صفحه 210 از 222 نخستنخست ... 110160200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,091 تا 2,100 , از مجموع 2218

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

Senior Member majjiid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط hanion نمایش پست ها
    روی چه کشورهایی میشه حساب کرد برای گرفتن فاند غیر از اروپا ؟
    تضمینی روی ایتالیا هست که حتما بعد از اپلای بورس بشیم؟و اینکه بتونیم کار مرتبط پیدا کنیم بعد از درس؟

هیچ وقت نمیشه به طور قطع نظر داد. ولی با رزومه ایی که دارید تقریبا از هیچ دانشگاهی که ارزش رفتن داشته باشه نمیتونید فاندی دریافت کنید.
    ایتالیا برا بعضی از رشته ها مشکل کار نیست. هر نفر شخصا باید خودش برای رشته خودش تحقیق کنه و نمیشه نظر کلی داد.
    دوست بنده که الان رشته ش مهندسی کامپیوتر هست و هم دوره ایی من هست در دانشگاه پلی تکنیک میلان، الان در دوره دانشجوییش کار پاره وقت داره و در زمینه رشته خودش داره کار میکنه. حقوقشم خوبه، بیش از 2 برابر آنچه بورس استانی داره به ما میده اون از طریق کار داره کسب میکنه.
    از طرفی اونجا مثل ایران مرزهای چند لایه و پهن، نه روی نقشه و نه روی زمین نداره. بسیاری از دوستان بعد از فارغ التحصیلی هر کشوری که خواستن بنا به صلاحیتشون راحت job offer دریافت کردن و رفتن مشغول به کار و زندگی شدن. از آلمان و سوئد و باقی کشورهای اروپایی گرفته تا کشور های غیر اروپایی مثل کانادا و غیره.
    ولی همه اینها (چه درس خوندن و چه بعد ها اشتغال به کار) نیاز به تلاش و پشت کار داره. و این برای ما ایرانی ها که از تنبل ترین ها هستیم در مقایسه با بقیه ملیت ها (از اروپایی ها گرفته تا چینی و هندی ها) خوب کار رو سخت میکنه.
    سخت هست ولی امتیازش برای شخص بنده حداقل تا به این لحظه این بوده که حداقل سر دردهایی که اینجا مرضی مثل میگرن کار یه دقیقه ش بوده رو اونجا نداشتم. ولی باید بدونید تجربه همه یکسان نیست چون بکگراند ها و نگرش ها متفاوت هست.
    بهر حال براتون آرزوی موفقیت دارم.
    مرده گان اين سال عاشق‌ترين زنده گان بوده‌اند.

همین اول معذرت بابت سوال طولانی.
    سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه.وقت بخیر.من ارشد بالینی دارم.چون پذیرش گرفتن برای دکترا خیلی زمان میبره و اصلا معلوم نیست چطوری بشه قصد دارم برای ارشد مجدد اقدام کنم.برای کشورهایی که تحصیل رایگان و زبان تدریس انگلیس باشه . در سطح ایتالیا و اسپانیا و...ارشد که دوسال طول میکشه

حداقل در طول این دو سال با اساتید خوب معتبر یکی -دو تا سه تا مقاله خوب هم بدم همین میتونه تو پذیرش دکترا خیلی موثر باشه چون با استاد مطرح یا حداقل خارجی کار کردم که بتونه منا به چند نفر معرفی کنه.

اما دوتا نکته مهم هست: 1)-الان 31 ساله هستم. بعدا سنم میره بالا( هرچند برای دکترا هم که اقدام کنم و یک سال هم طول بکشه. پس فقط حدودا یک سال فرق است بین اقدام برای ارشد و اقدام برای دکترا. با این پیش فرض که بعد از یک سال من دکترا بتونم بگیرم تازه). 2)-هزینه: ماهی حدود 600 تا 800 یورو هزینه زندگی میشه.الان ارشد بالینی دارم با معدل 17 از دانشگاه ازاد و کارشناسی با معدل 14 از پیام نور...آیلتسم 5 است که برای ارشد به 6-6ونیم نیاز دارم. یه مقاله داحلی چاپ شده دارم و یه مقاله داخلی و دوتا isi که منتظر پذیرش شون هستم
    حالا موندم برای ارشد مجدد اقدام کنم یا انرزی ام را بذارم برای چاپ مقالات معتبر و همکاری با اساتید خارجی و مستقیم برای دکترا اقدام کنم.
    ممنون میشم نظرتون را بفرمایید

Junior Member

سلام می خواستم بدونم با توجه به موارد زیر، کدوم دانشگاه های ایتالیا می تونم شانس داشته باشم برای فاند کامل؟

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی-نفت-گاز- دانشگاه دولتی شیراز-15.29

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی شیمی- دانشگاه دولتی شیراز- 17.21

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل هنوز ندادم ولی روی 90 می خوام برنامه ریزی کنم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز امتحان ندادم ولی می خوام رو 150 تا 160 برای کوانتیتیو برنامه ریزی کنم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله سابمیت شده ISI

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 1 چاپ شده

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی دکتری

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : دانشگاههای رده الف یا ب مورد تایید وزارت علوم

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 1 ترم TA بودم- دارای مدرک ICDL

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

من می خوام برای سال بعد اقدام کنم. اگر راهنمایی دارید ممنون می شم که بهم بگید.
    پیشاپیش از شما ممنونم

