صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 126

موضوع: کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

Member Arash_11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

من برا امسال از انگلیس پذیرش گرفتم ولی واقعا میشه تو دوره یه ساله برا مسترتو انگلیس رزومه خوبی درست کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط chavosh نمایش پست ها
    ببینید این بحث بارها تو فروم شده. به نطر من این موضوع رشته به رشته فرق داره. مثلا برای ادبیات انگلیسی، تاریخ و یا بیزنس و منجمنت خب کلی از خود آمریکا و کانادا میان اینجا درس میخونند ولی مثلا تو مهندسی مسلما دانشگاه های امریکا و سیستمش بیشتر با طبع ما سازگاری داره. ولی کلی گویی نمیشه کرد که بگیم انگلیس به درد نمیخوره چون راحت تر از امریکا پذیرش میده.
    <br><br>چاووش عزیز حرفات کاملا منطقی هست&nbsp;<br>اما از اونجا که خودتم داری انگلیس میخونی این حقیقت تلخ رو باید قبول کنیم که تو رشته های مهندسی این دانشگاه های انگلیسی حرفی واسه گفتن خصوصا در برابر امریکا ندارن<br>تازه تو رشته من از ایران هم ضعیف ترن<br>من دو تا پروفسور ساپورتم میکنن که اگه میتونستم اسم استاد اول ام رو بگم مو به تن خیلی ها سیخ میشد طرف از کسایی هست که تو ویکی پدیا اسمش رو سرچ کنی از گالیله و نیوتن پیج اختصاص یافته بهش بیشتره&nbsp;<br>اما واقعا این استادا تک محورن تیمی کار نمیکن&nbsp;<br>من نمیدونم شما تو کدوم مقطع هستی<br>اینجا من با خیلی ها اشنا شدم حتی یک استاد از ام آی تی هم دانشگاه اومده که واقعا ادم شایسته ای هست و به دلایل خیلی خصوصی اومده انگلیس من که امریکا نبودم اما وقتی استادای تحصیل کرده تو امریکا و انگلیس رو با هر ملیتی اینجا نگاه کردم به نتیجه زیر رسیدم با خیلی استادای ایرانی هم تو اینجا صحبت کردم همشون ترغیب کردن اگه افر فاند انگلیس داری و افر بدون فاند امریکا داری برو امریکا&nbsp;<br>واسه این حرفشون هم دلیل مهمی داشتن اونهم یاد گیری بود<br>تو انگلیس استاد از شما تخلیه اطلاعاتی میکنه کمک نمیکنه و... و روز میتنگ هم دانشجو کل فعالیت چند ماه گذشته اش رو در اختیار استاد میذاره چون استاداش هم مثل امریکا تیمی کار نمیکنن دانشجوی سال بالایی و... هم کلاسی .... نداری که ازش چیزی یاد بگیری فقط خودتی پس همت خودت هست نمیگن بد هست اما تیمی کار کردن خیلی در ریسرچ مهمه انشالله دکترا میخونی میفهمی چی میگم&nbsp;<br>اینجا چیزی بدست نمیاری فقط مطالعت میره بالا پس من که رشته ام مهندسی بود تو ایران واسه خودم کار و شرکت داشتم چرا از همه چیز ببرم بیام غربت و پول بدم خوب تو شرکتم ریسرچم رو هم میکردم واسه من اصلا مدرک 1 قرون هم نه ارزش داره نه فایده من و اکثر بچه هایی که دارن میان کشورهای خوب منظورم کسایی هست که واقعا واسه درس میان دنبال پول و پست و مقام نیستم که بگیم این سه ساله و... میخواییم با چیزی که میخونیم حال کنیم میخوایم از علمی که بدست میاریم لذت ببریم اطلاعاتمون رو بروز کنیم&nbsp;<br>قبول دارم خودتم تلاش کنی کسب علم میکنی اما باید دانش جدید بدست بیاری که مستلزم راهنمایی هست تو تاریخ پشت همه ادم و چهره های موفق استادای دلسوز بوده که هرچی داشتن به دانشجو شون دادن نه اینکه ببخشید ببخشید مثل استادهای انگلیس مثل لاشخور از یافته ها استفاده کنن این حرفی هست که خودشون با خنده به دانشجو میگن من نیومدم که کارهای استادای انگلیسی رو انجام بدم&nbsp;<br>میدونم توقعم از امریکا نباید این باشه که استاد مثل شمع بالای سرم باشه هی بهم اطلاعات بخورنه اما میدونم یک تیم با من هستن که اگه استادهم من رو تا روز دفاع نبینه میتونم ازشون اطلاعات زیادی بگیرم مثلا اگه من فلان الگوریتم رو دارم استفاده میکنم و تو تیم ریسرچ استاد یکی دیگه داره با الگوریتم دیگه کار میکنه میتونم نتایج رو مقایسه کنم و شمن اینکه اون الگوریتم رو دیگه من وقت نذارم بخونم اون همکارم تو تیم بهم توضیح بده ریسرچ کار تیمی هست نه اینکه انگلیس هست<br>واسه همین هست تو اکثر رشته های مهندسی به عینه من دیدم که از ایران ضعیف تر هست شاید بگی داری با تعصب حرف میزنی اما من هم دانشجوی انگلیسم خیلی تعصبم دارم کسی بگه انگلیس بد هست اما در مقایسه با امریکا چیزی تو دکترا بدست نمیاری<br>اما درکل اگه هدف برگشت به ایران و بدست اوردن فقط دکتراست و میخوایی یک دوره ای تموم کنی و دیگه درس و ریسرچ رو تو زندگی اینده ات وارد نکنی و واسه خودت زندگی کنی بهترین جای دنیاست شک نکن هم دکترا میگیری هم راحت بر میگردی ایران تو حین تحصیل هم میتونی از بورس سال اخر استفاده کنی هزینه اتم میتونی کاور کنی اگه استادت قوی باشه و حتی یک پولی بدست بیاری با انجام پروژه ی بچه های فوق و لیسانس و... رنکگ دانشگاه هاشم بالاست و از همه مهم تر انگلیسی با لهجع بریتیش یاد میگیری که بچه های امریکا موقع حرف زدنت باید برن کنار بوق بزنن

