صفحه 102 از 438 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

سلام
    دوستان یکی از همکلاسی های کلاس زبان من اول اکتبر رفته بود سفارت
    برای فوق اقدام کرده بود و فرم رشته های خاص رو هم پر کرده بود همون روز مصاحبه . ترم کلاس زبانش هم تو آلمان از اواخر دی ماه شروع میشه
    دقیقا هفته پیش یعنی سر 7 هفته بهش یک روز صبح یک خانمی از سفارت زنگ زده (من خودم شاهدم) و گفت که می خواستم اطلاع بدم که ویزاتون آمادست و نگران نباشید فقط چون هنوز خیلی مونده تا زمانی که باید آلمان باشید فعلن اسمتون رو تو سایت نمیزنیم.

سلام به همه دوستان

من دوتا سوالی داشتم.

وقتی من برای پذیرش دانشگاه اقدام کردم، نمره زبان آیلسم 5.5 بود. من بدون فرستادن نمره زبانم، سایر مدارکم رو فرستادم و تونستم پذیرش بگیرم. قصدم این بود که دوباره برم امتحان بدم (چون حداقل 6 نیاز داشتم) اما مدتی امتحان زبان کنسل شد و الان هم که 750 هزارتومن شده و از طرفی من دیگه دارم میرم و وقت ندارم.

به نظر شما، وقتی من دارم میرم اونجا، آیا من با این نمره به مشکلی بر میخورم؟ ( مثلا دانشگاه منو بر گردونه و نذارن ثبت نام کنم.)نکته ای که جالبه اینکه، پذیرش من مشروط هم نبود و پذیرش کامل بود ... در حالیکه نمره زبان هنوز براشون نفرستاده بودم.
    آیا تا حالا کسی وضعیت منو داشته؟

و دیگه اینکه آیا این موضوع باعث رد ویزا میشه؟ آخه من به سفارت همون 5.5 رو دادم و الان دقیقا 90 روز از تاریخ مصاحبه من گذشته و هنوز خبری نشده از ویزام.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parsakiani نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من دوتا سوالی داشتم.

وقتی من برای پذیرش دانشگاه اقدام کردم، نمره زبان آیلسم 5.5 بود. من بدون فرستادن نمره زبانم، سایر مدارکم رو فرستادم و تونستم پذیرش بگیرم. قصدم این بود که دوباره برم امتحان بدم (چون حداقل 6 نیاز داشتم) اما مدتی امتحان زبان کنسل شد و الان هم که 750 هزارتومن شده و از طرفی من دیگه دارم میرم و وقت ندارم.

به نظر شما، وقتی من دارم میرم اونجا، آیا من با این نمره به مشکلی بر میخورم؟ ( مثلا دانشگاه منو بر گردونه و نذارن ثبت نام کنم.)نکته ای که جالبه اینکه، پذیرش من مشروط هم نبود و پذیرش کامل بود ... در حالیکه نمره زبان هنوز براشون نفرستاده بودم.
    آیا تا حالا کسی وضعیت منو داشته؟

و دیگه اینکه آیا این موضوع باعث رد ویزا میشه؟ آخه من به سفارت همون 5.5 رو دادم و الان دقیقا 90 روز از تاریخ مصاحبه من گذشته و هنوز خبری نشده از ویزام.
    دانشگاه اگه به شما پذیرش کامل داده دیگه نمی تونه بعدا ثبت نام نکنه یا اینکه سفارت گیر بده. البته سفارت هر کاری می تونه بکنه ولی خوب اگه می خواست همون روز مصاحبه بهتون می گفت. در مورد 90 روز انتظار اگه فرم رشته های خاص رو پر کردین خیلی نگران نباشین چون اینجا خیلی ها هستن که مثل شما منتظرن مثل خود من که الان تو هفته 13 امم! اما اگه نگرانین می تونین به خانم هاشمی ایمیل بزنین و شماره پروندتون رو بدین تا بهتون بگه مدارکتون در چه مرحله ایی هست.

