صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 74

موضوع: مشاوره در جهت Self-study

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IAU Birjand

Thumbs up پاسخ : مشاوره در جهت Self-study

نقل قول نوشته اصلی توسط mahijoon نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    من کتاب vocabulary for IELTS تازه تمام کردم و حالا درس13 grammar for Ielts hastam و همراه آن مشغول خوندن 504 هستم که تمام تمریناتش رو انجام دادم و به درس 11 رسیدم.در کل چون هزینه کلاسهای خصوصی خیلی برام زیاده و استاد خوبی هم نمیشناسم که حداقل در قبال پول داده شده احساس اطمینان خاطر پیدا کنم روش self study رو انتخاب کردم.من خودم رو از حد 0 رسوندم در این حد که در listening and reading نصف سوالها رو جواب بدم.گاهی اوقات ناامید هم میشم و حتی خیلی از اصطلاحات رو بعد از کلی جستجو در اینترنت پیدا میکنم.این خیلی وقت گیر هست اما تا حدی پیشرفت دتشتم.خواهش میکنم در زمینه speaking and writing کتابهایی به من معرفی کنید که واقعا خود آموز باشن و از پسش بر بیام.من تا آخر مهر این کتابها رو تموم میکنم.به نظر شما بعد از این کتابها چه کتابی شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟دنبال کتابی هستم که همه این اصطلاحات به درد بخور برای speaking داشته باشه و اگه خود آموز باشه چه بهتر.به نظر شما من چقدر باید مطالعه داشته باشم تا به 6 برسم؟بعد از این دو کتاب grammar+ vocabulary for IELTS و 504 برم سراغ کمبریج ها یا کتاب بارونز یا IELTS plus
    من هیچ محدودیت زمانی ندارم و میخوام کاملا مسلط باشم و بعد از گرفتن نمره IELTS قصد دارم TTC شروع کنم دوست دارم با پایه خوب برم بالا .

سلام اين اولين پست من تو سايت هستش .
    تبريك ميگم كه با self study تونستي به نصف سوالا برسي .
    من غيز از 2 تا كلاس انگليسي تو 10 و 11 سالگي هيچ كلاسي نرفتم مهارت Speaking منم ضعيف بود . من وقت داشتم پس كلي سريال (نه فيلم سينمايي) نگاه كردم و بعدم از اون جايي كه به كلاسي چيزي دسترسي نداشتم يه چند تا دوست پيدا كرده بودم و با هاشون تلفني ! انگليسي حرف ميزدم ! تاثير عجيبي داشت ، خيلي ها فكر مي كنن طرف كه باهاش حرف ميزني بايد بتونه اشكالاتتو بگيره ! ولي اينجوري نيست ، چون به جايي ميرسي كه خودت متوجه اشكالاتت مي شي و درستشون ميكني .
    موفق باشي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در جهت Self-study

بنظر من بهترین روش جهت سلف استادی ،مطالعه هشت جلد کتاب کمبریج می باشد.که سوالاتش بسیار نزدیک به امتحانات اصلی می باشد.البته باید تکست هاشو جوری با دقت خوند که نکات گرامری به کار گرفته شده را کشف کرد و کاملا" یاد گرفت و این در رایتینگهم کمک کننده است.در مورد لیسنینگ من خودم تمام لیسنینگ های این کتاب ها رو روی آی پادم ریخته بودم و همه جا ،هر وقت اضافه ،حتی پشت ترافیک و موقع ورزش گوش می کردم .به قول معروف practice makes perfect .با این روش حتی انقدر لغت شنیده بودم که به اسپیکینگم هم کمک کرد.امیدوارم شما هم موفق باشید.

