صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: آزمون TFI (ثبت نام ، محتوا، آزمون، ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آزمون TFI (ثبت نام ، محتوا، آزمون، ...)

این فایل سطوح مختلف آزمون رو توضیح داده
    http://www.etscanada.ca/pdf/eng/TFIr...inalforweb.pdf
    در ضمن این آزمون فقط مختص کبک نیست دانشگاه های فرانسه هم قبولش دارند.

پیش فرض پاسخ : اصطلاحات و ضرب المثل های روز فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط کامران نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه معادل این نمرات TFI را بخواهیم با نمرات DELF مقایسه کنیم چه سطحی میشه ؟
    دوم اینکه اگه کسی بجای TFI امتحان DELF یا TEF ارائه بده بهیچ وجه براشون قابل قبول نیست ؟ (توهیچ کدوم از سایتهای دانشگاههای فرانسه زبان کبک که من چیزی ندیدم)
    اگر دوستان اطلاعاتی دارند در این مورد لطفاً راهنمایی کنند. این سوال من و خیلی ها است. نمیدونم چرا هیچ اشاره ای به مدرک های زبان در قسمت مدارک لازم برای apply در این دانشگاه ها نشده. در فرم دانشگاه مونترآل فقط یکی از آیتم هاش اینه که سطح زبانتون رو مشخص کنید که سه گزینه عالی، خوب و ضعیف داره. ولی هیچ ملاک سنجش مطرح نکرده!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    French litterature, University of Tabriz

سلام. میشه بگید داشتن این مدرک زبان برای کدوم دوره تحصیلی ضروریه؟ آیا برای دکتری ادبیات فرانسه هم باید مدرک زبان ارائه کرد؟
    در ضمن سوالی که برخی دوستان درباره مقایسه سطح ازمون های delfو dalf و tfi و همینطور هزینه و مکان و زمان برگذاری آزمون TFI پرسیدند سوال من هم هست. ممنون میشم اگر پاسخ بدید.

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    من حدود شش ماه هس ک دارم درباره این امتحان تحقیق میکنم، لازمه بگم با هیچ کدوم از دیگر امتحانهای فرانسه معادل نمیشه و فقط باید امتحانش بدی.در اخر خود دانشگاه کانادام تنها به من کمک کرد و کشورهای برگزار کننده رو بهم گفت باید بگم کشور نزدیک ب ما امارات هس و ترکیه نیست که در دبی و ابوظبی برگزار میشه .این امتحان مختص دانشگاههای کشور کاناداس.تقریبا میتونم بگم هیچ استاد فرانسه ای هم درباره این امتحان چیزی نشنیده. و در اینترنتم چیز به درد بخوری پیدا نمیشه بجز همون سوالات بالا. من حتی ب مرکز برگزار کننده این امتحان ینی ETS هم ایمیل زدم و گفتم که در ایران برگزار نمیشه اما جواب درستی ندادن. در کشورهای کانادا، مراکش،مصر، لبنان، افریقای جنوبی و امریکای لاتین و دبی برگزار میشه در دبی هرماه برگزار میشه و هزینش 95 دلار. من تازه ثبت نام کردم.اخر مرداده.انشا.. امتحانش بدم و برگردم درباره امتحان هم اطلاعات میدم.
    چون خودم خیلی اذیت شدم و هیچ لینکی برای ثبت نام پیدا نکردم خواستم کمکی ب بقیه کرده باشم اینم لینک دبی، اگه خواستین اطلاعات بقیه کشورهاشم میگم.
    https://apply.amideast.org/uae_sales/testpurchase.aspx
    13 تیر 93

Junior Member

سلام.
    وقتی بهت پذیرش میدن اون موقع ازت مدرک میخوان

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط zaahraaa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    من حدود شش ماه هس ک دارم درباره این امتحان تحقیق میکنم، لازمه بگم با هیچ کدوم از دیگر امتحانهای فرانسه معادل نمیشه و فقط باید امتحانش بدی.در اخر خود دانشگاه کانادام تنها به من کمک کرد و کشورهای برگزار کننده رو بهم گفت باید بگم کشور نزدیک ب ما امارات هس و ترکیه نیست که در دبی و ابوظبی برگزار میشه .این امتحان مختص دانشگاههای کشور کاناداس.تقریبا میتونم بگم هیچ استاد فرانسه ای هم درباره این امتحان چیزی نشنیده. و در اینترنتم چیز به درد بخوری پیدا نمیشه بجز همون سوالات بالا. من حتی ب مرکز برگزار کننده این امتحان ینی ETS هم ایمیل زدم و گفتم که در ایران برگزار نمیشه اما جواب درستی ندادن. در کشورهای کانادا، مراکش،مصر، لبنان، افریقای جنوبی و امریکای لاتین و دبی برگزار میشه در دبی هرماه برگزار میشه و هزینش 95 دلار. من تازه ثبت نام کردم.اخر مرداده.انشا.. امتحانش بدم و برگردم درباره امتحان هم اطلاعات میدم.
    چون خودم خیلی اذیت شدم و هیچ لینکی برای ثبت نام پیدا نکردم خواستم کمکی ب بقیه کرده باشم اینم لینک دبی، اگه خواستین اطلاعات بقیه کشورهاشم میگم.
    https://apply.amideast.org/uae_sales/testpurchase.aspx
    13 تیر 93
    خب دوست گرامي امتحان خوب بود؟!راضي بودين؟ببينم رايتينگ نداره يعني؟؟؟؟؟پس بايد آسون باشه هرچند كه اكوت هم واس خودش مصيبتيه !!!
    كاناداييا دلف رو مگه قبول ندارن؟!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق

