صفحه 5 از 418 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

Junior Member danialfx آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    من امروز تو احبار شنیدم که گفت یک کاهش شدید خواهیم داشت .... اخبار 20:30 بود... حالا خود دانی ... منچیزی که شنیدمو دارم میگم ... پس فردا اگه گرون تر شد منو دعوا نکنی!! :دی

خودمم میخوام دلار بگیرم ولی این خبرو که شنیدم تصمیم گرفتم لحظه آخر بخرم ...
    مواظب باش همین کلاس بلیطی هم که داری تموم نشه وگرنه باید بالای 2 ملیون پول بدی!

یا حق
    اگه در جلسه ی شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی دوباره به حالت اولیه اش برگرده یا افزایش پیدا کنه و به نرخ قبلی نزدیک بشه (و با این طرح مردم دوباره نقدینگیشون رو در اختیار بانک ها قرار بدهند). امکان کاهش دلار هست.
    فعلا که شاهد سیاست های ماجراجویانه هستیم. به هر حال با این طرح بانک مرکزی , امکان کاهش کوتاه مدت هست.

به طور کل در دراز مدت به نظر نمیرسه بانک مرکزی بتونه جلوی افزایش دلار رو بگیره. (با توجه به تحریم نفت و کمبود حساب ذخیره ارزی )
    البته بعضی ها هم بر این باورند که این افزایش و کاهش ها که از ارز به طلا و از طلا به ارز پاس داده میشه سیاست های خود دولته و دولت خودش میخواد که چنین اتفاقاتی بیوفته.

پ ن : این ها همش حدس و گمانه. دوستان به اتفاقات دل نبندن. امکان اینکه فردا دلار بشه 1500 تومان هم هست. امکان اینکه بشه 1000 تومان هم هست. موفق باشید .
    ویرایش توسط danialfx : June 15th, 2011 در ساعت 11:54 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

به نظر من دلار دولتی دیگه از 1140 پایینتر نمی تونه بیاد ، البته دولت اعلام کرده 1080 می کنه ، ولی من چشمم آب نمی خوره

Junior Member

درود
    تا اونجایی که من میدونم برای داشتن حساب ارزی 20هزار دلار باید کف حسابت باشه و ماهی 5هزار دلار گردش مالی
    من خودم واقعا این مسئله برم دردسر ساز شد من سکه خریدم (چون طلا نرخش جهانی و احتمالا با تورم بالا میره) و بسیار عالی بود
    انسانها شکست نمي خورند بلکه از تلاش دست برمي دارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    بله راسته .. شما بعد از اینکه تو داشگاه مقصد مستقر شدید با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل خانوادتون میتونند از وزارت علوم ارز دولتی دریافت کنن. اما قبل از شروع تحصیل و هنگامی که در ایران هستید این امکان نیست.
    آمریکا و کانادا هم جزو این مساله هستند. 30 هزار دلار هم سقف ارز دولتی هست.
    میشه لطفا منبع دقیق این خبر رو بگید؟ میخوام ببینم شرایط دقیقش چیه.
    ممنون

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط .asghar. نمایش پست ها
    درود
    تا اونجایی که من میدونم برای داشتن حساب ارزی 20هزار دلار باید کف حسابت باشه و ماهی 5هزار دلار گردش مالی
    من خودم واقعا این مسئله برم دردسر ساز شد من سکه خریدم (چون طلا نرخش جهانی و احتمالا با تورم بالا میره) و بسیار عالی بود
    برای افتتاح حساب ارزی در بانک های ایران
    باید بین 100-500 دلار در حساب داشته باشی البته بانک به بانک فرق دارد .

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

خانم خسروی در وزارت علوم طبقه اول واحد اعزام با هزینه شخصی

نقل قول نوشته اصلی توسط saaghi نمایش پست ها
    میشه لطفا منبع دقیق این خبر رو بگید؟ میخوام ببینم شرایط دقیقش چیه.
    ممنون
    Last name: Ever

First name: Greatest

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بعضی ها اینجا اطلاعات اشتباه میزارن منو ناراحت میکنند
    خودتان هم میتونید برید از بانک بپرسید

موقع افتتاح حساب ارزی چه شما دلار به بانک تحویل دهید چه ریال، طبق این فرم هایی میدهند که پرکنید یک بخش نوشته : ((بانک میتواند موقع باز پرداخت در صورت نداشتن دلار حتی اگه موقع افتتاح حساب دلار دریافت کرده باشد، معادل ریالی آن را به شما تحویل دهد و هیچ تظمینی در باز پرداخت آن حتماً بصورت دلار وجود ندارد))
    البته شاید بانک با بانک فرق داشته باشه من چند جا پرسیدم و اصرار کردم فرم هاشونو ببینم همه همین شکل بود، حالا بعضی از بانک ها یا شعبات برای جذب مشتری دست به کارهایی میزنند خود دانید، اون فرم موقع افتتاح حساب را بخونید چی نوشته