سلام
    منظورت از رزمه خوب واسه کجاست؟
    اگه خود دکترا تو انگلیس میخوایی؟ بله چرا که نه اگه فقط تمرکز کنی و درس خوب بخونی میتونی معدل نزدیک یا بالای 70 بیاری که اینجا یعنی عالی و حتی بتونی تو تاپهای کلاس باشی احتمال فاند شدنت واسه دکترا زیاده
    اما اگه منظورت تحصیل تو امریکاست (چون تو این پیج بحث امریکا و انگلیس اومدی) نخیر اصلا نمیتونی ببخشید بیتعارف گفتم چون نه میتونی مقاله بدی نه معدل 70 بدرد امریکا میخوره خیلی شرایطت رو سخت میکنی و ضمن اینکه تو پذیرش های امریکا فیلد کاری و ریسرچ واسه استاد امریکایی مهم هست و بیشتر پذیرشاشون رو به دانشجوهای معدل بالا با مقاله و پایان نامه های قوی میدن واسه همین هست استادای امریکای با ایرانی و چینی و هندی حال میکنن چون میدونن تو کشورشون 3 سال فوق خوندن و 2 سال سابقه ریسرچ دارن
    اما هر تصمیمی میگیری انشالله موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    من با countdown کاملا موافقم ...
    یادمه وقتی با استادا داشتم مکاتبه میکردم انگلیسی ها 3 صوته جواب میدادن و کلی به بهو چه چه میکردن که چقدر شما خوبی!! آخر ایمیلشون هم مینوشتن خرجت اینقدر میشه ... در عوض آمریکایی ها میگفتن شرمنده نمیتونیم ساپورت کنیم یا پول داریم حتما اپلای کن ...
    قبلا هم گفتم انگلیس به دانشجو به چشم منبع درامد برای دانشگاه نگاه میکنه ... ولی اوضاع تو آمریکای شمالی و استرالیا کاملا متفاوت هست ... حتی سایر کشورهای اروپایی در مقطع دکترا حقوق های بسیار خوبی میدن... رنک خوبی هم دارن ...
    مقطع دکتری هر چی هست خروجیه پس معنی نداره کسی برای این دوره پول خرج کنه!! شما دارید برای اون دانشگاه کار انجام میدید پس باید حقوق بگیرید ...
    یه چیزه دیگه .. دوستای من پاشون که به اروپا میرسه میبینم که به شدت تو FB فعال میشن و از سفرهاشو دور اروپا عکس میزارن و .. خلاصه خوشن ... ولی اونایی که میرن آمریکا یه مدت طولانی غیبشون میزنه ... به گفته خیلیاشون اینقدر فشار درس و امتحان جامع زیاده که وقت سر خاروندن ندارن... تازه بعد از دو سه سال می تونن کمر راست کنن!! خوب برای کسایی که به بهانه تحصیل میرن آمریکا اصلا جای خوبی نیست ... حداقل برای دو سه سال!!

در کیفیت زندگی ... چند ملیتی بودن ... آب و هوا ... امکان اقامت بعد از تحصیل ... موقعیت شغلی بعد از تحصیل و .. فکر میکنم امریکا خیلی جلوتر از انگلیس باشه ...
    پذیرش گرفتن از آمریکا فقط مدرک زبان نیست ... واقعا زحمت داره ... از مکاتبه با اساتید گرفته تا کلیر شدن و پیکاپ ویزا .... گاو نر میخواهد و مرد کهن!! ...