سلام بچه ها
    من یه مدرک TCF دارم که تاریخش گذشته. بدون نیاز به ارایه مدرک زبان هم پذیرش از دانشگاه کبک گرفتم. حالا برای سفارت باید مدرک زبان ارایه بدم. باید حتما برم امتحان TFI بدم یا میتونم همون مدرک قدیمی TCF رو بذارم؟
    وقتم واسه ویزا خیلی محدوده و برای امتحان زبان باید برم استانبول. میخواستم یه جوری بشه که فقط یه بار برم که کارای وک رو هم انجام بدم. نمیدونم چیکار کنم.ممنون میشم یکی راهنماییم کنه. راستی کسی میدونه بعد از تکمیل CIC نوبتی که واسه VAC میدن حدودا چقدر بعده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق

اگه کسی نمیدونه امتحان TFI کجا میشه داد به این ادرس eposta@standarttest.com میل بزنیدو ثبت نام کنید. من پرسیدم گفتن هر چهارشنبه تو استانبول برگزار میشه. بقیه جاها رو نمیدونم.

Junior Member Herman آواتار ها

سلام دوستان عزیز

در مورد سوالاتی که مطرح کردید مطالبی به ذهنم رسید که خالی از لطف نیست در اختیارتون بذارم.
    من برای ورود به دانشگاه مونترال مجبور به گذراندن این امتحان شدم و مدت یک هفته است که از امتحانم میگذره. نتیجه امتحان به گفته خودشون سه هفته طول میکشه که به دست دانشگاه برسه.

- کسانی که اقامت کانادا دارند و در مونترال ساکن هستند از تخفیف برای امتحان برخوردارند که حدود 20 دلار هست. سایرین شامل این تخفیف نمیشوند. امتحان از لحاظ کلی خیلی با سایر امتحاناتی که ما در ایران دادیم تفاوتی نداره و ساختار مشابهی داره. دفترچه راهنمای آزمون به زبانهای انگلیسی و فرانسه در سایت ETS موجود است که نمونه سوال هم داره:
    www.etscanada.ca/pdf/fr/TFI_ExamineeHandbook.pdf

- امتحان به خودی خود بخش نوشتاری نداره ولی دانشگاه مونترال برای تعیین سطح نوشتار متقاضیان اقدام به برگزاری این قسمت میکنه که دقیقا بعد از اتمام امتحان ازتون گرفته میشه. یک موضوع عمومی مطرح میشه و باید بین 200 تا 300 کلمه و حداکثر در سه صفحه در موردش بنویسید. نمره بخش نگارش تاثیری در پذیرش شما نداره و صرفا مربوط به تعیین سطح شما برای برگزاری کلاسهای رایگان زبان دانشگاه است.

- در مورد نمرات پرسیده بودید که باید بگم برای هر رشته یک نمره خاص میخوان. لینک زیر نمره درخواست شده برای هر رشته رو شامل میشه:
    http://www.cce.umontreal.ca/tests/do...lsnov.2014.pdf

- بعضی از افراد از این امتحان معاف میشوند که معمولا کسانی هستند که تقاضای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس دارند یا کسانی که کمتر از 8 سال از تحصیل آنها در فرانسه میگذرد. لینک مربوط به معافیت از این امتحان برای دانشگاه مونترال:
    http://www.cce.umontreal.ca/tests/do...ctobre2014.pdf

- کسانی که این امتحان رو به قصد ورود به دانشگاه مونترال لازم دارند برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنند:
    http://www.cce.umontreal.ca/tests/convocationtests.htm

موفق باشید
    تاریخ ارسال مدارک : اوت 2010 | تاریخ صدور فایل نامبر : اکتبر 2010 | رشته : مهندسی شیمی (6 امتیاز) | ارسال مدرک زبان TCFQ : اوت 2011 | نامه انتظار مصاحبه :نوامبر 2011 |تاریخ مصاحبه :ژوئیه 2012 | فایل نامبر فدرال : ژانويه 2013 | انتقال پرونده به پاریس : می 2013| آپدیت مدارک : می 2013 | دریافت مدیکال : فوریه 2014 | وضعیت فعلی: مقیم کانادا

Junior Member

سلام
    من از دانشگاه مونترال با مدرك Tcf پذيرش گرفتم بعد ورود به من به دانشگاه بايد اين امتحان را بگذرونم يا فقط اين مدرك TFI بابت پذيرش هست و بعد از پذيرش نيازي به اين مدرك نيست؟!
    تشكر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)