صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 126 , از مجموع 126

موضوع: کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1375 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان

حقیقت اینه که فکرم چند وقت مشغول هست و واقعا بین این دو کشور(آمریکا و انگلیس)نمیدونم کدوم را باید انتخاب کنم. من رشته ام مهندسی شیمی هست و احتمالا میخوام برای ارشد اقدام کنم. خودم بین مثلا امپریال و کمبریج با minnesota twin cities موندم که واقعا از نظر سطح علمی کدوم بهتر است. به لندن علاقه ی خاصی دارم و علاوه بر این انگلیسی بریتیش را خیلی خیلی بیشتر دوست دارم.ممکنه با خودتون بگین تو که علاقه داری برو انگلیس ولی اصل سوال من ایناست:

1) اگر کسی توی این رشته ی من از هر سه دانشگاه بالا پذیرش بگیره، به نظر شما کدام دانشگاه از نظر سطح علمی(فقط سطح علمی! بگذریم از اینکه امپریال در لندن هست که یکی از خفن ترین شهر های جهانه در حالی که minnesota ...) مناسبتره؟ کدام یک سختگیری بیشتری داره؟ نمره گرفتن توی کدوم یکی سخت تره؟!( یک چیزایی شنیدم که امپریال فوق العاده مشکل هست ولی میخواستم مطمئن بشم.)

2) با شرایطی که جدیدا پیش اومده(مشکل آیلتس ایران و ...) به نظر شما هزینه ی صفر تا صد اپلای برای کدام یک از این دو کشور بیشتر در میاد؟(یک سوال دیگه را هم در قالب این سوال بپرسم و اون اینکه در بخش آمریکا یک تاپیک با موضوع هزینه ی اپلای برای آمریکا داریم که توی اون بعضی از کاربران تمام هزینه هاشون را برای اپلای فاکتور کردند که این خیلی واقعا مفید هست اما در بخش انگلیس نداریم. من میخواستم این تاپیک را ایجاد کنم اما دیدم متاسفانه توانایی ایجاد تاپیک را فعلا ندارم. برای همین از دوستان میخوام که اگر براشون مشکل نیست لطف کنند و یک لیست جزئی از هزینه ی اپلای برای انگلیس بنویسند)

ببخشید سوالاتم زیاد شد!
    ممنون از پاسخگویی شما!
    طبیعیه کمبریج و امپریال بهتر از Minnesota Twin Cities هستند و این دو دانشگاه می دونم در مهندسی شیمی خیلی قوی هستند. دوره های ارشد در کمبریج یا امپریال خیلی سخت و فشرده هستند (12 ماه دوره بدون فاصله بین ترم ها) و تقریبا شانس فاند گرفتن صفر است. پذیرش از این دو دانشگاه هم ساده نیست شما احتمالا معدل بالای 17 یا 18 نیاز دارید.

در انگلیس معمولا اپلای هزینه خاصی نداره چون اکثر دانشگاه ها اصلا Application fee ندارند و از شما نمیخوان مدارک پست کنید یا نمره ها رو بطور رسمی بفرستید. البته کمبریج و امپریال Application fee دارند ولی مقدارشون کم است ولی مدارک پستی ازتون نمیخوان. برای ویزا گرفتن بحث فرق می کنه چون باید به کشورهای اطراف برید که در تاپیک های ویزا بحث شده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    طبیعیه کمبریج و امپریال بهتر از Minnesota Twin Cities هستند و این دو دانشگاه می دونم در مهندسی شیمی خیلی قوی هستند. دوره های ارشد در کمبریج یا امپریال خیلی سخت و فشرده هستند (12 ماه دوره بدون فاصله بین ترم ها) و تقریبا شانس فاند گرفتن صفر است. پذیرش از این دو دانشگاه هم ساده نیست شما احتمالا معدل بالای 17 یا 18 نیاز دارید.