نظر کاملا شخصی:
    انتخاب من بعد از آمریکا و برای مقطع phd
    1-استرالیا
    2-کانادا
    3-کشورهای اسکاندیناوی
    4-هلند
    5-سنگاپور
    6- انگلیس!!
    دوست عزیز من هم حرفت رو قبول دارم
    و اگه پست هام رو بخونی میبینی چقدر از انگلیسی که توش هستم بد نوشتم
    اما عزیز جان دیگه بی انصافی نکن من هم قبول دارم امریکا بعد کانادا اما بعدش حتما انگلیس هست این رو هم اضافه کنم منظورم تو رشته های مهندسی هست
    تو رشته های علوم سیاسی و ادبیات و... که اول انگلیس حتی دانشگاه دارهام انگلیس خیلی سر هست تو این رشته ها به تاپ 10 امریکا از رو جایزه های نوبل خودت راحت میفهمی
    تو علوم هم مثل ریاضی و فیزیک و شیمی نمیگم از امریکا قوی تر هست اما مطمئنا میتونه از خیلی از جهات از امریکا قویتر باشه تو تحقیقات بنیادی پزشکی هم بازم در حد قیاس با امریکا هست
    اما تو مهندسی قبول دارم البته تو ریسرچ های خاص مهندسی از امریکا هم قوی تر هست اگه خواستی اطلاعاتش رو میدم
    در مورد زندگی هم خدایی دیگه از کانادا و اسکاندیناوی گرمتره ) مردم بسیار بسیار بسیار محترمی هم داره
    دکترا هم اینجا قاعدتا 4 تا 5 سال هست نه 2 سال اونکه میگن سه سال یعنی اینکه دانشگاه فقط 3 سال هزینه دکترا از شما میگیره و سال 4 به بالا رو معاف از شهریه میشید
    در مورد امتحان جامع انگلیس هم داره اما خیلی فاجع هست بعد سال اول باید یک دفاع بکنی از پروژه ات در برابر استادهای دانشگاه های دیگه که تو اون جلسه یا استادت نیست یا اگه باشه باید خودش هم سوال کنه طبق قانون تحصیلات تکمیلیشون البته این دفاع سال اول که بهش ترنسفر ریپورت میگن خیلی بسته به دانشگاه داره اما دانشگاه های خوب انگلیس سخت میگیرن و درصد قابل توجهی از دانشجوها تجدید دوره میشن یعنی شش ماه وقت دارن دوباره بیان دفاع اگه باز نتون دفاع کنن مدرک ام فیل میتونن بخونن یا حتی یک درصدی باید اخراج شن این اتفاق تو دانشگاه ما که حداقل خیلی رایج شده
    توجه کن ماهایی که از ایران میایم باید سال اول یک پرزنتیشن بدیم کلی کار نرم افزاری و ایده جدید و ... ضمن معرفی خط مشی ادامه کارمون اونهم به زبان انگلیسی و رو در رو ی انگلیسیها خوب الحق و النصاف بیاد بیاری خودت هم حتما 5-6 ماه اول تو شک بودی حالا باید بیایی سال اول یک پرزنتشین بدی که همه دوره ات بهش بستگی داره
    پس به نظر من در کل اول امریکا بعد انگلیس
    اما تو مهندسی امریکا کانادا بعد انگلیس
    ضمن اینکه فاند هم تو انگلیس هست و اگه زبانت خوب باشه استاد بهت تیچینگ اسیتنت میده که بسته به گریدش از 20000 تا 40000 پوند در سال میشه خوب شما کجای امریکا میتونید همچین فاندی بگیرید انگلیس چیزی به عنوان ویو کردن شهریه نداره اما دانشگاه های خوب خیلی اسیستنت تیچ دارن البته توجه کن به پون گفتم هان
    اما در کل بازم میگم اگه هدف کسب علم تو رشته مهندسی باشه فقط امریکا

