صفحه 1 از 418 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

سلام دوستان عزیز

امروز قیمت دلار نرخ بانک مرکزی 1200 ریال یا معادل 120 تومن به یکباره گران شد
    خودتون حساب کنید تقریباً 10% افزایش قیمت

به ظاهر این افزایش نرخ دلار همچنان ادامه دارد
    مسلماً وقتی دلار گران شود فرض کنید من محاسبه کرده باشم تحصیل من در خارج از کشور ماهی 300 تومن هزینه به همراه خواهد داشت حالا با افزایش نرخ دلار باید به فکر تامین 400 تومن در ماه باشم و این اصلاً خوب نیست، ای کاش میشد از همان اول مقدار پولی را که برای هزینه تحصیل در خارج از کشور کنار گذاشتم به دلار تبدیل کنم و نزدک بانکی در داخل یا خارج، حسابی بر مبنای دلار باز کنم
    آیا همچین کاری شدنی هست؟؟؟
    اگه هست کجا بهترین خواهد بود؟؟

آیا راهی وجود دارد که برای جلوگیری از ضرر و زیان، پولمان را بر حسب دلار نزد بانکی چه داخل یا خارج قرار دهیم؟؟
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

بله تقریبا اکثر بانک ها حساب ارزی میتونین باز کنین. من از بانک سامان اطلاع دارم که اگه حساب ارزی داشته باشین هر زمان که بخواین پولتون رو برداشت کنین یا بهتون ارز میدن و اگه نداشته باشن بهتون معادل ریالی اون رو می پردازن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

مسلماً وقتی دلار گران شود فرض کنید من محاسبه کرده باشم تحصیل من در خارج از کشور ماهی 300 تومن هزینه به همراه خواهد داشت حالا با افزایش نرخ دلار باید به فکر تامین 400 تومن در ماه باشم و این اصلاً خوب نیست، ای کاش میشد از همان اول مقدار پولی را که برای هزینه تحصیل در خارج از کشور کنار گذاشتم به دلار تبدیل کنم و نزدک بانکی در داخل یا خارج، حسابی بر مبنای دلار باز کنم

آیا راهی وجود دارد که برای جلوگیری از ضرر و زیان، پولمان را بر حسب دلار نزد بانکی چه داخل یا خارج قرار دهیم؟؟

Junior Member danialfx آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط omidghiasvand نمایش پست ها
    بله تقریبا اکثر بانک ها حساب ارزی میتونین باز کنین. من از بانک سامان اطلاع دارم که اگه حساب ارزی داشته باشین هر زمان که بخواین پولتون رو برداشت کنین یا بهتون ارز میدن و اگه نداشته باشن بهتون معادل ریالی اون رو می پردازن.
    معمولا بانک های ایرانی تا 10 هزار دلار رو ارز میدن و بیشتر از این مقدار رو ریال میدن.( ریال رو با نرخ دولتی میدن)

البته این قانون 10 هزار تا نمیدونم دقیقا تو همه بانک ها هست یا نه. ولی دوستانی که میخوان حساب ارزی باز کنن. بهتره که خودشون دقیقا بپرسن.

چون تو وضعیت اخیر بانک ها به راحتی دلار به کسی نمیدن. امکانش هست موقع برداشت بگن که دلار نداریم (حتی اگه قبلا گفته باشن دلار میدیم امکانش هست که بگن الان نداریم و نمیتونیم بدیم ) و بهتون ریال میدیم. و اگه تفاوت نرخ ازاد با نرخ دولتی زیاد باشه. امکان ضرر هست

به همین دلیل اگه دوستان خارج از کشور هستن . و اگه اون جا حساب باز کردن مشکلی نداره. بهتره همون جا حساب باز کنن.

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نرخ بانک مرکزی
    دوشنبه 16 خرداد 1390 دلار آمريکا نرخ فروش 10601
    سه شنبه 17 خرداد 1390 دلار آمريکا نرخ فروش 10615
    چهارشنبه 18 خرداد 1390 دلار آمريکا نرخ فروش 11741
    .
    .
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

پیشنهاد من بانک سینا هستش . چون در قراردادتون که امضا می کنید صریحا نوشته که بانک اصل دلار رو اگر حساب به دلار باز بشه تضمین می کنه . البته نه دقیقا به همین عنوان که من نوشتم. می تونید خودتون هم تحقیق کنید. به نظر من این بانک ریسک نسبتا کمتری داره.
    موفق باشید.

