صفحه 3 از 19 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 186

موضوع: کسانی که از دانشگاه British Columbia پذیرش دارند و عازم هستند

Member
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصیل دکترای الکترونیک - UBC Canada

پیش فرض پاسخ : کسانی که از دانشگاه British Columbia پذیرش دارند و عازم هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.T
    نقل قول نوشته اصلی توسط i_am_parisa
    سلام
    این نامه ها که براتون اومده، اسکنش رو هم براتون فرستادن ؟ من الان منتظر نامه هستم، اما اسکنش رو برام نفرستادن و هرچی هم بهشون email می زنم هیچ کس جواب نمی ده ماشا الله !
    هر دوتا نامه همراه با بروشور دانشگاه و يه سري برگه هاي متفرقه (فرستاده شده با DHL ) حدود 50 روز قبل دستم رسيد. يه جند روز ديگه صبر كنيد اگه نيومد راه حل هايي هست ...
    UBC اسکن نامه ها رو هم می فرسته ؟ من می خوام هرچه سریعتر با نسخه اسکن شده برم سفارت ، آخه داره دیر می شه !
    این شروع ماجراست ...

Junior Member

به رضا:
    آره میدونم مسئله مبله بودن هست. تازه من یه نامه گرفتم که توی یه long waiting list هستم و باید ببینم آیا thuderbird و Marine میشه یا نه.
    اما Green و John خیلی گرون در میان و من اینقدر پول ندارم بابت خونه و غذا بدم.
    والا خونه ها جاهای مختلفه اما اکثرا میشه تو محله های وسط شهر و East Vancouver . البته اگه Room بخواین (یعنی خونه ای که یا دست یه سری دانشجو هست و یا یه خانواده ای که یک اتاق بدن اجاره) ممکنه سمت دانشگاه هم گیر بیاد اما خونه کامل من ندیدم که ارزون در بیاد. باید دنبالش بگردیم. بچه هایی که پایه هستید واسه خونه اعلام کنید تا بریم دنبالش چون من فکر نمیکنم این خوابگاه به ما برسه!
    در مورد مبله بودنش هم همه جوره هست و میشه مبله پیدا کرد. فقط باید بگردیم. ایشالا ویزا رو بگیریم که قطعی بشه باید یه جایی رو دست و پا کنیم.

به پریسا:
    Anne رفته مرخصی و جواب نمیده. به استادت میل بزن ببین میتونه کاری بکنه. Doris هم هست. البته خیلی تو جریان نامه ها نیست اون. هنوز هم فرصت هست. انشالا میاد نامه. من رو هم سر نامه خیلی اذیتم کردن اما بالاخره اومد.

من قبل از عید پذیرش گرفتم و همه خوابگاه ها خالی بودن ولی ترجیح دادم برم Johns College چون:
    1-حوصله آشپزی ندارم. از برنامه غذاییش هم راضیم. اصولا بیرون از ایران ناهار نخوردن خیلی عجیب نیست و 2وعده کاملا عادیه. در مورد آخر هفته ها هم به نظر من عادیه که غذا ندن چون آدم خودش وقت برای آشپزی داره و شاید بخواد بره بیرون از دانشگاه آخر هفته و ...
    2-از فلسفه وجودیش خوشم اومد. اگه اونقدر که می گن فعالیت اجتماعی داشته باشن واقعا می تونه حداقل توی ماه های اول کمک کنه.
    3-نزدیک به دانشکدمه.
    4-هروقت که خوشم نیاد یا حس کنم زیادی گرونه می تونم قرارداد رو آخر هر ماه کنسل کنم و برم off-campus یا بعد از تموم شدن یک ترم برم تو خوابگاه های Undergrad به همین دلیل آخر فکر می کنم برای شما هم بهتر باشه از همینجا شروع کنید تا بعد که یه جای خوب پیدا کنید.
    5-قیمتش نه تنها گرون نیست بلکه از معادلش تو خوابگاه های دیگه ارزون تره چون بخشی از هزینه ها رو خود دانشگاه به Johns college میده (چون مخصوص grad students ه ). شما قیمتش رو با یه خوابگاه مشترک با 4 نفر و بدون غذا یا single غیر مبله مقایسه می کنید خب معلومه که گرونتره. من در کل حدود ماهی 900 دلار باید بدم در حالی که تا جایی که یادمه یه studio بدون غذا و وسایل و ... تو thunderbird (مطمئن نیستم شاید یکی دیگه بود) به تنهایی همون 900$ ه.

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedali
    سلام
    دیدم بچه های Alberta دارند هم دیگه رو توی فوروم پیدا میکنند. گفتم اگه اونهایی که عازم UBC هستند هم یکدیگر رو بشناسند خوبه.
    لطفا نام و دپارتمان رو ذکر کنید.

البته قضیه ویزا بماند که امیدوارم همه بتونیم بگیریم.

