صفحه 51 از 418 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

بهتره همه صبر کنن و زیاد تو اظهار نظراتشون عجله نکنن امشب تو گفتگوی خبری شبکه 2 همه چیز معلوم میشه

سلام دوستان

به نظر من بهتره تا شنبه صبر کنیم ببینیم چه خبر می شه. چون معمولا در ایران قوانین رو کاغذ با آنچه در عمل اجرا می شه متفاوت است و باید کیفیت اجرای قوانین را بررسی کرد. پس بهتره تا شنبه و حتی چند روز بعدش با آرامش بازار را کنترل کنید. در ضمن اگه دلار در بازار زیاد بشه حتی اگه شما امکان خرید مستقیم از بانک رو نداشته باشید باز هم ابن اتفاق خوبی هست چون نهایتا روی قیمت بازار آزاد و قیمت صرافی ها تاثیر می گذارد و باعث کاهش آن می شود.

با آرزوی شادکامی و دلارهای فراوان 1200 تومانی برای همه مخصوصا کاربران گرامی این صفحه
    ویرایش توسط mr_saeed : January 26th, 2012 در ساعت 09:42 PM

داستان اقتصاد ما

آقایون پستی نزنید تا من این پست را تمام کنم

بورس یک کشور، تبلور و آیینه ای از وضعیت اقتصادی آن کشور است، اگر بورس رونق داشته باشد، یعنی اقتصاد رونق دارد و کارخانه ها و بانکها در وضعیت مطلوب هستند، اگر نه، و شاخص منفی باشد، یعنی وضع خراب است یک جای کار مشکل دارد. من در این پستهایی که در این تالار داشته ام، سعی کرده ام بعضی مطالب را آموزش دهم که ان شا الله برای دوستان مفید باشم، گرچه خود دانش پژوه بیسوادی بیش نیستم!

خب، بچه های مهربون، بیایید بریم بورس تهران ببینیم چه خبر است:

http://www.irbourse.com/

وقتی نمادها را بررسی می کنیم، در همان صحفه اول چیزی خودنمایی می کند:

قند نیشابور
    قند اصفهان
    شکر شاهرود

بعد که بیشتر بررسی می کنیم می بینیم که بورس قندک زده است! و سهمهایی مثل قند خراسان صف خرید شده اند و اصلا گیر نمی آیند، آدمی می گوید پس این همه پتروشیمی و سیمان و خودرو و .... کجا رفته اند؟ چرا بورس مورچه زده است!؟

دلیل آن این است که قیمت جهانی شکر در حال افزایش است و با توجه به در پیش بودن عید، قیمت شکر بسیار گران خواهد شد، همین الان، قیمت درب کارخانه کیلویی 1400 است!!

البته سروران عزیز، وقتی من اینها را اینجا می گویم، منظور این نیست که برادران از فردا با یک فروند تاکسی بار به بازار بروند و گونی های قند وشکر را در اتاق خواب منزل انبار کنند و خود در حیاط بخوابند!! نخیر! مورچه می آید و شکرتان را می خورد!!

در حال حاضر، طرح هدفمندسازی یارانه ها، و پرشهای ارز، فشار سنگینی را بر کارخانه ها صنعتی کشور وارد کرده است، به طور مثال، صنایع آلومونیوم کشور ورشکست شده، چون کوره های آلومونیوم برق زیادی مصرف می کنند و دولت به تعهدات خود برای کمک به کارخانه ها عمل نکرده است.

بنده با صراحت و قاطعیت می گویم، اگر فاز دوم این طرح، بخواهد مثل فاز اول اجرا شود، کارخانه ها و صنایع ما آسیب واقعا جدی خواهند دید و بیکاری وحشتناک همه کشور را خواهد گرفت و ما شاهد آشوبهای اجتماعی خواهیم بود.