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط faridfaroki نمایش پست ها
    سلام
    اگه خود دکترا تو انگلیس میخوایی؟ بله چرا که نه اگه فقط تمرکز کنی و درس خوب بخونی میتونی معدل نزدیک یا بالای 70 بیاری که اینجا یعنی عالی و حتی بتونی تو تاپهای کلاس باشی احتمال فاند شدنت واسه دکترا زیاده
    اما اگه منظورت تحصیل تو امریکاست (چون تو این پیج بحث امریکا و انگلیس اومدی) نخیر اصلا نمیتونی ببخشید بیتعارف گفتم چون نه میتونی مقاله بدی نه معدل 70 بدرد امریکا میخوره خیلی شرایطت رو سخت میکنی و ضمن اینکه تو پذیرش های امریکا فیلد کاری و ریسرچ واسه استاد امریکایی مهم هست و بیشتر پذیرشاشون رو به دانشجوهای معدل بالا با مقاله و پایان نامه های قوی میدن واسه همین هست استادای امریکای با ایرانی و چینی و هندی حال میکنن چون میدونن تو کشورشون 3 سال فوق خوندن و 2 سال سابقه ریسرچ دارن
    شما این حرف رو بر چه اساسی میزنی؟ تبدیل معدل انگلیس به امریکا یه حساب کتابی داره، خطی نیست که شما میگی معدل بالای 70. شما 60 هم که بیاری باز GPA شما میشه 3 از 4. خود دانشگاهی هم که ازش فارق التحصیل میشی تاثیر داره تو گرفتن پذیرش از امریکا. شما یه معدل 60 دانشگاه ایمپریال رو به مثلا معدل 18 دانشگاه خواجه نصیر ترجیح نمیدی؟ ضمن اینکه زبانت بهتر شده، نوشتن رو بهتر بلدی. بحث مقاله هم که اینجا چرا نمیشه مقاله داد؟ مشکلش چیه مگه؟ سخت تره چون جای خوب چاپ میشه. ایران مقاله دادن کاری نداره که از بس سطح ژورنال پایینه.
    این مقایسه مهندسی ایران (کشور جهان سوم که هیچ صنعتی نداره) با انگلیس هم از اون حرفای عجیبه دوست عزیز. من با امریکا و هلند و المان مقایسه کردم نه با ایران. من خودم رو RENEWABLE ENERGY FOUNDATIONS کار میکنم و میبینم که چقدر اینا ریسرچ دارن میکنند تو این ضمینه. مثلا تو بحث توربین های بادی در دریا دانمارک و هلند و انگلیس پیشرو هستند تو این علم. خیلی از ابداعات توی اکسفورد و ایمپریال صورت گرفته. میتونی سرچ هم کنی حجم مقاله ها رو از انگلیس و دانمارک ببینی. استاد خودمم هم ایتالیایی هستش، خیلی دلسوزه و وقت میزاره. استادایی هم هستند که به قول شما کار رو میسپارن به خود طرف و عین خیالشون نیست.
    راجع به کار گروهی هم من تجربه شخصی خودم این بوده که خیلی کار گروهی کردیم. چون رشتم این طوریه (Geotechnical eng)، اکثر واحد ها و کورس ورک ها گروهی بوده. فقط 1 هفته فرانسه رفتیم و با گروهمون 10 تا سایت دیدیم و گزارش تهیه کردیم. این تجربه ای نبوده که تو ایران میتونستم بدست بیارم.
    منم ایران درس خوندم دوست من، طوری میگید انگار نمیدونیم ایران چه خبره. اصلا همون مبنای نمره دادن تو دانشگاه های ایران مضحکه از نظر من چه برسه به بقیه موارد.
    در هر صورت شخصیت ادمم هم تاثیر داره توی راضی بودن از اینجا، ما به اماده خوری عادت کردیم متاسفانه. استاد میومد سر کلاس جزوه میگفت همه مینوشتن و بعد هم امتحان میگرفت همه قبول میشدند!!! میگفتیم عجب استاد خوبیه!!! البته ممکنه تجربیات شما فرق کنه و از دیدی ببینید که من نمیبینم ولی رعایت انصاف ضروریه. اگر اینا انقدر حد اموزش و دانشگاهاشون پایینه، چطور 28 تا نوبلیست داشتن فقط؟
    راجع ضعف های اینجا هم تو فروم زیاد بحث شده دیکه من سرت رو درد نمیارم با اونا.

ApplyAbroad Guru

سلام
    دوست عزیز حرف های شما خنده داره.
    معدل 70 در انگلیس یعنی First Class Honours (در Undergraduate) و Master by Distinction . معادل GPA اینها همگی بالای 3.8 هست و +A/A حساب میشن.

