صفحه 5 از 438 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

سلام
    من یک سری نکاتی را که از سفارت از طریق ایمیل پرسیدم و جواب سفارت را ، عینا، اینجا می نویسم، شاید به درد بقیه هم بخوره:

1- پرسیدم که مدارک لیسانس و ارشد من موقته و نمیشه ترجمه آنها را به تایید دادگستری رساند. جواب:

at the end of the day, it is not the document itself, but the signature of the translator which is certified.

2- پرسیدم آیا ترجمه باید رسمی باشه؟ جواب:

for the visa application you do not need a legalization, but most universities would require it

3- گفتم من برای فرصت مطالعاتی می خوام بیام اولا برای چه نوع ویزایی باید در خواست بدم، ثانیا من ماهی 1000 یورو بورس دارم ،آیا من هم باید حساب بانکی بلوکه (یا حساب ریالی معال 8000 یورو) داشته باشم. جواب:

you need to apply for a category II visa for study purposes, this is a long term/residencial visa.
    As for the financing of your stay, if you bring the note from the Ministry of Science stating your sposorship, you do not need to proof any additional funds.

ضمنا اگر چه در سایت سفارت نوشته شده مدرک لیسانس با ترجمه برای ویزای فرصت مطالعاتی لازمه ولی از من نگرفتند و فقط یه پول بیخود برای ترجمه دادم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

با سلام ، من تازه سفارت بودم و می خوام چند نکته که به نظرم مهم میاد رو برای دوستانی که هنوز سفارت نرفتند بیان کنم ، هر چند که ممکنه این نکات قبلا هم بصورت پراکنده توسط سایر دوستان مطرح شده باشه من می خوام بصورت خلاصه جمع بندی کنم.
    اول اینکه وقتی که توی سایت گرفتید اصلا دقیق نیست و فکر نکنید سر وقت افسر مربوطه منتظر شماست. بلکه از حدود یک ساعت قبلش می تونید وارد سفارت بشید. دم در بهتون دو تا شماره میدن که اینا در حقیقت نوبت اصلی شماست و بهمین ترتیب (مثل بانک) به یکی از باجه تا فرا خوانده می شید بدون توجه به اینکه وقت اینترنتی شما چه ساعتی بوده. بنابراین اگر دقیقا سر وقتی که اینترنتی گرفتید دم سفارت حاضر باشید ممکنه با توجه به تعداد مراجعین اون روز مجبور باشید چندین ساعت صبر کنید تا نوبتتون بشه.

دوم اینکه سعی کنید از همه مدارک دو نسخه کپی داشته باشید حتی اونایی که توی سایت سفارت ننوشته، مثله گواهی مالی که از بانک میگیرید. همچنین تمام مدارک اضافی که خودتون برای اطمینان می برید.

راجع به فرم امنیتی هم باید بگم یه فرم امنیتی هست بزبان فارسی که به همه مراجعین می دن و توش فقط راجع به اینکه قبلا المان یا اروپا بودین یا نه و اینکه هویت دیگه ای دارین یا نه و تا حالا جزو گروههای نظامی یا شبه نظامی بودین یا نه و تا حالا نقشه خرابکاری کشیدین یا نه !!!! از تون بزبان فارسی سئوال شده. دقت کنید که این فرم عمومی هست و به هیچ وجه مربوط به رشته خاصی نیست.
    برای رشته های خاص یه فرم 6 صغحه ای بزبان انگلیسی می دن که باید پر کنید. بعضی افسر ها میگن که باید همونجا پرش کنید که شاید بیشتر از یک ساعت طول بکشه. ولی باجه ای که من بودم (شماره 4) یه خانم مهربان و مودب بود که به من گفت فرم رو ببر خونه سره فرصت پر کن و فردا برام بیار. البته من رفتم خونه پر کردم و تا بعد از ظهر براش بردم. دوستان دقت کنن برای پر کردن این فرم علاوه بر مشخصات دقیق خود فرد و پدرش، مشخصات (آدرس و تلفن تماس) دقیق دانشگاه و استاد مربوطه و همچنین تشریح کامل و دقیق پروژه ای که قراره تو آلمان انجام بشه لازم هست. بنابراین بهتره اطلاعات دقیق مربوطه حتما همراهتون باشه. این فرم فقط مربوط به رشته های خاص هست. البته من برای دکترا اقدام کردم و نمی دونم این فرم شامل کارشناسی ارشد رشته های خاص هم میشه یا نه.
    با آرزوی موفقیت برای همه