در انگلیس معمولا اپلای هزینه خاصی نداره چون اکثر دانشگاه ها اصلا Application fee ندارند و از شما نمیخوان مدارک پست کنید یا نمره ها رو بطور رسمی بفرستید. البته کمبریج و امپریال Application fee دارند ولی مقدارشون کم است ولی مدارک پستی ازتون نمیخوان. برای ویزا گرفتن بحث فرق می کنه چون باید به کشورهای اطراف برید که در تاپیک های ویزا بحث شده.
    واقعا خیلی ممنون از پاسخگویی خوب و سریع شما

چند تا سوال دیگه داشتم که ممنون میشم بازم لطف کنید و پاسخ بدید. سوال اولم چون درباره ی فاند بود(قسمت قرمز رنگ نقل قول!) و ممکن بود به این تاپیک مربوط نباشه توی تاپیک مربوط به خودش در اینجا پرسیدم.
    اما سوال بعدیم در واقع تکرار سوال 2 پست قبلم هست! یعنی در نهایت با همه ی این تفاسیر که آیلتس ایران برای انگلیس مشکل داره و باید در خارج از ایران آزمون داد و ... به نظر شما هزینه ی صفر تا صد اپلای برای آمریکا گرونتر درمیاد یا انگلیس؟! ضمنا بحث من اصلا هزینه ی زندگی و هزینه های بعد از پذیرش نیست. فقط هزینه های مربوط به فرآیند اپلای(مثل دادن آزمون زبان، هزینه های مربوط به گرفتن ویزا، هزینه ی مربوط به گرفتن ATAS انگلیس یا clearance آمریکا و ...).

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1375 نمایش پست ها
    واقعا خیلی ممنون از پاسخگویی خوب و سریع شما

چند تا سوال دیگه داشتم که ممنون میشم بازم لطف کنید و پاسخ بدید. سوال اولم چون درباره ی فاند بود(قسمت قرمز رنگ نقل قول!) و ممکن بود به این تاپیک مربوط نباشه توی تاپیک مربوط به خودش در اینجا پرسیدم.
    اما سوال بعدیم در واقع تکرار سوال 2 پست قبلم هست! یعنی در نهایت با همه ی این تفاسیر که آیلتس ایران برای انگلیس مشکل داره و باید در خارج از ایران آزمون داد و ... به نظر شما هزینه ی صفر تا صد اپلای برای آمریکا گرونتر درمیاد یا انگلیس؟! ضمنا بحث من اصلا هزینه ی زندگی و هزینه های بعد از پذیرش نیست. فقط هزینه های مربوط به فرآیند اپلای(مثل دادن آزمون زبان، هزینه های مربوط به گرفتن ویزا، هزینه ی مربوط به گرفتن ATAS انگلیس یا clearance آمریکا و ...).
    آمریکا فکر میکنم گرونتر باشه ولی باید دقیقا حساب کنید چون بستگی داره چند دانشگاه اپلای می کنید و هزینه اپلایشون چقدر است و ... اطلاعات در دستتون هست (هزینه ویزا مشخصه، هزینه بیمه و ... مشخصه، هزینه بلیط هواپیما و ... برای ویزا مشخصه و ...). دیگه جمع زدن اینها به عهده خودتونه.

به علاوه من کسی رو ندیدم ابتدا اینها رو اندازه بگیره و بعد تصمیم بگیره برای کدوم کشور اپلای کنه. معمولا اکثرا برای هر دو کشور اقدام می کنند و وقتی گزینه های پذیرششون اومد تصمیم می گیرند کدوم برند یا هزینه ها رو برآورد می کنند. توصیه من به شما هم همین است.

Junior Member

سلام دوستان
    یه مدت زیادی عه که از آخرین بحث میگذره
    دوستان یه سری صحبت کردن که انگلیس از نظر مهندسی ضعیف تر از امریکا عه ولی از اون ور زمینه بیزینس و منیجمنت بهتره
    من قصد داشتم برای construction management اپلی کنم
    میخواستم بدونم که کدوم بهتره برای ادامه تحصیل دادن؟
    فعلا برای مستر میخوام اپلی کنم
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Aaa22 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه مدت زیادی عه که از آخرین بحث میگذره
    دوستان یه سری صحبت کردن که انگلیس از نظر مهندسی ضعیف تر از امریکا عه ولی از اون ور زمینه بیزینس و منیجمنت بهتره
    من قصد داشتم برای construction management اپلی کنم
    میخواستم بدونم که کدوم بهتره برای ادامه تحصیل دادن؟
    فعلا برای مستر میخوام اپلی کنم
    با تشکر
    باید دانشگاه ها رو با هم مقایسه کنید و ببینید بر اساس شرایط خودتون کجا شانستون بیشتر هست.

بین نورت وسترن و کمبریج کدوم بهتره در رشته مهندسی شیمی و مهندسی پزشکی؟

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)