Junior Member

با سلام
    کسی کتابace the ielts رو به اشتراک میذاره؟
    با تشکر

سلام
    من تقريبا 11 ماه به صورت فشرده سال 87 كلاس زبان رفتم موسسه سفير تا 14 ترم (upper intermediate) كتابهاي interchange خوندم ،‌بعد از اون 3 هفته براي امتحان تافل خوندم كه خب نتيجه رضايت بخشي نداشت و يكسال بعد(كه در اين مدت مطلقا زبان نخونده بودم )شروع كردم به خوندن براي آيلتس، ولي چون با سرفصلها و منابعش آشنا نبودم حدود 10 جلسه براي آشنايي مقدماتي و تمرين با معلم خصوصي كار كردم كه البته به جز معرفي منابع و اصلاح رايتينگ هاي من كار مفيد ديگه انجام نشد و بعدا ديدم اگر منابعي كه دوستان در همين فروم ها معرفي كرده بودند رو خونده بودم متحمل هزينه اضافي براي معلم خصوصي نمي شدم.
    من از خيلي پايه شروع كردم با كتابهاي بيربط به آيلتس مثل new file english در دو سطح intermediate و upper بعد از اون كتاب هاي ليسنينگ بود به اسم Tactics for Listening در سه جلد و البته workbook هم داشت، براي شروع اينها رو امتحان كردم و يه كتاب براي يادگيري لغت بود به اسم word skill اونهم خوب بود. و براي reading از كتاب هاي inside reading سه جلدي به همراه work book شروع كردم همه اينها در مجموع دوماه از من وقت گرفت . بعد از اينها تازه كتابهاي مرتبط با آيلتس رو شروع كردم: اول با Ielts prepration and practice شروع كردم(البته من چون اول جنرال امتحان دادم و دوماه بعدش آكادميك هم كتابهاي مربوط به آيلتس جنرال و آكادميك رو خوندم) اول با رايتينگ و ريدينگ شروع كردم و بعد كتاب مربوط به اسپيكينگ و ليستنينگ. همزمان كتاب هاي Cambridge رو شروع كردم از جلديك (كه البته خيلي توصيه نمي كنم چون كيفيت ليسنينگش خيلي پايينه و ريدينگهاي ساده داره) تا جلد 8. هرروز بدون استتثا در شرايط امتحان و زمانبندي يكي از آزمونها رو ازخودم مي گرفتم و بعد از هر آزمون كتابهاي ديگه رو خوندم: Grammar for Ielts و Vocabulary for Iets. البته بگم كه خيلي اين دوتا كتاب بدردم نخورد مگر بخش ليسنينگ هاش. نه اينكه بد باشه نه ، كلا زمان براي يادگيري گرامرهاي خاص اين كتاب و چگونگي استفاده از اين ها در رايتينگ رو نداشتم. بعد از اين كتابها،new insight to Ielt ، Step to Ietls، focus on Ielts، objective(intermediate & Advance)،test builder 1& 2؛ Ielts practice plus1-3 رو هم خوندم. همه اينها 7 ماه طول كشيد. باتوجه به اينكه كارمند هستم بعد از ظهرها از ساعت 5 تا 9 شب خوندم ولي روزهاي تعطيل از 8 صبح تا 8 شب !! چون واقعا به نمره ام احتياج داشتم . توصيه نمي كنم به روش من بخونيد چون من تقريبا همه منابعي كه در بازار موجود بود رو خوندم. براي رايتينگ، بيشتر نمونه هايي كه از اينترنت دانلود كرده بودم رو مطالعه كردم و در يك دفتر جدا ، اصطلاحات و جمله هايي كه به نظرم از ساختار خوب و زيبايي برخوردار بود رو يادداشت كردم و قبل از امتحان يك دور مرور كردم و تاثير خوبي روي نمره ام داشت. 3 بار هم در موسسه آريانپور به صورت آزمايشي امتحان دادم ، البته خيلي شرايط استانداردي نبود ولي براي محك زدن و ريختن ترس قبل از امتحان خوب بود. هرروز بدون استثنا از هردوtask يكي مي نوشتم
    براي اسپيكينگ: تمامي موضوعات كتاب ايرواني، معمارزاده و موضوعهاي امتحانات اخير كه دوستان در فروم مي ذاشتند و همين طور از ielts blog رو باخودم تمرين كردم، حدود 100 موضوع كه براي خودم خلاصه برداري كرده بودم بنابراين در امتحان هر موضوعي كه بيان مي شد سعي مي كردم به يكي از اينها ربط بدم و كم نيارم!
    نتايج امتحان: جنرال: Re:8, L: 7,S:6.5, w:7 , o:7
    آكادميك: R:7,5, L:7,5, S:7, W:7, O:7.5

در مجموع يكي دوبار امتحان آزمايشي بديد حتي اگر شرايط غير استاندارد باشه چون متوجه مي شيد تو چه بخشهايي ضعيف ترهستيد و مي تونيد بيشتر روي اون متمركز بشيد. من توصيه نمي كنم همه اين كتابها رو بخونيد با توجه به سطح زبانتون انتخاب كنيد. و از همه مهم تر ، قبل روز قبل از امتحان سعي كنيد استراحت داشته باشيد وگرنه روز امتحان تمركز نداريد من اين اشتباه رو كردم و روز امتحان به شدت خسته و خواب آلود بودم كه نمي تونستم تمركز كنم و متاسفانه نتونستم به 8 برسم درصورتي كه واقعا امتحانش چيزي نبود كه نشه 8 گرفت

برای اسپیکینگ فایل صوتی مفید چیست؟
    لینک بدهید

سلام دوستان اين مطلب با ايميل براي من فرستاده شده بود، تجربيات يك خانم از سريلانكا كه در امتحان 8.5 گرفته ، گفتم بدنيست شما هم بخونيدشايد بدردتون بخوره:
    Just a few tips I would like to share.