پس نتیجه میگیریم اونهایی که میخوان حساب ارزی باز کنند بهتره ریال به بانک تحویل بدهند موقع تحویل یا باز پرداخت هم احتمالاً معادل ریالی قیمت دلار را به شما میدهند اگه قیمت دلار صعودی باشه ضرری وجود نداره حداقل اصل پولتونو بر مبنای دلار حفظ میشه
    حساب ارزی به دو یا سه نوع هستش
    تنها یک نوع اش سود به آن تعلق میگیرد که اونم حداقل با 1000 دلار میتونید افتتاح حساب کنید و حداقل هم سه ماه نمیتونید از حساب برداشت داشته باشید

لطفاً اطلاعات غلط ندید

نرخ سود حساب های ریالی را صفحات پیش توی صفحه دوم فکر کنم نوشتم از بلند مدت گرفته تا کوتاه مدت
    من چون دانشجوی خارج از کشور هستم و هر شش ماه شش ماه از حسابم بر داشت خواهم کرد بنابراین نمیتونم حساب ریالی بلند مدت یکساله یا دو ساله یا ... باز کنم حداقل در مورد بخشی از آن به این شکله ( اینجوری نیست که من یک پولی داشته باشم بخوام کنار بزارم و از سودش بخورم ؛
    یک پولی پس انداز کردم و قصد دارم کل یا بخشی از این پول را صرف مخارج ام در خارج از کشور کنم )

بنابراین به حسابهای ریالی کوتاه مدت با سود 6% یا حداکثر 8% اکتفا باید بکنم
    در این موارد به نظر من با توجه به نرخ صعودی دلار افتتاح حساب ارزی در یکی از این بانک های داخلی ( ترجیحاً بانک پارسیان یا ملی ) بهترین گزینه خواهد بود

اگر شما پولی دارید که مثلاً سه سال نمیخوایید بهش دست بزنید اون موقع قضیه فرق میکنه میتونید حساب ریالی بلند مدت باز کنید یا سپرده بزارید برید سهام وام مسکن و ... بگیرید و بفروشید در این زمینه اگر کاسب هستید میتونید برید تحقیقات کنید، یک زمانی مد بود میرفتن سیم کارت موبایل ثبتنام میکردن و میفروختند 60% در سال سود داشت، باید ببینید توی اون ایام چی خوبه که بخرید و بفروشید

به اخبار صدا و سیما و تلویزیون هم اعتمادی نیست فقط میخوان یک هو بندازنن تا ... (خصوصاً که ملت ما مردم جو گیری هستند) اصلاً حرفشون پایه محاسبات علمی نداره

وقتی واحد پول مالزی رینگت دز عرض یک سال از 280 تومن به 415 تومن میرسه باز هم فکر میکنید حساب ریالی سودی براتون داره؟!! بعضی ها به زندگی کارمندی و حقوق کارمندی عادت کردند نمیشه کاریشون کرد

باز هم میگم همه چی به نوسانات ارزش پولی کشورمان نسبت به پول سایر کشور ها بستگی داره و همه چیز نسبی هست
    آینده را نمیشه پیش بینی کرد
    فردا نیاد یقه ما را بگیرید نمیدونم ارزون شد ما ضرر کردیم
    ویرایش توسط amin_ict_5 : June 18th, 2011 در ساعت 10:23 AM
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

مقررات و شرایط افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بانک سامان:
    ...
    12- پرداخت اسکناس از محل حساب سپرده ارزی در حد اسکناس واریز شده بحساب و توسط شعبه افتتاح کننده/نگهدارنده حساب امکان پذیر می باشد و موارد غیر از ان بستگی به امکانات شعبه پرداخت کننده دارد.
    این کاربر غیرفعال است!

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    بله راسته .. شما بعد از اینکه تو داشگاه مقصد مستقر شدید با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل خانوادتون میتونند از وزارت علوم ارز دولتی دریافت کنن. اما قبل از شروع تحصیل و هنگامی که در ایران هستید این امکان نیست.
    آمریکا و کانادا هم جزو این مساله هستند. 30 هزار دلار هم سقف ارز دولتی هست.
    با سلام

به غیر دلار ارز دیگه ای هم میدهند

آیا این نرخ دولتی شامل کسانی که از طریق وزرات علوم هم اقدام نکردن میشه .

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

خیر برای استفاده از مزایای اعزام دانشجو باید در وزارت علوم تشکیل پرونده بدید. البته کار خاصی هم نداره. ارز دولتی فکر میکنم به جز طلا هم داده بشه. اما شما با یک تماس با وزارت علوم میتونید از ریزه کاریها آگاه بشید

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    با سلام

به غیر دلار ارز دیگه ای هم میدهند

آیا این نرخ دولتی شامل کسانی که از طریق وزرات علوم هم اقدام نکردن میشه .

با تشکر
    Last name: Ever

First name: Greatest

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)