دانشگاه ها هم مقاله زیاد (کیلویی به سبک ایران) از دانشجوهایی می خوان که در یه سیستم استاندارد تحصیل نکردن، مثل ایران و هند و چین که سیستم Assessment دانشگاه ها استاندارد و بر اساس یه سیستم Document شده و منظم نیست و تنها راه واقعی سنجش سطح افراد مقالاتی است که توسط یه سری افراد بطور استاندارد Peer Review شده یا تست هایی مثل GRE Subject Test و ... ، هرکی هم اینجا که خودش خواسته (و تحقیقاتش در حد جورنال های معتبر بوده) تونسته مقاله بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط chavosh نمایش پست ها
    شما این حرف رو بر چه اساسی میزنی؟ تبدیل معدل انگلیس به امریکا یه حساب کتابی داره، خطی نیست که شما میگی معدل بالای 70. شما 60 هم که بیاری باز GPA شما میشه 3 از 4. خود دانشگاهی هم که ازش فارق التحصیل میشی تاثیر داره تو گرفتن پذیرش از امریکا. شما یه معدل 60 دانشگاه ایمپریال رو به مثلا معدل 18 دانشگاه خواجه نصیر ترجیح نمیدی؟ ضمن اینکه زبانت بهتر شده، نوشتن رو بهتر بلدی. بحث مقاله هم که اینجا چرا نمیشه مقاله داد؟ مشکلش چیه مگه؟ سخت تره چون جای خوب چاپ میشه. ایران مقاله دادن کاری نداره که از بس سطح ژورنال پایینه.
    این مقایسه مهندسی ایران (کشور جهان سوم که هیچ صنعتی نداره) با انگلیس هم از اون حرفای عجیبه دوست عزیز. من با امریکا و هلند و المان مقایسه کردم نه با ایران. من خودم رو RENEWABLE ENERGY FOUNDATIONS کار میکنم و میبینم که چقدر اینا ریسرچ دارن میکنند تو این ضمینه. مثلا تو بحث توربین های بادی در دریا دانمارک و هلند و انگلیس پیشرو هستند تو این علم. خیلی از ابداعات توی اکسفورد و ایمپریال صورت گرفته. میتونی سرچ هم کنی حجم مقاله ها رو از انگلیس و دانمارک ببینی. استاد خودمم هم ایتالیایی هستش، خیلی دلسوزه و وقت میزاره. استادایی هم هستند که به قول شما کار رو میسپارن به خود طرف و عین خیالشون نیست.
    راجع به کار گروهی هم من تجربه شخصی خودم این بوده که خیلی کار گروهی کردیم. چون رشتم این طوریه (Geotechnical eng)، اکثر واحد ها و کورس ورک ها گروهی بوده. فقط 1 هفته فرانسه رفتیم و با گروهمون 10 تا سایت دیدیم و گزارش تهیه کردیم. این تجربه ای نبوده که تو ایران میتونستم بدست بیارم.
    منم ایران درس خوندم دوست من، طوری میگید انگار نمیدونیم ایران چه خبره. اصلا همون مبنای نمره دادن تو دانشگاه های ایران مضحکه از نظر من چه برسه به بقیه موارد.
    در هر صورت شخصیت ادمم هم تاثیر داره توی راضی بودن از اینجا، ما به اماده خوری عادت کردیم متاسفانه. استاد میومد سر کلاس جزوه میگفت همه مینوشتن و بعد هم امتحان میگرفت همه قبول میشدند!!! میگفتیم عجب استاد خوبیه!!! البته ممکنه تجربیات شما فرق کنه و از دیدی ببینید که من نمیبینم ولی رعایت انصاف ضروریه. اگر اینا انقدر حد اموزش و دانشگاهاشون پایینه، چطور 28 تا نوبلیست داشتن فقط؟
    راجع ضعف های اینجا هم تو فروم زیاد بحث شده دیکه من سرت رو درد نمیارم با اونا.
    چاووش عزیز
    اولا بحث من دکترا هست ضمن اینکه من خودم و همه دوستام ژورنال پیپر دادیم من هم تو انگلیسم و کسی دانشجوی فوق لیسانس ندیدم ژورنال داشته باشه
    شما خودت میدونی دادن ژورنال خیلی هم سخته و موسسه ای که گرید ژورنال میگیره واقعا معتبره و هر ژورنالی هم ایمپکت فکتور داره اتفاقا بچه های ایران از بهترین ژورنال ها اکسپت میگیرن و این کار خیلی سخته تو ایران چرا که اولا کشور تحریم و یکسری پایگاه های علمی مقالات ایران رو اصلا بررسی نکرده رد میکنن و مدت معمول ارائه زورنال بیش از 6 ماه هست (توجه گفتم معمولا) دوستانی که تو کارن میدونن این شش ماه تازه بعد از تکمیل مقاله هست چون باید یکبار ریوو بشه بعد ریواز و.... که اکسپت بیاد چاپش که 1 سال وقت میخواد کسی تو مدت 1 سال بادرس سنگین توانایی ارائه مقاله نداره این یک حقیقت هست
    دوما در مورد ایران که گفتم قوی تر هست گفتم تو اکثر رشته ها خصوصا رشته شما ! کشور انگلیس ضعف شدیدی تو دینامیک خاک داره و حتی کوچکترین مسائل دینامیکی رو نمیدونن من این رو از خودم نمیگم خود استاداش اعتراف میکنن که تو زلزله و دینامیک خاک ایران واقعا به کشورشون سر هست شما هم فوق میخونید خوب من اصلا راجع به فوق اظهار نظر نمیکنم شما ریسرچ شما در حد دکترا نیست در حد کلاس درس که افغانستان و چین و ایران و امریکا در یک حد هستن و یک کتاب یا چند تا کتاب بیشتر نیست حتی تمرین ها هم مثل هم هست !!!
    اما در ریسرچ و ارائه مطلب انگلیس تو رشته عمران کپی کار هست فقط تو تحقیقات بنیادی سازه و خاک و ترنسپورت اوضاعش خوبه البته خواستی من آمار دقیق بهت میدم که تعداد ارجاعات به مقاله های ایرانی به سبت پابلیش از انگلیس خیلی سرتر هست خصوصا تو زلزله خودت هم اگه بتونی راهت میفهمی
    اصلا من اینجا کورس نگذروندم که بخوام از رو نمره استاداش رو محک بزنم از رو ریسرج و بحث باهشون فهمیدم زیاد قوی نیستن و حتی در مواردی از استادای خوب ایران ضعیف تر هستن شما که عمران خوندید حتما پرفسور خالو و.... میشناسید اگه تونستید یک استاد در حد 50 درصد ایشون تو انگلیس پیدا کنی حتی تو کمبریج و اکسفورد این موضوع درگیری شدید ذهنی من هست من شاید تو این چند وقت بالای 10 تا دانشگاه تاپ انگلیس رفتم حضوری با استاداش صحبت داشتم وقت گرفتم سوال با میل پرسیدم بی تعارف میگم تو عمران بجز ترنسپورت و مدیریت پروژه تحقیقات بنیادی سازه تو بقیه گرایش ها ایران واقعا سر هست البته منظورم شریف هست نه دانشگاه آزاد و....
    مبنای نمره رو هم میتونی از ادمیشن افیس هر دانشگاه بپرسی درسته 60 رو قبول دارن اما پذیرش تو امریکا خیلی رقابتی هست واستادی امریکا علاقه دارن دانشجویی رو بگیرن که بیشتر درس خونده و مسترش طولانی تر بود
    نمیگم کش دادن خوبه میدونم تو یکسال شما شاید از سه سال ما تو ایران خیلی بهتر باشی اما بذار یک مثال بزنم از اونجا که خاک میخونی برات شاید جالب باشه
    شما از بالای یک دیوار یک تانکر اب رو خالی کن روی یک تخته سنگ هیچی نمیشه
    اما همون تانکر رو یک شیر باریک بذار و طوری تنظیم کن که آبش قطره قطره به مدت یکسال بیاد بخور رو سنگ چی میشی؟ اثر قطره اب رو تخته سنگ میمونه و شاید اون رو بشکافه!!!!!1111
    خودت هم میدونی معدل بالای 60 و 70 تو انگلیس یعنی خدا بودن اکثر بزور 60 میشن و این یعنی کمتر 3.5 که دانشگاه های تاپ امریکا میخوان اکثرا 65-70 رو معادل 3.2 میکنن که یعنی 16 ایران !!!