For reading, I found it very helpful to read practice articles, those in past papers or even from other sources such as newspapers and textbooks. A lot of consistent reading and understanding any given articles goes a long way.

For listening, I think it is helpful to listen to a few recordings to practice and get into the flow and speed of the speaker. Keep an ear out for key words in the questions that would help you identify the answer.

For speaking, the most helpful thing to do is to keep speaking and interacting with people in English. Try to speak in a consistent flow, adding more complex words often. Try not to break your sentences and pause to think or hesitate. Keep speaking.

For writing, try to plan your essay. Allocate a certain number of words to each paragraph you plan on writing and have an idea of what the main idea of each paragraph will be.”

پیش فرض تجربه شخصی و پیشنهادم

I've put an asterisk on beneath sentences; it means that you can find their e-book on the net too.
    References with red color are highly advisable and inevitable espeicllay when you don't have enough time,2 or 3 months..
    Listening
    Tactics for Listening (1, 2, 3)*
    New American Stream line (1, 2, 3) (In addition, it is a beneficial book for grammar and vocab)*

Words
    Essential Words for TOEFL*
    504 Essential Words*

400 Words Essential for TOEFL*
    Try to memorize all the words in each books recommended in this program.

Reading
    Active Reading (1, 2, 3)

Speaking
    Find a partner (it is easy neither to find nor to arrange your time, so if it is difficult, don't be so afraid)
    talk with yourself in front of a mirror with a subject,
    Record your voice and listen it then talk again to make it better,
    Try to make a sentence for each word whenever you’re facing or reviewing words.
    When you heard or read something in English, practice to talk about what happened in each part, reword the story in listening part to enhance your speaking ability.

IELTS
    Steps to IELTS (intermediate)
    Steps to IELTS (Advanced)
    IELTS 1, 2, …, 7 and 8 (These are some beneficial books, published by Cambridge, consisting the real test of the past years)

Tips
    Keep a diary note book, jot down all new words, keep it with yourself wherever, practice their spelling too.
    Practice with a useful software to review you vocabs and to make them actively in your mind.
    Use a suitable dictionary (Advanced Cambridge Dictionary or Longman Dictionary along with Babylon to know its Persian meaning)
    Afarinesh IELTS house holds some mock test; you can participate to examine your competence for taking the real test in advance, it is not crucial but advisable just to put yourself in an English atmosphere. if it is not feasible to take, practice with on your own.

ویرایش توسط Hossein61 : September 18th, 2012 در ساعت 05:42 PM دلیل: to make its appearance better.