Member mojiesh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Physics - Heinrich Heine Universität Düsseldorf

دوستان کسی از دوسلدرف نبود؟ من واقعا نمی دونم چطور پیگیری کنم از دوسلدورف چون اصلا به ایمیل و تلفن جواب نمیدن
    دوستان میفرمایند آدرس ایمیل نباید در امضا باشد ما هم برمیداریم.
    قانون قانونه باید رعایت کرد.
    سوالی بود لطفاپیغام بذارید هرچند ممکنه دیرتر جواب بدم
    با تشکر فراوان

من از دانشگاه Bochum و Siegen پذیرش گرفتم (کورس المانی)ولی نمیدونم کدوم بهتر ویزا میدن....مهمترین ملاک برای من گرفتن ویزا هست...میشه کمکم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunstar307 نمایش پست ها
    تاریخ خروج از کشور رو خودتون تعیین می کنین واسه ویزا و فقط هم 90 روز اعتبار داره. بهتره اگه می خواین از ترم بعد برین از همین الان نامه دیفر رو از یونی بگیرین و طبق اون برین ویزاتون رو بگیرین. این جوری نیازی به گرفتن وقت دوباره نیست.
    اگه وقت مصاحبه بگیرین و نرین خیلی چیز بدی محسوب میشه و میرین تو بلک لیست و حداقل تا 3 ماه بعد نمیتونین وقت مجدد بگیرین. البته من از بعضیام شنیدم 6 ماه.
    خیلی ممنون از جوابتون. من واسه 10 دسامبر( 20 آذر) وقت مصاحبه دارم. پذیرشم برای اول آوریله. وقت سفارتو با این تاریخ تنظیم کرده بودم. اما حالا به احتمال زیاد نتونم تو این تاریخ برم. با دانشگاه صحبت کردم گفتن میشه دیفر کنم به ترم بعد. الان من از دانشگاه یه نامه ی دیفر بگیرم و تو همین تاریخ مصاحبه ببرم، ویزامو اگه اوکی بشه واسه ترم بعد میدن بهم؟ یا با توجه به اینکه بیشتر از سه ماه بین تاریخ مصاحبه و زمان رفتن میشه، باید وقتمو کنسل کنم؟ ! :-s

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mojiesh نمایش پست ها
    دوستان کسی از دوسلدرف نبود؟ من واقعا نمی دونم چطور پیگیری کنم از دوسلدورف چون اصلا به ایمیل و تلفن جواب نمیدن
    سلام....شما واسه مستر هستید یا دکترا؟ من از خود دوسلدورف نیستم... اما یه شهری هستم که 15 دقیقه با اونجا فاصله داره....یعنی منظورم اینه که تو همون استانه....اما فکر کنم اونا اداره تو شهر خودشون دارند دیگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfard نمایش پست ها
    من از دانشگاه Bochum و Siegen پذیرش گرفتم (کورس المانی)ولی نمیدونم کدوم بهتر ویزا میدن....مهمترین ملاک برای من گرفتن ویزا هست...میشه کمکم کنید.
    من میدونم که بوخوم دانشگاه و شهر خیلی خوبیه...اما اصلا درمورد
    Siegen
    اطلاعی ندارم میشه بگید تو کدوم استانه شاید بشه بهتر کمک کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط atefe1983 نمایش پست ها
    من میدونم که بوخوم دانشگاه و شهر خیلی خوبیه...اما اصلا درمورد
    Siegen
    اطلاعی ندارم میشه بگید تو کدوم استانه شاید بشه بهتر کمک کرد؟
    هر دوتاش توی استان Nordreinwestfalen هستش ولی یکی از بچه ها میگه چون رنکینگ بوخوم بهتره و دانشگاه بهتریه باید واسه بوخوم اپلای کنی.شدیدا توی شک و تردیدم.بوخوم رنکش 29 و زیگن 55 هست که میگن این مسیله توی پروسه ویزا خیلی تاثیر داره...مسیله دیگه اینه که بوخوم میگه باید شهریه ترم اول رو بریزی به حساب دانشگاه تا پذیرشت رو بفرستیم(500 یورو) و اگر هم ویزات ریجکت بشه 100 یورو کم میکنیم و بقیه رو برمیگردونیم بهت...من اگر مطمین شم که انتخاب بوخوم تاثیر مثبت داره این ریسکو قبول میکنم و 500 تارو میریزم به حساب.خواهش میکنم کمک کنید.زمان داره میره.مرسی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunstar307 نمایش پست ها
    منم تقریبا تو شرایط شمام.. شما کی فرم امنیت رو پر کردین؟ من این حرف رو از یکی از بچه های دکترای این فروم شنیدم که گفت تقریبا همه تو این حول و حوش هستن! دیگه واقن گندشو در اوردن! خب بگن ویزا نمیدیم راحتمون کنن دیگه!
    به من4 اکتبر زنگ زدن گفتن ایمیل می کنیم پر کن ایمیل کن برامون ، که پر کردم و فرستادم(یعنی 7 هفته بعد از مصاحبه)
    شما دیفر کردین برای ترم دیگه؟
    نمی دونی حالا که من دیفر کردن برای ترم بعد (اپریل) اگه مثلا مثلا مثلا توو این هفته ویزا بیاد برای کی ویزا می خوره توو پاس؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)