صفحه 7 از 418 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    چندتا تا نکته:
    قیمت ارز آزاد تابعی از ارز دولتی هست ... در هر صورت ارزون شدنش به نفع ماست...
    هدف اصلی دولت از این بالا پایین کردن ها کم کردن اختلاف بین ارز آزاد و دولتی هست ...
    با تشکیل پرونده تو وزارت علوم 30000 دلار دولتی میتونیم بگیریم که برای بچه های فول فاند برای 5 سال زیاد هم هست!
    از این به بعد ...بعد از رد شدن از گیت تو فرودگاه ارز مسافرتی رو بهتون میدن ...

دوستانی که برنامه ریزی مالی برای اپلای دارن پیشنهاد میکنم وقتی قیمت ارز معقول شد سریعا حساب ارزی باز کنن که دیگه از نوسانها در امان بمونن ... (کاری که من باید 1 ماه پیش میکردم)

یا حق
    من پارسال زمانی که اختلاف دلار بانکی و آزاد 10 تومن بود به جای خریدن ارز آزاد و قایم کردنش در یه جایی (!) به رسم تمدن حساب ارزی باز کردم ( ریال پرداخت کردم) و بعد یه سپرده چند ماهه. امسال بعد از عید که موعدش سر اومد می خواستم دلار بخرم. قیمت ارز دولتی از مقدار پارسالش 20 تومن پایین تر اومده بود و قیمت دلار ازاد 70 تومن گرون تر شده بود!!! اصل پولم رو که گرفتم یه چیزی هم گذاشتم روش تا بتونم به مقدار اولیه دلار بخرم!!! حالا پیدا کنید پرتغال فروش را...

آخه با این 2000 تا ارز مسافرتی چیکار میشه کرد؟؟؟ در مورد اون 30000 تا هم که باید از ایران رفته باشیم و ساکن در خارج از کشور شده باشیم!!!
    این کاربر غیرفعال است!

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط aliazim نمایش پست ها
    با سلام
    جناب رشیدی
    شرایط تشکیل پرونده در وزارت علوم چیست؟
    با تشکر
    دوست عزیز سوالتون رو در این تاپیک پیگیری کنید.
    Life is short! Break the rules
    Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably
    And never regret anything
    That made you smile!

نقل قول نوشته اصلی توسط siboo نمایش پست ها
    ارسلان فتحی پور تشریح کرد: فروش ارز مسافرتی در صرافی ها ممنوع شد و از این پس مسافرانی که می‌خواهند به خارج سفر کنند باید بعد از عبور از گیت با مراجعه به گیشه‌های بانک‌ها ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.
    link
    نمیدونم منظور دوستان چیه دقیقا؟ ولی خود من در این هفته 2 بار از بانک ارز دولتی گرفتم فقط با ارائه ویزا و بلیط و 1 بار از صرافی
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FANTASIO نمایش پست ها
    نمیدونم منظور دوستان چیه دقیقا؟ ولی خود من در این هفته 2 بار از بانک ارز دولتی گرفتم فقط با ارائه ویزا و بلیط و 1 بار از صرافی
    يني هيچ مهري چيزي روي بليط يا پاسپورت نميزدن؟
    اگه ممكنه آدرس اون بانك ها و صرافي مربوطه رو برام پي ام كنين. ضمنا اگه لازمه بهشون بگم آشناي فلاني هستم، لطفا بگين جاي "فلاني" چه اسمي اعلام كنم
    براي اجتناب از پست هاي اضافه، در صورت مفيد بودن مطلب لطفا از +\_ براي تشكر استفاده كنيد. البته در صورت غير مفيد بودن هم اين دكمه به كارتون مياد

