صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 126

موضوع: کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

پیش فرض پاسخ : کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

من تا جایی که دیدم انگلستان و سیستم دانشگاهیش مثل کالا با تحصیلات برخورد میکنه و گرفتن پذیرش با هر رزومه ای ممکنه فقط پول داشتن مهمه
    از لحاظ سطح زندگی هم که واقعا قابل قیاس نیست با امریکا
    از لحاظ موقعیت کاری هم همینطور
    و بنده یه جورایی انگلستان رو یکی از بدترین گزینه ها برای ادامه تحصیل میدونم (حتی نسبت به کشور های درجه 3) مگر اینکه از اون دانشگاه های تاپ که در سطح دنیا حرفی برای گفتن دارن بشه فاند گرفت مثل کمبریج و اکسفورد و ... که شنیدم خیلی سخت هم فاند میدن
    پیشاپیش هم معذرت میخوام از افرادی که رو انگلستان تعصب دارن

ممنون از نظرت.منتظر نظر بقیه دوستان مخصوصا هومن . چاوش و so3 عزیز هم هستم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ryan_1992 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای لیسانس عمران اقدام کرده بودم و از دانشگاه های منچستر . UCL . edinburgh .پذیرش گرفتم و همچنین در امریکا از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در امریکا پذیرش دارم.با توجه به اینکه هدف نهایی من امریکا هست و با توجه به شرایط زیر پیشنهادتون برای من چیه؟
    1) رنک منچستر 30 و کالیفرنیا اصلا در رنکینگ نیست
    2)پروسه نسبتا سخت ویزای امریکا مخصوصا برای لیسانس
    3)3ساله بودن منپستر و 4 ساله بودن امریکا
    این رو هم بگم که بیشتر دوست دارم که سریه درسم تموم شه و وارد بازار کار بشم و در نهایت بتونم شرکت خودم رو راه اندازی کنم.به نظرتون در کدوم کشور میتونم بهتر پیشرفت کنم؟
    ممنون از همگی
    کار راه انداختن در انگلیس سخت تر از آمریکاست (طبق قوانین فعلی نیاز به 200 هزار پوند سرمایه یا گرفتن 50 هزار پوند از سرمایه گذار های رسمی دارید) ولی از نظر اعتبار وضع دانشگاه هایی که در انگلیس نام بردید بسیار بالاتره از جایی مثل California State University. من پیشنهاد می کنم اگه می تونید هزینه اش رو بدید که برید UCL چون در لندنه و ارتباطات فوق العاده ای با بازار کار و سرمایه گذارها داره و تمرکزش در پول در آوردنه.

پیشنهاد من (مخصوصا که قصد بازار کار دارید) اینه که شما بیاید انگلیس و سه ساله لیسانس رو بگیرید و برای مستر برید آمریکا اونجا مسترتون رو بگیرید (از دانشگاه های انگلیس خیلی راحت میشه برای آمریکا پذیرش گرفت) و همزمان پایه های کار خودتون رو هم بسازید اینطوری از وقتتون نهایت استفاده رو کردید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من تا جایی که دیدم انگلستان و سیستم دانشگاهیش مثل کالا با تحصیلات برخورد میکنه و گرفتن پذیرش با هر رزومه ای ممکنه فقط پول داشتن مهمه
    و بنده یه جورایی انگلستان رو یکی از بدترین گزینه ها برای ادامه تحصیل میدونم (حتی نسبت به کشور های درجه 3) مگر اینکه از اون دانشگاه های تاپ که در سطح دنیا حرفی برای گفتن دارن بشه فاند گرفت مثل کمبریج و اکسفورد و ... که شنیدم خیلی سخت هم فاند میدن
    من شما موافقم در انگلیس دانشگاه های رده پایینی هست که تنها کارشون پول گرفتن از بچه پولدارهای کشورهای جهان سومه ولی همه دانشگاه ها اینطور نیستن و نمیشه جمع بست. دقت کنید اینجا چقدر کوچکتره از آمریکا و تعداد دانشگاه ها بسیار کمتره (حدودا یک دهم!) برای همین شما از رنک 15 انگلیس بیاید پایین تر مثل اینه که رفتید رنک های خیلی پایین آمریکا (که اونها هم با پول هر دانشجویی رو می گیرن). تعداد دانشگاه هایی که حرفی برای گفتن دارن در اینجا کمه ولی اینجا کشور کوچکیه.

