صفحه 103 از 438 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfard نمایش پست ها
    هر دوتاش توی استان Nordreinwestfalen هستش ولی یکی از بچه ها میگه چون رنکینگ بوخوم بهتره و دانشگاه بهتریه باید واسه بوخوم اپلای کنی.شدیدا توی شک و تردیدم.بوخوم رنکش 29 و زیگن 55 هست که میگن این مسیله توی پروسه ویزا خیلی تاثیر داره...مسیله دیگه اینه که بوخوم میگه باید شهریه ترم اول رو بریزی به حساب دانشگاه تا پذیرشت رو بفرستیم(500 یورو) و اگر هم ویزات ریجکت بشه 100 یورو کم میکنیم و بقیه رو برمیگردونیم بهت...من اگر مطمین شم که انتخاب بوخوم تاثیر مثبت داره این ریسکو قبول میکنم و 500 تارو میریزم به حساب.خواهش میکنم کمک کنید.زمان داره میره.مرسی.
    ببینید اصلا رنکینگ دانشگاه در پروسه و مدت زمان ویزا خیلی تاثیری نداره!!! بعضی استان ها و شهرها چون تقاضا واسش بیشتره مثل همین استانی که شما و منو خیلی های دیگه واسش اقدام کردیم ، شلوغ تره و بچه هایی که فرم خاص پر می کنند و یا واسه دکتری هستند مدت زمان بیشتری پروسه ویزاشون طول می کشه..ولی من فکر می کنم شما واسه مستر اقدام کردید که باید هم هر کدوم از دانشگاهها رو که برید اولش زبان بخونید...پس اونی رو انتخاب کنید که هزینش کمتره ...اصلا واسه سفارت رنک دانشگاهها فرقی نمی کنه... من جای شما بودم ریسک نمی کردم و همون زیگن رو انتخاب می کردم و بعد که ویزامو گرفتم و رفتم آلمان تصمیم می گرفتم کدوم دانشگاه برم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی اصفهان

بچه ها من یه سوال دارم...
    من از دو تا دانشگاه واسه مستر و البته قبلش کورس زبان پذیرش دارم....دانشگاه A, B
    دانشگاه A که با پذیرشش رفتم سفارت از اول ژانویه شروع میشه کلاس هاش ...اما من نمی خوام برم اینجا
    و دانشگاه B به این ترمش نرسیدم و دیفر کردم به ترم بهار که از آپریل شروع میشه
    من روزی که ویزام بیاد می تونم نامه دیفر دانشگاه B ببرم سفارت و بگم تاریخ ویزام رو واسه اون بزنن؟ سفارت نمی گه تو اصلا با پذیرش یه دانشگاه دیگه اومده بودی مصاحبه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Crop growth modelling, Bonn University

نقل قول نوشته اصلی توسط atefe1983 نمایش پست ها
    بچه ها من یه سوال دارم...
    من از دو تا دانشگاه واسه مستر و البته قبلش کورس زبان پذیرش دارم....دانشگاه A, B
    دانشگاه A که با پذیرشش رفتم سفارت از اول ژانویه شروع میشه کلاس هاش ...اما من نمی خوام برم اینجا
    و دانشگاه B به این ترمش نرسیدم و دیفر کردم به ترم بهار که از آپریل شروع میشه
    من روزی که ویزام بیاد می تونم نامه دیفر دانشگاه B ببرم سفارت و بگم تاریخ ویزام رو واسه اون بزنن؟ سفارت نمی گه تو اصلا با پذیرش یه دانشگاه دیگه اومده بودی مصاحبه؟
    شما فقط برای شهری که اقدام کردین میتونین ویزا بگیرین. چون مدارکتون به اداره مهاجرت شهری که اقدام کردین میره. و همونجا هم بعد 3 ماه تمدید میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunstar307 نمایش پست ها
    نه هر وقت ویزاتون اومد یه نامه از یونی می گیرین که مثلا اشکال نداره دیرتر برین. مثلا اگه دیفر کنین واسه ترم بعد. بعد سفارت بر اساس اون نامه ویزا رو میده. دیگه مصاحبه جدید نمی خواد.
    این فقط مال وقتیه که خود سفارت اگه ویزا اوکی شده باشه، جزو مدارک نامه دیفر یا NU بخواد یا نه، کلیه؟ یعنی مثلا ویزا وقتی اوکی شده که طرف میتونه به اون ترم برسه، سفارت هم واسه تحویل ویزا NU نمیخواد، اما خود طرف میخواد باز دیفر کنه به ترم بعد؟ همچین چیزی میشه؟

