صفحه 1 از 174 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1731

موضوع: بورس های استانی ایتالیا (لطفا پست اول را به دقت مطالعه فرمایید)

Moderator

Post بورس های استانی ایتالیا (لطفا پست اول را به دقت مطالعه فرمایید)

با سلام خدمت دوستان عزیز

قبل از اینکه شروع کنم به توضیحات از شما عزیزان تقاضا دارم که به خوبی تمام مطالبی که نوشته شده را خوانده بعد اگر جای سوال بود بپرسید.

بورس استانی در کشور ایتالیا بورسی میباشد که برای دانشجویانی که از نظر مالی مشکل دارند و قشر کم درآمد جامعه هستند ارائه داده میشود این بورس در استان های مختلف با اسم های متفاوت میباشد که در کل همه آنها یکی بوده و فقط بر اساس هر استان اسم گذاری شده است بر فرض مثال بورس استانی میلان DSU یا بورس استانی بولونیا ERGO و ... میباشد.

کلیه مدارک خواسته شده برای این بورس یکی میباشد و بهترین و مفید ترین راه برای اطلاع از روند و دیتیل بورس هر استان دادن ایمیل به سازمان بورس استان مربوطه میباشد. برای پیدا کردن ایمیل سازمان بورس فقط کافیست به دانشگاهی که پذیرش گرفته اید ایمیل زده و بپرسید که شما را بطور کامل راهنمایی خواهند کرد.

این بورس سالی یک بار بوده و زمان اقدام ترم اول میباشد پس آن دسته از دوستانی که ترم دو میخوان برن توجه کنن که بورس شاملشون نمیشه و باید هزینه ترم دو رو خودشون تقبل کنند و برای ترم بعد با بقیه اقدام کنند. پس بهتره برای اطمینان و راحتی ترم اول وارد دانشگاه بشن.

در صورت قبول شدن بورس شما از پرداخت شهریه معاف میشوید-خوابگاه داده میشود که میتوانید یا هماهنگی های لازم با سازمان بورس پول خوابگاه را گرفته و خودتان خانه اجاره کنید یا در همان خوابگاهی که داده میشود بمانبد-ژتون سلف داده خواهد شد-و یه مقدار پول به عنوان کمک هزینه.

میزان مبلغ بورس تقریبا در همه جا یکسان میباشد که با اندک تغیری در مبلغ شاید دو یا سه درصد کم و زیاد باشد.

اگه بخوام مبلغی به صورت میانگین بگم باید بگم که اگه شامل بشه مبلغی حول و هوش 5.000 یورو سالانه هست که از این پول خوابگاه و ژتون رو حذف کنی چیزی حول و هوش 2.000 تا 2.200 یورو سالانه براتون به عنوان کمک هزینه ای که بالا گفتم رو میدن در ضمن این مبلغ جدا از شهریه هست یعنی شهریه شما جدا محاسبه میشود.

راجب مبلغ بورس هم باید در نظر بگیرید که در دو قسط به شما پرداخت شده و همه را یکجا نمیدن.

معمولا اطلاعات مربوط به بورس در ماه جولای همان سال منتشر میشه که داخل آن همه مدارکی که خواسته میشود و ددلاین ها و نحوه ثبت نام و کلیه موارد دیگر به صورت دیتیل داخل سایت بورس هر استان توضیح داده میشود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کردن در بورس:

1. فیش حقوقی : یکی از مدارک خواسته شده فیش حقوقی میباشد که باید کسی که ادعای سرپرستی میکند فیش حقوقی را تهیه کند، کسانی که در سازمان های دولتی یا شرکت های خصوصی کار میکنند به قسمت مربوطه رفته و درخواست فیش حقوقی میکنند، کسانی که شغل آزاد دارند باید به اتحادیه صنف مربوطه مراجعه کرده و فیش حقوقی را تهیه فرمایند.

نکته: فیش حقوقی که تهیه میشود باید مربوط به یکسال قبل باشد بر فرض مثال کسانی که میخواهند برای سال 2015 اقدام کنند باید فیش حقوقی یکی از ماه های سال 2014 را تهیه فرمایند.

