صفحه 1 از 438 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

پیش فرض آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

سلام دوستان!

بعد از اینکه وقت 24 جوناز سفارت آمریکا در قبرس من بطرز خارق العاده ای خودبخود کنسل شد دوست من که مخواست بره آلمان برای مصاحبه سفارت آمریکا امروز وقت سفارت آلمان داشت. وقتی رفت سفارت بهش گفتن تو وقتی نداری و وقتتو کنسل کردی.....طفلکی دست از پا درازتر برگشت تازه میگفت این اتفاق واسه 6-7 نفر دیگه افتاده بود......مثل اینکه همه چی دست به دست هم دادن تا ما بمونیم تو این مملکت.....این اتفاقای عجیب غریب منو یاد فیلم Final Destination میندازه.........

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

عجیبه! تا پارسال که می شد با هماهنگی با مسئولین دم در یا همون گاردها حتی بدون وقت هم رفت تو! البته راه درستی نیست اما تا پارسال فقط گاردها یک لیست داشتن که کی باید بره تو و کی نباید بره و با بلند گو می خوندن اسامی رو و فرد دیگری چک نمی کرد! اگر هنوز هم این طور باشه حتما و ناچار یک سری راههای نه چندان دلچسب وجود داره! حتی روابط اجتماعی هم دم در سفارت آلمان به کار میآد!

Senior Member maryamf آواتار ها

فکر می کنم بتونید با اطلاعات چک کنید که اسمتون هست یا نه. بهر حال هر روز(بجز جمعه ها و شنبه ها) ساعت 10 می تونید برید اطلاعات سفارت و اگه اشتباه از اونا باشه یه جایی یه وقت بهتون می دن، یعنی باید بدن. منم خیلیا رو دیدم که این مشکل براشون پیش اومده بود.. چون اونی که اونا می خونن از رو یه لیسته و ممکنه یه نفر جا افتاده باشه.
    ضمنا مطمئن باشید همه اون چند نفر واقعا وقت نداشتن و بعضیاشون فقط می خواستن از بی نظمی سفارت سوء استفاده کنن..

خیلی جالبه ، ولی جالب تر اینه که بعد از اینکه وقت دادن سفارت از طریق ایمیل کنسل شد ، انقدر این موضوع بی حساب کتاب شده که وقت سفارت جلو در سفارت به مزایده گذاشته میشه اونم به مبلغ ناچیز 150000 تومن!
    یکی از دوستان که نتونسته بود تلفنی وقت بگیره همین مبلغ رو داد و از طریق یکی از همونایی که شما بهش میگین "گارد" تونست وارد دخمه سفارت بشه!
    آلانم که 24 ساعته تلفن سفارت اشغاله! واقعا دوستان آلمانی سفارت تو بی نظمی یه سور زدن به ایرونیا !
    Das ist das Letzte به قول خودشون

Junior Member

سلام، من 2 روز پیش (3 جولای) سفارت وقت داشتم. چنذ تا نکته هست که برای اونایی که نرفتن مفیده (شما هم تجربیات خودتونو اضافه کنین):
    1. هر چیزی که می برین (مدارکی که خود سفارت گفته یا چیزایی مثل مدرک زبان، cv و...) حتما دو تا کپی ازش ببرین. البته تو خود سفارت می شه کپی گرفت اما وسط مصاحبه ایده ی خوبی نیست!
    2. دوره ی من انگلیسیه و کارنامه ی تافل براشون برده بودم. با این حال ازم پرسید میتونم آلمانی صحبت کنم یا نه؟ (من گفتم اصلا) از اون به بعد انگلیسی حرف زدیم.
    3. از من بیمه نخواست اما از نفر قبلیم خواست. با اون انگلیسی حرف نزد اما با من زد، پس لزومی نداره همه عین هم باشن.
    4. به نظر من بهتره هرچی ازتون خواست بهش بدین نه بیشتر. حرف اضافه زدن هم به انتخاب خودتون... چون مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد
    5. اگر سوالی هست حتما بپرسید.

Junior Member

سلام
    من يه سوال داشتم شايد عجيب باشه و جاش هم اينجا نباشه ولي خوب نمي دونستم تو كدوم قسمت مطرح كنم
    آيا نظامي بودن بعضي از افراد خانواده ميتونه توي ويزا دادن تاثير منفي داشته باشه

Senior Member maryamf آواتار ها

بعید می دونم... چون جایی از شغل افراد خانواده سوال نمی کنن و فکر نمی کنم دیتابیسی در این مورد وجود داشته باشه که اونا هم بهش دسترسی داشته باشند و بخوان چک کنن.

Junior Member

البته احتمالا هممون در این باره شنیدیم که پست های نظامی یا شغل های دولتی می تونند حساسیت برانگیز باشن. ولی نه هر رده ای و فکر می کنم اون رده هایی که ممکنه تاثیر بذارن اونقدر مهم هستند که برای فهمیدنش دیتابیس عجیب و غریبی لازم نباشه. در هر حال من تا الان نشنیدم کسی به این دلیل به مشکل بخوره...

دوستان من امروز رفتم سفارت سه تا موضوع مهم رو که دغدغه خودم بود از اطلاعات سفارت پرسیدم.
    1- در مورد دیر آمده شدن ویزا: من رفتم که وقت زودتر بگیرم، به من گفت که اگر زمان شروع ترم نزدیک باشه ویزا خیلی سریعتر میاد. حتی 20 روزه.
    2-در مورد 8000 یورو: گفت اگه کار آزمایشگاهی گرفته باشی یا هر حالت دیگه حتما باید عین 8000 تا رو بریزید
    3-در مورد ریختن پول: گفت با این وضعیت که از بانک های ایران نمی شه پول منتقل کرد , بهترین راه اینه که یک نفر از یکی از کشور های عضو شینگن شما رو برای دو سال ساپورت مالی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_ali_me
    دوستان من امروز رفتم سفارت سه تا موضوع مهم رو که دغدغه خودم بود از اطلاعات سفارت پرسیدم.
    1- در مورد دیر آمده شدن ویزا: من رفتم که وقت زودتر بگیرم، به من گفت که اگر زمان شروع ترم نزدیک باشه ویزا خیلی سریعتر میاد. حتی 20 روزه.
    2-در مورد 8000 یورو: گفت اگه کار آزمایشگاهی گرفته باشی یا هر حالت دیگه حتما باید عین 8000 تا رو بریزید
    3-در مورد ریختن پول: گفت با این وضعیت که از بانک های ایران نمی شه پول منتقل کرد , بهترین راه اینه که یک نفر از یکی از کشور های عضو شینگن شما رو برای دو سال ساپورت مالی کنه.
    در مورد مورد اولی که گفتن پارسال اگه کمتر از 3 ماه قبل از شروع ترم اقدام می کردیم خانم هاشمی مدارک رو نمی گرفت!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)