صفحه 2 از 418 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    ببخشید دوستان من یک سوال ابتدایی دارم..چرا همه از دلار آمریکا صحبت می کنند؟مثلا من دارم برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنم و اصولا برای هزینه ها مثلا به وکیل باید دلار کانادا بدهم..آیا در حسابهای ارزی در ایران می شه دلار کانادا گذاشت و یا بعدا برداشت کرد؟ممنون
    توی ایران ارز را به دلار می سنجند. وقتی میگند دلار امریکا رفته بالا، چون نسبت دلار امریکا و کانادا ثابت است در واقع دلار کانادا هم بالا رفته. من بانکی را سراغ ندارم که با دلار کانادا حساب باز کنه خیلی هم لازم نیست چون نسبت بقیه ارزها چندان تغییری نمی کنه

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط amin12 نمایش پست ها
    توی ایران ارز را به دلار می سنجند. وقتی میگند دلار امریکا رفته بالا، چون نسبت دلار امریکا و کانادا ثابت است در واقع دلار کانادا هم بالا رفته. من بانکی را سراغ ندارم که با دلار کانادا حساب باز کنه خیلی هم لازم نیست چون نسبت بقیه ارزها چندان تغییری نمی کنه
    خوب زمانی که از ایران بخوام برم کانادا هم آیا می شه دلار آمریکا ببرم؟اونجا که دلار آمریکا رو نمی گیرند؟؟در این صورت در تبدیل دلار آمریکا به کانادا ضرر می کنم...

الان بحثی که وجود داره اینه که ارز مسافرتی می دن فقط،یعنی اگه فعلا قصد سفر نداشته باشیم باید ارز آزاد بخریم.درست می گم؟
    در مورد این پستم(اگه بخوایم یه حساب در یه کشور دیگه باز کنیم باید حتما طی سفری که خودمون به کشور مربوطه داریم اینکار رو انجام بدیم؟یعنی نمی شه از یه طریقی(که البته نمی دونم چیه:دی) کسی رو وکیل خودت بکنی و اون واست به اسمت حساب باز کنه؟) کسی از دوستان اطلاعاتی دارن که راهنماییم کنن؟
    ممنونم

Junior Member danialfx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin12 نمایش پست ها
    چون نسبت دلار امریکا و کانادا ثابت است
    نسبت دلار امریکا به دلار کانادا ثابت نیست . نسبت برابریشون در حال حاضر 0.9800 هست.

مثلا تو سال 2002 این نسبت (دلار امریکا به دلار کانادا) 1.6100 هم بود.

معمولا چون کشورمون ارزش پول پایینی داره. ما فقط شاهد این هستیم که ارزهای خارجی نسبت به ریال گرون میشن و ما خیلی کم شاهد کاهششون هستیم.

Junior Member danialfx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم نمایش پست ها
    1- الان بحثی که وجود داره اینه که ارز مسافرتی می دن فقط،یعنی اگه فعلا قصد سفر نداشته باشیم باید ارز آزاد بخریم.درست می گم؟
    2-در مورد این پستم(اگه بخوایم یه حساب در یه کشور دیگه باز کنیم باید حتما طی سفری که خودمون به کشور مربوطه داریم اینکار رو انجام بدیم؟یعنی نمی شه از یه طریقی(که البته نمی دونم چیه:دی) کسی رو وکیل خودت بکنی و اون واست به اسمت حساب باز کنه؟) کسی از دوستان اطلاعاتی دارن که راهنماییم کنن؟
    ممنونم
    1- بله. دریافت ارز دولتی خیلی سخت شده . اخرین شرایط دریافت ارز مسافرتی هم اینه :
    http://khabarfarsi.com/ext/614023

2- البته اطلاع دقیقی ندارم. ولی طبق قوانین پولشویی و بانکی فکر نمیکنم چنین چیزی امکان داشته باشه. به جز اینکه اون شخص برای خودش حساب باز کنه و شما پولتون رو به حساب اون شخص واریز کنید.

البته شرکت های ایرانی که مستر کارت صادر میکنن .مستر کارت متصل به حساب بانک خارجی باز میکنن .ولی به نظرم مشکلات زیادی به همراه داره و برای رقم های بالا اصلا مناسب نیست.

الان بحثی که وجود داره اینه که ارز مسافرتی می دن فقط،یعنی اگه فعلا قصد سفر نداشته باشیم باید ارز آزاد بخریم.درست می گم؟
    در مورد این پستم(اگه بخوایم یه حساب در یه کشور دیگه باز کنیم باید حتما طی سفری که خودمون به کشور مربوطه داریم اینکار رو انجام بدیم؟یعنی نمی شه از یه طریقی(که البته نمی دونم چیه:دی) کسی رو وکیل خودت بکنی و اون واست به اسمت حساب باز کنه؟) کسی از دوستان اطلاعاتی دارن که راهنماییم کنن؟
    ممنونم
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post393167
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط danialfx نمایش پست ها
    1- بله. دریافت ارز دولتی خیلی سخت شده . اخرین شرایط دریافت ارز مسافرتی هم اینه :
    http://khabarfarsi.com/ext/614023

2- البته اطلاع دقیقی ندارم. ولی طبق قوانین پولشویی و بانکی فکر نمیکنم چنین چیزی امکان داشته باشه. به جز اینکه اون شخص برای خودش حساب باز کنه و شما پولتون رو به حساب اون شخص واریز کنید.