2. اجاره نامه : کسانی که میخواهند اجاره نامه تهیه کنند با مالک به محضر تشریف برده و اجاره ای دال بر اجاره نشینی تهیه میکنند همچنین اجاره نامه ای که تهیه میشه بر فرض مثال اگه میخوایید برای سال 2015 اقدام کنید باید اجاره نامتون کل سال 2014 را پوشش بده چون سازمان بورس وضعیت اسکان شما در سال پیش را میخواهد.
    شما میتوانید اجاره نامه را یک ساله یا سه ساله بنویسید.(چه تفاوتی بین یک ساله و سه ساله هست؟ بر فرض مثال اگر ارشد دو ساله هست و شما قرارداد سه ساله بنویسید برای سال بعد هم همان اجاره نامه را میتوانید دوباره ترجمه کنید و به سازمان بورس تحویل بدهید، نه اگر یه ساله بنویسید باید سال بعد هم دوباره یه اجاره نامه دیگر نوشته و ترجمه بشه.)(کسانی که اجاره نشین نیستند و متراژ خانه بالایی ندارند میتوانند سند خانه خور را هم ترجمه کرده و به جای اجاره نامه ارائه بدهند، سازمان بورس مدرکی از شما میخواهد که وضعیت اسکانتان معلوم باشد که این میتواند اجاره نامه یا سند خانه.)

3. اقرار نامه: اقرار نامه یک نوشته ای است که سرپرست خانواده با مراجعه به محضر اقرار میکند که اینجانب فلان کس با این مشخصات دارای این تعداد فرزند و همسر بوده که هر کدام از فرزندانم دانشجو یا مشغول فلان کار بوده و همسرم خانه دار یا شاغل میباشد که سرپرستی و کلیه هزینه های اعضای خانواده بر عهده این جانب میباشد.

نکنه:نوشتن اینکه سایر اعضای خانواده فاقد درآمد میباشند هم قبول نیست چون وقتی نوشته میشود که فاقد درآمد سازمان وزارت خارجه و دادگشتری تائید نمیکنه.

4. شناسنامه سرپرست خانوار

بعد از اینکه همه اینها رو تهیه کردین برای فیش حقوقی و اجاره نامه نیاز به گواهی یورویی دارین که باید فیش حقوقی و اجاره نامه را به بانک مرکزی به آدرس تهران-بلوار میرداماد-بانک مرکزی مراجعه کرده و گواهی یورویی مربوط به هر کدام را بگیرید.(شما باید یک نکته را در نظر بگیرید بعضی از استانها نیاز به گواهی یورویی ندارند و خود سازمان بورس کانورتور ریال به یورو را دارند پس برای اونهایی که نیاز ندارند تهیه این مورد نیاز نیست، بانک مرکزی از مرداد سال 94 گواهی یورویی رو تنها قیمت یورو در سالی که میخوایید رو میزنه و دیگه فیش حقوقی و اجاره نامه رو معادل سازی نمیکنه که میشه گفت کلا به درد نمیخوره.)

بعد از آماده کردن کلیه مدارکی که بالا گفته شد همه مدارک را به دارالترجمه فرستاده و ترجمه ایتالیایی با مهر دادگستری و وزارت خارجه میشوند.

بعد از اینکه ترجمه ها آماده شد برای تائید مدارک به سفارت مراجعه کرده و به تائید مدارک اقدام میکنید سفارت در قبال تائید مدارک برای هر صفحه یه مبلغی را به یورو از شما میگیرد که بهتره حتما یورو همراهتون باشه چون پول دیگه ای رو قبول نمیکنند.

سوالات متداولی که پرسیده میشود:

دریافت کمک هزینه قطعی هست؟
    هیچ وقت نمیشه گفت بله ولی اگه شما مدارکی که خواسته شده کامل باشه و هیچ نقصی نداشته باشه شاملتون میشه، یک عیبی که این بورس داره اینکه بعد اینکه رفتین ایتالیا و شروع کردین به تحصیل دو ماه بعد از تحصیل جواب وبورس معلوم میشه. به خاطر همین همیشه به همه دوستانی که میخوان اقدام کنن و برن میگم که باید در نظر داشته باشی که تا بورس شاملت بشه 3 ماه یا 2 ماهی باید از جیب خرج کنی و وقتی میرسی ایتالیا کلی هزینه هست که آدم فکرش رو نمیکنه پس بهتره 7.000 یا 8.000 یورویی موقع اومدن همراهتون باشه.

