صفحه 14 از 438 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

بچه ها من یه تجربه بد از وقت سفارتم که 29 جون بود دارم می گم که درس عبرت بشه واستون :دی
    من همه مدارکم آماده بود وقتی رفتم داخل هم همه چیز مرتب بود اما دختره آفیسره شانس من خیلی عصبانی بود. یه دختره حدود 30 ساله بود با مو مشکی و پوست برنزه. مدارک رو که داشت می گرفت یه دفه گفت نمی تونی درخواست بدی چون عکست قدیمیه. قبول نکرد عکس دیگه بدم بهش خیلی بد برخورد کرد و مدارکم رو پرت کرد بعد 1دقیقه اود عکسم رو زد رو یک فرمی و دوباره رفت. من خیلی ازش خواهش کردم اما قبول نکرد گفت من بیکار نیستم دوباره عکست رو اسکن کنم. آخرش هم گفت چون از طریق بخش فرهنگی وقت گرفتی و راحت تونستی بیای اینجوری عکسه قدیمی آوردی برو 6 ماه دیگه بیا. خلاصه نتیجه اخلاقی از این داستان اینه که حتمن یه عکس مخصوص واسه سفارت بگیرین. عکس من مال حدود 10-11 ماه قبل بود.
    حالا موندم چه جوری دوباره وقت بگیرم که بتونم خودم رو به 25 آگوست که تاریخ ثبت نام آخنه برسونم. اگه کسی می تونه کمکم کنه لطفن بهم بگه شدیدن نیاز به کمک دارم الان

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

سلام
    این داستان pre_check یا بررسی اولیه چیه؟ تو یکی از پست ها که یادم نیست کجا بود نوشته بود چند روز قبل از وقت سفارت تماس میگیرن و میگن بیاید برای بررسی اولیه مدارک. اگر اون روز یکی از مدارک آماده نباشه چه اتفاقی میفته؟
    اصلا همچین داستانی هست؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها
    سلام
    این داستان pre_check یا بررسی اولیه چیه؟ تو یکی از پست ها که یادم نیست کجا بود نوشته بود چند روز قبل از وقت سفارت تماس میگیرن و میگن بیاید برای بررسی اولیه مدارک. اگر اون روز یکی از مدارک آماده نباشه چه اتفاقی میفته؟
    اصلا همچین داستانی هست؟؟؟
    دوست عزیز این داستان مربوط به کسانی می شود که از طریق آقای مالکی( مسئول بخش فرهنگی) وقت اضطراری می گیرند( البته نه همشون). بررسی مدارک هم توسط ایشون انجام می شود. البته همواره این داستان صادق نیست، مثلا خود من بدون بررسی مدارک به بخش ویزا رفتم و مدارکم توسط آقای مالکی بررسی نشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidjj نمایش پست ها
    بچه ها من یه تجربه بد از وقت سفارتم که 29 جون بود دارم می گم که درس عبرت بشه واستون :دی
    من همه مدارکم آماده بود وقتی رفتم داخل هم همه چیز مرتب بود اما دختره آفیسره شانس من خیلی عصبانی بود. یه دختره حدود 30 ساله بود با مو مشکی و پوست برنزه. مدارک رو که داشت می گرفت یه دفه گفت نمی تونی درخواست بدی چون عکست قدیمیه. قبول نکرد عکس دیگه بدم بهش خیلی بد برخورد کرد و مدارکم رو پرت کرد بعد 1دقیقه اود عکسم رو زد رو یک فرمی و دوباره رفت. من خیلی ازش خواهش کردم اما قبول نکرد گفت من بیکار نیستم دوباره عکست رو اسکن کنم. آخرش هم گفت چون از طریق بخش فرهنگی وقت گرفتی و راحت تونستی بیای اینجوری عکسه قدیمی آوردی برو 6 ماه دیگه بیا. خلاصه نتیجه اخلاقی از این داستان اینه که حتمن یه عکس مخصوص واسه سفارت بگیرین. عکس من مال حدود 10-11 ماه قبل بود.
    حالا موندم چه جوری دوباره وقت بگیرم که بتونم خودم رو به 25 آگوست که تاریخ ثبت نام آخنه برسونم. اگه کسی می تونه کمکم کنه لطفن بهم بگه شدیدن نیاز به کمک دارم الان
    اسکن؟ مگه اونجا عکس اسکن می کنن؟

من هم می خواستم همچین ریسکی بکنم اما چون توی لیست مدارک شدیدا تاکید کرده که سفارت به هیچ وجه عکسهای قبل از 6 ماه رو قبول نمی کنه یک نصف روز وفت گذاشتم و عکس جدید گرفتم.

اما یادم نمیاد دم باجه آفیسر عکسم رو اسکن کرده باشه. فقط دو تا عکس روی صفحه آخر فرم درخواست بود که چسبونده بودم و عکس سوم رو هم دستی گرفت و به پرونده منگنه کرد.