اینجا در رشته های مهندسی ضعیف تره از آمریکا و فاند کمتره چون کشور صنعتی نیست اکثرا فقط در کار تحقیقات و توسعه هستن. در رشته های غیر مهندسی اینجا با آمریکا مساویه و به مراتب از بقیه دنیا بهتره و فاند هم هست. اختلاف سطح زیادی هم در دانشگاه های اینجاست، 5 دانشگاه که جزو 10 تای اول دنیا هستند و شاید 5-6 تای دیگه که بین 50 تا 100 باشن. ما تعصبی نداریم، تعصب اینه که بگیم انگلیس بدتر از کشورهای درجه 3 است!

حقیقتش اینه که ucl رو نمیتونم از هزینه هاش بر بیام و اینکه در عمران رنک منچستر 27 هست و ucl بالای 50 هرچند که خودم فکر میکنم این رنکینگ ها معیار خوبی نیستند.

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    سطح رفاه در انگلستان خیلی هم بالا هستش. در انگلستان NHS بزرگترین سیستم درمانی دنیاست که در دنیا بی نظیره. در آمریکا داشتن بیمه یک آرزو هستش. بهترین سیستم پستی دنیا در این کشوره. از لحاظ جاده و خطوط راه آهن بعد از ژاپن توسعه یافته ترین کشور هستش. بسیاری از شهرهای کوچک هم خط راه آهن دارند. سیستم حمل و نقل از آمریکا پیشرفته تره. البته وسعت آمریکا مسلما بیشتر. تمام کشور به طور یک دستی توسعه یافتست در حالی که در آمریکا east coast و west coast تفاوت بسیاری با ایالت های مرکزی دارند.حتی در روستاها امکاناتی کامل دیده میشه در انگلیس. من خودم رفتم و دیدم به چشم. نسبت فقر به جمعیت در انگلیس کمتر از آمریکاست.. 14 درصد به 15.1، امنیت در انگلیس بالاتر از آمریکاست. آمریکا جرم خیز ترین کشور دنیاست. در خیلی از موارد هم آمریکا بهتره، مثلا درآمد سرانه و صنعت و تکنولوژی و...
    بهتره دست از سیاه و سفید دیدن برداریم. این بحث چندین بار شده. این که شما از اسم انگلیس خوشت نمیاد بحث دیگری است. ولی این که انگلیس رو با کشور درجه 3 مقایسه کنی دیگه جای سوال داره.
    بارها هم گفتم، انگلیس همه جور دانشگاهی داره. ولی من به شخصه 30 تا دانشگاه اول رو مقبول میبینم و اصلا قابل مقایسه با خیلی از کشور ها نیستن. آمریکا هم پول میگیره، استرالیا هم پول زیادی میگیره واسه تحصیل، هلند هم همینطوره.
    مخارج زندگی هم، من خودم چندین کشور اروپایی رفتم. انگلیس از ایتالیا، سوئد، نروژ و برخی موارد از فرانسه ارزونتره ولی هیچ وقت کسی حرفی از گرونی در نروژ نمیزنه چون دید خاصی نداره. ولی راجع به انگلیس از بچگی شنیدیم که کار کار انگلیسیاست!!!
    طوری هم میگید تعصب که انگار صاحب اول و آخر انگلیس پدر بندست!!! ما ایرانیا هممون آمریکا ندیده عاشق آمریکا هستیم!!!

