صفحه 12 از 438 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط ptoreini نمایش پست ها
    من 15 خرداد وفت سفترت داشتم و روز مصاحبه کلا خیلی راحت بود، با اینکه ذهنیت بد داشتم و استرس! ولی مدارکم کامل بود، همشم ازم فارسی پرسید. رشتمم انگلیسی بود و مدرک آلمانی نداشتم! بعد 3 هفته بهم زنگ زدن که موافقت شده و مدارکی مثل بیمه و .. و برای تاریخی که بهم گفتن باید ببرم و ویزا رو بدن.

درکل قبل از اینکه آلمان و انتخاب کنم و از جاهای دیگه ام پذیرش بود نکته ای که همه می گفتن این بود که آلمان ویزا سخت می ده! یا پروسش سخته! ولی الان که تموم شد دیدم خیلی ام راحت بود. فقط برنامه ریزی برای گرفتن وقت سفارت می خواد و تکمیل بودن مدارک.

ایشالا همه تو این راه موفق باشن(اینجای که بابابزرگ شدم:ِی)
    سه هفته؟ چه زود! مبارک باشه...

کی گفتن بیای برای گرفتن ویزا؟ ( یعنی فاصله ی مصاحبه تا وقتی که بهت دادن چقدر بوده؟)
    چه مدارکی علاوه بر بیمه گفتن بیار؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazale_fb نمایش پست ها
    ویزام امددددددددددددددددددددددد ددددددددددددددد:ی مصاحبه 29 می..................... امیدوارم کارهمه درست شه
    مبارکه... چقدر زود؟ پس چرا به من گفت دو تا سه ماه دیگه؟ به شما هم همین رو گفته بودن؟ سپتامبر باید اونجا باشید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Shiraz University of technology

بله به من گفتن 6 تا 8 هفته...آخن مثه اینکه زود جوابا داده

Junior Member ptoreini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر-آخن

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    سه هفته؟ چه زود! مبارک باشه...

کی گفتن بیای برای گرفتن ویزا؟ ( یعنی فاصله ی مصاحبه تا وقتی که بهت دادن چقدر بوده؟)
    چه مدارکی علاوه بر بیمه گفتن بیار؟

مرسی، آؤه خودم خواب بودم فکر کردم یکی می خواد سرکارم بزاره چون هنوز 3 هفته بود:ی
    برای 23 تیر گفتن برم ، بعدشم گفت پاسپورت، برگه سفارت، نامه بانک، بیمه 3ماهه

اینارو گفتن

Junior Member

من در تاریخ 2011/6/26 مصاحبه داشتم. همه چیز طبق روالی که دوستان گفتن پیش رفت, فقط از من به جای 3 سری کپی از مدارک, 2 یا 1 سری گرفت!
    فقط یک مشکلی که ذهن منو بد جور مشغول کرده اینکه از من خواست تا فرم رشته های خاص رو پر کنم! در جا هنگ کردم. رشته من الکترونیک و از FH Offenburg در رشته communication and media eng پذیرش دارم. وقتی سوال کردم که این رشته خاص نیست, با تاکید جواب داد که خاص میباشد! آخه جالب اینجاست که باجه کناری من هم یه مهندس الکترونیک بود ولی اون همچین فرمی رو پر نکرد! وقتی از مسىول باجه کناری پرسیدم که چرا این فرم رو به من دادن در جواب گفت حتما لازم بوده که دادن! و وقتی از مسىول باجه خودم پرسیدم که چرا باجه کناری این فرم رو به دوستم که اون هم رشتش الکترونیک بود ندادند, گفت احتمالا یادش رفته! گفت حتما باهاش تماس میگیرند تا دوباره بیاد فرم رو پر کنه چون گرایشهای برق جزو رشته های خاصه! گفت من کار تورو راحت کردم و نیاز نیست دوباره برای این فرم بیای! وقتی هم که پرسیدم کی ویزام آماده میشه گفت فقط باید صبر کنی تا باهات تماس بگیریم!
    مشکل اینجاست که 2 ماه دیگه کلاسا شروع میشه و اینطور که من فهمیدم ویزا واسه رشته های خاص به این زودیا نمیاد!!!
    حالا واقعا موندم چیکار میتونم بکنم!
    کسی تجربه مشابهی داشته!؟