Member mojiesh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Physics - Heinrich Heine Universität Düsseldorf

نقل قول نوشته اصلی توسط atefe1983 نمایش پست ها
    سلام....شما واسه مستر هستید یا دکترا؟ من از خود دوسلدورف نیستم... اما یه شهری هستم که 15 دقیقه با اونجا فاصله داره....یعنی منظورم اینه که تو همون استانه....اما فکر کنم اونا اداره تو شهر خودشون دارند دیگه
    نه برای مستر هستم
    دوسلدورف اصلا جواب نمیده
    دوستان میفرمایند آدرس ایمیل نباید در امضا باشد ما هم برمیداریم.
    قانون قانونه باید رعایت کرد.
    سوالی بود لطفاپیغام بذارید هرچند ممکنه دیرتر جواب بدم
    با تشکر فراوان

Junior Member

سلام به دوستان
    میخواستم ببینم اگه من میخوام به مهاجرت شهری که میخوام برم میل بزنم باید چقدر از مصاحبم بگذره....؟
    و اینکه معدل پیش دانشگاهی واسه مستر چقدر مهمه ؟ من دانشگاهی که میخواست پذیرش مستر بده کاری به پیشم نداشت ، آیا واسه سفارتم مهمه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojiesh نمایش پست ها
    دوستان کسی از دوسلدرف نبود؟ من واقعا نمی دونم چطور پیگیری کنم از دوسلدورف چون اصلا به ایمیل و تلفن جواب نمیدن
    سلام
    به Auslaenderabteilung دانشگاهت میل بزن بگو واست پیگیری کنه

من الان 14 هفته س که منتظر ویزام و هنوز خبری نیست. شماره هایی که اعلام میشه که بورسیه هستند اما بعد از شماره من هستند(BA جزء مدارکشون نیست) مگه اینها تو امنیت پرونده ها رو به ترتیب بررسی نمی کنند؟ من خیلی نگرانم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط masume_mk نمایش پست ها
    من الان 14 هفته س که منتظر ویزام و هنوز خبری نیست. شماره هایی که اعلام میشه که بورسیه هستند اما بعد از شماره من هستند(BA جزء مدارکشون نیست) مگه اینها تو امنیت پرونده ها رو به ترتیب بررسی نمی کنند؟ من خیلی نگرانم
    به نظر میرسه هیچ ترتیب خاصی برای چک کردن پرونده ها در امنیت وجود نداره و فقط کسایی که شروع ترمشون نزدیکتر باشه ممکنه یک مقدار ویزاشون رو زودتر بدن. من الان 17 هفته شده که منتظر جواب امنیت هستم و یک هفته بعد از مصاحبه با استادم تماس گرفته بودن ولی هنوز که خبری نیست. امیدوارم جواب هممون زودتر بیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط sunstar307 نمایش پست ها
    منم تقریبا تو شرایط شمام.. شما کی فرم امنیت رو پر کردین؟ من این حرف رو از یکی از بچه های دکترای این فروم شنیدم که گفت تقریبا همه تو این حول و حوش هستن! دیگه واقن گندشو در اوردن! خب بگن ویزا نمیدیم راحتمون کنن دیگه!
    من هم مصاحبم 22 جولای بوده و تا به امروز مدام بم می گن منتظر باشم
    فرصتم هم تموم شد و دیگه دانشگام بم وقت نمیده می گه دوباره برای ترم زمستان بعد اپلای کنم
    در حال حاضر تصمیم دارم برای یه دانشگاه دیگه که ترم تابستون داره اقدام کنم که البته از دوستان در مورد این تصمیم پرسیدم
    حالا هر کدوم از دوستان که راه چاره ای به نظرش میرسه برای کسانی که ویزاشون نیومده و مهلت دانشگاشون تموم شده بسیار ممنون میشم در میون بگذاره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)