فیش حقوقی چقدر باشه تا بورس شاملمون بشه؟

یه قانونی که هست سازمان بورس میگه کسی که درآمد سالیانه میانگین کمتر از 18.000 یا 20.000 یورو بستگی به استان هست شامل اون میشه پس شما باید در نظر بگیری که این مبلغی که نوشته شده در مقایسه با درامد های ما خیلی خیلی زیاده پس جای نگرانی نیست.

مبلغ اجاره نامه چقدر باشه؟

بر اساس فیش حقوقی که هست متعادل با اون باشه.

آیا بورسی که میدهند چیزی از ما میخواهند؟

بله از شما میخوان که اون تعداد واحدی که برای یکسال لازمه رو پاس کنید که اگه پاس نکنید بورستون رو سال بعد نمیدن که هیچی هر چی هم دادن ازتون پس میگیرن پس حواستون به این موضوع باشه.

جواب بورس کی معلوم میشود؟
    به طور میانگین دو ماه بعد از شروع کلاس ها معلوم میشود و شما نمیتوانید زودتر یا قبل از موقع گفته شده از نتیجه بورس باخبر شوید.

با تشکر
    ویرایش توسط behnamhg : March 11th, 2018 در ساعت 07:52 PM
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورس های استانی ایتالیا (لطفا پست اول را به دقت مطالعه فرمایید)

سلام مرسی واسه تاپیک جدید...
    من تایپ قبلیم خوندم تقریبا کامل و دو تا سوال واسم پیش اومده...
    1-چرا میگین فقط واسه ترم اولی هاست این بورس در صورتی که واسه ترم دومی ها ددلاین جدا گذاشتن و توی فایل competitoion سال پیش هم گفته واسه ترم دومی ها هم هست بورس..؟؟
    2-اون قسمتی ک نوشتین بعد از ترجمه ی مدارک( مهر دادگستری و وزارت امور خارجه) بریم سفارت واسه تایید...قضییه این اجاره نامه هایی ک بنگاهی ان چی میشه؟؟مگه میتونیم اجاره محضری هم درس کنیم(بفرض اینکه خودمون واقعا صاحب خونه باشیم)؟؟
    مرسی

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin_69 نمایش پست ها
    سلام مرسی واسه تاپیک جدید...
    من تایپ قبلیم خوندم تقریبا کامل و دو تا سوال واسم پیش اومده...
    1-چرا میگین فقط واسه ترم اولی هاست این بورس در صورتی که واسه ترم دومی ها ددلاین جدا گذاشتن و توی فایل competitoion سال پیش هم گفته واسه ترم دومی ها هم هست بورس..؟؟
    2-اون قسمتی ک نوشتین بعد از ترجمه ی مدارک( مهر دادگستری و وزارت امور خارجه) بریم سفارت واسه تایید...قضییه این اجاره نامه هایی ک بنگاهی ان چی میشه؟؟مگه میتونیم اجاره محضری هم درس کنیم(بفرض اینکه خودمون واقعا صاحب خونه باشیم)؟؟
    مرسی
    درود
    خواهش میکنم
    1-ببینید بورس ترمی نیست، بورس سالی هست و زمان اپلایش سالی یک بار هست وقتی بورس شامل میشه هزینه یک سال رو میدن.(برای ترم دوم وجود نداره کسانی هم که رفتن نگرفتن)
    2-بنگاهی رو دادگستری و وزارت خارجه تائید نمیکنه و همچنین سفارت بعضا بچه ها با بنگاهی رفتن و بورس شاملشون شده ولی هیچ وقت ریسک کردن خوب نیست شما یه نفر که آشناس باهم میرین محضر و میگین که اجاره نامه میخوایین و اونجا خونه آشناتون رو به اسم سرپرست اجاره میکنین
    گود لاک.
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

