صفحه 4 از 418 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط immi نمایش پست ها
    دیگه قانون 2000 دلار برداشته شده . من تو اخبار دیدم که گفت . تقریبا دو روزه که این اتفاق افتاده.
    یعنی چی؟ یعنی 2000 تا رو هم نمی دن یا بیستر می دن؟

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط osroosh نمایش پست ها
    الان نرخ دولتی 1175 تومن هست، نه 1070 تومن!!! دیگه از نرخ دولتی پایین تر نمی تونید بخرید، اونم به عنوان ارز مسافرتی که حداکثر 2000 تا هست. شاید یه آشنا تو بانک بتونه بهتون کمک کنه که ارزی رو که میخواید تهیه کنید...
    کارمزد متعلقه بانکی جدا از قیمت دلار حساب می شود.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط siboo نمایش پست ها
    یعنی چی؟ یعنی 2000 تا رو هم نمی دن یا بیستر می دن؟
    دیگه قانون 2000 دلار برداشته شده . من تو اخبار دیدم که گفت . تقریبا دو روزه که این اتفاق افتاده.
    هنوز با نک مرکزی ارز زیادتری به بازار تزریق نکرده و همان روال قطره چکانی سابق برقراره.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نه دوست عزیز. من به بانک ملی و پارسیان زنگ زدم بهم گفتند چیزی در این زمینه بهشون ابلاغ نشده!!!!!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

امروز هم با اينكه ارز دولتي 1151 تومان شده نرخ بازار روي 1220 تومان مونده
    يه سوال دارم آيا صحت داره كه به دانشجوهاي خارج از كشور هم مجوز خروج بيش از 10000 هزار دلار رو ميدن و هم اينكه سهميه واسه ارز دولتي دارن؟ و اگه اينطوره شامل دانشگاههاي امريكا و كانادا هم ميشه؟

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

بله راسته .. شما بعد از اینکه تو داشگاه مقصد مستقر شدید با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل خانوادتون میتونند از وزارت علوم ارز دولتی دریافت کنن. اما قبل از شروع تحصیل و هنگامی که در ایران هستید این امکان نیست.
    آمریکا و کانادا هم جزو این مساله هستند. 30 هزار دلار هم سقف ارز دولتی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط gil77 نمایش پست ها
    امروز هم با اينكه ارز دولتي 1151 تومان شده نرخ بازار روي 1220 تومان مونده
    يه سوال دارم آيا صحت داره كه به دانشجوهاي خارج از كشور هم مجوز خروج بيش از 10000 هزار دلار رو ميدن و هم اينكه سهميه واسه ارز دولتي دارن؟ و اگه اينطوره شامل دانشگاههاي امريكا و كانادا هم ميشه؟
    Last name: Ever

First name: Greatest

نقل قول نوشته اصلی توسط danialfx نمایش پست ها
    معمولا بانک های ایرانی تا 10 هزار دلار رو ارز میدن و بیشتر از این مقدار رو ریال میدن.( ریال رو با نرخ دولتی میدن)

البته این قانون 10 هزار تا نمیدونم دقیقا تو همه بانک ها هست یا نه. ولی دوستانی که میخوان حساب ارزی باز کنن. بهتره که خودشون دقیقا بپرسن.

چون تو وضعیت اخیر بانک ها به راحتی دلار به کسی نمیدن. امکانش هست موقع برداشت بگن که دلار نداریم (حتی اگه قبلا گفته باشن دلار میدیم امکانش هست که بگن الان نداریم و نمیتونیم بدیم ) و بهتون ریال میدیم. و اگه تفاوت نرخ ازاد با نرخ دولتی زیاد باشه. امکان ضرر هست

به همین دلیل اگه دوستان خارج از کشور هستن . و اگه اون جا حساب باز کردن مشکلی نداره. بهتره همون جا حساب باز کنن.
    دوست عزیز منظورتون از این جمله چیه که اگه تفاوت نرخ ازاد با نرخ دولتی زیاد باشه امکان ضرر هست یعنی ما هنگام افتتاح حساب ارزی معادل ریالی آن به نرخ آزاد را به بانک می دهیم و هنگام دریافت موجودی به ما معادل ریالی آن به نرخ دولتی را می دهند

دوستان این روند نزولی قیمت دلار ادامه داره یا نه؟ من هفته پیش از یه آژانس می‌خواستم بلیط بگیرم، گفت ۱/۳۰۰ پر شده، و ۱/۵۰۰ داره، گفت صبر کن شاید بتونم ۱/۳۰۰ برات گیر بیارم، حالا زنگ زدم میگه اون ۱/۵۰۰ شده ۱/۶۵۰ چون دلار گرون شده، بعدش گفت صبر کن دلار داره ارزون می‌شه و میتونی‌ با قیمت بهتر بخری، الان دلار دولتی چند روزه که داره میاد پایین، این روند ادامه داره یا نمی‌شه روش حساب کرد؟

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

من امروز تو احبار شنیدم که گفت یک کاهش شدید خواهیم داشت .... اخبار 20:30 بود... حالا خود دانی ... منچیزی که شنیدمو دارم میگم ... پس فردا اگه گرون تر شد منو دعوا نکنی!! :دی

خودمم میخوام دلار بگیرم ولی این خبرو که شنیدم تصمیم گرفتم لحظه آخر بخرم ...
    مواظب باش همین کلاس بلیطی هم که داری تموم نشه وگرنه باید بالای 2 ملیون پول بدی!

یا حق

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member danialfx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه آقایی نمایش پست ها
    دوست عزیز منظورتون از این جمله چیه که اگه تفاوت نرخ ازاد با نرخ دولتی زیاد باشه امکان ضرر هست یعنی ما هنگام افتتاح حساب ارزی معادل ریالی آن به نرخ آزاد را به بانک می دهیم و هنگام دریافت موجودی به ما معادل ریالی آن به نرخ دولتی را می دهند
    سلام دوست عزیز
    تو پست قبلی که کامل توضیح دادم.

نه. منظورم این هست که اگه به بانک دلار بدید و بانک موقع برگشت پول بگه که دلار ندارم و بهتون ریال میدم و یا بگه بیشتر از این مقدار بهتون دلار نمیدم. اون موقع اگه تفاوت بین نرخ دولتی و ازاد زیاد باشه ضرر میکنین.

این اتفاق برای چند نفر افتاده. واسه همین این مطلب رو نقل کردم. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)