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

مرسی، آؤه خودم خواب بودم فکر کردم یکی می خواد سرکارم بزاره چون هنوز 3 هفته بود:ی

اینارو گفتن
    آره مثل اینکه Achen خیلی سریع عمل میکنه. ما که 4 خرداد رفتیم سفارت و هنوز هم خبری نیستش(واسه Saarland). پیمان جان این نامه بانک همون نامه تمکن مالی هستش که یه بار واسه خود سفارت بردیم؟ یعنی دوباره باید بریم بگیریم؟
    فقط پیمان جان یه آماری هم یادت باشه که موقع رفتن به سفارت بگیری که آیا زمان ویزا رو خودشون میزنن یا اینکه ازت میپرسن. بچه ها در این زمینه یه چند تا جواب متفاوت دادن.
    شما ایشالا رفتی یه آمار دقیق از این مورد به ما بده.
    قربان همه دوستان
    موفق باشید

Junior Member ptoreini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر-آخن

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    آره مثل اینکه Achen خیلی سریع عمل میکنه. ما که 4 خرداد رفتیم سفارت و هنوز هم خبری نیستش(واسه Saarland). پیمان جان این نامه بانک همون نامه تمکن مالی هستش که یه بار واسه خود سفارت بردیم؟ یعنی دوباره باید بریم بگیریم؟
    فقط پیمان جان یه آماری هم یادت باشه که موقع رفتن به سفارت بگیری که آیا زمان ویزا رو خودشون میزنن یا اینکه ازت میپرسن. بچه ها در این زمینه یه چند تا جواب متفاوت دادن.
    شما ایشالا رفتی یه آمار دقیق از این مورد به ما بده.
    قربان همه دوستان
    موفق باشید

والا من همونجا پای تلفن پرسیدم یعنی مثل همونی که روز مصاحبه آوردیم؟ گفت آره. اما بازم شک دارم:ی

باشه حتما، رفتم میام می زنم اینجا که چه گذشت بر سرمان:ی

اینارو گفتن
    نامه بانک؟ یعنی دوباره باید بریم برگه تمکن مالی بگیریم؟ یا همون قبوله؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aligogoly نمایش پست ها
    من در تاریخ 2011/6/26 مصاحبه داشتم. همه چیز طبق روالی که دوستان گفتن پیش رفت, فقط از من به جای 3 سری کپی از مدارک, 2 یا 1 سری گرفت!
    فقط یک مشکلی که ذهن منو بد جور مشغول کرده اینکه از من خواست تا فرم رشته های خاص رو پر کنم! در جا هنگ کردم. رشته من الکترونیک و از FH Offenburg در رشته communication and media eng پذیرش دارم. وقتی سوال کردم که این رشته خاص نیست, با تاکید جواب داد که خاص میباشد! آخه جالب اینجاست که باجه کناری من هم یه مهندس الکترونیک بود ولی اون همچین فرمی رو پر نکرد! وقتی از مسىول باجه کناری پرسیدم که چرا این فرم رو به من دادن در جواب گفت حتما لازم بوده که دادن! و وقتی از مسىول باجه خودم پرسیدم که چرا باجه کناری این فرم رو به دوستم که اون هم رشتش الکترونیک بود ندادند, گفت احتمالا یادش رفته! گفت حتما باهاش تماس میگیرند تا دوباره بیاد فرم رو پر کنه چون گرایشهای برق جزو رشته های خاصه! گفت من کار تورو راحت کردم و نیاز نیست دوباره برای این فرم بیای! وقتی هم که پرسیدم کی ویزام آماده میشه گفت فقط باید صبر کنی تا باهات تماس بگیریم!
    مشکل اینجاست که 2 ماه دیگه کلاسا شروع میشه و اینطور که من فهمیدم ویزا واسه رشته های خاص به این زودیا نمیاد!!!
    حالا واقعا موندم چیکار میتونم بکنم!
    کسی تجربه مشابهی داشته!؟
    تو فرمي كه پر كرديد مهندسي برق هم بود؟؟ گرايشهاي برق از كي جزو رشته هاي خاص شدن؟؟

Junior Member aaydaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT-Security / Rub

اینارو گفتن

مطمئنین گفتن نامه بانک رو هم بیارین!؟ آخه به من نگفته! به من گفت پاسپورت و رسیدی رو که بهت دادیم و بیمه 3 ماهه مسافرتی با 2 تا کپی ازش رو بیار و صبح ساعت 7 دم در سفارت باش! دوبار هم اینارو تکرار کرد و گفت یادت نره!
    و اینکه اصل گواهی بانکمو ازم گرفتن و یه کپیش دستمه!
    حالا من چیکار کنم؟!به من که نگفته!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)