره لزوما ندارید و همزمان برای گرفتن کارت هم اقدام می کنید.تا زمانی که کارت بانک صادر بشه شمارتون هم آماده میشه و میتونید راحت از ATM ها پول بردارید و یا خرید روزانه کنید.این مطلبی است که متصدی Swedbank به من گفت.الباقی با شما...
    You were born an original. Don't die as a copy

ApplyAbroad Veteran

بچه هایی که اونجان لطفا جواب بدن:

1- بالاخره به اسکناسهای بدون هولوگرامتون گیر دادن یا نه؟
    2- اسکناسهای کهنه چطور؟
    3- واقعا بیشتر از 5000 کرون نتونستید بذارید تو بانک؟

ممنون.
    I&#39;ve got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I&#39;m a good dog, they sometimes throw me a bone in.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط Roger
    بچه هایی که اونجان لطفا جواب بدن:

1- بالاخره به اسکناسهای بدون هولوگرامتون گیر دادن یا نه؟
    2- اسکناسهای کهنه چطور؟
    3- واقعا بیشتر از 5000 کرون نتونستید بذارید تو بانک؟

ممنون.
    1) برای من همه هولوگرام داشت.
    2) اسکناس کرون کهنه ایرادی ندارد. حتی یکی از انها خیلی کهنه بود و خود متصدی بانک آنرا جدا کرد و در جای دیگری گذاشت.
    3) خیر من 35000 نقد در بانک swedbank گذاشتم. فقط پرسید این پول را ار کجا آوردی . من گفتتم از کشورم بصورت نقد برای مخارج تحصیلی.
    Resigned Mod. <br />.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)