صفحه 190 از 222 نخستنخست ... 90140180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,891 تا 1,900 , از مجموع 2218

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

دوستان خسته نباشید
    میخواستم ببینم آیا برای ورود به دانشگاه های ایتالیا در مقطع لیسانس لازم هست که گواهی قبولی در کنکور ارائه بدیم ؟ و اگر لازمه آیا باید در آخرین کنکور برگذار شده شرکت کنیم ؟ آیا در فرآیند پذیرش یا گرفتن ویزا ممکنه گپ بین دیپلم و اپلای کردن دردسر ساز بشه ؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط gsm_20 نمایش پست ها
    دوستان خسته نباشید
    میخواستم ببینم آیا برای ورود به دانشگاه های ایتالیا در مقطع لیسانس لازم هست که گواهی قبولی در کنکور ارائه بدیم ؟ و اگر لازمه آیا باید در آخرین کنکور برگذار شده شرکت کنیم ؟ آیا در فرآیند پذیرش یا گرفتن ویزا ممکنه گپ بین دیپلم و اپلای کردن دردسر ساز بشه ؟
    درود
    نخیر نیازی نیست
    مشکلی برای گپ تحصیلی وجود ندارد.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Senior Member majjiid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hirkaniboy نمایش پست ها
    به نظرتون داشتن نمره gre و آیلتس خوب میتونه ضعف در بک گراند رو پوشش بده؟ و میشه بیشتر توضیح بدید در مورد مدارک supplementary ? در کل به نظرم از بین معدود دانشگاه هایی که از رشته های مهندسی هم برای ارشد فاینانس دانشجو میگیرند تور ورگاتا شرایط بهتری داشته باشه.

و یه سوال دیگه من سال ۹۳ فارغ التحصیل شدم بعدش خدمت سربازی و الان هم تو کارخونه مشغول با حقوق قانون کار چون فاینانس هیچ ربطی به رشته قبلیم نداره و از طرفی دو سال و نیم از فارغ التحصیلی میگذره به نظرتون این گپ در ریجکت شدن تاثیر داره؟
    نه ارتباطی نداره.
    منظورم هر مدرکی هست که نشون بده شما یه جوری باین رشته در ارتباط بودید، اعم از سابقه کار، مدارک یا certificate های مربوط به رشته (نه لزوما بین المللی) و امثال این چیزا.
    بولونیا هم خوبه. ولی یه دانشگاه هایی مثل Cattolica del Sacro Cuore یا luigi bocconi در مورد background نامرتبط سخت گیرن.
    نه، گپ مشکل ساز نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک ، دانشگاه تهران

درود بر شما
    من درسم رو‌۴ سال و نیمه تموم میکنم و ازونجایی که گفته میشه بورس هاس استانی به ترم دویی ها تعلق نمیگیره آیا اگر یک ترم گپ تحصیلی وجود داشته باشه تا برای ترم پاییز سال بعد اقدام کنم ، امکان داره پذیرش ندن به خاطرم یک ترم گپ‌ تحصیلی؟

امکانش هست دانشگاه هایی که gre تاثیر مثبتی داره برای رزومه رو نام ببرید. تشکر
    ویرایش توسط behnamhg : March 27th, 2017 در ساعت 05:57 PM دلیل: ترکیب پست

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Funck نمایش پست ها
    درود بر شما
    من درسم رو‌۴ سال و نیمه تموم میکنم و ازونجایی که گفته میشه بورس هاس استانی به ترم دویی ها تعلق نمیگیره آیا اگر یک ترم گپ تحصیلی وجود داشته باشه تا برای ترم پاییز سال بعد اقدام کنم ، امکان داره پذیرش ندن به خاطرم یک ترم گپ‌ تحصیلی؟

امکانش هست دانشگاه هایی که gre تاثیر مثبتی داره برای رزومه رو نام ببرید. تشکر
    درود
    نخیر مشکلی نداره.
    تنها دانشگاه بولونیا بورسی برای gre داره سایر دانشگاه ها فرقی در داشتن و نداشتن gre نمیزارن.(بعضی رشته های پلیتکنیک میلان هم لازم داره)
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

سلام ..برای رشته مخابرات ( telecommunication engineering) اگه پذیرش داشته باشیم چقدر شانس این هست که بورس هم بگیریم؟ و این بورس به صورت فول فاند میشه درنظر گرفت؟ چه معیارهایی مد نظر قرار میدن واسه بورس؟ چه ASP چه بقیه بورس ها ...
    ممنون