البته شرکت های ایرانی که مستر کارت صادر میکنن .مستر کارت متصل به حساب بانک خارجی باز میکنن .ولی به نظرم مشکلات زیادی به همراه داره و برای رقم های بالا اصلا مناسب نیست.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ht=#post439876
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post441136
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

ممنونم
    به این راحتی نمیشه توی یک کشور دیگه حساب باز کرد
    خصوصاً با ویزا های کوتاه مدت یا توریستی اکثر کشور ها نمیشه
    باز کردن حساب توی یک کشور دیگه را بیخیال شو مگر اینکه ..

یا باید دانشجوی اون کشور باشی یا ویزای سرمایه گذاری یا ویزاهای ...
    اونا اداره مالیات و قانون پولشویی دارن

وکیل !!! به این راحتی نیست به هزینه و دوندگی اش نمی ارزه
    ویرایش توسط amin_ict_5 : June 11th, 2011 در ساعت 03:30 PM
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

ممنون امین جان بهبت تاپیک خوبی که ایجاد کردی.
    اونوقت به حساب های ارزی در ایران که بهره تعلق نمی گیره،نه؟
    و دیگه اینکه اگه بخوایم این حساب رو در یه کشور دیگه باز کنیم باید حتما طی سفری که خودمون به کشور مربوطه داریم اینکار رو انجام بدیم؟یعنی نمی شه از یه طریقی(که البته نمی دونم چیه:دی) کسی رو وکیل خودت بکنی و اون واست به اسمت حساب باز کنه؟
    ممنون پیشاپیش
    1. حسابهای ارزی در ایران بسته به نوع حساب (دلار، یورو، پوند) و مدت زمان سپرده (سه ماهه، شش ماهه، یکساله،...) از نرخ های متفاوتی برای بهره برخوردارند... با این حال علیرغم تضمین بازپرداخت اصل ارز، در هنگام بستن حساب (خصوصاً در مواردی که مبلغ درخواستی زیاد باشه) معادل ریالی (نرخ رسمی) موجودی رو بهتون میدن و این یعنی حداقل 5% ضرر... علاوه بر اون بدون شک شما نیازمند تبدیل مجدد پول خود به ارز به نرخ بازار هستید که این هم حداقل همون 5% ضرر دیگه رو براتون خواهد داشت... در صورتی که بیشترین سود تعلق گرفته به حسابها در بهترین حالت همون حدود 6% هستش
    2. تقریباً بدون استثنا (!) باز کردن حساب بانکی در هر کشوری نیازمند داشتن اقامت (و نه ویزا) حداقل سه ماهه هستش... البته هنوز یکی دو تا کشور هستند که برای ما بدون اقامت هم حساب باز میکنند... به عنوان مثال 8 ماه پیش زمانی که ما داشتیم دفتر عراق رو تاسیس میکردیم... من بدون هیچ مدرکی و تنها با پاسپورت تونستم یه حساب شخصی با کارت اعتباری و دسته چک (!) افتتاح کنم.. گرچه این کار در حال حاضر در عراق هم غیرممکن هست ولی همچنان تا جایی که من اطلاع دارم آذربایجان برای ایرانیها بدون اقامت حساب باز میکنه... این کار رو از طریق بانکهای ایرانی و یا شرکتهای خصوصی میتونید انجام بدید و نیازی به ارسال وکیل و از این حرفها نیست... تا جایی هم که یادمه هزینه اش حدود 200 هزار تومن بود.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    1. حسابهای ارزی در ایران بسته به نوع حساب (دلار، یورو، پوند) و مدت زمان سپرده (سه ماهه، شش ماهه، یکساله،...) از نرخ های متفاوتی برای بهره برخوردارند... با این حال علیرغم تضمین بازپرداخت اصل ارز، در هنگام بستن حساب (خصوصاً در مواردی که مبلغ درخواستی زیاد باشه) معادل ریالی (نرخ رسمی) موجودی رو بهتون میدن و این یعنی حداقل 5% ضرر... علاوه بر اون بدون شک شما نیازمند تبدیل مجدد پول خود به ارز به نرخ بازار هستید که این هم حداقل همون 5% ضرر دیگه رو براتون خواهد داشت... در صورتی که بیشترین سود تعلق گرفته به حسابها در بهترین حالت همون حدود 6% هستش
    2. تقریباً بدون استثنا (!) باز کردن حساب بانکی در هر کشوری نیازمند داشتن اقامت (و نه ویزا) حداقل سه ماهه هستش... البته هنوز یکی دو تا کشور هستند که برای ما بدون اقامت هم حساب باز میکنند... به عنوان مثال 8 ماه پیش زمانی که ما داشتیم دفتر عراق رو تاسیس میکردیم... من بدون هیچ مدرکی و تنها با پاسپورت تونستم یه حساب شخصی با کارت اعتباری و دسته چک (!) افتتاح کنم.. گرچه این کار در حال حاضر در عراق هم غیرممکن هست ولی همچنان تا جایی که من اطلاع دارم آذربایجان برای ایرانیها بدون اقامت حساب باز میکنه... این کار رو از طریق بانکهای ایرانی و یا شرکتهای خصوصی میتونید انجام بدید و نیازی به ارسال وکیل و از این حرفها نیست... تا جایی هم که یادمه هزینه اش حدود 200 هزار تومن بود.

ممنون از اطلاع مفید و جامع تون

یه سوال هم داشتم برای اینکه خیال همه را راحت کنم
    در حال حاضر تنها با داشتن پاسپورت و بصورت غیر حضوری در کجا در خارج از کشور میشه حساب باز کرد؟؟
    و روش نقل و انقال پول به اون چگونه خواهد بود؟
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)