صفحه 53 از 438 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی

ضمنا من میخوام واسه ارشد شیمی پلیمر برم.

تو ایرانم دانشگاه آزاد خوندم و بنا به دلیلی که گفتم 12 ترمه درسم تموم شد و بعد درسم یه مقاله اونجوری کار کردم و 2 دوره هم واقعا کارآموزی گذروندم یکی پالایشگاه یکی هم محیط زیست

به من ویزا میدن؟
    یعنی فقط به خاطر والدینم منو رجکتت خواهن کرد؟ آخه یه اتفاقی افتاده..نمیشه که تا آخر عمر تو تصمیم هام و سرنوشتم موثر باشه...و منم میخوام به بهترین نحو جبران این مدت رو کنم.
    این سند خونه میتونه نقشی داشته ااشه یا الکیه؟ نمیخوام بیخودی امیدوار باشم (

مرسی از توجهتون
    اگه ممکنه همه با تجربه ها جواب بدن

راستی من تو یه شرکت تازه تاسیس هم سهامدارم. و نمیدونم این میتونه نکته مثبت باشه واسه قانع کردن اونا؟
    اونا به اینکه من چقدر سهام دارم حساسن؟
    اینو میگم واسه اینکه اونا رو قانع کنم واسه برگشتنم به ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    راستی من تو یه شرکت تازه تاسیس هم سهامدارم. و نمیدونم این میتونه نکته مثبت باشه واسه قانع کردن اونا؟
    اونا به اینکه من چقدر سهام دارم حساسن؟
    اینو میگم واسه اینکه اونا رو قانع کنم واسه برگشتنم به ایران
    این مسائل اصلا کاری به کسی که واسه ویزای دانشجوی اقدام کرده نداره
    من فکر می کنم ارائه همه این ها حتی می تونه واستون دردسر شه
    شما تو انگیزه نامه اونا رو قانع کنید
    نیازی به این مدارک فکر نمی کنم باشه
    اینا نظر من هست
    کسی نظر دیگه ای داره بگه

Junior Member

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم.
    من واسه دانشگاه Duisburg – Essen پذیرش گرفتم و با همون هم واسه ویزای تحصیلی اقدام کردم و الآن هم ویزام رو گرفتم. ملی بعد از اینکه من با پذیرش این دانشگاه واسه ویزا اقدام کردم یه پذیرش بهتر از یه رشته بهتر از دانشگاه TU Dresden واسم اومد که می خوام برم اونجا (Dresden). حالا سوال این هستش که آیا من میتونم با همون ویزای اولم برم دانشگاه Dresden ثبت نام کنم یا نه؟ منظورم این هستش که میتونم شهر محل تحصیل رو عوض کنم؟