علی حسینی نژاد
    دپارتمان ECE
    شما قراره با کدوم استاد کار کنید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.T
    سلام
    این نامه ها که براتون اومده، اسکنش رو هم براتون فرستادن ؟ من الان منتظر نامه هستم، اما اسکنش رو برام نفرستادن و هرچی هم بهشون email می زنم هیچ کس جواب نمی ده ماشا الله !
    هر دوتا نامه همراه با بروشور دانشگاه و يه سري برگه هاي متفرقه (فرستاده شده با DHL ) حدود 50 روز قبل دستم رسيد. يه جند روز ديگه صبر كنيد اگه نيومد راه حل هايي هست ...
    UBC اسکن نامه ها رو هم می فرسته ؟ من می خوام هرچه سریعتر با نسخه اسکن شده برم سفارت ، آخه داره دیر می شه !
    با درخواست (email) برای من بلافاصله بعد از صدور Admission اسکن کردن و با TNT فرستادن.
    من دپارتمان ECE هستم.
    شاید رفتن تعطیلات...
    با Graduate Secretary ی دپارتمانتون مکاتبه کنید. اگه نبود با Graduate Program Administrator.
    … Life is a Journey

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nnimaa
    من قبل از عید پذیرش گرفتم و همه خوابگاه ها خالی بودن ولی ترجیح دادم برم Johns College چون:
    1-حوصله آشپزی ندارم. از برنامه غذاییش هم راضیم. اصولا بیرون از ایران ناهار نخوردن خیلی عجیب نیست و 2وعده کاملا عادیه. در مورد آخر هفته ها هم به نظر من عادیه که غذا ندن چون آدم خودش وقت برای آشپزی داره و شاید بخواد بره بیرون از دانشگاه آخر هفته و ...
    2-از فلسفه وجودیش خوشم اومد. اگه اونقدر که می گن فعالیت اجتماعی داشته باشن واقعا می تونه حداقل توی ماه های اول کمک کنه.
    3-نزدیک به دانشکدمه.
    4-هروقت که خوشم نیاد یا حس کنم زیادی گرونه می تونم قرارداد رو آخر هر ماه کنسل کنم و برم off-campus یا بعد از تموم شدن یک ترم برم تو خوابگاه های Undergrad به همین دلیل آخر فکر می کنم برای شما هم بهتر باشه از همینجا شروع کنید تا بعد که یه جای خوب پیدا کنید.
    5-قیمتش نه تنها گرون نیست بلکه از معادلش تو خوابگاه های دیگه ارزون تره چون بخشی از هزینه ها رو خود دانشگاه به Johns college میده (چون مخصوص grad students ه ). شما قیمتش رو با یه خوابگاه مشترک با 4 نفر و بدون غذا یا single غیر مبله مقایسه می کنید خب معلومه که گرونتره. من در کل حدود ماهی 900 دلار باید بدم در حالی که تا جایی که یادمه یه studio بدون غذا و وسایل و ... تو thunderbird (مطمئن نیستم شاید یکی دیگه بود) به تنهایی همون 900$ ه.
    نیما جان مزایایی که برای Johns و مورد مشابهش یعنی Greens College گفتی درسته. طبیعتا چون college هستند فقط تسهیلات اقامتی ارائه نمیدن اما هزینه هاش به هر حال بالاست. Greens college که Meal plan رو کرده 350 دلار که احتمالا Johns هم همینطور باشه چون اطلاعات توی سایت مال 2007 هست. در ضمن حداقل هم 5 ماه باید زندگی کنید و آخر هر ماه نمیشه اومد بیرون
    مطمئنا خونه های یک نفره thunderbird هم خیلی گرونه و furnished هم نشده اما من منظورم خوابگاه های on-campus نبود. من این چند روزه دنبال خونه های قابل اجاره توی سایتهایی مثل craigslist گشتم. قیمتهای خونه تفاوت زیادی داره. از 1000 دلار و بالاتر هست تا 400 دلار. یکی از دوستهای من پارسال برای اولین بار رفت UBC و تونست توی 4 روز یه خونه پیدا کنه که دو نفره 700 دلار دادن. البته جای اون یه کم دور بود و یک ساعت با اتوبوس تا دانشگاه راه بوده. اما میشه خونه های نزدیک تر هم پیدا کرد.
    برای این کار دو راه هست. یکی اینکه یه خونه رو از اول اجاره کنیم. مثلا یه خونه 3 خوابه با فاصله نیم ساعت تا دانشگاه میشه در حد زیر 1500 دلار پیدا کرد.
    راه دیگه هم گرفتن یه اتاق توی یه خونه ای هست که الان چند تا مستاجر دیگه داره. بعضی هاش هم Family house هستند یعنی یک یا چند تا دانشجو با یک خانواده کانادایی زندگی میکنند. معمولا این انتخاب furnished هست و هزینش هم زیر 500 دلار میشه گیر آورد.
    نظر خود من این بود که اگه 2 یا ترجیحا سه نفر از بچه هایی که عازم هستند جمع بشیم و یه خونه 2 یا 3 خوابه بگیریم چند تا مزیت داره. یکی اینکه همه ایرانی هستیم و کمتر مشکل پیدا میکنیم.
    یکی دیگه هم اینکه برای غذا میتونیم با هم همکاری کنیم و مثلا توی تعطیلات آخر هفته غذا برای طول هفته درست کنیم. اینجوری چون خرید هامون عمده میشه خیلی هزینه ها پایین تر میاد و شاید بشه به ماهی 200 دلار هم رسوندش.
    برای همین هم از آقایونی که پایه هستند برای خونه و اهل کار خونه هم هستند (تمیز کاری و آشپزی !) یا اینکه تجربه زندگی توی خوابگاه رو دارن میخوام که اگه پایه هستند به من بگن تا با هم دیگه دنبال یه خونه باشیم.

