صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 126

موضوع: کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

پیش فرض پاسخ : کدوم واسه تحصیل مناسب تره آمریکا یا انگلیس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    از لحاظ کیفیت زندگی میبینید که امریکا 4 و انگلستان 28 هست
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_HDI
    راجع به NHS هم بگم من یکی از عقب مونده ترین سیستم ها میدونمش چون خودم در این زمینه هستم و سیستم امریکا خیلی بهرته که هر کسی با توجه به سطحش و با توجه به خواستش بیمه خودشو میخره و اجباری هم نیست
    لازمه بدونید که NHS رو سوسیالیست ها پایه گذاری کردن
    از لحاظ در امد سرانه هم
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...PP)_per_capita
    من امریکا رو دیدم و به مشکلاتش واقفم اما سطح زندگی واقعا قابل قیاس نیست
    منم از این جهت انگلیس رو یکی از بدترین گزینه ها دونستم که مثلا شما اگه بری کشور های درجه 3 درسته دانشگاه های خوبی ندارن و جای موندن هم نیستن اما اونقدر ازت شهریه نمیگیرن که دیگه نتونی بری از اون کشور اما فکر کنید شخصی بیاد انگلیس و اون هزینه سنگین رو بده آیا باز میتونه بره امریکا و دوباره هزینه بکنه؟
    در کل انگلیس شاید تا 20-30 سال پیش جای خوبی بود برای رفتن اما الان ده ها گزینه بهتر هست امریکا کانادا استرالیا آلمان و ......
    آدم یه ذره انصاف داشته باشه هم خوب چیزیه.

من مدت 1 سال و خورده ای تو هر دو فروم امریکا و انگلیس بودم . تنها نتیجه ای که میتونم بگیرم اینه که واقعا با وجود اینکه امریکا برتری هایی داره ولی ملت ما امریکا واسشون شده مدینه فاضله و همیشه هم تو گوش ما کردن که فلانی امریکا درس خونده حالا نمیگن شاید دانشگاه خوبی نبوده و صرف اینکه طرف امریکاست آدم موفقیه . هر کسی باید نسبت به موقعیت خودش ببینه کجا شرایط پیشرفتش مهیا تره . البته من واقعا نمیدونم با این شرایط ارز که دیگه به دانشجو های انگلیس نمیدن چیکار باید بکنم...

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط ryan_1992 نمایش پست ها
    من مدت 1 سال و خورده ای تو هر دو فروم امریکا و انگلیس بودم . تنها نتیجه ای که میتونم بگیرم اینه که واقعا با وجود اینکه امریکا برتری هایی داره ولی ملت ما امریکا واسشون شده مدینه فاضله و همیشه هم تو گوش ما کردن که فلانی امریکا درس خونده حالا نمیگن شاید دانشگاه خوبی نبوده و صرف اینکه طرف امریکاست آدم موفقیه . هر کسی باید نسبت به موقعیت خودش ببینه کجا شرایط پیشرفتش مهیا تره . البته من واقعا نمیدونم با این شرایط ارز که دیگه به دانشجو های انگلیس نمیدن چیکار باید بکنم...
    ببینید مسلما آمریکا از خیلی جهات بهترین کشور دنیاست. مهد تکنولوژیه و ... که همه میدونیم. اما آمریکا یه قاره است خودش. همه جای آمریکا که نیویورک و لوس آنجلس و لاس وگاس نیست. باید همه جوانب رو سنجید برای انتخاب یه دانشگاه. موقعیت خود شخص متقاضی، اهدافش در زندگی، وضع کنونی کشور مورد نظر(مثلا با شریط حال امدن به انگلیس چندان مناسب نیست)و گرفتن بورس و ... دوستمون مثلا گفتند کانادا. به خدا کانادا Vancouver Island University هم داره. اگر قصدت مهاجرت صرف هستش خب اوضاع فرق داره، قصدت فقط آکادمی هستش باز شرایط فرق میکنه و ...خلاصه بگم یک فرمول کلی نباید داد که آمریکا از انگلیس واسه درس بهتره، یا کانادا از آلمان یا ....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chavosh نمایش پست ها
    ببینید مسلما آمریکا از خیلی جهات بهترین کشور دنیاست. مهد تکنولوژیه و ... که همه میدونیم. اما آمریکا یه قاره است خودش. همه جای آمریکا که نیویورک و لوس آنجلس و لاس وگاس نیست. باید همه جوانب رو سنجید برای انتخاب یه دانشگاه. موقعیت خود شخص متقاضی، اهدافش در زندگی، وضع کنونی کشور مورد نظر(مثلا با شریط حال امدن به انگلیس چندان مناسب نیست)و گرفتن بورس و ... دوستمون مثلا گفتند کانادا. به خدا کانادا Vancouver Island University هم داره. اگر قصدت مهاجرت صرف هستش خب اوضاع فرق داره، قصدت فقط آکادمی هستش باز شرایط فرق میکنه و ...خلاصه بگم یک فرمول کلی نباید داد که آمریکا از انگلیس واسه درس بهتره، یا کانادا از آلمان یا ....
    وقتی امپریال بودم یه دوست ایرانی داشتم که داشت فوق می گرفت (بگذریم که لیسانسش رو ایران گرفته بود از جاهایی مثل کرنل هم آفر داشت و اومده بود امپریال) و می گفت مادرش با مادر یکی از آشنا هاشون که پسرش آمریکا بود صحبت می کرد می گفت "ایشالله قسمت پسر شما هم باشه بیاد آمریکا. اگه می خواین تلفن پسرم رو بدم اگه کمکی از دستش بر میومد براش بکنه" حالا پسر ایشون کجا بود؟ California State University Long Beach . این عشق آمریکا بودن و حس برتری بی قید و شرط آمریکا نسبت به بقیه دنیا در خون همه اقشار ایرانی حتی اون قشر غیر متخصص نسل قبل هم رفته.

