صفحه 345 از 418 نخستنخست ... 245295335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355395 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,441 تا 3,450 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    به شدت موافقم .... دیشبم یکی اومده بود به من بیچاره که از 190 پست 200تاش در مورد ارزونی دلار بوده میگفت دلال !! خوب نیست دیگه اینجوری پیش بریم...
    دلال کسیه که برای حرفش دلیل نداره و فقط تبلیغات میکنه و جو رو به هم میریزه!

الان این 2500 تومن رو از کجا آوردی؟ مگه قراره نرخ مبادله ای ثابت بمونه؟ همین الانشم 2488 تومنه نه 2500 !

جهت اطلاع عرض میکنم که 2800 تومن هم شکسته شد و الان رو پله 2700 هستیم !!

رخ ارز (اسکناس)
    خرید فروش نوع ارز
    2755 2788 دلار آمریکا
    3640 3685 یورو
    دوستم الان یعنی کل مشکل شما 12 تومن اختلاف 2488 و 2500 هست ؟ یا 12 تومن اختلاف 2788 و 2800 ؟

پ.ن : اینجا ادم جرات نمیکنه نظر بده ! همه فقط پرخاشگری هست تو پستاشون ! من از شماها بیشتر ناراحتم ! شما خیلی هاتون هنوز نیومدید اینور و گرونی یورو و دلار رو مثل منی که اینجا دارم خرج میکنم درک نمیکنید ! مگه من خوشحالم از گرونی ؟ اگر به امال و ارزو های من باشه میگم دلار بشه 7 تومن ! اما .....

قابل توجه بعضی دوستان : برید کمی اقتصاد بخونید تا ببینید ثابت موندن دلار برای 10 سال تو کشوری که سالی حداقل 20 درصد تورم داره یعنی چی و چه بلاهایی سر کشور و اقتصاد میاره ! باید اروم اروم میرفته بالا ! نه یه شبه ! بازم میگم از شانس بد ما بود ...

ما رفتیم تا بشتر نتوپیدید به ما !

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    خوب الان هم داره بر می گرده به قیمت واقعیش دیگه. چه دلیلی منطقی تر از این؟
    دوست عزیز من دارم اینجا مطلب می نویسم که همه از هم یاد بگیریم و به روز باشیم. اونوقت یکی هم که میاد یه چیزی یادت بده با متلک باهاش صحبت می کنید؟؟؟ واقعا با داشتن فرهیختگانی چون شما که در این تاپیک مطلب مینویسن نباید حال و روز این جامعه بهتر از این باشه.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectronicArts نمایش پست ها
    دوست عزیز با جو دادن قیمت بالا نمیره!!! شما هم اگه دلار خریدین پیشنهاد میکنم برای این که بیشتر ضرر نکنید برید همین الان دلاراتون رو بفروشید
    والا نمیدونم این چه حکایت مسخره ای هست که فقط تو ایران وجود داره , همه شدن دلال دلار , اگه گذاشتن به ما دانشجو ها که کمرمون خم که نمیشه گفت باید گفت شکسته فشار کمتری وارد بشه!!!!
    آخرین مذاکره ایران با آمریکا در آذر هست و گفتن که مذاکره دیگه ای نخواهد بود و اگه به نتیجه نرسه احتمال حمله نظامی به ایران به شدت بالا میره و به غیر از این ها به دو دلیل کاملا مشخص مذاکرات به نتیجه میرسه (البته که همین الان هم پشت پرده تفاوق کردن و در آذر ماه فقط میخوان عملیش کنن)
    1-وجهه آمریکا در دنیا خراب میشه چون نتونسته از پس ایران بر بیاد و همچنین اگه بعدش جنگ بشه هزینه های مالی بسیار زیادی رو آمریکا باید پرداخت کنه
    2-تحریم ها علیه ایران بیشتر میشه , حکومت ضعیف میشه , فشار به مردم بیشتر میشه و در نتیجه ...... خودتون میدونید چی میشه (تازه اگه جنگ خارجی نشه)
    پ.ن: نظر های شما خیلی شبیه نظرهای سایت ارانیکو هست نکنه شما هم جزو همون کسایی هستید که رفتی 200 300 هزار دلار خریدید که وقتی شد 10 هزار تومن بفروشید؟؟؟
    این تصور از قدیم تو این فروم وجود داشته که اگه کسی اینجا بنویسه ارز گرون خواهد شد اولا اون شخص دوست داره که ارز گرون بشه، دوما فردا صبح ارز گرون میشه.
    اگر نسبت کل تقاضایی که دانشجوها وارد بازار میکنن رو با تقاضای بخش صنعت و واردات مقایسه کنین لااقل فرضیه دوم نقض میشه.
    من دلال نیستم. دانشجویی هستم که وقتی داشتم واسه خرجای دوران تحصیلم برنامه ریزی میکردم یورو بانکی 1560 تومانی میدادن به دانشجوها و الان که قیمتا اینجوری شده باید از ترم آینده کار کنم تا هزینه تحصیلم رو بدم.