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

چاووش عزیز
    اولا بحث من دکترا هست ضمن اینکه من خودم و همه دوستام ژورنال پیپر دادیم من هم تو انگلیسم و کسی دانشجوی فوق لیسانس ندیدم ژورنال داشته باشه
    شما خودت میدونی دادن ژورنال خیلی هم سخته و موسسه ای که گرید ژورنال میگیره واقعا معتبره و هر ژورنالی هم ایمپکت فکتور داره اتفاقا بچه های ایران از بهترین ژورنال ها اکسپت میگیرن و این کار خیلی سخته تو ایران چرا که اولا کشور تحریم و یکسری پایگاه های علمی مقالات ایران رو اصلا بررسی نکرده رد میکنن و مدت معمول ارائه زورنال بیش از 6 ماه هست (توجه گفتم معمولا) دوستانی که تو کارن میدونن این شش ماه تازه بعد از تکمیل مقاله هست چون باید یکبار ریوو بشه بعد ریواز و.... که اکسپت بیاد چاپش که 1 سال وقت میخواد کسی تو مدت 1 سال بادرس سنگین توانایی ارائه مقاله نداره این یک حقیقت هست
    دوما در مورد ایران که گفتم قوی تر هست گفتم تو اکثر رشته ها خصوصا رشته شما ! کشور انگلیس ضعف شدیدی تو دینامیک خاک داره و حتی کوچکترین مسائل دینامیکی رو نمیدونن من این رو از خودم نمیگم خود استاداش اعتراف میکنن که تو زلزله و دینامیک خاک ایران واقعا به کشورشون سر هست شما هم فوق میخونید خوب من اصلا راجع به فوق اظهار نظر نمیکنم شما ریسرچ شما در حد دکترا نیست در حد کلاس درس که افغانستان و چین و ایران و امریکا در یک حد هستن و یک کتاب یا چند تا کتاب بیشتر نیست حتی تمرین ها هم مثل هم هست !!!
    اما در ریسرچ و ارائه مطلب انگلیس تو رشته عمران کپی کار هست فقط تو تحقیقات بنیادی سازه و خاک و ترنسپورت اوضاعش خوبه البته خواستی من آمار دقیق بهت میدم که تعداد ارجاعات به مقاله های ایرانی به سبت پابلیش از انگلیس خیلی سرتر هست خصوصا تو زلزله خودت هم اگه بتونی راهت میفهمی
    اصلا من اینجا کورس نگذروندم که بخوام از رو نمره استاداش رو محک بزنم از رو ریسرج و بحث باهشون فهمیدم زیاد قوی نیستن و حتی در مواردی از استادای خوب ایران ضعیف تر هستن شما که عمران خوندید حتما پرفسور خالو و.... میشناسید اگه تونستید یک استاد در حد 50 درصد ایشون تو انگلیس پیدا کنی حتی تو کمبریج و اکسفورد این موضوع درگیری شدید ذهنی من هست من شاید تو این چند وقت بالای 10 تا دانشگاه تاپ انگلیس رفتم حضوری با استاداش صحبت داشتم وقت گرفتم سوال با میل پرسیدم بی تعارف میگم تو عمران بجز ترنسپورت و مدیریت پروژه تحقیقات بنیادی سازه تو بقیه گرایش ها ایران واقعا سر هست البته منظورم شریف هست نه دانشگاه آزاد و....
    مبنای نمره رو هم میتونی از ادمیشن افیس هر دانشگاه بپرسی درسته 60 رو قبول دارن اما پذیرش تو امریکا خیلی رقابتی هست واستادی امریکا علاقه دارن دانشجویی رو بگیرن که بیشتر درس خونده و مسترش طولانی تر بود
    نمیگم کش دادن خوبه میدونم تو یکسال شما شاید از سه سال ما تو ایران خیلی بهتر باشی اما بذار یک مثال بزنم از اونجا که خاک میخونی برات شاید جالب باشه
    شما از بالای یک دیوار یک تانکر اب رو خالی کن روی یک تخته سنگ هیچی نمیشه
    اما همون تانکر رو یک شیر باریک بذار و طوری تنظیم کن که آبش قطره قطره به مدت یکسال بیاد بخور رو سنگ چی میشی؟ اثر قطره اب رو تخته سنگ میمونه و شاید اون رو بشکافه!!!!!1111
    خودت هم میدونی معدل بالای 60 و 70 تو انگلیس یعنی خدا بودن اکثر بزور 60 میشن و این یعنی کمتر 3.5 که دانشگاه های تاپ امریکا میخوان اکثرا 65-70 رو معادل 3.2 میکنن که یعنی 16 ایران !!!
    دوست عزیز،
    من با شما راجع به این موضوع صحبت نکنم بهتره، چون حرفای شما رو با عرض معذرت مضحک میدونم و دارای تعصب. مهندسی عمران انگلیس ضعیفه ولی برج العرب رو ATKINS ساخته، نمیدونم چرا ندادن ایرانیا بسازنش!!!! موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    دوست عزیز حرف های شما خنده داره.
    معدل 70 در انگلیس یعنی First Class Honours (در Undergraduate) و Master by Distinction . معادل GPA اینها همگی بالای 3.8 هست و +A/A حساب میشن.

