صفحه 9 از 418 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 4180

موضوع: مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

آقا من یه سوال بپرسم، سر جدتون منو دعوا نکنید!
    1- ببینید من که میخوام سال دیگه برم باید از الان کاری بکنم؟ منظورم اینه که حسابی چیزی باز کنم به دلار یا ریال؟
    2- احتمال زیاد فول فاند بگیرم...اگر فول فاند بگیرم بازم لازمه از این مبالغ نجومی (20-30 هزار دلار) با خودم ببرم؟

ضمن اینکه خیلی از صفحات این تاپیک رو هم خوندم ولی نفهمیدم دقیقا چی بود قضیه!

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ

نقل قول نوشته اصلی توسط dash_metti85 نمایش پست ها
    آقا من یه سوال بپرسم، سر جدتون منو دعوا نکنید!
    1- ببینید من که میخوام سال دیگه برم باید از الان کاری بکنم؟ منظورم اینه که حسابی چیزی باز کنم به دلار یا ریال؟
    2- احتمال زیاد فول فاند بگیرم...اگر فول فاند بگیرم بازم لازمه از این مبالغ نجومی (20-30 هزار دلار) با خودم ببرم؟

ضمن اینکه خیلی از صفحات این تاپیک رو هم خوندم ولی نفهمیدم دقیقا چی بود قضیه!
    1. نه احتیاجی نیست... توصیه میکنم که الان هم طرف خرید دلار نرید و ضمناً اگر دلار دارید فعلاً صبر کنید و نفروشید (البته برای مدت محدود)
    2. خیر... نیازی نیست.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط علی جون نمایش پست ها
    برای خرید آنلاین باید یه سری اطلاعات مثل آدرس و اینا رو هم وارد کرد، اینجا آدرس خودمون تو ایران برای کارت ثبت میشه؟ قبول میکنن؟ مشکلی پیش نمیاد موقع خرید به خاطر تحریم؟
    براي اين کارت آدرس خودتون در ايران ثبت مي شه
    از لحاظ تحريم هم نمي دونم چه اتفاقي ممکنه بيافته؟!؟

ApplyAbroad Champion
    علی جون آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط navid507 نمایش پست ها
    براي اين کارت آدرس خودتون در ايران ثبت مي شه
    از لحاظ تحريم هم نمي دونم چه اتفاقي ممکنه بيافته؟!؟
    از این نظر پرسیدم که من قبلا گفته بودم برام گیفت کارت ویزا از آمریکا فرستاده بودن. برای ثبت کردنش باید آدرس و مشخصات میدادیم و اصولا به خاطر تحریم های مالی ایران نمیشد آدرس ایران رو داد و من آدرس خواهرم در آمریکا رو دادم.
    از طرف دیگه هم باز به خاطر همین تحریم ها اگه با آی.پی ایران خریدی میشد، خرید کنسل و کارت مسدود می شد برای همین هم باید حتما از وـــی.پی.ان استفاده میکردم تا بتونم خرید کنم ولی این اواخر بعضی از سایتها به وـــی.پی.ان حساس شده بودن و میگفتن که در صورتی که موقع خرید ازش استفاده کنی ممکنه خریدت کنسل شه. حتی بار آخر با وجود استفاده از وـــی.پی.ان فهمیدن که من از ایران هستم و کارتم رو بلاک کردن...

برای همین هم میخواستم ببینم سیستم این کارت ها به چه صورته که بلاک نمیشن و میشه آزادانه ازشون استفاده کرد؟

Junior Member

ممنون از اينکه اينرو گفتيد!
    من خودم هم دقيقا نمي دونم که با اين کارت اگر از ايران خريد کنيم آيا بلاک مي شه يا نه؟!؟ و خيلي هم دوست دارم که بفهمم! اگرچه که خود بانک پارسيان هم خيلي اطلاعات دقيقي در مورد کارتي که به ما ميده نداشت! بودن کسانيکه از کارت اعتباري صادر شده از طريق بانک ملي از ايران مثلا تو دبي هتل رزرو کردن اما نمي دونم واسه خريدهايي که به مقصد ايران باشه چه اتفاقي مي افته؟!؟
    منهم قبلا يک کارت ويزا به آدرس آمريکا داشتم که به نام خودم بود بزرگترين ريسکي که باهاش کردم اين بودکه شماره کارت ويزا و آدرس خودمو در ايران (با اينکه آدرس کارت در آمريکا بود!) به سفارت آمريکا در آنکارا دادم تا ازش پول کم کنند!!!! البته اتفاقي نيافتاد و هنوز مي شد ازش استفاده کرد!