سلام مجدد،

من 30 صفحه اول تاپیک "مدارک موردنیاز و سوالات" رو خوندم یه سوال دارم
    راجع به فیش حقوقی یه سری میگن دقیقا همون ماه تو سال گذشته، شما میگی یکی از ماه های سال قبل از پذیرش؟ بعضیا گفتن تو فیش باید مبلغ دریافتی 12 ماه سال هم بخوره ولی شما گفتی مال یه ماهو خودشون ضربدر 12 می کنن؟
    یکم اینو روشن می کنید اگه امکان داره؟
    و یه تکته الان کارمندا فیش حقوقی رو توی یه نرم افزار می بینن، یعنی از همون یه پرینت بگیرن؟ یا واحدی هست که یکم رسمی تر فیش بده؟

ممنون از اینکه به تک تک سوالا جواب میدی، یکه از بهترین بخش های اپلای ابراد هستید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط arman08 نمایش پست ها
    سلام مجدد،

من 30 صفحه اول تاپیک "مدارک موردنیاز و سوالات" رو خوندم یه سوال دارم
    راجع به فیش حقوقی یه سری میگن دقیقا همون ماه تو سال گذشته، شما میگی یکی از ماه های سال قبل از پذیرش؟ بعضیا گفتن تو فیش باید مبلغ دریافتی 12 ماه سال هم بخوره ولی شما گفتی مال یه ماهو خودشون ضربدر 12 می کنن؟
    یکم اینو روشن می کنید اگه امکان داره؟
    و یه تکته الان کارمندا فیش حقوقی رو توی یه نرم افزار می بینن، یعنی از همون یه پرینت بگیرن؟ یا واحدی هست که یکم رسمی تر فیش بده؟

ممنون از اینکه به تک تک سوالا جواب میدی، یکه از بهترین بخش های اپلای ابراد هستید
    درود
    الان 94 هست شما میری میگی فیش حقوقی تیر 93 رو میخوام اون رو میگیری وقتی میری گواهی یورویی بگیری اونجا اونا اوکی میکنن.
    اگه دولتی باشه که مهر شرکت کافیه اگه خصوصی باش روزنامه رسمی رو هم باید ببری برای ترجمه.

7.000 یا 8.000 یورو برای همون دو سه ماهی که هنوز نتایج بورس نیومده؟؟یه کم زیاد نیست؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenshojaei7 نمایش پست ها
    7.000 یا 8.000 یورو برای همون دو سه ماهی که هنوز نتایج بورس نیومده؟؟یه کم زیاد نیست؟
    تو سه ماه شما شاید 3.000 تا 4.000 تا خرج کنی از اون هم باید بیشتر باشه که یه موقع پول لازم داشتی پیشت باشه خوب آدم میره شمال میگه 500 تومن خرجم باشه بزار 1 تومن بزارم جیبم الان شما میخوای یه کشور دیگه بری باید پول همراهت باشه دیگه.

سلام ممنون واسه پست مفیدتون یه سوال' من فیش حقوقی بابامو میتونم جور کنم ولی بابام اصلا اهل ریسک نیست و شاید جریان اجاره خونه رو قبول نکنه اگه اجاره خونه به اسم مامانم باشه مشکلی پیش میاد?باید بگم ما صاحبخونه ایم

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط geo81faezeh نمایش پست ها
    سلام ممنون واسه پست مفیدتون یه سوال' من فیش حقوقی بابامو میتونم جور کنم ولی بابام اصلا اهل ریسک نیست و شاید جریان اجاره خونه رو قبول نکنه اگه اجاره خونه به اسم مامانم باشه مشکلی پیش میاد?باید بگم ما صاحبخونه ایم
    درود
    هر کسی سرپرست هست باید کلیه مدارک به اسم اون باشه.

سلام
    واقعا ممنون بابت راهنماییتون.
    من تو رشته مدیریت مهندسی پذیریش گرفتم و میخوام برای بورس DSU اقدام کنم ولی من به همراه همسرم میرم. اگه من فاندم بگیرم آیا به نظر شما برای دو نفر خیلی کم نیست؟ به همسرم اجازه کار میدن؟ البته همسرم فوق برق داره و برا سال بعدش شانس پذیرش داره.
    ممنون اگه راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)