دانشگاه ها هم مقاله زیاد (کیلویی به سبک ایران) از دانشجوهایی می خوان که در یه سیستم استاندارد تحصیل نکردن، مثل ایران و هند و چین که سیستم Assessment دانشگاه ها استاندارد و بر اساس یه سیستم Document شده و منظم نیست و تنها راه واقعی سنجش سطح افراد مقالاتی است که توسط یه سری افراد بطور استاندارد Peer Review شده یا تست هایی مثل GRE Subject Test و ... ، هرکی هم اینجا که خودش خواسته (و تحقیقاتش در حد جورنال های معتبر بوده) تونسته مقاله بده.
    اگه شما معدلت بالای 70 در انگلیس داری خیلی کارت درسته
    من خودم سیستم نمره دهی رو اصلا نگفتم 70 یعنی چند یک میل بزن به ادمیشن افیس دانشگاه های امریکا بپرسه درسته 60 رو هم معادل 3 میکنن ولی واسه فوق شما معدلی در حدود 3.2-3.5 باید داشته باشید تازه میشه مینیمم و میتونی اپلیکیشن پر کنی و ضمن اینکه تو سیتستم امریکایی اینجور نیست که معدلت یکدفعه تبدیل شه هر درس میره تو مبنای 4 بعد معدل گیری میکنن شما خودت میدونی بر فرض محال کسی معدلش تو انگلیس با راز و نیاز بشه 70 اکثر درساش نزدیک 60 هست یا بعضی هاش 50 یعنی 1 تو سیستم امریکایی و اگه واحدی رو ریتیک کنی یعنی 0 تو واحد امریکایی خوب اگه اینجوری هم معدلت شد 3.5 به بالا ما به شما ایمان میاریم ضمن اینکه تازه هنر نکردی مینیمم رو اوردی
    سیستم ایران خیلی هم خوبه استاداشم قویترن من نمیدونم شما به چه استنادی میگی مقاله تو ایران کیلویی میره چاپ میشه حرف شما خیلی خنده دار هست اتفاقا
    پایگاه ژورنال که دست من شما نیست که و همونطور که خودت شنیدی معیار یک مقاله ایمپکت فکتور و تعداد ارجاعاتش هست اکثر مقاله های ایرانی تو پر ارجاع ترین مقالات جهان هستن اما از اونجا که تحریم هستیم بعضی پایگاه ها مقاله های ایرانی رو بررسی نمیکنن تو سایتشون چیزی ننوشته اما مقاله ایرانی چاپ نمیکنن حداقل تو 100 مقاله پر مرجع دنیا چند تا ایرانی پیدا میکنی
    من خودم تو مسترم 3 تا ژورنال با بالاترین امپکت فکتور ممکن دادم وقتی به استادم اینجا گفتم جا خورد باورش نشد گفت مقاله هات رو بیار ببینم فکرش مثل شما بود
    بعد مقاله ها رو که دید گفت خیلی توش کار کردم و حتی میتونستم بجای 3 تا 6 تا مقاله اش کنم و لازم نبود اینهم ایده رو تو یک مقاله بفشارم! و حتی مقاله های کنفرانسی ام رو که دید گفت بهتر بود ژورنال میکردم
    این شرایط خوب تو ایران هست دوست من شما باید به سطح انتظارت نگاه کنی اگه تو ذهن دانشگاه ازاد ایران هست بر منکرش لعنت حرفت شاید درست باشه میگم شاید چون دانشگاه ازاد خوبم داریم
    اما اگه شریف هست واقعا هیچ دانشگاه انگلیسی در حد تئوری قابل مقایسه باهش نیست
    خودتم تو جمله اخرت اعتراف میکنی هرکی خودش خواسته تونسته مقاله بده
    اما تو ایران تو دانشگاه های خوب واسه دکترا اگه ژورنال پیپر نداشته باشی اجازه دفاع نداری
    بحث من هم فقط دکتراست در مورد فوق واسه چاووش عزیز توضیح دادم میتونی بخونی
    کورس پاس کردن که همجا یکی هست نه کابل داره نه تهران نه ماساچوست همه کتابها مشخص هست حتی تمرینها هم یکی هست
    بحث من ریسرچ هست