ApplyAbroad Guru

این بحث یکی از بحث های خیلی داغ ولی به طوری بی انتهاست. در مورد اون دوستی که از NHS گفته ایشون احتمالا اطلاع درستی ندارند. بله شما اگر تو انگلیس سرما بخوری و بری مطب دکتر تحویلت نمگیره و میگه خودت برو خوب میشی ولی کافیه یه بیماری جدی مثل دیابت داشته باشی و امکاناتی بهت میدند که تو خواب هم نمبینی. در زمینه سیستم بهداشتی که من میتونم صد تا مقاله در مورد ناکارآمدی سیستم بهداشتی آمریکا براتون بیارم دوست عزیز. در زمینه درآمدها هم شما آمار ببینید متوسط درآمد در هر دو کشور تقریبا 18 دلار در ساعته. به قول دوستمون همه جای آمریکا نیویورک و لاس وگاس نیست. من خودم شاید آمریکا رو برای آب و هوای بهترش دوست داشته باشم ولی اصلا فکر نمیکنم که وووووووووووو آمریکا اند همه چیه. هر کسی شرایط و علاقه های شخصی خودش رو داره. من کسی رو میشناسم که تو مالزی داره حال میکنه و میگه هیچ جای دنیا رو عوض نمیکنم باهاش.

اگه کسی بخواد از دید مهاجرت نگاه کنه آره الان انگلیس گزینه خوبی نیست ولی این دلیل نمیشه کلا یک کشوری رو زیر سوال ببری. اینطوری باشه پس لوکزامبورگ که پولدارترین کشور دنیاست جای بیخودیه چون اصلا مهاجرت نداره.در ضمن از نظر مهاجرت که آمریکا یکی از مزخرفترین و داغون ترین سیستم های مهاجرت دنیا رو داره باز کانادا و استرالیا کلی شرف دارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

@s03
    غصه نخور با وضعیتی که پیش اومده سفر به انگلیس هم برا خیلیا خواب و خیال میشه اونوقته که ملت در بین دعاهاشون برای مشرف شدن به آمریکا یه گوشه چشمی هم به انگلیس میان!
    کلاً من تو کار خدا موندم ، که ما(ایرونیها) دقیقاً چه مدل انسانهایی هستیم؟

یه رفیق اینجا داریم که تو یکی از بقول خودش بهترین دانشگاههای تهرون داشته درس میخونده ، دکتری پا شده اومده اینجا داره به انگلیسی ها فحش میده ! در جواب اینطور آدما فقط باید خاموش بود

ما خدا رو شاکریم.

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

نقل قول نوشته اصلی توسط hassangholi نمایش پست ها
    @s03
    غصه نخور با وضعیتی که پیش اومده سفر به انگلیس هم برا خیلیا خواب و خیال میشه اونوقته که ملت در بین دعاهاشون برای مشرف شدن به آمریکا یه گوشه چشمی هم به انگلیس میان!
    کلاً من تو کار خدا موندم ، که ما(ایرونیها) دقیقاً چه مدل انسانهایی هستیم؟

یه رفیق اینجا داریم که تو یکی از بقول خودش بهترین دانشگاههای تهرون داشته درس میخونده ، دکتری پا شده اومده اینجا داره به انگلیسی ها فحش میده ! در جواب اینطور آدما فقط باید خاموش بود