مثلا کارخانه های سیمان، از دو جهت آسیب سختی می بینند: یکی گران شدن سوخت و افزایش هزینه حمل بار، و دومی افزایش قیمت برق که کمر این کارخانه ها، در صورت عدم حمایت دولت خواهد شکست.

ضمنا دوستان، سعی کنید سرمایه گذاری در بورس را یاد بگیرید، این می تواند فرصتهای مالی جالبی برای شماف ایجاد کند، حتی ان شا الله زمانی که خارج رفتید، اگر وارد باشید به عنوان منبع درآمد می تواند باشد، ولی توجه کنید که بورس جای حرفه ایهاست! و احتمال ورشکستگی در آن بسیار زیاد است. یعنی بادی اطلاعات اقتصادی سیاسی شما بالا باشد و وقت بگذارید و جستجو کنید و وضعیت شرکتها و بانکها و... بدانید و بر اساس آن، سهام انتخاب کنید.

خب، این از وضع ما، از دیگر جهت، مساله تحریم بانک مرکزی توسط اتحادیه اروپا و آمریکاست، که این بازگشت در آمد نفتی و چرخه ارز را به داخل کشور دچار مشکل جدی می کند. اجازه بدهید تا من توضیح بیشتری دهم.

الان مثلا می گوییم ایران درآمد نفتی اش، 100 میلیارد دلار است، خب این درآمد بسیار خوبی است و ذخایر ارزی کشور در خارج، بسیار غنی است. اما این درآمد، نمی تواند به سادگی به داخل کشور انتقال پیدا کند. الان مثلا بانک صادرات دوبی، نمی تواند به بانک صادرات تهران، ارز بفرستد. به همین خاطر است که صرافیها دچار خوشحالی فراوان هستند!!

پس کشور ما چطور می تواند این تحریم را دور بزند؟

پاسخ این پرسش، معمای افزایش افسار گسیخته قیمت سکه را بر ملا می سازد. شمش طلا!! یعنی شما می توانید به مقدار بسیار زیاد، شمش طلا وارد کشور کنید و سکه بزنید و به مردم بدهید و بازار را داغ کنید و با استفاده از تکنیکهای بسیار حرفه ای و روانشناسانه، مردم را تشویق به خرید سکه و شرکت در پیش فروش کنید و سونامی خطرناک ناشی ار آزاد شدن 3200 میلیارد تومانی نقدینگی حج را به سمت سکه و پولدار شدن هرچه بیشتر خزانه دولت سوق دهید! ّ

پیشنهاد می شود قسمت بالا سه بار خوانده شود و بر روی تک تک کلمات تفکر شود!!

پس این وسط تکلیف ارز چیست؟

وقتی چرخه ارزی کشور دچار مشکل شود، آیا قیمت آن پایین می آید یا بالا می رود؟

آیا ارز برای نگهداری و سرمایه گذاری مناسب است؟

ترکیبی از موارد مختلف، بهترین کار است. سکه ارز مسکن، اگر که آشنایی دارید و بازار فروشی می شناسید، تیر آهن، میلگرد و پی وی سی، باور کنید حتی مواد غذایی سود بهتری دارد!! اما نگهداری ریال در بانک را، پیشنهاد نمی دهم!! پیش فروش سکه، 10 تا 20 در صد از نقدینگی به آن احتیاج ندارید، پیشنهاد می شود. ضمنا شماها دانشجو هستید نه دلال ارز و سکه و باید دل مشغولی شما درس باشد!

دیگر آنکه شما می توانید اجناسی را بخرید که در بازار با دلار 1350 وارد شده اند، ماشین لباسشویی، تلویزیون و...، به ویژه خانمهایی که قصد تهیه جهیزیه دارند، اواسط هفته آینده فرصت طلایی است که اگر استفاده نکنند حسرت خواهند خورد!!

نکته: اگر در سال گذشته، خانمهای عزیز، بادمجان می خریدند و ترشی می انداختند، الان 800 در صد سود کرده بودند!! این شاید طنز به نظر بیاید ولی واقعیت است!

