صفحه 11 از 438 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazale_fb نمایش پست ها
    بچه ها میدونید 9 تا گزینه ای که ویزا رد می کنن چیا هستن؟؟؟
    تا اونجا که من می دونم این 9 تا واسه آمریکاست نه آلمان تو فروم هم هست تگه برین قسمت آمریکا
    شما برای آلمان جهادگر نباش :دی اونجا هم نگو می خوام بمونم ایشالا حلله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Shiraz University of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط l0st_l0rd نمایش پست ها
    تا اونجا که من می دونم این 9 تا واسه آمریکاست نه آلمان تو فروم هم هست تگه برین قسمت آمریکا
    شما برای آلمان جهادگر نباش :دی اونجا هم نگو می خوام بمونم ایشالا حلله
    جهادگر واسه چی؟ فقط میخوام بدونمک که شامل حالمون امیدوارم نباشه....

كسي جديدا رفته سفارت . الان ويزا چه قدر طول مي كشه . خمصوصا براي دانشگاه اشتوتگارت ؟

Junior Member

تورو خدا یکی به ما کمک کنه من 19 جولای وقت دارم یه فرصت مطالعاتی پیش دکتری رشته فیزیک برای اول سپتامبر میرسم؟

Junior Member aaydaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT-Security / Rub

نقل قول نوشته اصلی توسط INFO نمایش پست ها
    كسي جديدا رفته سفارت . الان ويزا چه قدر طول مي كشه . خمصوصا براي دانشگاه اشتوتگارت ؟

با ویزای من دقیقا در عرض سه هفته موافقت شد!البته اشتوتگارت نمیرم من!ایشالله که جواب شما هم زود مشخص شه

نقل قول نوشته اصلی توسط gelavizh نمایش پست ها
    تورو خدا یکی به ما کمک کنه من 19 جولای وقت دارم یه فرصت مطالعاتی پیش دکتری رشته فیزیک برای اول سپتامبر میرسم؟

چه کمکی؟!خوب بستگی به شرایط خودتون داره که زود بهتون جواب بدن یا نه...

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

لطفا در این تاپیک از ارسال سوال خودداری کنید و سوالات خودتون رو در تاپیک های مرتبط بپرسید... هدف این تاپیک تنها بیان تجربیات هست...
    عزیزانی هم که قصد کمک به هموطنان خودشون دارند لطفا به سوالات مرتبط به تاپیک پاسخ دهند !

ممنونم

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Post پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

سلام

بنده دیروز صبح وقت سفارت داشتم. نکاتی رو که مهم هست لیست می کنم:

1- حدود یک ساعت و نیم قبل از تایمی که بهتون داده شده جلوی در سفارت باشید.

من وقتم ساعت 9 بود که ساعت یک ربع به 8 تا رسیدم جلوی در سفارت دیدم یک نفر داره اسامی رو چک می کنه و کسانی رو که تا 9:30 وقت داشتن میفرسته داخل حیاط سفارت و من تا رسیدم رفتم توی حیاط.

