صفحه 56 از 438 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Senior Member esf11 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    نه این حرف درست نیست. اگه فوق لیسانس دارین و رشتتون یک چیزی به جز اونیه که الان پذیرش گرفتین هر جور مستنداتی که میتونین نشون بدین. گواهی اشتغال به تحصیل، ریزنمرات تا همین جایی که خوندین....
    من شنیدم که تو کشورای اروپایی این رایجه که یه نفر دو تا فوق لیسانس بخونه. یک نفر میگفت استاد دانشگاهمون تو انگلیس دکترا نداشت ولی 3 تا فوق لیسانس داشت.
    این که تو این فرصت داشتین درس میخوندین به نظر من بهتر از اینه که بگین کار میکردین چون علاقه شخص به فعالیت آکادمیک رو نشون میده. اگر اون نشد سابقه کار در اولویت بعدیه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m-m نمایش پست ها
    من دیروز بالاخره تونستم بعد یه هفته تلاش با آقای مالکی در این مورد صحبت کنم. ایشون اول گفتن که نگم فوق لیسانس میخونم. گفتم پس برای مدت بعد فارغ التحصیلیم (اسفند88) چه بهونه ای بیارم؟ بعد نظرشون رو برگردوندن و گفتن که اگه ریز نمره و مدارکت هست ببر و بگو فوق میخوندم...
    اما خودشونم شک داشتن. من ریز نمره سال اول فوقم هست. فقط ترسم از اینه که بگن مدرکی باید داشته باشی که تا آخر شهریور دفاع میکنی.. که من تا اون موقع نمیتونم دفاع کنم و در نتیجه نمیتونم مدرکی براشون بیارم. آقای مالکی گفتن نمیخوان. اما خب من هنوز یکم نگرانم...رشته فوق اینجام صنایع است. و دارم برای فوق کامپیوتر میرم.
    سابقه کار هم فقط از دی 89 تا اردیبهشت 90 دارم... و خب یک سال قبل و یک سال بعدش رو باید چی بگم اگه نخوام بگم فوق خوندم...
    ببینید دوسته من اینها چیزایی هست که شخصه شما باید تصمیم بگیره.
    اما من در شرایطه شما بودم نمیگفتم فوق دارم میخونم. واسه ویزا مشکل پیدا میکنید. نمیگم نمیدن. میگم شانستون را کم میکنه.
    آقایه ایرج الان بحثه ویزاس نه چیزه دیگه. الان نباید بگن به نظره من.

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    اصلا نشون ندین که فوق لیسانس دارید. سری که درد نمیکنه رو که دستمال نمیبندن! فراموش نکنید که خواسته ها و روش کار سفارت و دانشگاه متفاوته. لیسانستون رو نشون بدین و اگه فاصله بین گرفتن لیسانستون و حال حاضر زیاده، توضیح بدین که داشتین چیکار میکردین.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    نه این حرف درست نیست. اگه فوق لیسانس دارین و رشتتون یک چیزی به جز اونیه که الان پذیرش گرفتین هر جور مستنداتی که میتونین نشون بدین. گواهی اشتغال به تحصیل، ریزنمرات تا همین جایی که خوندین....
    من شنیدم که تو کشورای اروپایی این رایجه که یه نفر دو تا فوق لیسانس بخونه. یک نفر میگفت استاد دانشگاهمون تو انگلیس دکترا نداشت ولی 3 تا فوق لیسانس داشت.
    این که تو این فرصت داشتین درس میخوندین به نظر من بهتر از اینه که بگین کار میکردین چون علاقه شخص به فعالیت آکادمیک رو نشون میده. اگر اون نشد سابقه کار در اولویت بعدیه.

خب به نظرتون برای فاصله زمانی چه بهونه ای بیارم؟ من فقط 5ماه رو کار کردم. برای اون باید گواهی ببرم؟ یا فقط بگم کار کردم کافیه؟ اینکه بگم دنبال زبان خوندن بودم کافی هست برای آنها یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tinatttt نمایش پست ها
    من سابقه کارم از 87 تا آخر آذر پارساله و از اون موقع کار نکردم و همون طور که گفتم فاصله تحصیلم 5 ساله. حالا به نظرتون اینو چطوری توجیه کنم که از آذر پارسال تا حالا کار نکردم؟ می تونم بگم تلاشمو برای زبان آلمانی گذاشته بودم، در حالیکه رشتم به انگلیسیه؟ در واقع هم از اون موقع کلاس آلمانیمو ادامه دادم ولی مدرک zd من تاریخش ماله آبانه.
    کسی نظری نداره؟