اگر شما با سرمایه خود الان کش و پارچه های گل منگلی بخرید و شورتهای مامان دوز بدوزید، همانا از نگهداری ریال بهتر است!! با این کار کشور در تولید شورت مامان دوز خودکفا می شود!! گذشته از شوخی، واقعا شورت دیگر چیست که از ترکیه وارد شود و برای آن ارز به هدر رود؟!!

دوستان یک نکته ای است که باید به یاد داشته باشید، بازار در ایران، چون تحت کنترل دولت است، سیاست در آن تاثیر عمیقی دارد. کسانی که سالهای جنگ را به یاد آورند و شعار های آن موقع یادشان هست، و بعد از آن ماجرای قبول قطعنامه و ارزان شدن همه چیز، اگر چنین به طور مشابه، در مورد قضیه هسته ای تکرار شود،
    قیمت ارز سقط خواهد کرد، و احتمالا قیمت مسکن بالا می رود. چون در حالتهایی که احتمال شرایط جنگی است، مثل ماجرای موشکباران تهران، سرمایه داران گرامی می خواهند خانه های خود را بفروشند و ارز بخرند، پس ارز گران و مسکن ارزان، و برعکس!!

و دیگر آنکه، این رعایت اصول امنیتی است که می تواند فعالیتهای اقتصادی شما را ثمر بخش کند، خواهشا در طول این مدت بحران، از قرتی بازی و ظاهر سازی بپرهیزید و مخصوصا و به ویژه حفاظت گفتار و کلام داشته باشید و مرتب هر جا می روید شروع به پز دادن نکنید، این کار واقعا می تواند جان شما و خانواده شما را به خطر بیندازد، بحران و آشوبی که به آن اشاره کردم، احتمالش جدی است.

همین الان یک شخصی با من تماس گرفت و گفت خاله یکی از دوستانش زمین خود را فروخته و چون می خواسته راهی کانادا شود ، با عجله ارز خریده و تاکنون 30 میلیون تومان ضرر کرده است. هشیار و آگاه باشید!! امپراتور بازار کسی است که بداند، چه موقع وارد بازار شود، و کی خارج شود!

من بارها به دوستان گفته ام، تحت تاثیر اکثریت نباشید! به جای اینکه جوزده شوید، بر اساس عقل و تحلیل و منطق خود اقدام کنید و سود ببرید!

بگذارید یک مثال بزنم، در بورس یک شرکتی است، که من نامش را اینجا نمی برم، یکی از کارهای کثیفی که می کند این است، سهام های متعلق به خودش را ناگهان می فروشد. این باعث می شود افراد شخصی و مردمی که آن سهم را دارند، با دیدن صف فروش، تحت تاثیر جو و شایعات قرار بگیرند و سهم خود را با قیمتی ارزان رد کنند. غافل از اینکه این فقط یک تله بوده است و آن شرکت حیله گر، می خواسته با تشکیل صف فروش، سهامداران را فریب دهد و از عوام زدگی و تحت تاثیر اکثریت قرار گرفتن سو استفاده کند، بعد معلوم شده که این شرکت، سهام را به شرکتهای زیر مجموعه خودش فروخته است!! سپس، بعد از جمع کردن ارزان این سهم، آنها را با قیمت گزافی به بازار عرضه می کند!

متاسفانه یک رفتار بد در ما ایرانیان،تحت تاثیر جو جامعه بودن و عوام زدگی است، این همان عوام زدگی است که سی سال پیش، ماجرای 99 در صد و برخوردهای تاسف بار و متعصبانه اواخر دهه پنجاه را رقم زد که تاوانش را نسل مروز می دهد، و حالا هم همین عوام زدگی است که تا یک روحانی در اتوبوس می رود، باران نیشخند و طعنه شروع می شود، هر دویش بد است، چون عوام زدگی است. هر کسی باید سرجای خودش باشد.سعی کنید بر اساس طرز تفکر شخصی خودتان، تصمیم بگیرید و حرکت کنید.

