صفحه 74 از 438 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384124174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی

به دلیل کلی بودن عنوان این موضوع و مطرح شدن سوالات تکراری پیرامون مسائل ویزا در سه تاپیک اعلام نتایج، شانس ویزا و این موضوع، این موضوع قفل می شود. تجربیات شخصی، در موضوع اعلام نتایج توسط کاربرانی که نتایج ویزای خود را درج میکنند بیان میشود و سوالات پیرامون ویزای تحصیلی می تواند در موضوع شانس گرفتن ویزا (قبل یا بعد از اقدام) مطرح گردد.

با تشکر
    تیم مدیریتی انجمن آلمان
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

من 21 آگوست مصاحبه ام بود. تو روز مصاحبه از من پرسیدن دوست داری دکترا بخونی، منم گفتم دوست که دارم! (در واقع سوتی دادم) بعد بهم همون فرم معروف رو داد که پر کنم و تو سوال آخر اون فرم که پرسیده بود میخواید تو آلمان دکترا بخونی یا نه من نوشتم نمیدونم. هیچ برنامه ای واسه دکتری ندارم فعلا. بعد 2 هفته زنگ زدن بهم که تو توی SOP ات ننوشتی میخوای دکتری بخونی، منم گفتم آخه نمیخوم بخونم. گفتم فقط دوست دارم، نمیخوام که تو آلمان دکترا بخونم. خلاصه جوابه هنوز نیومده. میشه امیدوار بود پروندم واسه امنیت نره؟ من واقعا عجله دارم!!((((

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    من 21 آگوست مصاحبه ام بود. تو روز مصاحبه از من پرسیدن دوست داری دکترا بخونی، منم گفتم دوست که دارم! (در واقع سوتی دادم) بعد بهم همون فرم معروف رو داد که پر کنم و تو سوال آخر اون فرم که پرسیده بود میخواید تو آلمان دکترا بخونی یا نه من نوشتم نمیدونم. هیچ برنامه ای واسه دکتری ندارم فعلا. بعد 2 هفته زنگ زدن بهم که تو توی SOP ات ننوشتی میخوای دکتری بخونی، منم گفتم آخه نمیخوم بخونم. گفتم فقط دوست دارم، نمیخوام که تو آلمان دکترا بخونم. خلاصه جوابه هنوز نیومده. میشه امیدوار بود پروندم واسه امنیت نره؟ من واقعا عجله دارم!!((((
    بنظر من کاملا ممکنه، فکر می کنم آفیسر گاهی اوقات سلیغه ای (همینجوری می نویسند؟!) عمل می کنه و فرم رو محض احتیاط میگیره. وگرنه اگه بگردید توی پست کسایی بودند که رشته مهندسی بودند و با اینکه اشاره کردند که دکترا می خواند بخونند، ولی پروندشون نرفته اداره امنیتی و اون فرم رو هم نخواستند ازشون و ویزاشون هم خیلی سریع اومده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    شما کی رفته بودین واسه پیگیری/؟
    یکی از دوستای من امروز و پنج شنبه رفته بوده و انگار سفارت گفته بوده اول اسم بنویسین و با نوبت برین تو و بیشتر از 10-20 نفر نذاشتن برن واسه پیگیری. ضمنا منم شماره پروندمو داده بودم بهش..اما انگار گفتن بای قبض صندوق و گذرنامه هم بیارین موقع استعلام...و در نتیجه پرونده منو نتونسته بود بپرسه.
    ضمنا من 25 جولای مصاحبه داشتم و 25 آگوست یه دوستی از همینجا پیگیری کرده بود تو امنیته. و امروز از سفارت به دوستم که هم رشته و دانشگاه بودیم و قبل از من مصاحبه داشته.گفتن هنوز تو امنیته پروندش و حالا حالا نمیاد ما هم واسه 27 سپتامر بلیط داشتیم.... میخواستم بدونم بچه ههای از اینجا بودن که ویزای مسترشون خیلی دیر بیاد...
    ما درسمون 8 اکتبر شروع میشه ولی تا 30 اکتبر میتونیم بریم واسه ثبت نام. ممکنه جشن ابتدای دورمونو از دست بدییییییییییییم؟؟؟؟
    کلا یک توضیحی در مورد این پیگیری حضوری بدم.