Junior Member

منم امروز مصاحبه داشتم. چیزی که شما تا روز سفارت دارین یه تاریخ و یه ساعت در اون تاریخه. این ساعت ساعتیه که شما باید جلوی سفارت باشید تا برید توی سفارت (و نه اینکه مصاحبه کنین). این ساعت رو دادن تا ازدحام نشه. نگران ازدحام نباشید. نیم ساعت زودتر از زمانتون برید، جلوی در صف وایستید و وقتی نوبتتون شد، پرینت نوبت اینترنتی و گذرنامه رو بدین به فردی که مسئوله. بعد شما وارد سفارت می شین.
    از این جا به بعد هم شما توی دو تا نوبت خواهید بود:
    1- نوبت برای رفتن از حیاط سفارت به ساختمان سفارت(سالن انتظار)
    2- نوبت برای مصاحبه (عین نوبتی که توی بانک های خصوصی بهتون می دن!)
    همه چی عین بانک خصوصیه! یه سالن نه چندان بزرگ که دو طرفش به شکل فشرده ای پارتیشن بندیه و مصاحبه اونجا انجام می شه (اتاق و اینا نیست!).
    در هر دو نوبت، سیستم الکترونیکی (باز عین بانک) شما رو از رسیدن نوبتتون و باجه تون مطلع می کنه.
    اما تجربه!
    قشنگ دقت کنین!
    اول یه چک لیست از تمام مدارک لازم طبق نوشته های سفارت تهیه کنین. به اونا لیست motivation letter و CV و اینا رو هم اضافه کنین تا در نهایت لیستی از کل چیزهایی داشته باشین که توی مصاحبه ممکنه بخوان (واسه اطلاعات بیشتر فروم ها رو بخونین!)
    یه جور کیف-مانند های پلاستیکی توی لوازم التحریری ها هست که توش فولدر بندی شده و هر فولدر یه برچسب داره. اینو داشت باشید خیالتون راحته و مثل من بیچاره گیج نمی شین. هر فولدر رو به یک مورد از چک لیستتون اختصاص بدین و اونو روی برچسبش هم بنویسین تا راحت تشخیص داده بشه. از هر چیزی که توی چک لیت نوشتین 3 تا کپی بذارین توی فولدر خودش.
    حالا صداتون می کنن. اون مصاحبه ای که من دیدم اصلا نگرانی و ترس نداشت! به کمک اون کیف به سادگی هر چی می خواد رو می دین به مصاحبه کننده و تمام.

موفق باشین!
    و لطفا دعا کنین ویزای منم بیاد!

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daamcat نمایش پست ها
    منم امروز مصاحبه داشتم. چیزی که شما تا روز سفارت دارین یه تاریخ و یه ساعت در اون تاریخه. این ساعت ساعتیه که شما باید جلوی سفارت باشید تا برید توی سفارت (و نه اینکه مصاحبه کنین). این ساعت رو دادن تا ازدحام نشه. نگران ازدحام نباشید. نیم ساعت زودتر از زمانتون برید، جلوی در صف وایستید و وقتی نوبتتون شد، پرینت نوبت اینترنتی و گذرنامه رو بدین به فردی که مسئوله. بعد شما وارد سفارت می شین.
    از این جا به بعد هم شما توی دو تا نوبت خواهید بود:
    1- نوبت برای رفتن از حیاط سفارت به ساختمان سفارت(سالن انتظار)
    2- نوبت برای مصاحبه (عین نوبتی که توی بانک های خصوصی بهتون می دن!)
    همه چی عین بانک خصوصیه! یه سالن نه چندان بزرگ که دو طرفش به شکل فشرده ای پارتیشن بندیه و مصاحبه اونجا انجام می شه (اتاق و اینا نیست!).
    در هر دو نوبت، سیستم الکترونیکی (باز عین بانک) شما رو از رسیدن نوبتتون و باجه تون مطلع می کنه.
    اما تجربه!
    قشنگ دقت کنین!
    اول یه چک لیست از تمام مدارک لازم طبق نوشته های سفارت تهیه کنین. به اونا لیست motivation letter و CV و اینا رو هم اضافه کنین تا در نهایت لیستی از کل چیزهایی داشته باشین که توی مصاحبه ممکنه بخوان (واسه اطلاعات بیشتر فروم ها رو بخونین!)
    یه جور کیف-مانند های پلاستیکی توی لوازم التحریری ها هست که توش فولدر بندی شده و هر فولدر یه برچسب داره. اینو داشت باشید خیالتون راحته و مثل من بیچاره گیج نمی شین. هر فولدر رو به یک مورد از چک لیستتون اختصاص بدین و اونو روی برچسبش هم بنویسین تا راحت تشخیص داده بشه. از هر چیزی که توی چک لیت نوشتین 3 تا کپی بذارین توی فولدر خودش.
    حالا صداتون می کنن. اون مصاحبه ای که من دیدم اصلا نگرانی و ترس نداشت! به کمک اون کیف به سادگی هر چی می خواد رو می دین به مصاحبه کننده و تمام.