سلام
    دوتا سوال دارم. وفتی که من فرم رو برای ویزای دانشجویی پر کردم برای تاریخ گرفتن ویزا نوشتم 15 آگست.
    ۱- آیا ویزا رو بر اساس این تاریخ می دن یا همون روز که ویزا اومد می تونیم تاریخش رو تغییر بدیم؟
    ۲- آیا باید در همین تاریخ از کشور خارج شم؟ مثلا اگه ۲۵ سپتامبر ، یعنی حدود ۴۰ روز بعدش برم مشکلی پیش می یاد؟ کلا در چه فاصله زمانی از گرفتن ویزا می تونیم بریم؟
    سپاسگذارم.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    سلام
    دوتا سوال دارم. وفتی که من فرم رو برای ویزای دانشجویی پر کردم برای تاریخ گرفتن ویزا نوشتم 15 آگست.
    ۱- آیا ویزا رو بر اساس این تاریخ می دن یا همون روز که ویزا اومد می تونیم تاریخش رو تغییر بدیم؟
    ۲- آیا باید در همین تاریخ از کشور خارج شم؟ مثلا اگه ۲۵ سپتامبر ، یعنی حدود ۴۰ روز بعدش برم مشکلی پیش می یاد؟ کلا در چه فاصله زمانی از گرفتن ویزا می تونیم بریم؟
    سپاسگذارم.
    1- تقریبا میشه گفت بر اساس اون میدن، ولی خب بیشتر این رو در نظر میگیرن که شروع کلاسای شما کی ه (یا آخرین مهلت ثبت نامتون)، چون اگه شما تاریخی که میخواین برین رو دو ماه قبل از زمان ثبت نام بزنین، توجهی به تاریخی که شما زدین نمی کنن.
    1-2- روز گرفتن ویزا شما میرین پاسپورتی که توش مهر ویزا خورده رو میگیرین و کسی دیگه از شما چیزی نمی پرسه.
    2- خیر لزومی نداره. ویزایی که میگیرین سه ماهه است و شما تا سه ماه بعد از تاریخی که توش نوشته میتونین از کشور خارج شین ولی کارای اونجا رو هم حساب بکنین چون شما باید در عرض اون سه ماهی که اونجا هستین درخواست ویزای جدیدتون رو بدین و اگر این کار رو نکنین اقامت شما غیرقانونی محسوب میشه و جریمه های اونم باید پرداخت کنین، و برای تمدید ویزا هم باید کل کارای مربوط به بیمه، دانشگاه، ثبت نام تو شهرداری رو انجام داده باشین، پس سعی کنین همون اوایل ویزاتون برین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    1-
    2- خیر لزومی نداره. ویزایی که میگیرین سه ماهه است و شما تا سه ماه بعد از تاریخی که توش نوشته میتونین از کشور خارج شین ولی کارای اونجا رو هم حساب بکنین چون شما باید در عرض اون سه ماهی که اونجا هستین درخواست ویزای جدیدتون رو بدین و اگر این کار رو نکنین اقامت شما غیرقانونی محسوب میشه و جریمه های اونم باید پرداخت کنین، و برای تمدید ویزا هم باید کل کارای مربوط به بیمه، دانشگاه، ثبت نام تو شهرداری رو انجام داده باشین، پس سعی کنین همون اوایل ویزاتون برین.
    مگه کارای اونجا چقدر طول می کشه؟ ثبت نام می کنیم تو دانشگاه و بعدش هم میریم دنبال کارای تمدید که فکر نکنم بیشتر از ۱۰ روز طول بکشه. درسته؟
    یه سوال دیگه. برای تمدید ویزای ۳ ماه به یکساله که میریم همون روز ویزا رو تمدید می کنن به ویزای یکساله یا اون هم دوباره ۱ یا ۲ ماه زمان می خواد؟
    ممنونم
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    مگه کارای اونجا چقدر طول می کشه؟ ثبت نام می کنیم تو دانشگاه و بعدش هم میریم دنبال کارای تمدید که فکر نکنم بیشتر از ۱۰ روز طول بکشه. درسته؟
    یه سوال دیگه. برای تمدید ویزای ۳ ماه به یکساله که میریم همون روز ویزا رو تمدید می کنن به ویزای یکساله یا اون هم دوباره ۱ یا ۲ ماه زمان می خواد؟
    ممنونم
    همون ده روز رو طول میکشه ولی به این سادگی هم که فکر می کنین نیست!
    باید یه جایی داشته باشین به عنوان آدرستون که برین توی شهرداری ثبت نام کنین، بعد باید بیمه هم بگیرین، ثبت نام هم بکنین، حساب هم باید باز بکنین (همه ی اینا الزامین و بعضی ها پیش نیاز بعضی ها هستن). مثلا اونجا این طوریه که شما امروز میرین بانک، براتون حساب باز نمی کنن که! میگن برو فلان روز فلان ساعت بیا، بعد مثلا چند روز بعد که بهتون وقت دادن میرین حساب باز می کنین. تو همه چیز ممکنه یه کم طول بکشه (چون باید وارد سیستم بشه و این حرفا دیگه) یا مثلا وقتی تو شهرداری ثبت نام می کنین که نمی تونین همون روز برین ویزاتونو تمدید کنین، چون باز باید وارد سیستم بشه و اونا بتونن ببینن. باز اونجام طول میکشه. بعد شما باید برین درخواست تمدید ویزا بدین، که همون روز که تمدید نمی کنن که!!! بهتون یه وقت مصاحبه میدن که فلان روز برین مصاحبه، اون روز که میرین مصاحبه مدارک مربوطش رو ازتون میگیرن، گرفتن کارت ویزا حداقل دو ماه طول میکشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member mmostajab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Informatics, TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط rahro84 نمایش پست ها
    سلام دوستان من هم همين مشكل رو دارم(با اين تفاوت كه من ويزام هنوز نيومده) اگر كسي تجربه اي داره لطفا من رو راهنمايي كنه.(من براي كايزرسلاترن اقدام كردم ولي ميخوام برم دورتموند)
    فکر می کنم مشکل زیادی نداره. باید برید آلمان و بدین اداره اتباع خارجی براتون عوضش کنه. قبل از شروع ترم این کار رو براتون می کنه. البته مطمئن نیستم. بهتره بیشتر تحقیق کنید.

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    .....گرفتن کارت ویزا حداقل دو ماه طول میکشه.
    درود
    ویزای یکساله که به ما میدن به صورت کارت هست؟ یعنی اونجا دیگه ویزامون به صورت برچسب تو پاسپورت نیست؟
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)