این که شما از پشت پرده روابط سیاسی ایران و آمریکا خبر دارین واسه من خیلی جذابه.

من سایت ارانیکو رو به خاطر کامنت های مردم چک میکنم همیشه. چون کسایی که کامنت میذارن درسته که بعضی هاشون یه ذره شرایط رو تیره تر از اونی که هست میبینن ولی چون کسایی هستن که فعال بازار در زمینه های مختلف اقتصادی هستن معمولا نظراتشون از نظرات وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی بیشتر درسته و در عمل هم نهایتا میبینیم که حرف اونا درست از کار درمیاد.

در هر صورت ممنونم که نظرتون رو در مورد حرف من گفتین.
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز من دارم اینجا مطلب می نویسم که همه از هم یاد بگیریم و به روز باشیم. اونوقت یکی هم که میاد یه چیزی یادت بده با متلک باهاش صحبت می کنید؟؟؟ واقعا با داشتن فرهیختگانی چون شما که در این تاپیک مطلب مینویسن نباید حال و روز این جامعه بهتر از این باشه.
    متلک کدومه دوست عزیز؟ نمی دونم چرا شما فکر می کنید بقیه هیچ چیزی نمی فهمند و حتی وقتی نظرشون با شما یکیه باز هم باید به زور حرفتون رو بقبولونید؟ شما اگر با دقت متن نوشته هام رو می خوندید این سوء تفاهم براتون پیش نمیامد!
    دوست عزیزی گفته بودند کاهش قیمت دلیل منطقی نداره و من جواب دادم مگه بیش از سه برابر شدن منطقی بود؟ شما در جواب اون فرمودید قیمت منطقی دلار 2500 هست (یعنی دو برابر قبل). من هم نتیجه گیری کردم کاهش قیمت از 3800 تومان به قیمت واقعی آن یعنی 2500 تومان یک دلیل منطقیه!
    کجای این متلک بود؟ شاید چون خودتون با گفتن "شما تحصیل کرده هستید و با توانایی تحلیل" قصد متلک گفتن داشتید فکر کردید قاعدتا من هم باید جواب شما رو داده باشم!! در حالیکه هدف من چیز یاد گرفتن در این فروم هست و اگر کمکی بر میاد کمک کردن نه جواب دیگران رو دادن!
    دیگه اینقدر از اقتصاد حالیم هست که بدونم در کشوری با نرخ تورم دو رقمی نمیشه انتظار داشت قیمت دلار در عرض 10 سال ثابت بمونه! و اینقدر هم مطالعه دارم که بدونم بین علما بخاطر روش محاسبشون بین قیمت واقعی دلار اختلاف هست. از 1800 تومان گرفته تا 2800 تومان!
    ضمن عذرخواهی از شما بابت به این حال و روز انداختن جامعه، به خاطر سعی در چیز یاد دادن بهم ازتون تشکر می کنم و بابت درک قاصر خودم از فهم مطالب شما شرمسارم.
    این بحث رو ادامه نمی دم و قضاوت رو به عهده خوانندگان میگذارم.