2- از در که وارد می شید مثل بانک شماره می دن با این تفاوت که شماره ای که بهتون داده میشه دو تکه هست. تکه بالایی نوبت شما در ورود به سالن و تکه پایینی وقتی وارد سالن شدید نوبت شما که به کدام باجه مراجعه کنید. توی حیاط صندلی و سایبان هست که می شینید و منتظر اعلام میشید. تا وقتی توی حیاط هستید اجازه دارید که از موبایل استفاده کنید.
    3- هر چند دقیقه چند نفر رو میفرستن توی سالن، پس زیاد نگران انتظار توی حیاط نباشید.
    4- وارد سالن که شدید از دو ردیف پله بالا می رید که بالای ردیف دوم پله ها سمت چپ باجه اطلاعات هست که ساعت 10 باز میشه تا 11.
    سمت راست یک در هست که وارد سالن انتظار میشید و منتظر میشید که شماره تون اعلام بشه و روی نمایشگر ببینید به کدوم باجه باید برید.
    داخل سالن باید موبایلتون رو خاموش کنید ( سایلنت کافی نیست خاموش) چون کارمند ها با هدست و سیستم صوتی از پشت شیشه با شما تماس دارن و نویز موبایلتون رو متوجه می شن و قاط می زنن و استرس شما و دیگران رو بیشتر می کنن.
    5- پشت باجه که رفتید باید سرپا بایستید و با آفیسر صحبت کنید و مدارک رو بدید.
    روال اینطوری هست که اولین سوال نوع ویزایی که درخواست کردید هست و بعد نامه پذیرشتون رو میخوان. بعد فرم درخواست ویزا رو تحویل میدید و یکی یکی سایر مدارک رو بترتیبی که ازتون خواسته میشه تحویل میدید.
    نکته: همه مدارک رو از نایلکس یا پوشه یا گیره در بیارید و تحویل بدید.
    6- مدارک رو که تحویل دادید طبق روال ازتون می پرسه که چیز دیگه ای هست که باید میدادی و من فراموش کردم؟ و معمولا
    گواهی قبولی کنکور چیزی هست که فراموش میشه که ازتون خواسته بشه و خیلی مهم هست که تحویل بدید.
    اگر مدرکی دال بر سابقه کار هم دارید چون طبق روال اکثرا ندارن، شما یادآوری کنید و تحویل بدید.
    نکته- آفیسر برخلاف کارمند بانک عجله ای نداره که شما سریع مدارک رو تحویل بدید. پس هول نشید و دقت کنید که مدارک رو درست تحویل بدید چون دیر تحویل دادن نمره منفی نداره.
    7- مدارک که کامل شد یک فرم امنیتی بهتون میدن که پر کنید و علامت بزنید. یک برگ بیشتر نیست که شامل سوالاتی راجع به این هست که شما فعالیت نظامی نداشتید و علاقه ای هم ندارید.
    سوالات بصورت منفی سوالی پرسیده شده که اکثرا جواب ها صحیح است رو باید علامت بزنید. مثلا:
    تا بحال در گروههای نظامی فعالیت نداشته ام. الف- صحیح است. ب- صحیح نیست و توضیح...
    8- فرم دیگه ای هم بهتون میدن که توش نوشته 8040 یورو را با خودم به آلمان می برم و اونجا حساب باز می کنم و ماهی 675 یورو بیشتر حق برداشت ندارم. شما باید امضا کنید.
    نکته- روی دیوار کاغذی چسبونده بودن که نوشته بود: حمل 10 هزار یورو یا بیشتردر سفر به آلمان یا کشورهای شنگن نیاز به هماهنگی با گمرک دارد.
    9- مرحله آخر یک فرم پرینت گرفته میشه و آفیسر باید یکی یکی از شما سوال کنه و اون فرم رو پر کنه.
    این مرحله همون چیزی هست که اسمش مصاحبه است. پس لازم نیست از اول استرس داشته باشید. سعی کنید آرامش داشته باشید که مدارک رو درست تحویل بدید و بعد که خیالتون راحت شد به سوالات جواب بدید.
    سوالات ساده هستن. اکثرا بچه ها توی پست هاشون گریز زدن. مثلا:
    - چرا میری آلمان؟
    - چه سالی دیپلم گرفتی؟ معدلت؟ چه سالی پیش دانشگاهی؟ معدلت؟ چه سالی لیسانس ...
    - هدفت بعد از فارغ التحصیلی چیه؟
    - قبلا آلمان رفتی یا نه؟
    - چند تا خواهر و برادر داری؟
    این سوالات رو ممکن هست نصف اش رو انگلیسی ازتون بپرسن و نصفش رو فارسی.
    سر آخر از من پرسید که آلمانی بلدم یا نه. که من گفتم خیلی کم. و بعد سوالات خیلی ساده ای به آلمانی ازم پرسید مثل اسمت چیه و چند سالته و چند وقت آلمانی خوندی و چند سال طول کشید لیسانس بگیری و از این چیزا.
    10- سر آخر یک مهر روی پاسپورتتون می زنن و که چه تاریخی درخواست ویزا کردی و پاس رو بهتون پس میدن.
    11- یک فیش پرداخت هزینه 60 یورو ( دیروز 104 هزار تومن بود) بهتون میدن که توی همون سالن صندوق هست که میرید و پرداخت می کنید که یک برگه پرینت شده مبنی بر پرداخت به فیش منگنه می کنن که وقتی تماس گرفتن برای تحویل ویزا همراهتون می برید. ( فقط 5 و 2 هزار تومنی قبوله).