اینا همه رو گفتم که عرض کنم خدمتتون که کلی نبینید، باید معیارها رو کنار هم بزارید. شما مثلا دانشگاه ادینبرو رو به دانشگاه Bellevue در ایالت نبراسکا ترجیح نمیدید؟
    ویرایش توسط chavosh : January 31st, 2012 در ساعت 02:46 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط faridfaroki نمایش پست ها
    بله کلاس های آموزشی که بهش میگن ترنینگ کورس هست همه هم مجانی هست شما هم درست شنیدی و بعضی هاشم اجباریه که باید تو سال اول تمام کنی اما چی هست الان بنویسم از خنده از حال میری مثلا کلاس ایمنی واز این چیزا میدونم واجب هست اما واقعا این کلاس مجانی چه ربطی به سواد داره خوب همه دانشگاه ها دارن این کلاس ها رو تو ایران خودمون میرم عضو هلال احمر میشم 3 ماهه بهم کارت و مدرک هم میدن

در مورد ارتباط دانشجو بله شاید در مواردی باشه اما مطمئن باش در 90 درصد موارد استاد شما رو تا روز دفاع شاید 10 بار بیشتر ندیده باشه نمیخوام فرافکنی کنم اما واقعیت داره من خودم دوتا استاد دارم یکیشون میگن پرفسور فلانی هست ال هست و بل هست و دلیل اینکه من این دانشگاه رو انتخاب کردم همین استاد بود این آدم حتی جواب میل من رو یکبار هم نداده بعد با کمال پرویی اسم من رو تو لیست دانشجوهاش زده من شاید 20 بار بهش میل دادم جواب نمیده به ریئس دانشکده گفتم بابا من فقط به خاطر این طرف اومدم اینجا مگه این بهم پذیرش نداده پس چرا اینجوریه میگن پروفسور فلانی رو میگی نه ایشون اصلا وقت ندارن هر وقت خواستی با استاد دومت هماهنگ کن در موارد خاص به ایشون رجوع میکنید استاد دومم هم که خدا خیریش بده نگم بهتره
    این تجربه من نیست شما از هرکی داره هر جای انگلیس دکترا میخونه میتونی بپرسی شاید استاد کلا واسه دانشجو وقت نمیذاره تازه هم بذاه من میگم سیستمی که کلاس نباشه و شما یک بعدی بار بیایید درسته یا نه سیستم آمریکا
    عجیبه!من پدر و مادرم جفتشون انگلیس دکترا خوندن!نیوکاسل پدرم و مادرم دورهام!استاد راهنمایه اول پدر من پروفسور جوون و گردن کلفتی بود که بعد 2 سال رییس دانشکده ی منابع طبیعی کمبریج شد!اما هفته ای یه بار از پدرم ریپرت تلفنی و ایمیلی می گرفت و 3 ماه یک بار میومد و کار رو بررسی می کرد،استاد دوم هم که همیشه بود!پروفسور اول پروفسور هوارد گیریفیتس هست!تو کمبریج سرچ کنید پیداش می کنید.استاد راهنماهایه مادرم هم همین طور جفتشون دوتا پروفسور قدیمی و کار درست فیزیک تئوری،حداقل من همچین چیزایی که گفتید رو نشنیدم ازشون.البته من نقل قول می کنم و شما خودتون حضور دارید که مسلما موثق تره!
    نکته ای هست راجب استادا و حداقل انگلیسی ها که من باهاشون برخورد داشتم،غیر از رشته ی تخصصیشون راجب مسائل دیگه نظر تخصصی نمی دن و می فرستنت پیش کسی که تخصصش باشه!مثل ایران نیست از استاد هر سوالی بپرسی یه چیزی سر هم کنه و جواب بده.
    ویرایش توسط SirousFUM : January 31st, 2012 در ساعت 02:09 AM

دوستان عزیز این بحث که کدوم بهتره رو واقعا باید با شرایط فرد در نظر گرفت من ازتون میخوام که با توجه به شرایطی که گفتم کمکم کنید.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط ryan_1992 نمایش پست ها
    دوستان عزیز این بحث که کدوم بهتره رو واقعا باید با شرایط فرد در نظر گرفت من ازتون میخوام که با توجه به شرایطی که گفتم کمکم کنید.
    ممنون
    SO3 جوابتون رو دادند.