درضمن مدیران عزیز قبل از تصمیم به حذف پست به علت عدم ارتباط آن به تاپیک به بحث های مربوط به قیمت منطقی دلار و دلایل کاهش اون در این پست دقت فرمایند (ساده تر: پست به تاپیک مرتبط است)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    متلک کدومه دوست عزیز؟ نمی دونم چرا شما فکر می کنید بقیه هیچ چیزی نمی فهمند و حتی وقتی نظرشون با شما یکیه باز هم باید به زور حرفتون رو بقبولونید؟ شما اگر با دقت متن نوشته هام رو می خوندید این سوء تفاهم براتون پیش نمیامد!
    دوست عزیزی گفته بودند کاهش قیمت دلیل منطقی نداره و من جواب دادم مگه بیش از سه برابر شدن منطقی بود؟ شما در جواب اون فرمودید قیمت منطقی دلار 2500 هست (یعنی دو برابر قبل). من هم نتیجه گیری کردم کاهش قیمت از 3800 تومان به قیمت واقعی آن یعنی 2500 تومان یک دلیل منطقیه!
    کجای این متلک بود؟ شاید چون خودتون با گفتن "شما تحصیل کرده هستید و با توانایی تحلیل" قصد متلک گفتن داشتید فکر کردید قاعدتا من هم باید جواب شما رو داده باشم!! در حالیکه هدف من چیز یاد گرفتن در این فروم هست و اگر کمکی بر میاد کمک کردن نه جواب دیگران رو دادن!
    دیگه اینقدر از اقتصاد حالیم هست که بدونم در کشوری با نرخ تورم دو رقمی نمیشه انتظار داشت قیمت دلار در عرض 10 سال ثابت بمونه! و اینقدر هم مطالعه دارم که بدونم بین علما بخاطر روش محاسبشون بین قیمت واقعی دلار اختلاف هست. از 1800 تومان گرفته تا 2800 تومان!
    ضمن عذرخواهی از شما بابت به این حال و روز انداختن جامعه، به خاطر سعی در چیز یاد دادن بهم ازتون تشکر می کنم و بابت درک قاصر خودم از فهم مطالب شما شرمسارم.
    این بحث رو ادامه نمی دم و قضاوت رو به عهده خوانندگان میگذارم.

درضمن مدیران عزیز قبل از تصمیم به حذف پست به علت عدم ارتباط آن به تاپیک به بحث های مربوط به قیمت منطقی دلار و دلایل کاهش اون در این پست دقت فرمایند (ساده تر: پست به تاپیک مرتبط است)

تایید میکنم صحبتهای دوست عزیزمون sh00ca رو...
    شاید برای تازه واردین فروم سخت باشه برگردن عقب و همه پستها و نظرات قبلی برخی ها رو بخونن که اونوقت معنی "تحلیل منطقی " رو می فهمیدن! ولی ما که از اولای تاپیک بودیم و دیدیم و گفتیم و شنیدیم!

ما که هنوز یادمونه "هفته دیگه میپره بالا" های دوستان رو ! اینا برای یاد دادن بود یا در دسته تحلیلهای منطقی قرار میگرفت؟

حالا برخی از اون عزیزان مثل جناب سیمرغ که یه پست داد با این مضمون که " این پست رو روزی که دلار بشه 5000 دوباره آپ میکنم" دیگه رفتن از تاپیک ... ولی برخی دیگه هنوز با وجه ای کمی منطقی تر ارزو ها و امیدشون برای ارزون نشدن دلار رو در قالب جدل و نه بحث دارن دنبال میکنند...

پ ن:
    درسته که این پستا حذف میشه ولی باید برخی کاربرا بدونن که دیگران آلزایمر ندارن!!