نکات اضافی:
    - اگر آفیسر از شما چیزی خواست که توی مدارک نبود و جایی هم نشنیده بودید و کلا غیر منتظره بود و توی دلتون هم کاملا حق رو به خودتون میدادید، هیچ جمله اعتراضی به زبون نیارید و فقط بگید معذرت می خوام اشتباه از من بود که این رو نیاوردم یا نمی دونستم. لطف کنید راه حلش رو بهم بگید!
    کارمند های سفارت اعصاب معصاب ندارنا... از ما گفتن بود.
    - آدرس دانشگاه رو که توی فرم درخواست ویزا می نویسید بصورت کامل بنویسید. با اسم خیابون و پلاک و ... کد پستی یا همون Postfach توی سیستم سفارت تعریف نشده و عملا بدرد نمی خوره. (این نکته خیلی مهمی هست که هیچ جا نوشته نشده و باعث استرسم شد که خوشبختانه رفتم توی حیاط سفارت و با یکی از دوستان تماس گرفتم که رفت توی اینترنت آدرس کامل رو برام sms کرد و برگشتم.)
    - برای داشتن راه حل در این جور موارد روزی که وقت سفارت دارید، کسی از دوستان و آشنایان رو سفارش کنید که توی خونه منتظر تماس احتمالی شما باشه که مشکلات احتمالی رو بتونه براتون از طریق اینترنت حل کنه. چون از در سفارت که برید بیرون، دوباره برگشتن شما به داخل با کرام الکاتبین هست.
    پدر و مادر هایی رو دیدم که پشت در سفارت منتظر بودن و باید بگم به هیچ دردی نمیخورن و خونه منتظر باشن خیرشون بیشتره.

عذر میخوام که طولانی شد.

سلامت، سرافراز و کامیاب باشید

سلام
    به خاطر اینکه نتونم به زبان آلمانی حرف بزنم ممکنه ویزا ندن؟ رشته انتخابی به زبان انگلیسی هست البته!مصاحبه گر ها ایرانی هستن یا آلمانی یا هر 2؟)

Junior Member ptoreini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر-آخن

من 15 خرداد وفت سفترت داشتم و روز مصاحبه کلا خیلی راحت بود، با اینکه ذهنیت بد داشتم و استرس! ولی مدارکم کامل بود، همشم ازم فارسی پرسید. رشتمم انگلیسی بود و مدرک آلمانی نداشتم! بعد 3 هفته بهم زنگ زدن که موافقت شده و مدارکی مثل بیمه و .. و برای تاریخی که بهم گفتن باید ببرم و ویزا رو بدن.

درکل قبل از اینکه آلمان و انتخاب کنم و از جاهای دیگه ام پذیرش بود نکته ای که همه می گفتن این بود که آلمان ویزا سخت می ده! یا پروسش سخته! ولی الان که تموم شد دیدم خیلی ام راحت بود. فقط برنامه ریزی برای گرفتن وقت سفارت می خواد و تکمیل بودن مدارک.

ایشالا همه تو این راه موفق باشن(اینجای که بابابزرگ شدم:ِی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Shiraz University of technology

ویزام امددددددددددددددددددددددد ددددددددددددددد:ی مصاحبه 29 می..................... امیدوارم کارهمه درست شه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)