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها

با تشکیل پرونده تو وزارت علوم 30000 دلار دولتی میتونیم بگیریم که برای بچه های فول فاند برای 5 سال زیاد هم هست!
    این ارز دانشجویی در واقع از قدیم وجود داشته اما بانک امکان دادن آن را ندارد. من خودم بخشنامه بانک رو دیدم که البته در وزارت علوم هم موجود هست. وزارت علوم یک نامه میده که طبقه بند ۴-۲ و ۴-۳ به فلانی ارز بدهید. بند ۴-۲ میگه که فروش و انتقال ارز بابت شهریه و البته در مقابل ارائه صورت حساب از دانشگاه تا سقف سالانه ۱۵،۰۰۰ دلار امکان پذیر هست. که فروش و انتقال یعنی‌ اینکه پول رو از شما بگیرند و حواله کنند به دانشگاه که با توجه به تحریم‌ها این کار امکان پذیر نیست. من هیچ بانکی‌ رو پیدا نکردم که حاضر بشه اسکناس بهم بده. بند ۴-۳ هم هزینه‌های زندگی‌ هست که نوشته ۱۰۰۰ دلار ماهیانه و ۵۰۰ دلار به ازای همراه. که اون هم همهٔ بانک‌ها میگفتند که تجمع پذیر نیست! یعنی‌ برای ماه‌هایی‌ که گذشته رو نمی‌دادند و برای آینده هم نمیدن. یعنی‌ ماهی‌ ۱۰۰۰ دلار باید برید ازشون بگیرید!! که اون هم در عمل به درد نمی‌خوره!
    اگه کسی‌ از دوستان بانکی‌ می‌شناسه که واقعا حاضره در ازائ نامهٔ وزارت علوم دلار بده لطفا معرفی‌ کنه!
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

من يك سوالي داشتم يكي از دانشگاه ها از من گواهي موجودي به دلار يا يورو خواسته ميخواستم بدونم براي باز كردن حساب ارزي بايد به ريال پرداخت كنم يا حتما بايد ارز داشه باشم واز كدوم بانك راخت ميشه باز كرد در ضمن براي باز كردن حساب كارمزد ميگيرن ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-2010 نمایش پست ها
    اگر كسي اطلاع دارد راهنمايي كند ممنون
    اقتصاد نوین
    معادل ریالی یورو یا دلار را به حساب واریز می کنید و گواهی لاتین به ارز درخواستی را می گیرید .بانکها برای فروش ارز دولتی بابت هر دلار چند تومانی کارمزد می گیرند.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-2010 نمایش پست ها
    اگر كسي اطلاع دارد راهنمايي كند ممنون
    می تونید از بانک بخواید تا معادل دلار یا یورو حساب ریالیتون رو به قیمت روز محاسبه کنن و گواهی لاتینش رو بهتون بدن.

برای باز کردن حساب ارزی نیازی نیست که اسکناس داشته باشید و می تونید با پرداخت ریال حساب ارزی باز کنید. اگر حساب ارزی رو با پرداخت ریال باز کنین بسته به بانک کارمزدش متفاوت هست. بانک سامان موقع باز کردن حساب به ازای هر 1000 دلار، 2 دلار کارمزد میگیره و موقع برداشت هم همینطور. مشکل باز کردن حساب ارزی این هست که قیمت ارز دولتی مصنوعی هست و اگر پایین بیاد ممکنه ظرف یکروز کلی ضرر کنید، خصوصا حالا که در حال کاهش هست...
    این کاربر غیرفعال است!

Junior Member

سلام به بچه هاي عزيز اين فروم

من تماس گرفتم به خانم خسروي در وزارت علوم، ايشان گفتند كه اين نامه را فقط يكبار به بانك درخواستي شما صادر ميكنند و يادآور شدند كه مطئن شويد كه شعبه ارزي بانك مورد نظرتان به شما ارز بدهد زيرا كه اين نامه بانك را ملزم نميكند فقط يك اجازه قانوني به بانك ميدهد براي فروش ارز دولتي به دانشجو بابت هزينه هاي تحصيلي و زندگي اش.

حالا دو مساله پيش مي آيد:
    1- كدام بانك رفتار قابل اطمينان تري را دارد طبق تجربه دوستاني كه جلوتر هستند در اين مسير
    2- فرضا بانكي قول 100% داد كه ارز را ميدهد ، چه تضميني ميتوان از بانك گرفت كه ماهانه اين ارز را بدهد. آيا در اين مورد قانوني هست كه بانك را مجبور كند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    اقتصاد نوین
    معادل ریالی یورو یا دلار را به حساب واریز می کنید و گواهی لاتین به ارز درخواستی را می گیرید .بانکها برای فروش ارز دولتی بابت هر دلار چند تومانی کارمزد می گیرند.
    من امروز به شعبه اصفهان اقتصاد نوين مراجعه كردم و گفتند بايد تمام پولي كه ميخواهيد موجودي ارزي بگيريد ارز بياريد كسي راه حلي سراغ ندارد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)