موفق باشین!
    و لطفا دعا کنین ویزای منم بیاد!

سلام
    اول امیدوارم ویزای همه دوستان درست شود .

من که رفته بودم مدارک خود را تایید کنم . قسمتی که مردم میرفتند توی سفارت را دیدم خیلی خوب و راحت کارشون را راه مینداخت .

اما مشاهدات من .

1. یکی آمد بیرون و خلاصه داشت میگفت بعد از چند ماه انتظار نوبت ما شد و گفت برای یک چیز الکی که ازش کپی نگرفته بودم گفت برو دوباره بیا . خلاصه بگم دوستان از هر مدرکی که دارید . و ندارید یک کپی بزنید جهت اطمینان .

2. یکی دیگه آمد گفت به اندازه یک کوه فقط پاسپورت دیدم منم باورم نشد تا اینکه خودم دیدم تو قسمت تایید مدارک 3 تا سبد پر از پاسپورت بود شاید چیزی در حدود 100 تا میشد . وقتی دیدم گفتم خدایا چند تا از اینا را رد می کنند .

3. برای بیمه عجله نکنید ولی نگذارید دقیقه 90 خوب تحقیق کنید سفارت چه بیمه های را قبول دارد و ندارد . چون سفارت لیست بیمه های که قبول دارد و ندارد را گفته .

4. به کسانی که دم در سفارت بهتون پیشنهاد بیمه و ویزا می دهند توجه نکنید . فقط اگر خیلی اطمینان دارید بهشون اعتماد کنید . از من نصیحت .

Junior Member

سلام
    امیدوارم که خیلی زود ویزات بیاد
    من 5شنبه ( 2 روز دیگه ) وقت سفارت دارم خیلی استرس دارو مدارکم تکمیله غیر از مدارک دانشگاهی یک مقاله IEEE و یک گواهی تدریس 48 ماهه در دانشگاه و یک ثبت اختراع هم دارم ولی تنها مشکلم
    زبان !!!
    دانشگاه من زبان انگلیسی من IELTS 5.5 دارم ولی زیاد مسلط نیستم نمی دونم تو سفارت از من چی میپرسن با بعضی ها کلا فارسی مصاحبه کردن با بعضی ها انگلیسی !!
    میشه به من بگین از شما چی پرسیدن و به چه زبانی ؟؟؟ مرسی از کمکتون