ما خدا رو شاکریم.
    خب خیلیا رو من میشناسم که اینطوری هستند. آدم باید با خودش صادق باشه. جالب اینه به هر کدومم میگی برگرد ایران خب، جوابی نمیدند، همه هم میمونن تا اونجایی که بتونن و نندازنشون بیرون )) حتی یه دوستی اینجا دارم میگفت رانندگی اینجا هم با ایران فرقی نداره !!!! من فقط اینطوری نگاش میکردم
    ویرایش توسط chavosh : February 1st, 2012 در ساعت 07:39 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    در ضمن از نظر مهاجرت که آمریکا یکی از مزخرفترین و داغون ترین سیستم های مهاجرت دنیا رو داره باز کانادا و استرالیا کلی شرف دارند.
    البته به این بدی هم نیست. درسته که گرفتن گرین کارت از خارج از امریکا بسیار مشکله ولی اکثر اونهائی که میرن امریکا بعد از درس با ویزای کار میمونند و در نهایت گرین کارت میگیرند. من خیلی کم دیدم افرادی که امریکا رفته باشند و بعد مجبور شده باشند برگردند.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    این بحث یکی از بحث های خیلی داغ ولی به طوری بی انتهاست. در مورد اون دوستی که از NHS گفته ایشون احتمالا اطلاع درستی ندارند. بله شما اگر تو انگلیس سرما بخوری و بری مطب دکتر تحویلت نمگیره و میگه خودت برو خوب میشی ولی کافیه یه بیماری جدی مثل دیابت داشته باشی و امکاناتی بهت میدند که تو خواب هم نمبینی. در زمینه سیستم بهداشتی که من میتونم صد تا مقاله در مورد ناکارآمدی سیستم بهداشتی آمریکا براتون بیارم دوست عزیز. در زمینه درآمدها هم شما آمار ببینید متوسط درآمد در هر دو کشور تقریبا 18 دلار در ساعته. به قول دوستمون همه جای آمریکا نیویورک و لاس وگاس نیست. من خودم شاید آمریکا رو برای آب و هوای بهترش دوست داشته باشم ولی اصلا فکر نمیکنم که وووووووووووو آمریکا اند همه چیه. هر کسی شرایط و علاقه های شخصی خودش رو داره. من کسی رو میشناسم که تو مالزی داره حال میکنه و میگه هیچ جای دنیا رو عوض نمیکنم باهاش.

اگه کسی بخواد از دید مهاجرت نگاه کنه آره الان انگلیس گزینه خوبی نیست ولی این دلیل نمیشه کلا یک کشوری رو زیر سوال ببری. اینطوری باشه پس لوکزامبورگ که پولدارترین کشور دنیاست جای بیخودیه چون اصلا مهاجرت نداره.در ضمن از نظر مهاجرت که آمریکا یکی از مزخرفترین و داغون ترین سیستم های مهاجرت دنیا رو داره باز کانادا و استرالیا کلی شرف دارند.
    ببین دوست عزیز من خودم تو سیستم بهداشت و درمان هستم و به جد میگم اگه سیستم NHS بخواد تو امریکا اجرا بشه امریکا به مرور پیشتازیش رو تو علوم پزشکی از دست میده
    شاید الان سیستم خدماتیش اولی نباشه تو دنیا ولی با همین سیستم تونسته کلی دارو های جدید و روش های جدید درمانی به دنیا ارائه کنه پس نشون میده که درست ترین روش و رابطه بین دانشگاه و پزشکان و بیمارستان ها و کارخونه ای معتبر داروسازی و مراکز تحقیقاتی در امریکا بنا شده است
    راجع به متوسط درامد عزیز من اکثر اشخاصی که تو این فرومن جز گروه تحصیل کرده هستن و اگه بتونن از دانشگاه های معتبر امریکا پذیرش بگیرن قطعا در آینده درامد های بالایی خواهند داست
    اما من هم با نظر دوستان موافقم که نباید به کل یک کشور رو زیر سوال برد ولی الانه انگلستان واقعا جز 10 تا گزینه اول هم نیمتونه برای یه جوون ایرونی باشه(به غیر از دانشگاه های خاصش) اما شاید برای اتباع کشور های دیگه خوب باشه
    حالا NHS که یه مثال بود اما بطور کل هرچیزی که ربطی به سیستم سوسیالیتی داره شک نکن دورش گذشته و یه جورایی عقب مانده است

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته به این بدی هم نیست. درسته که گرفتن گرین کارت از خارج از امریکا بسیار مشکله ولی اکثر اونهائی که میرن امریکا بعد از درس با ویزای کار میمونند و در نهایت گرین کارت میگیرند. من خیلی کم دیدم افرادی که امریکا رفته باشند و بعد مجبور شده باشند برگردند.
    بله ولی حتی گرفتن گرین کارت بعد از تحصیل هم کار آسونی نیست و خیلی بستگی به شرکتی داره که توش استخدام شدید و مهارت هاتون. ممکنه تا چندین سال مجبور شید با ویزای H1 بمونید. یه دلیل اینکه شما کم ایرانی رو دیدید که برگشته به این خاطر بوده که بهترین و متخصص ترین قشر ایران به آمریکا مهاجرت میکنه وگرنه یه آدم عادی واقعا تو آمریکا پدرش درمیاد.
    زمان بوش اتفاقا این بحث خیلی مطرح بودید که مسخره است یه آدم متخصص میاد اینجا باید کلی استرس داشته باشه که میتونه بمونه یا نه ولی یکی شانسی گرین کارت میبره و میاد یا مثلا فلانی چون برادرش اینجاست بعد چند سال میتونه. حتی میخواستند سیستم امتیازی مثل کانادا و استرالیا بذارند که نشد. به نظرم الان بهترین سیستم رو همین استرالیا و کانادا دارند بخصوص استرالیا که سیاستش بیچاره کردن پناهنده ها و اعطای امتیاز به کسانیه که تخصص یا پول دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)