Junior Member

سلام.ليسانس الكترونيك با معدل ١٧ از دانشگاه ازاد بدون مقاله و.. ميباشم، در حال تحصيل زبان ايتاليايي هستم(مزيت زبان ايتاليايي نسبت به انگليسي) قصد ادامه تحصيل در يكي از دانشگاه هاي خارج رو داشتم ، به دليل اينكه پسر عموي اينجانب خودشان در ايتاليا تحصيل ميكنند براي برخورداري از كمك ايشان اين كشور را انتخاب نمودم ولي با ابهاماتي مواجه هستم ممنون ميشم راهنمايي فرماييد.
    ١.شانس پذيرش براي كدام مقطع بالا است؟ منظور تحصيل ارشد در ايران و دكتري در ايتاليا؟
    ٢.انتخاب كشور ايتاليا به عنوان كشور هدف با توجه به دليلي كه بيان نمودم تا چه حد معقول ميباشد؟
    ٣.ميزان پذيرش اينجانب در دانشگاه هاي ممتاز و خوب يا بورس تحصيلي چند درصد است؟
    ٤.امكان گرفتن اقامت بعد اتمام تحصيلات چقدر ميباشد؟
    با استناد به شنيده هام بعد ازمون در سفارت ايتاليا خودشان اقدام به انتخاب دانشگاه ميكنند.صحت و سقم اين مطلب را لطفا بيان فرماييد.
    شرمنده مثل سوالات كنكور شد.ضمنا پست هاي قبلي را مطالعه كردم ولي قانع نشدم.تشكر
    ویرایش توسط mizabi : April 4th, 2017 در ساعت 01:54 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک ، دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinobar نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من شما شانس پذیرش دارید(در حد مثلا بیش از 40 درصد) ولی به هیچ وجه نباید روی کمک مالی و بورسیه حساب باز کنید. با این بک گراند به نظرم داشتن پیشینه برجسته تحقیقاتی (مثلا مقاله معتبر و...) حتما ضروری هست.
    موفق باشید
    ینی اون ۵۰۰۰ تا هم شانسش کمه؟

Senior Member majjiid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mizabi نمایش پست ها
    سلام.ليسانس الكترونيك با معدل ١٧ از دانشگاه ازاد بدون مقاله و.. ميباشم، در حال تحصيل زبان ايتاليايي هستم(مزيت زبان ايتاليايي نسبت به انگليسي) قصد ادامه تحصيل در يكي از دانشگاه هاي خارج رو داشتم ، به دليل اينكه پسر عموي اينجانب خودشان در ايتاليا تحصيل ميكنند براي برخورداري از كمك ايشان اين كشور را انتخاب نمودم ولي با ابهاماتي مواجه هستم ممنون ميشم راهنمايي فرماييد.
    ١.شانس پذيرش براي كدام مقطع بالا است؟ منظور تحصيل ارشد در ايران و دكتري در ايتاليا؟
    ٢.انتخاب كشور ايتاليا به عنوان كشور هدف با توجه به دليلي كه بيان نمودم تا چه حد معقول ميباشد؟
    ٣.ميزان پذيرش اينجانب در دانشگاه هاي ممتاز و خوب يا بورس تحصيلي چند درصد است؟
    ٤.امكان گرفتن اقامت بعد اتمام تحصيلات چقدر ميباشد؟
    با استناد به شنيده هام بعد ازمون در سفارت ايتاليا خودشان اقدام به انتخاب دانشگاه ميكنند.صحت و سقم اين مطلب را لطفا بيان فرماييد.
    شرمنده مثل سوالات كنكور شد.ضمنا پست هاي قبلي را مطالعه كردم ولي قانع نشدم.تشكر
    قربانت.
    1. دانشگاهها ایران که دیگه شانس نمیخواد! برا دکترا ایتالیا هم، بسته به رزومه تون بعد از فارغ التحصیلی از ارشدتتون باید راجع بهش صحبت کرد.
    2. بر اساس دلیلی که آوردید، نه به هیچ عنوان معقول و پذیرفتنی نیست.
    3. شانس دارید ولی بورس به المان های بیشتری بستگی داره و دانشگاههای کمی برای مستر بورس ارائه میدن.
    4. بعد از فارغ التحصیلی باید کار پیدا کنید و سالها اونجا مشغول به کار باشید تا شاید بعدها بتونید برا اقامت دائم اقدام کنید. ایتالیا جزو سخت گیرترین کشورهاست تو این زمینه.
    5. میتونید آزمون Esterni رو برید تو مدرسه ایتالیایی امتحان بدید و در صورت قبولی اسمتون رو برا سفارت رد میکنن. اگه هم کلاسا خود مدرسه رو برید بعد قبولی آزمون ترم 2 باز امکان ارسال اسمتون به سفارت هست. ولی اینا ربطی به بزور فرستادن دانشجو برا رشته یا دانشگاه خاصی نداره. هرچند اگه کلاسای مدرسه رو رفته باشید، در یه روز تعیین شده میتونید تشریف ببرید و رشته و دانشگاه مقصدتون را با هم فکری انتخاب کنید. (حداقل من اینجوری از یکی از دوستان شنیدم.)
    در انتها منظورتون رو از "مزيت زبان ايتاليايي نسبت به انگليسي" نمیدونم چیه. ولی اگه به لحاظ انتخاب رشته میگید، انقدر که رشته ایی (مثلا الکترونیک را) برای دوره مستر، دانشگاه های مختلف به انگلیسی ارایه میدن به ایتالیایی ارایه نمیدن.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام
    جواب پذیرش من برای رشته طراخی فشن منفی اعلام شد. من لیسانس عمران داشتم با معدل 15 و نمونه کارهای طراحی نقاشی که براشون فرستاده بودم . ازشون پرسیدم دلیلشو جواب درستی نداد بنظرتون علتش چیه؟ سکند کال اقدام کردم.
    PLUS VLTRA

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)