Junior Member

مصاحبه واسه هر فرد ممکنه با فرد دیگه متفاوت باشه. از من فقط به انگلیسی پرسید چرا آلمان رو انتخاب کردم و منم جواب دادم. بقیه همه اش فارسی بود.
    اما دلم می خواد یه چیزی بگم. قبلش تاکید می کنم ادعا نمی کنم حرفم درسته ها! این فقط احساس منه! قبل از رفتن برای مصاحبه، فرض رو بر این بگیر که مصاحبه کننده ات آدم بد اخلاقیه! پس مودب باش و تا چیزی نپرسیده بهش نگو. فقط چیزایی که احساس می کتی لازمه بدونه. مثلا من چون پسوند فامیلیم رو حذف کرده بودم بهش گفتم و اونم ترجمه ی شناسنامه رو ازم خواست. دلیل این توصیه ی من اینه که بهانه به مصاحبه کننده برای خرد کردن اعصابت ندی.
    من دوبار سر و کارم افتاده اونجا. دفعه ی اول (که مصاحبه ی اصلی من بود)، بسیار خانم خوش برخوردی بود. اما وقتی به دلیلی مجبور شدم باز چند روز دیگه برم، مصاحبه کننده ام اخلاقش افتضاح بود!
    کلا هیچ نگرانی نداره. مطمئن باش. مدارکت رو کامل و آماده و دسته بندی شده داشته باش. یه لباس تر و تمیز بپوش و برو. فقط تنها چیزی که باید مواظب باشی همون احتمال بداخلاق بودن مصاحبه کننده است که با کمی صبر و تدبیر به راحتی می شه کنترل کرد.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daamcat نمایش پست ها
    مصاحبه واسه هر فرد ممکنه با فرد دیگه متفاوت باشه. از من فقط به انگلیسی پرسید چرا آلمان رو انتخاب کردم و منم جواب دادم. بقیه همه اش فارسی بود.
    اما دلم می خواد یه چیزی بگم. قبلش تاکید می کنم ادعا نمی کنم حرفم درسته ها! این فقط احساس منه! قبل از رفتن برای مصاحبه، فرض رو بر این بگیر که مصاحبه کننده ات آدم بد اخلاقیه! پس مودب باش و تا چیزی نپرسیده بهش نگو. فقط چیزایی که احساس می کتی لازمه بدونه. مثلا من چون پسوند فامیلیم رو حذف کرده بودم بهش گفتم و اونم ترجمه ی شناسنامه رو ازم خواست. دلیل این توصیه ی من اینه که بهانه به مصاحبه کننده برای خرد کردن اعصابت ندی.
    من دوبار سر و کارم افتاده اونجا. دفعه ی اول (که مصاحبه ی اصلی من بود)، بسیار خانم خوش برخوردی بود. اما وقتی به دلیلی مجبور شدم باز چند روز دیگه برم، مصاحبه کننده ام اخلاقش افتضاح بود!
    کلا هیچ نگرانی نداره. مطمئن باش. مدارکت رو کامل و آماده و دسته بندی شده داشته باش. یه لباس تر و تمیز بپوش و برو. فقط تنها چیزی که باید مواظب باشی همون احتمال بداخلاق بودن مصاحبه کننده است که با کمی صبر و تدبیر به راحتی می شه کنترل کرد.
    این را باهات موافقم .
    وقتی شما تمام مدارکت اوکی باشد . و نتواند ازت سوتی بگیرید کار حله .

برای اطمینان شما از هر چیزی که داری یک کپی اضافه ببر . ضرر که نداره .

در ضمن قبل از رفتن به اونجا خودت را قوی و مودب نشان بده و اگر طرف بد اخلاق بود تو با خنده و احترام کامل جوابش را بده .

در ضمن تو ازش سوالی نپرس تو حین مصاحبه می گم حتی اسمش فقط سلام و احوال پرسی کن همین . در آخر گفت برو تو ازش تشکر کن و خداحافظی

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in CS, Saarland University

دوستانی که اخیرا برای ویزا رفتن سفارت :

1- از چه بیمه ای استفاده کردید؟ آیا من که در شهرستان هستم می تونم از همینجا بگیرم یا فقط جاهای خاصی باید باشه؟ و باید در روز مصاحبه بیمه رو داشته باشیم دیگه!؟
    2-آیا بخش آخر فرم ویزا (آدرس و شماره تماس) باید به زبان فارسی باشه؟ یا فارسی رو باید در زیر اون خط مشکی(فضای خالی) وارد کرد؟
    3-من هنوز مدرک لیسانس رو نگرفتم (تا چند هفته دیگه به دستم میرسه)، بدون داشتن اون گیر مدن؟
    4-تو دعوتنامه هی که من از دانشگاه دارم قید نشده که دوره من به چه زبانیه! چطوری می تونم اثبات کنم که 100% به زیان انگلیسی هست؟
    5-هزینه ویزا که در سفارت می گیرن چه مقداره؟
    چفدر سوال پرسیدم D:

موفق باشید
    ویرایش توسط atnsm : January 30th, 2011 در ساعت 11:58 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    mathematics

برای قسمت سوم ارائه مدرک دانشنامه برای مقطع ارشد جز مدارک درخواستی برای صدور ویزاست.

این متن بخشی از pdf مربوط به مدارک مورد نیاز برای ویزا آورده شده:

۶( مدارک تحصیلی اعم از کپی مدرک فارسی و ریز نمرات به همراه اصل ترجمه رسمی آلمانی یا انگلیسی. در موارد
    استثنایی گواهی موقت و ترجمه غیر رسمی هم قابل قبول است. برای دانشجویان دوره دکترا ارائه گواهی اشتغال به تحصیل
    الزامی است.
    برای متقاضیان مقطع دکترا: مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات
    برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد: مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی و کلیه ریزنمرات
    برای متقاضیان مقطع کارشناسی: مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و ریزنمرات و گواهی یا تاییدیه قبولی در کنکور
    سراسری و یا مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد اسلمی.

Junior Member

سلام کسی میدونه اگه ویزای دانشجویی بگیریمو بریم آلمان بعد بخوایم انصراف بدیم بریم یه دانشگاه تو یه کشور دیگه شرایطش چجوریه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)