ممنون امین جان بهبت تاپیک خوبی که ایجاد کردی.
    اونوقت به حساب های ارزی در ایران که بهره تعلق نمی گیره،نه؟
    و دیگه اینکه اگه بخوایم این حساب رو در یه کشور دیگه باز کنیم باید حتما طی سفری که خودمون به کشور مربوطه داریم اینکار رو انجام بدیم؟یعنی نمی شه از یه طریقی(که البته نمی دونم چیه:دی) کسی رو وکیل خودت بکنی و اون واست به اسمت حساب باز کنه؟
    ممنون پیشاپیش

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم نمایش پست ها
    ممنون امین جان بهبت تاپیک خوبی که ایجاد کردی.
    اونوقت به حساب های ارزی در ایران که بهره تعلق نمی گیره،نه؟
    و دیگه اینکه اگه بخوایم این حساب رو در یه کشور دیگه باز کنیم باید حتما طی سفری که خودمون به کشور مربوطه داریم اینکار رو انجام بدیم؟یعنی نمی شه از یه طریقی(که البته نمی دونم چیه:دی) کسی رو وکیل خودت بکنی و اون واست به اسمت حساب باز کنه؟
    ممنون پیشاپیش
    بانک پارسیان 6% سود به حساب های ارزی میده ....

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    بانک پارسیان 6% سود به حساب های ارزی میده ....
    چند ماهه 6% سود میده؟؟ به نظر خوب میاد، یکساله اینقدر هست؟؟
    توی سایتشون نوشته (( نرخ سود رقابتی با سایر بانک هاست )) یعنی ممکنه کم و زیاد بشه؟؟
    آیا این نرخ سود مال همه بانک هاست؟؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    نرخ سود علی الحساب سپرده های ریالی در ایران در تمام بانک ها:

کوتاه مدت عادی ( بدون مدت دار ) 6 درصد
    کوتاه مدت 3ماهه 6 درصد
    كوتاه مدت 6ماهه 8 درصد
    كوتاه مدت 9ماهه 10 درصد
    یک ساله 12.5 درصد
    دو ساله 13 درصد
    سه ساله 14 درصد
    چهار ساله 14.5 درصد
    پنج ساله 15 درصد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    راستش را بخواهید من زیاد دنبال سود نیستم اما شدیداً نگران این هستم که خرجی که کنار گذاشتم کفاف مخارج آینده ام را بده خودتون بهتر میدونید که، متاسفانه هر دفعه ارزش پولی کشورمان داره پایین پایین تر میاد والذین والذین هر سال بدتر از این نه

بخاطر همین دنبال تبدیل سپرده هام به سپرده ارزی هستم تا پول کم نیارم بعد کاسه گدایی یا چه کنم چه کنم دست بگیریم، حتماً دو سه سال آینده اوضاع از لحاظ سیاسی اجتماعی بدتر هم میشه چون انتخابات در پیشه و رقابت های انتخاباتی و ... ؛ دودش باید توی چشم من و تو بره

پیشگیری بهترین علاج درمان هست
    ویرایش توسط amin_ict_5 : June 10th, 2011 در ساعت 06:49 PM

من كه هر چي داشتم رو دلار گرفتم و گذاشتم توي بانك سامان. بازكننده حساب هم گفت كه اگر دلار بذاريد دلار بهتون پس ميديم.
    سودشون براي يكساله 4.75 هست ولي اصلا برام مهم نبود. فقط فكر كردم سودي كه بهم بدم حتي اگر پولمو ريالي هم پس بدن ميتونم باز دلارش كنم و ضرر نكنم.
    فقط براي اونايي كه ميخوان بخرنن بگم كه اگر ريالي به بانك بديد همون ريالي بهتون پس ميدن (يعني آخرش ضرر ميكنيد) ولي اگر دلار بهشون بديد دلار پس ميدن = ارزش پولتون حفظ شده است.

بانك ها سامان از من دلارهايي كه روشون مهر خورده بود يا خط خودكار (مثلا امضا) بود و اونايي كه زير سال 2000 بودند رو نگرفت.
    يه دستگاهي هم داشت كه دلار ها رو توش ميذاشت و چك ميكرد و 2 تا از اسكناس ها رو هم نخوند كه نميدونم چرا. به هر حال رفتم از اونجايي كه خريده بودم عوض كردم.

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

ببخشید دوستان من یک سوال ابتدایی دارم..چرا همه از دلار آمریکا صحبت می کنند؟مثلا من دارم برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنم و اصولا برای هزینه ها مثلا به وکیل باید دلار کانادا بدهم..آیا در حسابهای ارزی در ایران می شه دلار کانادا گذاشت و یا بعدا برداشت کرد؟ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)