البته با من هم خیلی بد برخورد کرد و حتی خیلی تهدید آمیز بهم گفت: اگه بخوام میتونم یک سنگ خیلی گنده بندازم که کارت گیر کنه و راه نیافته...

تمام این رفتار بد در قبال برخورد دست به سینه و کاملا محترمانه من بود.

به هر حال من این آقای مالکی رو که همه بچه ها اسمش رو آوردن نمی شناسم چون وقت اینترنتی داشتم. ظاهرا از استثنائات سفارت هست که آدم خوبی هست.

برای دوباره وقت گرفتن هم هیچ کس جز بخش فرهنگی نمیتونه کمکت کنه باید بری و صادقانه بهش بگی که چه اتفاقی افتاده.
    ویرایش توسط oranus : July 2nd, 2011 در ساعت 04:56 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها

من هم می خواستم همچین ریسکی بکنم اما چون توی لیست مدارک شدیدا تاکید کرده که سفارت به هیچ وجه عکسهای قبل از 6 ماه رو قبول نمی کنه یک نصف روز وفت گذاشتم و عکس جدید گرفتم.

اما یادم نمیاد دم باجه آفیسر عکسم رو اسکن کرده باشه. فقط دو تا عکس روی صفحه آخر فرم درخواست بود که چسبونده بودم و عکس سوم رو هم دستی گرفت و به پرونده منگنه کرد.

البته با من هم خیلی بد برخورد کرد و حتی خیلی تهدید آمیز بهم گفت: اگه بخوام میتونم یک سنگ خیلی گنده بندازم که کارت گیر کنه و راه نیافته...

به هر حال من این آقای مالکی رو که همه بچه ها اسمش رو آوردن نمی شناسم چون وقت اینترنتی داشتم. ظاهرا از استثنائات سفارت هست که آدم خوبی هست.

برای دوباره وقت گرفتن هم هیچ کس جز بخش فرهنگی نمیتونه کمکت کنه باید بری و صادقانه بهش بگی که چه اتفاقی افتاده.
    به من که اینجوری گفت البته منم اسکنری روی میزش ندیدم. اتفاقن منم دست به سینه بودم و هر مدرکی که می گفت رو سریعن می دادم بهش. من با آقای مالکی فقط تلفنی حرف زدم آدرسش رو نمی دونم. شما آدرسی ازش دارین؟ البته من مشهدم اما خوب اگه حضوری بتونه واسم کاری بکنه سریعن میام تهران

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi65 نمایش پست ها
    دوست عزیز این داستان مربوط به کسانی می شود که از طریق آقای مالکی( مسئول بخش فرهنگی) وقت اضطراری می گیرند( البته نه همشون). بررسی مدارک هم توسط ایشون انجام می شود. البته همواره این داستان صادق نیست، مثلا خود من بدون بررسی مدارک به بخش ویزا رفتم و مدارکم توسط آقای مالکی بررسی نشد.
    دوست عزیز اتفاقا مشخصات Officer ای که دادید شدیدا شبیه Officer ای هست که با من مصاحبه کرد. (فکر کنم بادجه 7 بودم) ایشون محترمانه برخورد کردن و من هیچ مشکلی باهاشون نداشتم. حتی اینکه بعد از تموم شدن مصاحبه من رفتم چند بار ازشون سوال پرسیدم و راحت جواب دادن. دوست عزیز وقتی که تو مدارک سفارت گفته حتما عکس بیشتر از 6 ماه نباشه شما نباید ریسک کنی دیگه. دوستان به نظر من مو به مو بر اساس چیز هایی که خود سفارت اعلام کرده پیش برید و ایشالا و اصولا مشکلی پیش نمیاد.
    همه موفق باشید

Junior Member

بله همونجا اسکن می کنن ..وقت من هم 29 جون بود مصاحبه کننده هم بسیااااار یداخلاق بود

Junior Member

علی فکر کنم این فرم رشته خاص واسه من, همون سنگ خیلی گنده بود...

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها

Junior Member

واقعا تاسف آور و شرم آوره که مصاحبه کننده ها خیلی راحت بدون در نظر گرفتن تلاش بچه ها, نظر شخصیشون رو دخالت میدن و با آینده بچه ها بازی میکنند...

نقل قول نوشته اصلی توسط aligogoly نمایش پست ها
    واقعا تاسف آور و شرم آوره که مصاحبه کننده ها خیلی راحت بدون در نظر گرفتن تلاش بچه ها, نظر شخصیشون رو دخالت میدن و با آینده بچه ها بازی میکنند...
    آره واقعن همینطوره. من همه تلاشم رو کردم از 10 روز قبل مصاحبه که بهم وقت دادن تو 10 روز سه بار از مشهد اومدم تهران تا تونستم مدارکم رو به موقع آماده کنم. عکس هم 3 سری همرام داشتم. اما.... امروز تو تجربه بچه ها می دیدم که به یکی از بچه ها اجازه دادن بره بیرون عکس بگیره واسش.ن بیاره اما اونجا عکس آماده منو قبول نکرد. واقعن چرا اینقد متفوت برخورد می کنن آفیسرا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)