Junior Member Mehdiest آواتار ها

دوستان سه تا سوال ساده دارم

1- برای دوره لیسانس همه رشته ها حتما امتحان ورودی دارن؟
    2- برای فوق لیسانس حتما باید لیسانس مرتبط باشه؟ مثلا نمیشه از زبان به کامپیوتر بری؟
    3- میشه فوق یه رشته مرتبط با لیسانس رفت ولی بعد توی ترم های اول تغییر رشته بدی و لیسانس دلخواهت بخونی؟

ممنون

Junior Member

سلام من میخوام برای تحصیل به ایتالیا برم چند تا سوال
    1.مراحل گرفتن پذیرش و در صورت امکان تاریخ های مهم برای پذیرش
    2.حتما میخوام بورس بگیرم
    3.دیپلم با معدل بالای 16
    4.از بورس جهان سوم میخوام استفاده کنم
    کلا راهنمایی کنید که چیکار کنم که بتونم بورس رو بگیرم ممنون

سلام خدمت دوستان

من ترم 8 الکترونیک دانشگاه دولتی هستم..
    معدل کل برای 7 ترم اول:18
    پروژه کارشناسی رو حتما میخوام ی چیز با کیفیت بردارم و به انگلیسی ام ارایه اش میدم علاوه بر فارسی!
    دو سه تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید!
    اول اینکه برای ارشد برق در دانشگاه های ایتالیا شانس پذیرشم خوب هستش ؟
    دوم اینکه من میخوام حتما ترم پاییزه 2018 پذیرشو بگیرم نه اینکه به خاطر صدور مدرک لیسانس و این مسایل کارم به ترم زمستان و یا حتی سال بعد موکول بشه..میخواستم ببینم این امکان وجود داره با توجه به اینکه پایان خدمت دارم و اون پروسه نظام وظیفه واسم وجود نداره؟همکاری از طرف دانشگاه های مقصد با ما انجام میشه به اینصورت که خوده اصل مدرکو اینارو تو سپتامبر بشه بفرستیم؟این مسیله خیلی واسه من گنگ هستش !
    سوال آخر اینکه من ایتالیا رو به دلیل بورس های DSU دانشگاه های ایتالیا و merit-base دانشگاه میلان انتخاب کردم..آیا کشوره بهتری با شرایط نسبتا مشابهی میتونم پیدا کنم که کیفیت دانشگاهاش بالاتر باشه و بازم شانس پذیرش ه قابل قبولی داشته باشم؟

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجوی ترم 5 رشته روابط بین الملل در روسیه هستم. مسلط به زبان روسی ( B1) و آیلتس 7 دارم. حدودا 3 سال هم سابقه تدریس زبان انگلیسی در روسیه دارم. میانگین نمراتم از 5 بیشتر از 4 هستند. سابقه حضور در چند کنفرانس را هم دارم.می خواستم راهنمایی کنید که در صورتی که بخواهم برای مستر برای دانشگاه بولونیا اقدام کنم یا این گونه دانشگاها چقدر شانس دریافت پذیرش و فاند دارم؟

قطعا نظرات شما برای من خیلی حیاتی خواهد بود.

Junior Member

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی صنایع-تولید معدل 14 - دانشگاه شمال

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مدیریت صنعتی-تولید دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران معدل 18.18

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها

نمره کل : 103 رایتینگ : 28 - ریدینگ : 28 - اسپیک: 23 - لیستنینگ: 24

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    ارشد مجدد در رشته های مدیریت پروژه یا مدیریت ساخت یا مدیریت مهندسی - دکتری در رشته مدیریت پروژه-مدیریت مهندسی ( البته بیشتر تمرکزم رو ارشد مجدد هست)

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)

دو سال به عنوان TA در دانشگاه علوم تحقیقات - دو سال سابقه کار مرتبط ( کارشناس پروژه در پروژه سد و راه )
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

فاند کامل در اولویت هست . ( کمک هزینه خوب هم بدن ( بالای 70 درصد هزینه پوشش بده قبول میکنم). سالی 3000 تا 4000 دلار از طرف خانواده میتونم پوشش مالی داشته باش.

پیش فرض پاسخ : ک.ارشد فرایند پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان (پست اول به دقت خوانده شود)

سلام دوستان
    من براي دانشگاه پلي تكنيك ميلان اپلاي كردم. رزومم به شرح زير است. لطفا ميشه بگين احتمال پذيرشم چقده؟
    - معدل ١٥ از دانشگاه علم و صنعت
    - ٤ مقاله isi
    - ٣ مقاله كنفرانس بين المللي داخلي و خارجي
    - ٢ مقاله اي اس سي
    - ٢ سال سابقه كار مرتبط با رشته بعنوان مدير تكنولوژي
    - ٥ درس TA و ٢ سال RA
    - تافل ٩٠
    - ریکامندیشن بسیار قوی

Junior Member

با سلام
    سوالی که از دوستان دارم که ایا در رشته مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر یا نظیر اینها با گرفتن مدرک ایلتس میتوان برای مقطع لیسانس به زبان انگلیسی پذیرش گرفت؟(از دانشگاههایی مثل پلی تکنیک میلان یا تورین ترجیحا)
    معدل دیپلم:18/99
    معدل پیش دانشگاهی:17/96
    پیشاپیش ممنون از کسانی که پاسخ می دهند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)