اين ريز خرج هاي اسكان و غذا به تفكيك خوابگاه (البته اونهايي كه بيشتر به درد ما مي خوره):

Green College: 532$ (Single Room with shared bathroom) + 350$ Meals (Partially:
    Breakfast is served Monday through Friday, and dinner is served Sunday through Thursday) = 882$ + 2 Breakfast + 2 Dinner +7 Lunch
    John College: $584 (single accommodation, 2007) + 300$ Meals (Partially: Breakfast is served Monday through Friday, and dinner is served Sunday through Thursday) = 884 $ (2007-2008) + 2 Breakfast + 2 Dinner+ 7 Lunch
    Thunderbird: 580$/person (Single room - shared 4 person unit) + Meal (we can consider that 300$) = 880
    Marine Drive: 650$ (Single room - shared 4 person unit) + Meal (if 300$) = 950

همونطوري كه مشخصه هزينه Green و John حدودا 1000$ در مي ياد. Green در جاي چندان خوبي واقع نشده (از لحاظ دسترسي به دانشكده ها و مركز دانشگاه) اما John تو جايه خوبيه.

Marine: در حالي كه 4 نفرس از لحاظ قيمتي تفاوت چنداني با دو مورد بالا نداره(نمي صرفه).

Thunderbird: بهترين قيمت رو داره ضمن اينكه در جاي خوبي هم واقع شده (يه كم پايين تر از دانشكده مواده!!!)

نقشه كمپس رو هم ضميمه كردم.

حالا ميمونه Off-Campus و مزايا و معايبش!!!
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

من green رو نمی دونم ولی از StJohns پرسیدم گفتن باید برای حداقل 5ماه بیای ولی اگه وسطش بخوای بری به شرطی که از 1ماه قبل خبز بدی مشکلی نیست.

من green رو نمی دونم ولی از StJohns پرسیدم گفتن باید برای حداقل 5ماه بیای ولی اگه وسطش بخوای بری به شرطی که از 1ماه قبل خبز بدی مشکلی نیست.
    واقعا 100دلار در ماه انقدر ارزش دردسر داره؟ یادتون باشه که UBC دانشگاه پولداریه و اونجا 1000جور کمکتون می کنن که خرج دوران تحصیلتونو بدین. به نظر من لازم نیست انقدر نگران باشین. همون St.Johns که خود دانشگاه برای International Graduate Students توصیه کرده باید مناسب باشه.

Junior Member

واقعا 100دلار در ماه انقدر ارزش دردسر داره؟ یادتون باشه که UBC دانشگاه پولداریه و اونجا 1000جور کمکتون می کنن که خرج دوران تحصیلتونو بدین. به نظر من لازم نیست انقدر نگران باشین. همون St.Johns که خود دانشگاه برای International Graduate Students توصیه کرده باید مناسب باشه.
    نیما جان شاید نسبت به thunderbird و 100 دلار بیارزه اما من کلا 1250 تا در ماه دارم و فعلا هم نمیتونم روی کمک مالی دیگری حساب کنم. off campus میتونم همون خرج حداقل 1000 دلار Johns رو برسونم به 700 دلار یعنی 300 دلار. خب میگن چو دخلت نیست خرج آهسته تر کن من حساب میکنم اگه بخوام 1250 تا به سر ماه برسه باید توی این خرج که بیشترین سهم رو توی مخارج داره تا میشه صرفه جویی کنم. حالا اگه بعدا یه کمک مالی گرفتم که میرم یه studio توی Marine Drive میگیرم و از مناظر کوه و دریا هم لذت میبرم.
    به هر حال نظرت محترمه برام نیما جون
    حالا کسی نبود اینجا که هم خونه ای من بشه؟؟؟؟ ;D بدو بدو آتیش زدم به مالم :P

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)