سلام.
    من میخوام نظر بدین راجع به این حرفی که میخوام تو سفارت بزنم واسه وقفه 2 ساله بعد از کارشناسی.
    سال اول بعد تز فارغ التحصیلی کنکور ارشد دادم اما با اینکه مجاز بودم قبول نشدم. و وقتی بیشتر فکر کردم دیدم که تعداد رشته محدود و شرکت کننده های زیاد واسه کنکور هم دردسر قبولی و زیاد میکنه و هم اینکه به خاطر زیاد بودن فارغالتحصیلین امکان یافتن شغل کمتر بود. واسه همین به فکر تحصیل تو خارج از کشور افتادم و نهایتا کشور آلمان و بخاطر رتبه دانشگاهاش و پیشرفته بودن انتخاب کردم. و سعی کردم زبان انگلیسیمو تقویت کنم.
    در این میوتن زیاد بیکار نبودم و 2 دوره کارآموزی گذروندم و یک مقاله به چاپ رسوندم ( البته به کمک فراوان استادم).

راجع به پایین بودن نمره هام: به خاطر یه سری مسایل روحی ، یه مدت روحیه درس خوندنو از دست دادم و محیط دانشگاه آزاد رو دوست نداشتم. و اینکه استادام بیش از اندازه سختگیر بودن و درک نمیکردن ( مثلا یه استاد داشتم همون ترم اول با اینکه از مشکل من خبر داشت ناعادلانه منو با 9.5 تجدید کرد ( نمیدونم اینو بگم یا نه))

و هدفم برگشتن به ایرانه اما بعد از دکتری. و میل دارم وقتی برگردم با توجه به دانش و تجربه ای که توی آلمان یا هر کشور دیگه بدست میارم و سرمایه مختصری هم که توی ایران دارم اینجا در حیطه تحصیلی خودم فعالیت کنم و به مردم خودم خدمت کنم.

لطفا ایرادای این متنو بگین که تو مصاحبه درست صحبت کنم.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    سلام.
    من میخوام نظر بدین راجع به این حرفی که میخوام تو سفارت بزنم واسه وقفه 2 ساله بعد از کارشناسی.
    سال اول بعد تز فارغ التحصیلی کنکور ارشد دادم اما با اینکه مجاز بودم قبول نشدم. و وقتی بیشتر فکر کردم دیدم که تعداد رشته محدود و شرکت کننده های زیاد واسه کنکور هم دردسر قبولی و زیاد میکنه و هم اینکه به خاطر زیاد بودن فارغالتحصیلین امکان یافتن شغل کمتر بود. واسه همین به فکر تحصیل تو خارج از کشور افتادم و نهایتا کشور آلمان و بخاطر رتبه دانشگاهاش و پیشرفته بودن انتخاب کردم. و سعی کردم زبان انگلیسیمو تقویت کنم.
    در این میوتن زیاد بیکار نبودم و 2 دوره کارآموزی گذروندم و یک مقاله به چاپ رسوندم ( البته به کمک فراوان استادم).

راجع به پایین بودن نمره هام: به خاطر یه سری مسایل روحی ، یه مدت روحیه درس خوندنو از دست دادم و محیط دانشگاه آزاد رو دوست نداشتم. و اینکه استادام بیش از اندازه سختگیر بودن و درک نمیکردن ( مثلا یه استاد داشتم همون ترم اول با اینکه از مشکل من خبر داشت ناعادلانه منو با 9.5 تجدید کرد ( نمیدونم اینو بگم یا نه))

و هدفم برگشتن به ایرانه اما بعد از دکتری. و میل دارم وقتی برگردم با توجه به دانش و تجربه ای که توی آلمان یا هر کشور دیگه بدست میارم و سرمایه مختصری هم که توی ایران دارم اینجا در حیطه تحصیلی خودم فعالیت کنم و به مردم خودم خدمت کنم.

اونا اینقدر سرشون شلوغه که داستان نباید براشون بگید! به جای اون قرمز رنگ ها بگید:علاقه مند بودم سطح بالای دانشگاه های یک کشور پیشرفته رو تجربه کنم..........
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

سلام.

حذفش کنید . سعی کنید اصلا صحبتی نکنید که اونا هم بخوان ادامش بدن و گیر بیفتید

ApplyAbroad Superstar

سلام.

