نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: میزان اهمیت و نقش توصیه نامه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض میزان اهمیت و نقش توصیه نامه

سلام ...
    همگی خوبین ؟
    یه سوال نچندان تخصصی ....

می خواستم اهمیت این Recommend رو بدونم ؟ ... راستش من بطور خیلی خیلی خیلی اتفاقی با یکی از اساتید ایرانی یه دانشگاه عالی us آشنا شدم و خیلی خیلی اتفاقی تر بهم پیشنهاد داد باهاش کار کنم ... کاری که زیاد به رشته ارشد من و زمینه ادامه تحصیل ام و همچنین رشته ای که ایشون توی us تدریس می کنن نداره ... ولی من بخاطر رشته لیسانسم بهش مسلط هستم ... ایشون که بهم خیلی برای ادامه تحصیلم و حتی دادن مقاله توی ژورنال های us قول مساعد دادن اما شاید مجبور بشم من کمی از زمانی که برای درس و زبان می ذارم بزنم ... و از طرفی حتی حقوقی که بهم پرداخت می شه رو از بالای یه میلیون به نصف برسونم ...

من هفته آینده باید جواب بدم !!! ... برام معظل شده :-[ و نمی دونم تا چه حد باید برای این موضوع بودجه بذارم ! ... Recommend شما چیه ؟؟ ???

wow.oops
    Guest

پیش فرض پاسخ : اهمیت و نقش Recommendation

من که یه همچین فرصتی رو از دست نمیدادم.

خيلي از دوستايي كه اينجا هستن دنبال اين هستن كه از اين حوادث خيلي اتفاقي براشون بوجود بياد. پس فكر مي كنم كه اگه قصد ادامه تحصيل در آمريكا داري ، فرصت رو از دست نده. چون فكر نمي كنم كه هدف شما از تحصيل حقوق ١ ميليون تومان باشه. در ضمن اگه اون استاد بگه كه شما رو مي خواد شما ديگه نه نياز به مدرك TOEFL داري و نه هيچ چيز ديگه اي. من خودم كسي رو مي شناسم كه اصلا به فكر Apply هم نبود ولي چون يه استاد اونطرف مي خواستش ٢ ماه بعد با fund كامل آمريكا بود. موفق باشي

بله اگه استاد خودش بخواد دیگه بقیه DOX صوریه... به نظر من از فرصتتون استفاده کامل رو ببرید!
    موفق باشین!
    .Today's analysis is the tomorow's truths

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

شاید لازم نباشه این حرفا زده بشه اما خودم دوست دارم حالا که این تاپیک رو شروع کردم ، تمومش هم کنم ! و یه نتیجه گیری کنم ... زیاد حرف نمی زنم .

من طبق اون چیزی که نظرم بود و شما پیشنهاد دادین کار رو با پروفسور شروع کردم ... جلسه پشت جلسه و وعده پشت وعید ! ... گزارشاتی هم که می دادم الحق و الانصاف سرش به تنش می ارزید و موقع تحویل سرم رو بالا می گرفتم ... اینقدر توی این مدت گلاب به روتون بیل زدیم که دیگه طاقتمون به سر رسید ... عملآ باید یه نظر مثبت استاد رو با هرچی نمره toefl و زبان و معدل و مقاله و ... عوض می کردم ! ... می دیدم که باید خودم بدون هیچ انتظاری رو تمامآ وقف دستورات پروفسور کنم ! ... یه بار هم که خیلی غیرمستقیم بهش یه اعتراضی کردم فکس یه دانشجوی ارشد مثل خودم رو نشون داد که اگه انجام ندی هزار نفر مثل این هستند که حاضرن انجام بدن ... اسم اون دانشجوی بدبخت هنوز یادم مونده ! ...
    خلاصه اینکه ، عزت نفسمون بیشتر ارزش داشت ... یه استعفای درخور شخصیتمون نوشتیم و اومدیم بیرون ... مدیرعامل تا فهمید با تمام شرایط من ، از نظر ساعات کاری ، روزهای کاری ، کار کردن در شرکت یا خونه ، روز تعطیل یا غیرتعطیل ، هر مدت زمانی که پروژه طول می کشه و ... موافقت کرد که 1/4 زمانی که الان می ذارم رو بذارم و توی شرکت بمونم ... شاید فهمیده بود چطوری از این هدف من سوء استفاده شده !

نتیجه گیری :
    ما همه داریم می ریم دکتری بخونیم ... می مونیم یا برمی گردیم ... ممکنه استاد بشیم یا مدیرعامل ... سنمون می رسه به 50 ، 60 ... وقتی یه دانشجوی اومد گفت آقای دکتر من می خوام ادامه تحصیل بدم ............. ! ... یادمون به الان خودمون باشه و انصاف رو رعایت کنیم و از این هدف و خواستش برای اینکه اسممون بیشتر توی زبون ها بیوفته استفاده نکنیم ...
    من برمی گردم به همون جوی که شماها توشین ! ... زبان و درس و مقاله ! که به مراتب بهتره و آسونتر ... حداقل می دونی تلاشت مساویه موفقیتت نه اینکه پروفسور چی کار کنه ! ... این موقعیت های خیلی خیلی خیلی اتفاقی بالاخره یه جا معلوم می شه برای چی بوده ...

Junior Member

سلام دوستان.دانشگاهی که من میخوام اپلای کنم 3 تا نامه میخواد و من 2 تا با مصیبت جور کردم (نمی دونم استاادا چرا حساسیت اضافه نشون میدن در این مورد ) حالا 2 تا بجای 3 تا مشکل بوجود میاره؟ ممنون میشم اگه رااهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)