ضمنا، دوستانی که قصد رفتن به اروپا و کانادا را دارند، به خاطر وضع نا مطلوب آخرین آمار اقتصادی آمریکا، به احتمال زیاد یورو در برابر دلار هفته دیگر قوی می شود.

دیده ام بعضی افراد در مورد بردن سکه به خارج پرسش کرده اند، بردن سکه به خارج از کشور، گمان می کنم جرم قاچاق محسوب می شود.

و مثل همیشه، همه را و اول از همه خودم را توصیه به کمک به نیازمندان می کنم، در این وضعیت، افراد معلول، زنان بی سرپرست، و کسانی که واقعا هیچ ندارند، در زیر عرابه های گرانی تورم در حال له شدن هستند.

در گريز ناگزيرم ، گريه شد معناي لبخند
    ما گذشتيم و شکستيم ، پشت سر پلهاي پيوند

در عبور از مسلخ تن ، عشق ما از ما فنا بود
    بايد از هم مي گذشتيم ، برتر از ما عشق ما بود!

سروران عزیز، اگر من به هر دلیل در این موضوع حضور نداشتم، از طریق پیام خصوصی، در خدمت دوستان خواهم بود.
    ویرایش توسط simorgh40 : January 26th, 2012 در ساعت 10:34 PM
    حضرت خیام:
    آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی معذوری اگر در طلبش میکوشی
    باقی همه رایگان نیرزد هشدارتا عمر گرانبها بدان نفروشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil4 نمایش پست ها
    3 هفته است که گفتند که صرافی ها باید با نرخ 1400 بفروشند وگرنه مجوزشان را میگیریم، یدونه صرافی هم به این قیمت نفروخت و هیچ اتفاقی هم نیافتاد حالا حتما از فردا صرافی ها با یک جعبه شیرینی تو صرافی میاند به نرخ بانک مرکزی ارز میدند ؟؟؟؟؟!!!!!!
    ما که از خدامونه که به این قیمت بدهند ولی من که تصمیم قاطعی از دولت در این چند وقت برای کاهش نرخ ندیدم و فقط حرفهای ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    طبق خبری که خودت گفتی به نظر میاد که می تونی ارز را از بانک بخری ولی همین ارز را تو فرودگاه بهت میدن!
    تو همون خبر اومده که:

"بنابراین نیازی به مراجعه به بازارهای آزاد برای تهیه ارز وجود نخواهد داشت و نظام بانکی همه نیازهای آنها را با توجه به مصرفشان برآورده می کند."

یعنی شاید محدودیت های موجود را هم بردارند!

---------------

قیمت دلار صرافی‌ها 3 تا 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع/رعایت نکنید تعطیل می‌شوید

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای اعلام کرد از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های نقل و انتقالات ارزی نرخ فروش ارز را حداکثر 3 تا 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این بانک طی بخشنامه ای به صرافان سراسر کشور اعلام کرد، در راستای اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز از تاریخ 8/11/90 صرافان سراسر کشور مجازند با در نظر گرفتن هزینه های مربوط به نقل و انتقالات ارزی ، نرخ فروش ارز را حداکثر بین 3 الی 5 درصد بالاتر از نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین نمایند .

ضمنا نرخ فروش نقدی ارز به صورت اسکناس نیز با در نظر گرفتن هزینه های تامین اسکناس ، حداکثر به میزان یک درصد بالاتر از نرخ مرجع این بانک خواهد بود .

صرافان سراسر کشور مکلفند، نسبت به ثبت دقیق اطلاعات مربوط به حواله ، اسکناس و هزینه های مربوطه در سامانه سنا اقدام نموده ،همچنین نرخ خرید و فروش ارز با شرایط فوق الذکر را بطور روزانه در تابلوی صرافی درج نمایند .