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    یه سوال دارم
    دلار داره روز به روز گرون می‌شه، یا پول ما داره هر روز ارزششو از دست میده؟
    من فکر می‌کنم این پول ماست که هر روز داره بی‌ ارزشتر می‌شه
    مرسی‌

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال دارم
    مرسی‌
    وقتی دلار کانادا، آمریکا، استرالیا، کرون سوئد، پوند و یورو که رایج ترین پول ها در مبادلات هستند نسبت به پول ایران 10 تا 35% بالا می روند، یعنی ارزش پول ما در حال کم شدن هست.
    در ماه های اخیر ارزش دلار کانادا به نسبت آمریکا بالاتر رفت، اما با این حال هر دو 10% ارزششان از پول ایران بیشتر شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال دارم
    مرسی‌
    براي اينکه به اين مسئله پي ببريد مي تونيد از نسبت ارزها استفاده کنيد! مثلا نسبت يورو به دلار 1.44 هست که نسبت به قبل 0.01 کمتر هم شده! يعني قبلا با 1.43 دلار مي شد يک يورو خريد حالا به 1.44 دلار! تازه يورو الان ارزي هست که خودش ارزشش داره هي پايين مياد (نسبت به دلار کانادا يا کرون سوئد!) پس مسلم هست که ارزش ريال هست که داره پايين مياد!
    واسه همين به تمام کسانيکه مي خوان برن چه امسال يا سال ديگه توصيه مي کنم حتما پولشون رو از حالت ريال در بيارن! اگرچه که خود دلار آمريکا هم هر روز ارزشش رو نسبت به ارزهاي ديگه داره از دست ميده!!! و بد تر اينکه بنظر سياست دولتشون همين هست!
    و يک اخطار هم بدم که بلايي که سال پيش سر من اومد سرتون نياد! من سال پيش پولم رو دلار کردم و گذاشتم تو بانک بعد که خواستم بردارم گفتن که بهت دلار نمي ديم (چون نداريم!) و بعدهم گفتن که ريال رو هم به نرخ دولتي دلار مي ديم! يعني يه چيزي حدود 100 تومن بازاي هر دلار از بازار کمتر( الان که بيشتر هم شده!)! به هرجايي که زورم مي رسيد زنگيدم و تظلم خواهي کردم اما هيچ اتفاقي نيافتاد! تا اينکه يه دفعه نميدونم رييس بانک مرکزي چه خوابي ديده بود که صبح گفت دلار به نرخ بازار! (البته فقط يک روز اين موضوع صادق بود!) و من سريع رفتم و دلارام رو ريال کردم!
    شما همچين اشتباهي نکنيد! اگر دلاراتون رو تو متکاتون قائم کنيد حتي به صرفه تره تا سود چند درصدي بانک رو بخوايد با اين شرايط نصيبتون کنيد!