نقل قول نوشته اصلی توسط chavosh نمایش پست ها
    سطح رفاه در انگلستان خیلی هم بالا هستش. در انگلستان NHS بزرگترین سیستم درمانی دنیاست که در دنیا بی نظیره. در آمریکا داشتن بیمه یک آرزو هستش. بهترین سیستم پستی دنیا در این کشوره. از لحاظ جاده و خطوط راه آهن بعد از ژاپن توسعه یافته ترین کشور هستش. بسیاری از شهرهای کوچک هم خط راه آهن دارند. سیستم حمل و نقل از آمریکا پیشرفته تره. البته وسعت آمریکا مسلما بیشتر. تمام کشور به طور یک دستی توسعه یافتست در حالی که در آمریکا east coast و west coast تفاوت بسیاری با ایالت های مرکزی دارند.حتی در روستاها امکاناتی کامل دیده میشه در انگلیس. من خودم رفتم و دیدم به چشم. نسبت فقر به جمعیت در انگلیس کمتر از آمریکاست.. 14 درصد به 15.1، امنیت در انگلیس بالاتر از آمریکاست. آمریکا جرم خیز ترین کشور دنیاست. در خیلی از موارد هم آمریکا بهتره، مثلا درآمد سرانه و صنعت و تکنولوژی و...
    بهتره دست از سیاه و سفید دیدن برداریم. این بحث چندین بار شده. این که شما از اسم انگلیس خوشت نمیاد بحث دیگری است. ولی این که انگلیس رو با کشور درجه 3 مقایسه کنی دیگه جای سوال داره.
    بارها هم گفتم، انگلیس همه جور دانشگاهی داره. ولی من به شخصه 30 تا دانشگاه اول رو مقبول میبینم و اصلا قابل مقایسه با خیلی از کشور ها نیستن. آمریکا هم پول میگیره، استرالیا هم پول زیادی میگیره واسه تحصیل، هلند هم همینطوره.
    مخارج زندگی هم، من خودم چندین کشور اروپایی رفتم. انگلیس از ایتالیا، سوئد، نروژ و برخی موارد از فرانسه ارزونتره ولی هیچ وقت کسی حرفی از گرونی در نروژ نمیزنه چون دید خاصی نداره. ولی راجع به انگلیس از بچگی شنیدیم که کار کار انگلیسیاست!!!
    طوری هم میگید تعصب که انگار صاحب اول و آخر انگلیس پدر بندست!!! ما ایرانیا هممون آمریکا ندیده عاشق آمریکا هستیم!!!

اینا همه رو گفتم که عرض کنم خدمتتون که کلی نبینید، باید معیارها رو کنار هم بزارید. شما مثلا دانشگاه ادینبرو رو به دانشگاه Bellevue در ایالت نبراسکا ترجیح نمیدید؟
    از لحاظ کیفیت زندگی میبینید که امریکا 4 و انگلستان 28 هست
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_HDI
    راجع به NHS هم بگم من یکی از عقب مونده ترین سیستم ها میدونمش چون خودم در این زمینه هستم و سیستم امریکا خیلی بهرته که هر کسی با توجه به سطحش و با توجه به خواستش بیمه خودشو میخره و اجباری هم نیست
    لازمه بدونید که NHS رو سوسیالیست ها پایه گذاری کردن
    از لحاظ در امد سرانه هم
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...PP)_per_capita
    من امریکا رو دیدم و به مشکلاتش واقفم اما سطح زندگی واقعا قابل قیاس نیست
    منم از این جهت انگلیس رو یکی از بدترین گزینه ها دونستم که مثلا شما اگه بری کشور های درجه 3 درسته دانشگاه های خوبی ندارن و جای موندن هم نیستن اما اونقدر ازت شهریه نمیگیرن که دیگه نتونی بری از اون کشور اما فکر کنید شخصی بیاد انگلیس و اون هزینه سنگین رو بده آیا باز میتونه بره امریکا و دوباره هزینه بکنه؟
    در کل انگلیس شاید تا 20-30 سال پیش جای خوبی بود برای رفتن اما الان ده ها گزینه بهتر هست امریکا کانادا استرالیا آلمان و ......

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)