در دستورالعمل یاد شده تاکید شده است صرافانی که بخشنامه ابلاغی این بانک را از تاریخ 8/11/90 رعایت ننمایند، مجوز فعالیت آنها ابطال خواهد شد
    سلام میشه گفت این خبر دست میباشد و از شنبه قابل اجرا
    امروز من یکی از دوستان که مشهدی هستن گفتن جلوی بانک مرکزی این شهر افرادی با لباس شخصی ولی دارای مدرک مجاز از طرف بانک مرکزی شروع به فروش ارز با نرخ 1260 کردن که اگه بگیم همون 3 تا 5 درصد باید سود بکشن روی قیمت دلار میشه همین حدودای 1260. تا الان هم 2 نفر از دیگر دوستانم این خبر فروش ارز به قیمت 1260 رو تایید کردن.
    ولی باز حالا باید دید از شنبه بعد از ساعت 12 ظهر چه اتفاقی میافته. 1- نرخ مرجع 1226 2- نرخ فروش صرافی های مجاز 1260

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simorgh40 نمایش پست ها
    داستان اقتصاد ما

پس کشور ما چطور می تواند این تحریم را دور بزند؟

پاسخ این پرسش، معمای افزایش افسار گسیخته قیمت سکه را بر ملا می سازد. شمش طلا!! یعنی شما می توانید به مقدار بسیار زیاد، شمش طلا وارد کشور کنید و سکه بزنید و به مردم بدهید و بازار را داغ کنید و با استفاده از تکنیکهای بسیار حرفه ای و روانشناسانه، مردم را تشویق به خرید سکه و شرکت در پیش فروش کنید و سونامی خطرناک ناشی ار آزاد شدن 3200 میلیارد تومانی نقدینگی حج را به سمت سکه و پولدار شدن هرچه بیشتر خزانه دولت سوق دهید! ّ

پیشنهاد می شود قسمت بالا سه بار خوانده شود و بر روی تک تک کلمات تفکر شود!!

پس این وسط تکلیف ارز چیست؟

وقتی چرخه ارزی کشور دچار مشکل شود، آیا قیمت آن پایین می آید یا بالا می رود؟

آیا ارز برای نگهداری و سرمایه گذاری مناسب است؟

ترکیبی از موارد مختلف، بهترین کار است. سکه ارز مسکن، اگر که آشنایی دارید و بازار فروشی می شناسید، تیر آهن، میلگرد و پی وی سی، باور کنید حتی مواد غذایی سود بهتری دارد!! اما نگهداری ریال در بانک را، پیشنهاد نمی دهم!! پیش فروش سکه، 10 تا 20 در صد از نقدینگی به آن احتیاج ندارید،
    پیشنهاد می شود.

دونکته:

1. فرض کنید من 10 ملیون تومان پس انداز دارم که با آن می خوام بخشی از مخارج دلاری برای تحصیل آتی خود رو تامین کنم.نوسانات ریال از آبان 89
    آغاز شد.مسیله من نه سرمایه گذاری و کسب بازدهی بلکه حفظ قدرت خرید جهانی پس انداز ریالی موجود است.از طرفی الان امکان تبدیل مستقیم ریال به دلار را بدلیل بی عرضگی و غیر قانونی بودن خرید دلار از میدان فردوسی و ترس از کلاهبرداری محتمل توسط دلالان ریسک پذیر باقی مانده در بازار قاچاق ندارم.به هر حال قیمتگذاری طلا و سکه در ایران منعکس کننده خوبی از نوسانات ریال و افزایش دلار هست.ریسک باقی مانده نوسانات اونس جهانی است که حضرتعالی در پست های پیشین به آن پرداخته اید.