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط navid507 نمایش پست ها
    براي اينکه به اين مسئله پي ببريد مي تونيد از نسبت ارزها استفاده کنيد! مثلا نسبت يورو به دلار 1.44 هست که نسبت به قبل 0.01 کمتر هم شده! يعني قبلا با 1.43 دلار مي شد يک يورو خريد حالا به 1.44 دلار! تازه يورو الان ارزي هست که خودش ارزشش داره هي پايين مياد (نسبت به دلار کانادا يا کرون سوئد!) پس مسلم هست که ارزش ريال هست که داره پايين مياد!
    واسه همين به تمام کسانيکه مي خوان برن چه امسال يا سال ديگه توصيه مي کنم حتما پولشون رو از حالت ريال در بيارن! اگرچه که خود دلار آمريکا هم هر روز ارزشش رو نسبت به ارزهاي ديگه داره از دست ميده!!! و بد تر اينکه بنظر سياست دولتشون همين هست!
    و يک اخطار هم بدم که بلايي که سال پيش سر من اومد سرتون نياد! من سال پيش پولم رو دلار کردم و گذاشتم تو بانک بعد که خواستم بردارم گفتن که بهت دلار نمي ديم (چون نداريم!) و بعدهم گفتن که ريال رو هم به نرخ دولتي دلار مي ديم! يعني يه چيزي حدود 100 تومن بازاي هر دلار از بازار کمتر( الان که بيشتر هم شده!)! به هرجايي که زورم مي رسيد زنگيدم و تظلم خواهي کردم اما هيچ اتفاقي نيافتاد! تا اينکه يه دفعه نميدونم رييس بانک مرکزي چه خوابي ديده بود که صبح گفت دلار به نرخ بازار! (البته فقط يک روز اين موضوع صادق بود!) و من سريع رفتم و دلارام رو ريال کردم!
    شما همچين اشتباهي نکنيد! اگر دلاراتون رو تو متکاتون قائم کنيد حتي به صرفه تره تا سود چند درصدي بانک رو بخوايد با اين شرايط نصيبتون کنيد!
    مشکل قیمت ارز در داخل ایران در حال حاضر به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا است.... از حدود سه هفته ی پیش که بانک مرکزی بخشنامه ای رو صادر کرد مبنی بر اینکه به جز بانکهای ملت، صادرات و ملی، بانک و صرافی دیگه ای مجاز به ارائه ارز دولتی نیست این حباب قیمت ارز در بازار آزاد شروع به بزرگ و بزرگتر شدن کرد. اگر به قیمت دولتی ارزهای خارجی دقت کنید متوجه میشید که این قیمتها تغییر آنچنانی نکرده... همچنین اگر نسبت برابری ریال به دلار و یورو رو در بازارهای جهانی هم بررسی کنید متوجه میشید که در طول یک سال گذشته تغییر آنچنانی نکرده... در نتیجه این حباب قیمت با تغییر فرآیند عرضه به زودی خواهد ترکید... به هر حال دولت دیر یا زود مجبور به تغییر سیاستهای ارزیش خواهد بود. در نتیجه به نظر میرسه که زمان حاضر زمان مناسبی جهت خرید ارز در ایران نباشه... و بالعکس زمان مناسبی برای فروش اون و تبدیل پول به کالای سرمایه ای دیگه هست.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    مشکل قیمت ارز در داخل ایران در حال حاضر به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا است.... از حدود سه هفته ی پیش که بانک مرکزی بخشنامه ای رو صادر کرد مبنی بر اینکه به جز بانکهای ملت، صادرات و ملی، بانک و صرافی دیگه ای مجاز به ارائه ارز دولتی نیست این حباب قیمت ارز در بازار آزاد شروع به بزرگ و بزرگتر شدن کرد. اگر به قیمت دولتی ارزهای خارجی دقت کنید متوجه میشید که این قیمتها تغییر آنچنانی نکرده... همچنین اگر نسبت برابری ریال به دلار و یورو رو در بازارهای جهانی هم بررسی کنید متوجه میشید که در طول یک سال گذشته تغییر آنچنانی نکرده... در نتیجه این حباب قیمت با تغییر فرآیند عرضه به زودی خواهد ترکید... به هر حال دولت دیر یا زود مجبور به تغییر سیاستهای ارزیش خواهد بود. در نتیجه به نظر میرسه که زمان حاضر زمان مناسبی جهت خرید ارز در ایران نباشه... و بالعکس زمان مناسبی برای فروش اون و تبدیل پول به کالای سرمایه ای دیگه هست.
    به نظر من اتفاقا این زمان بهترین زمان برای خرید ارز است - بدلیل اینکه از یک طرف کشورهای اروپایی و آمریکا در وضعیت روکود قرار دارند که باعث شده است نرخ ارز در وضعیت پایین و رکود قرار بگیرد و شاید با بهبود اوضاع اقتصادی شاهد رشد این ارقام باشیم - از طرف دیگر که به نظر من مهمتر نیز است کاهش درآمدهای ارزی دولت است که به خالی شدن خزانه دولت و در نتبجه کاهش یارانه ارز منجر خواهد شد . در نظر داشته باشید بیشترین افزایش قیمت در سال جاری مربوط به افزایش ناگهانی نرخ ارز دولتی در تابستان امسال بود که به افزایش تمام ارزها انجامید - بعلاوه سیاست دولت در کاهش فروش ارز دولتی به دلیل کمبود آن است که در نتیجه تنها در بانک ها به صورت محدود اقدام به فروش می کند
    از طرفی با کاهش ارزش پول تقاضای مردم به سمت خرید کالاهایی مانند طلا و ارز به افزایش قیمت آن در آینده منجر خواهد شد .
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)