اولند که با اینکه از ساعت 8 تا 10 راه میدند، اما مردم خیلی زودتر میاند و صف می بندند و در نهایت چیزی "حدود" 15 نفر رو راه میدند. سفارت کاری نداره شما چجوری میرسید اونجا، بلکه خود ملت که صف بستند هست که کار دارند، گاهی هم بعضی بدون نوبت خودشون رو هل میدند تو. اگه می خواید مطمئن بشید که میرسید برید تو، بنظر من تا ساعت 8 اونجا باشید.

برای ورود به بخش اطلاعات، نیازی به هیچ مدرک شناسایی نیست و هیچ چیزی کلا ازتون نمی خواند، مگر اینکه عوض شده باشه قانونش.

خانم خمسه فقط با شماره پروندتون می تونه پیگیری کنه و نیازی به قبض و گذرنامه نداره، اگه از یکی خواست، شخصی بوده و نه قانونش. به بعضی هم ممکنه جواب دقیق بده و به بعضی هیچی نگه.

دوستانی که منتظرن و سفارت هم جواب درستی بهشون نمیده
    به دانشگاه ایمیل بزنید که اونا پیگیری کنند
    و هم درخواست extension letter کنید که تا چه زمانی بهتون اجازه ثبت نام میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    دوستانی که منتظرن و سفارت هم جواب درستی بهشون نمیده
    به دانشگاه ایمیل بزنید که اونا پیگیری کنند
    و هم درخواست extension letter کنید که تا چه زمانی بهتون اجازه ثبت نام میدن
    من به coordinator رشته مون ايميل دادم. اولش كه گفت من نمي دونم اين چك امنيتي كه ميگي چي هست. بعد من آدرس سايت وزارت خارجشونو دادم كه بعضي از بچه ها گفته بودن اونجا چك رو انجام ميده. گفت ما همه كاري كه بايد بكنيم رو كرديم (ليست پذيرفته شده ها رو براي اداره مهاجرت مي فرستن) و نمي تونيم ديگه تو كارشون دخالت كنيم. دقيقاً همين رو گفت. اصرار هم كردم ولي جواب نداد!!

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elham602002 نمایش پست ها
    من واسه مستر اقدام کردم. 8 جولای مصاحبه داشتم و تا امروز ویزام نیومده. چند بار میل و تل زدم هیچ جوابی نگرفتم امروز رفتم سفارت گفتن هنوز از آلمان نتایج نیومده. فرم کذایی هم چن روز بعد از مصاحبه پر کردم. شماره auslander رو دادم یکی از آشناها زنگ بزنه. میل هم زدم. دیگه موندم چی کار کنم. ترمم 1 اکتبر شروع میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    دست به دامن دانشگاه شین
    شرایطتون رو بگید
    پیگیری اونا خیلی موثره
    دانشگاه هیچ کاری واسه چک امنیتی نمیتونه بکنه
    منم 5 جولایم و همون روز خودم داوطلبانه اون فرمه رو دادم.
    ترمم هم 1 اکتبر
    خمسه میگف فقط واسه تحریم هاس
    حماقتی که من کردم این بود که همون رزومه که به دانشگاه دادم و دادم به سفارت. مقاله ها و ثبت اختراع ها و مسابقات خارجی و ....
    میگن بعضی وقت ها باید خودت را احمق و کودن نشون بدیاااا. تف به این شانس. اون از آمریکا م که دیفر کردم و نصفه فاندم پرید اینم از آلمانه دو ریالی

امید وارمم ویزای همه بچه ها به زودی بیاد

دانشگاه از من خواسته کسی رو از سفارت آلمان تو ایران معرفی کنم که باهاش ارتباط برقرار کنن و یک نامه رسمی بدن که ویزای منو زود تر بدن

حالا از من آدرس..شماره تلفن.... و ایمیله کسی که تو سفارت آلمان مسئول هست رو می خواد
    آدری و شماره تلفن و ایمیل کی رو باید بدم به دانشگاهم؟

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها

دانشگاه از من خواسته کسی رو از سفارت آلمان تو ایران معرفی کنم که باهاش ارتباط برقرار کنن و یک نامه رسمی بدن که ویزای منو زود تر بدن

حالا از من آدرس..شماره تلفن.... و ایمیله کسی که تو سفارت آلمان مسئول هست رو می خواد
    بهشون بگید خودتون را تو دردسر نندازن سفارت هیچ کارس. بهشون بگید مردید از خوده آلمان پیگیری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها

بگم با اداره مهاجرت تو آلمان ( شهری که دانشگاهم هست) تماس بگیرن؟

یعنی اگه از آلمان به سفارت زنگ بزنن فایده نداره؟

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)