2. در مورد حباب اونس :
    اگر نمودار اونس را از 1999 تا کنون مشاهده بفرمایید ، میبینیم یک رشد مداوم و پیوسته قیمت را به این نقطه رسانده است.این رشد در هیچ دوره یکساله ای از 30 % تجاوز نکرده و در بسیاری دوره های یکساله در حد 15 % بوده است. اگر حباب را ناشی از فعالیت های سفته بازانه بدانیم.تداوم حباب برای 10 سال آن هم با نرخ رشد تدریجی15 درصدی چندان معقول نمی نماید. به نظر می رسد قیمت کنونی اونس بیش از آنکه ناشی از سفته بازی دلالان جهانی باشد ناشی از مشکلات اقتصادی عمیق در آمریکا و اروپا (که با جزییاتی بیان کرده اید) می باشد.این مشکلات برای حل قطعا به زمان نیاز داشته (نرخ بهره صفر % !!!)و همان گونه که بروز آن به طور تدریجی قیمت اونس را بالا برده حل تدریجی آن نیز بهای اونس را در طول زمان کاهش می دهد.(مثالی که برای حباب آورده اید بیش از 50 % افزایش در سال 1979 و 60 % کاهش در سال بعد ازآن را نشان می دهد.به نظرم این مثال به دو دلیل ربطی به نمودار های 1999-2012 ندارد. اول اینکه بازه مورد مقایسه برای نوسان یکساله یا نهایتا 2 ساله است و دوم واریانس 50 در صدی کجا و افزایش دوره 12 ساله اخیر کجا)

تبصره 598:

مسیله 598 که به آن اشاره کردید غیر قابل پیشبینی و اجتناب ناپذیر است.خرید اوراق پیش فروش سکه می تواند ضمن محافظت ریال در برابر دلار ، ریسک کاهش قیمت سکه (دلار) تحویلی بدلیل سازش با غرب را منتفی سازد.(می دانیم خریدار قبل از تحویل امکان خروج از قرارداد و بازپسگیری وجه را دارد).

نتیجه : با فرض بی عرضه گی و ناتوانی خرید دلار قاچاق ، خرید (اوراق) سکه می تواند ریسک های نوسان ریال را پوشش دهد.

تجربه شما برای همه ما آموزنده است
    ویرایش توسط atabak-aut : January 27th, 2012 در ساعت 02:33 AM دلیل: تصحیح نقل قول

Junior Member

در یکی از خبر های موتور جستجو یاهو خبر از مذاکره ایران امده بود....
    http://www.newsday.com/news/world/ah...alks-1.3483068

این یعنی ارز آینده بسیار خوبی خواهد داشت....همونطور که سیمرغ هم گفتن از الان فقط شاهد ضرر های هنگفت محتکران ارز خواهیم بود.....

خوشبختانه تازه داره مدیریت درست اعمال میشه .....

وای خیلی خبر خوبی هست......

جناب mab، تحلیلی که شما فرمودید بسیار جالب و فنی بود. ولی یک نکته ای وجود دارد و آن سابقه بد بانک در تحویل سکه است.

شبکه بانکی با به وجود آمدن شرایط جدید حلقه معامله را به نفع خود تنگ‌تر مي‌کند.
    در ماه‌های اخیر کسانی که سکه‌های طلایی یادبود بانک ملی را پیش خرید کرده بودند، در هنگام تحویل سکه که اغلب با تاخیر همراه بود مجبور به پرداخت مبالغ زیاد تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده شدند. این در حالی است که در زمان ثبت نام اسمی از مالیات بر ارزش افزوده سکه در قرارداد‌های منعقده نبود. از آنجایی که دریافت مالیات بر ارزش افزوده از معاملات سکه از خرداد ماه سال جاری عملیاتی شد، سکه‌های پیش فروش شده در قبل از این زمان به هنگام تحویل مشمول دریافت مالیات بر ارزش افزوده شدند که مورد انتقاد شدید ثبت‌نام‌کنندگان قرار گرفت. موارد زیادی از این دست در صفحات بانک و بیمه «دنیای اقتصاد» در ماه‌های اخیر به چاپ رسیده است.
    همچنین سال‌های گذشته نیز با ثبت نام و پیش فروش سکه کسانی که تعداد زیادی سکه ثبت نام کرده بودند با رسیدن زمان سررسید با محدودیت در تحویل مواجه شده و مجبور بودند که هر دفعه یکی دو عدد سکه از بانک تحویل بگیرند. در آن زمان هم برخی با دانستن این شرایط افراد مختلف را اجیر کرده و با اسم‌های مختلف در هر قرارداد یکی دو سکه ثبت نام مي‌کردند تا در زمان تحویل بتوانند با تعداد برگه‌های بیشتر به تعداد مورد نظر خود دست یابند.