Junior Member

مي تونم بپرسم اين كتابهايي كه خونديد رو چطوري ارزيابي مي كنيد مخصوصا اين كتابها،new insight to Ielt ، Step to Ietls، focus on Ielts، objective(intermediate & Advance)،test builder 1& 2؛ Ielts practice plus1-3 كدوم مفيد تر بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnazme نمایش پست ها
    سلام
    من تقريبا 11 ماه به صورت فشرده سال 87 كلاس زبان رفتم موسسه سفير تا 14 ترم (upper intermediate) كتابهاي interchange خوندم ،‌بعد از اون 3 هفته براي امتحان تافل خوندم كه خب نتيجه رضايت بخشي نداشت و يكسال بعد(كه در اين مدت مطلقا زبان نخونده بودم )شروع كردم به خوندن براي آيلتس، ولي چون با سرفصلها و منابعش آشنا نبودم حدود 10 جلسه براي آشنايي مقدماتي و تمرين با معلم خصوصي كار كردم كه البته به جز معرفي منابع و اصلاح رايتينگ هاي من كار مفيد ديگه انجام نشد و بعدا ديدم اگر منابعي كه دوستان در همين فروم ها معرفي كرده بودند رو خونده بودم متحمل هزينه اضافي براي معلم خصوصي نمي شدم.
    من از خيلي پايه شروع كردم با كتابهاي بيربط به آيلتس مثل new file english در دو سطح intermediate و upper بعد از اون كتاب هاي ليسنينگ بود به اسم Tactics for Listening در سه جلد و البته workbook هم داشت، براي شروع اينها رو امتحان كردم و يه كتاب براي يادگيري لغت بود به اسم word skill اونهم خوب بود. و براي reading از كتاب هاي inside reading سه جلدي به همراه work book شروع كردم همه اينها در مجموع دوماه از من وقت گرفت . بعد از اينها تازه كتابهاي مرتبط با آيلتس رو شروع كردم: اول با Ielts prepration and practice شروع كردم(البته من چون اول جنرال امتحان دادم و دوماه بعدش آكادميك هم كتابهاي مربوط به آيلتس جنرال و آكادميك رو خوندم) اول با رايتينگ و ريدينگ شروع كردم و بعد كتاب مربوط به اسپيكينگ و ليستنينگ. همزمان كتاب هاي Cambridge رو شروع كردم از جلديك (كه البته خيلي توصيه نمي كنم چون كيفيت ليسنينگش خيلي پايينه و ريدينگهاي ساده داره) تا جلد 8. هرروز بدون استتثا در شرايط امتحان و زمانبندي يكي از آزمونها رو ازخودم مي گرفتم و بعد از هر آزمون كتابهاي ديگه رو خوندم: Grammar for Ielts و Vocabulary for Iets. البته بگم كه خيلي اين دوتا كتاب بدردم نخورد مگر بخش ليسنينگ هاش. نه اينكه بد باشه نه ، كلا زمان براي يادگيري گرامرهاي خاص اين كتاب و چگونگي استفاده از اين ها در رايتينگ رو نداشتم. بعد از اين كتابها،new insight to Ielt ، Step to Ietls، focus on Ielts، objective(intermediate & Advance)،test builder 1& 2؛ Ielts practice plus1-3 رو هم خوندم. همه اينها 7 ماه طول كشيد. باتوجه به اينكه كارمند هستم بعد از ظهرها از ساعت 5 تا 9 شب خوندم ولي روزهاي تعطيل از 8 صبح تا 8 شب !! چون واقعا به نمره ام احتياج داشتم . توصيه نمي كنم به روش من بخونيد چون من تقريبا همه منابعي كه در بازار موجود بود رو خوندم. براي رايتينگ، بيشتر نمونه هايي كه از اينترنت دانلود كرده بودم رو مطالعه كردم و در يك دفتر جدا ، اصطلاحات و جمله هايي كه به نظرم از ساختار خوب و زيبايي برخوردار بود رو يادداشت كردم و قبل از امتحان يك دور مرور كردم و تاثير خوبي روي نمره ام داشت. 3 بار هم در موسسه آريانپور به صورت آزمايشي امتحان دادم ، البته خيلي شرايط استانداردي نبود ولي براي محك زدن و ريختن ترس قبل از امتحان خوب بود. هرروز بدون استثنا از هردوtask يكي مي نوشتم
    براي اسپيكينگ: تمامي موضوعات كتاب ايرواني، معمارزاده و موضوعهاي امتحانات اخير كه دوستان در فروم مي ذاشتند و همين طور از ielts blog رو باخودم تمرين كردم، حدود 100 موضوع كه براي خودم خلاصه برداري كرده بودم بنابراين در امتحان هر موضوعي كه بيان مي شد سعي مي كردم به يكي از اينها ربط بدم و كم نيارم!
    نتايج امتحان: جنرال: Re:8, L: 7,S:6.5, w:7 , o:7
    آكادميك: R:7,5, L:7,5, S:7, W:7, O:7.5

در مجموع يكي دوبار امتحان آزمايشي بديد حتي اگر شرايط غير استاندارد باشه چون متوجه مي شيد تو چه بخشهايي ضعيف ترهستيد و مي تونيد بيشتر روي اون متمركز بشيد. من توصيه نمي كنم همه اين كتابها رو بخونيد با توجه به سطح زبانتون انتخاب كنيد. و از همه مهم تر ، قبل روز قبل از امتحان سعي كنيد استراحت داشته باشيد وگرنه روز امتحان تمركز نداريد من اين اشتباه رو كردم و روز امتحان به شدت خسته و خواب آلود بودم كه نمي تونستم تمركز كنم و متاسفانه نتونستم به 8 برسم درصورتي كه واقعا امتحانش چيزي نبود كه نشه 8 گرفت
    مي تونم بپرسم اين كتابهايي كه خونديد رو چطوري ارزيابي مي كنيد مخصوصا اين كتابها،new insight to Ielt ، Step to Ietls، focus on Ielts، objective(intermediate & Advance)،test builder 1& 2؛ Ielts practice plus1-3 كدوم مفيد تر بود؟

سلام. دوستان می‌شه راهنمایی‌ کنید که واسه گرامر باید چه کار کرد؟ توی فروم دیدم که کتاب Grammer in use را معرفی‌ کرده بودن. همهٔ قسمت‌های کتاب را باید خوند؟ آخه دیدم که توی یکی‌ از بحثا یکی‌ از دوستان گفت بود که گرامر اصلا نخونید.