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

اگه شما معدلت بالای 70 در انگلیس داری خیلی کارت درسته
    من خودم سیستم نمره دهی رو اصلا نگفتم 70 یعنی چند یک میل بزن به ادمیشن افیس دانشگاه های امریکا بپرسه درسته 60 رو هم معادل 3 میکنن ولی واسه فوق شما معدلی در حدود 3.2-3.5 باید داشته باشید تازه میشه مینیمم و میتونی اپلیکیشن پر کنی و ضمن اینکه تو سیتستم امریکایی اینجور نیست که معدلت یکدفعه تبدیل شه هر درس میره تو مبنای 4 بعد معدل گیری میکنن شما خودت میدونی بر فرض محال کسی معدلش تو انگلیس با راز و نیاز بشه 70 اکثر درساش نزدیک 60 هست یا بعضی هاش 50 یعنی 1 تو سیستم امریکایی و اگه واحدی رو ریتیک کنی یعنی 0 تو واحد امریکایی خوب اگه اینجوری هم معدلت شد 3.5 به بالا ما به شما ایمان میاریم ضمن اینکه تازه هنر نکردی مینیمم رو اوردی
    سیستم ایران خیلی هم خوبه استاداشم قویترن من نمیدونم شما به چه استنادی میگی مقاله تو ایران کیلویی میره چاپ میشه حرف شما خیلی خنده دار هست اتفاقا
    پایگاه ژورنال که دست من شما نیست که و همونطور که خودت شنیدی معیار یک مقاله ایمپکت فکتور و تعداد ارجاعاتش هست اکثر مقاله های ایرانی تو پر ارجاع ترین مقالات جهان هستن اما از اونجا که تحریم هستیم بعضی پایگاه ها مقاله های ایرانی رو بررسی نمیکنن تو سایتشون چیزی ننوشته اما مقاله ایرانی چاپ نمیکنن حداقل تو 100 مقاله پر مرجع دنیا چند تا ایرانی پیدا میکنی
    من خودم تو مسترم 3 تا ژورنال با بالاترین امپکت فکتور ممکن دادم وقتی به استادم اینجا گفتم جا خورد باورش نشد گفت مقاله هات رو بیار ببینم فکرش مثل شما بود
    بعد مقاله ها رو که دید گفت خیلی توش کار کردم و حتی میتونستم بجای 3 تا 6 تا مقاله اش کنم و لازم نبود اینهم ایده رو تو یک مقاله بفشارم! و حتی مقاله های کنفرانسی ام رو که دید گفت بهتر بود ژورنال میکردم
    این شرایط خوب تو ایران هست دوست من شما باید به سطح انتظارت نگاه کنی اگه تو ذهن دانشگاه ازاد ایران هست بر منکرش لعنت حرفت شاید درست باشه میگم شاید چون دانشگاه ازاد خوبم داریم
    اما اگه شریف هست واقعا هیچ دانشگاه انگلیسی در حد تئوری قابل مقایسه باهش نیست
    خودتم تو جمله اخرت اعتراف میکنی هرکی خودش خواسته تونسته مقاله بده
    اما تو ایران تو دانشگاه های خوب واسه دکترا اگه ژورنال پیپر نداشته باشی اجازه دفاع نداری
    بحث من هم فقط دکتراست در مورد فوق واسه چاووش عزیز توضیح دادم میتونی بخونی
    کورس پاس کردن که همجا یکی هست نه کابل داره نه تهران نه ماساچوست همه کتابها مشخص هست حتی تمرینها هم یکی هست
    بحث من ریسرچ هست
    شما میخوای مدرک فوق من رو ببری زیر سوال که با کابل مقایسش میکنی؟ ادم چه چیزایی که نمیبینه. واقعا خدا رو شکر که شما میای اینجا نظر میدی و همه متوجه میشن چی به چیه. دکتر خالو رو هم سرچ کردم تو GOOGLE SCHOLAR همش 8 تا پیپر داشت که از این میان 5 پیپر در ژورنال های ایرانی و یکی در ژورنال اسیایی چاپ شده و بالاترین ایمکت فکتور ژورنال ایشان 0.520 بوده است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)