در واقع سابقه نه چندان خوشایند سیستم بانکی در تحویل به موقع و بدون دردسر سکه‌های طلا به مردم ذهنیت افراد به ویژه فعالان بازار را برای حضور فعال در این پیش‌فروش آنچنان که باید قانع نکرده است.
    منبع

http://talar.bourseati.com/viewtopic.php?f=2&t=73
    حضرت خیام:

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط simorgh40 نمایش پست ها
    جناب mab، تحلیلی که شما فرمودید بسیار جالب و فنی بود. ولی یک نکته ای وجود دارد و آن سابقه بد بانک در تحویل سکه است.

این لینک رو خوندم و کلی وحشت برم داشت چون من تمام پولم رو دادم سکه پیش خرید کردم. فقط دو تا اشکال واسم پیش اومد. یکی اینکه میگن مبلغ زیادی بابات مالیات بر ارزش افزوده .... خب این مبلغ کاملا مشخص و 4 در صد هست.
    یکی اینکه میگن در ماههای اخیر..... این طرح که کلا یک ماهه داره اجرا میشه.
    خلاصه یه کم به من امیدواری بدین از همین الان پشیمون شدم که پولمو دادم به بانک.

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    این لینک رو خوندم و کلی وحشت برم داشت چون من تمام پولم رو دادم سکه پیش خرید کردم. فقط دو تا اشکال واسم پیش اومد. یکی اینکه میگن مبلغ زیادی بابات مالیات بر ارزش افزوده .... خب این مبلغ کاملا مشخص و 4 در صد هست.

سلام دوستان. من 1 ماه است که دازم تلاش می کنم تا برای رشته mba پذیرش از کانادا بگیریم. تا مدارکم آماده شد خوردم به بازار ارز و سکه و ارز تهیه نکردم. آنقدر دست دست کردم تا دلار 2100 تومان شد و سکه بالاتر از 1 میلیون تومان. آخرش دو شنبه دل رو زدم به دریا و برای اینکه از شر این نواسانات رها بشم یک خودروی وارداتی پبت نام کردم.
    جالب اینجا بود که روز چهار شنبه دولت تک نرخی شدن و سود بانکی 21 درصد را اعلام کرد و بازار رو زیرو رو کرد ولی قیمت خودرو بالا رفت !!!!!!!!!!!!
    مثلا 14 میلیون روی قیمت خودروی 94 میلیونی رفت و 108 تومان فروخته شد !!!!!!!!!
    من فکر می کنم دولت تو بازار ارز و طلا مبارزه می کنه و قیمت ارز و طلا رو کاهش میدهد ولی بقیه محصولات را نه و تا باز شدن بازار ارز برای فروش زمان نیاز است.
    با آرزوی موفقیت برای همه.

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها

ببینید سرور، این موضوع مربوط به سکه‌های طلایی یادبود بانک ملی است. یک همچین سابقه ای در گذشته وجود داشته، حالا طوری نیست، قسمتی از پولتان را هفته جدید ارز بخرید.
    حضرت خیام:

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)