نه این قدر دقیق میپرسن ازتون، نه اینقدر طولانی! البته مثل اینکه برای بعضی ها خیلی طولانی بوده ولی به نظر من
    اون قسمت بحث در مورد اینکه کی عدالتو برقرار کرد کی نکرد و با چند افتادین و اصلا نگین.
    راجع به علت پایین بودن نمره تا حالا نشدیم از کسی سوال کنن!
    ازتون میپرسن بعد از درست میخوای چیکار کنی: مختصر و مفید میگین میخوام تا دکترا برم بعد برگردم ایران. اگه ادامه داد تو ایران چه شغلی برات هست اون موقع، ادامه بدین.
    در مورد وقفه خیلی کوتاه توضیح بدین: این دو سال چیکار کردی: سال اول مجاز شدم ولی انتخاب رشته نکردم، ترجیح دادم برای خارج از کشور اقدام کنم، زبان خوندم.
    بعد وقتی پرسیدن چرا آلمان، اگه پرسیدن، علتتون رو بگین.
    هرچی ازتون سوال میکنن جواب بدین نه بیشتر.
    ضمنا اگه بگین آلمان یا هر کشور دیگه ای قطعا خواهند پرسید یعنی برای جای دیگه هم اقدام کردی؟! خب چرا خودتون آتو دستشون میدین که بیشتر سوال بپرسن!!
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

راستی، من یکی دو دوره کارآموزی دارم بعد از فارغالتحصیلیم . واسه توجیه سفارتت اینکه 2 سال بعد از فارغ التحصیلیم، نیاز هستش که اونا رو ترجمه کنم و مهر سفارت بزنم؟

مقالمو چیکار کنم؟ یه پرینت ازش بگیرم؟( صفحه اولشو پرینت بگیرم یا همه رو؟)

دوستان من از طریق موسسه Uni-assist برای دو دانشگاه اقدام کردم، این موسسه نامه ای برای من فرستاده که توش نوشته که با این نامه میتونم برای گرفتن ویزای دانشجویی از طریق سفارت اقدام کنم اما مشکل اینجاست که این نامه پذیرش از دانشگاه نیست! یعنی فقط یه نامس که نشون میده من قصد دارم که واسه این دوتا دانشگاه اقدام کنم و مدارکم رو هم براشون ارسال کرده ام! همینطور دانشگاه صنعتی مونیخ هم یه همچین نامه ای رو به من داده اما اونم توش قید شده که نامه پذیرش نیست و فقط نشون میده که من مدارکم رو واسه این دانشگاه فرستادم! از اونجایی که من به شدت برای گرفتن وقت مصاحبه تحت فشارم، یعنی اگر تا 12 آگوست مصاحبه نداشته باشم نمیتونم امیدی به سر وقت رسیدن ویزام داشته باشم، الآن موندم که با همین نامه برم واسه مصاحبه یا اینکه صبر کنم تا خود پذیرشم بیاد که در اون صورت احتمالا وقتی برای مصاحبه باقی نمی مونه و همه زمان ها پر خواهند شد!

نقل قول نوشته اصلی توسط HamedAshrafi64 نمایش پست ها
    دوستان من از طریق موسسه Uni-assist برای دو دانشگاه اقدام کردم، این موسسه نامه ای برای من فرستاده که توش نوشته که با این نامه میتونم برای گرفتن ویزای دانشجویی از طریق سفارت اقدام کنم اما مشکل اینجاست که این نامه پذیرش از دانشگاه نیست! یعنی فقط یه نامس که نشون میده من قصد دارم که واسه این دوتا دانشگاه اقدام کنم و مدارکم رو هم براشون ارسال کرده ام! همینطور دانشگاه صنعتی مونیخ هم یه همچین نامه ای رو به من داده اما اونم توش قید شده که نامه پذیرش نیست و فقط نشون میده که من مدارکم رو واسه این دانشگاه فرستادم! از اونجایی که من به شدت برای گرفتن وقت مصاحبه تحت فشارم، یعنی اگر تا 12 آگوست مصاحبه نداشته باشم نمیتونم امیدی به سر وقت رسیدن ویزام داشته باشم، الآن موندم که با همین نامه برم واسه مصاحبه یا اینکه صبر کنم تا خود پذیرشم بیاد که در اون صورت احتمالا وقتی برای مصاحبه باقی نمی مونه و همه زمان ها پر خواهند شد!
    وقت اضطراری رو تقریبا برای دو هفته بعد از اینکه ایمیل میزنید و درخواست وقت میکنید، بهتون میدن.
    من خودم دیرتر از دوستم درخواست دادم برای وقت اما زودتر هم بهم وقت دادن...پس خیلی نگران وقت مصاحبه نباشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)