بچه ها وضعیت دلار کانادا چطوریه؟

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط abtia نمایش پست ها
    والا منم دنبال دلار کانادا می گردم. با اینکه ارزش جهانیش یکم از دلار امریکا پایین تر اومده، بازم صرافی ها اونو گرون تر از دلار امریکا می فروشن.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abtia نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    والا منم دنبال دلار کانادا می گردم. با اینکه ارزش جهانیش یکم از دلار امریکا پایین تر اومده، بازم صرافی ها اونو گرون تر از دلار امریکا می فروشن.
    دوستان عزیز، پیشنهاد می کنم که در خود کانادا، پولتون رو تبدیل کنید چون اگر بخواید اینجا تبدیل به دلار کانادا کنید از دو طرف ضرر می کنید چون ابتدا دلار آمریکا رو مفت از چنگتون در میارن و دلار کانادا رو گرون میدن به شما. پس دو طرفه ضرر می کنید. در ضمن اگر دلار کانادا ارزو شده چه بهتر میرید اونجا بیشتر دلار کانادا میگیرید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوستان عزیز، پیشنهاد می کنم که در خود کانادا، پولتون رو تبدیل کنید چون اگر بخواید اینجا تبدیل به دلار کانادا کنید از دو طرف ضرر می کنید چون ابتدا دلار آمریکا رو مفت از چنگتون در میارن و دلار کانادا رو گرون میدن به شما. پس دو طرفه ضرر می کنید. در ضمن اگر دلار کانادا ارزو شده چه بهتر میرید اونجا بیشتر دلار کانادا میگیرید
    واسه چند روز اول چیکار باید کرد؟ مثلا واسه سفر از فرودگاه تا شهر مقصد، تاکسی یا هر وسیله نقلیه دیگه دلار آمریکا قبول میکنه؟ آیا میشه واسه مصرف چند روز اول، یه مقدار (مثلا 1000$ رو در فرودگاه کانادا) change کرد؟ ممنون از راهنمایی شما

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

راستی طبق بخشنامه بانک مرکزی چه برای ارز دانشجویی و چه برای حساب ارزی، شما می تونید معادل ارز رو با واحد پولی یه کشور دیگه بگیرید. اما من که رفته بودم حساب ارزیمو ببندم گفتن که فقط دلار آمریکا. بانک تجارت رو هم که رفتم برای ارز دانشجویی گفتن فقط دلار آمریکا. واقعا چقدر وابستگیمون به دلار آمریکا کم شده!!!!!!
    اینم لینک بخشنامه های بانک مرکزی:
    "از روز چهارشنبه مورخ 19/7/1391 دانشجویان غیر‌بورسیه (آزاد) مقطع فوق‌لیسانس به بالا، ‌طبق بخشنامه‌ها و مقررات ابلاغی برای دریافت ارز دانشجویی با نرخ مبادله‌ای به شعب ارزی بانک تجارت مراجعه کنند.
    روابط عمومی بانک مرکزی با اعلام این خبر افزود: مسافران عازم خارج از کشور نیز می‌توانند براساس بخشنامه‌ها و مقررات ابلاغ شده، برای دریافت ارز مسافری به نرخ مبادله‌ای به مبلغ 300 دلار یا معادل آن به سایر اسعار به کلیه شعب ارزی بانک ملت در سراسر کشور مراجعه کنند."

"سود متعلقه به حساب‌های سرمایه‌گذاری ارزی مدت‌دار باید به صورت ارزی محاسبه و‌ پرداخت شود.
    به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،این بانک‌ با صدور بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد: دارندگان‌ارز‌ (اسکناس) می‌توانند ضمن مراجعه به بانک‌های عامل در قالب سپرده‌های قرض‌الحسنه‌(پس‌انداز و جاری) و سرمایه‌گذاری‌(مدت دار)، نسبت به افتتاح حساب ارزی اقدام نمایند.
    لازم به ذکر است چنانچه متقاضی خواهان دریافت سود متعلقه یا بخشی از سپرده مفتوحه بوده یا قصد انسداد حساب را داشته باشد، بانک عامل مکلف است عین ارز وصول شده یا معادل آن به سایر ارزهای جهان‌روا (با موافقت متقاضی)‌ را به صورت نقدی (اسکناس) از محل منابع ارزی خود تامین و به صاحب حساب پرداخت نماید.
    در ادامه این گزارش تاکید شده است: اخذ هرگونه تعهد توسط بانک عامل از دارندگان حساب مبنی بر پرداخت ارز در حد مقدورات و یا معادل آن به ریال جهت افتتاح حساب ممنوع است"
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)