صفحه 59 از 438 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی

سلام
    من امروز مصاحبه داشتم
    7 صبح رفتم تو ، حدود 10 بهم نوبت رسید ! تازه فک میکنم امروز روز خلوتش بود ، کلا علافی زیاد داره متاسفانه
    اول که میخاستم برم تو دربان نوبت منو نوشت ! بعدش رفتم تو : یه آقای آلمانی نوبت منو نگاه کرد در رو برام باز کرد ! رفتم تو دوباره . از گیت رد شدم ! بازرسی بدنی خفن !!! رفتم تو حیاط نشستم تا باجه های تایید مدارک باز بشه
    اونا اومدن ! مدارک منو دیدن ! گفتن دانشجوها همه برن باچه اصلی مصاحبه 1 ! یه رسید نوبت بهم داد و دوباره رفتم توو تر !! وارد ساختمان اصلی سفارت شدم . گوشیو میگیرن از آدم و میذارن تو کمد . بعدش رفتم طبقه 1! متظر موندم
    افسر یه خانم جوون بود که ایرانی بود . اونجوری که من تو همه باجه های ویزا رو دیدم همه آفیسرها امروز خانم های ایرانی بودند
    کل مصاحبه فارسی بود ::: فقط یه قسمت بنا به آلمانی یا انگلیسی بودن رشتتون میخاد چند ثانیه درباره اون رشته باهاش صحبت کنین
    اگه همه مدارکو آورده باشید و کپی به اندازه لازم گرفته باشین کارتون سریع پیش میره والا هم کار خودتون دیر میشه هم دیگران معطل میشن هم اعصاب آفیسر خورد میشه
    امروز خانم آفیسر از یکی به دلیل نامرتب بودن مدارک ناراحت شد ، مثلا تو بلندگو تهدید کرد هرکی مدارکش مرتب نباشه میره آخره آخره صف

قبل از من یه خانمی رفت اونم برای مستر میخاست والا نمیدونم چی شد یه دفعه شروع کردن با هم بحث کردن و دعوا !! کل کارکنان برگشتن نگاه کنن ببینن جی شده صدای جیغ جیغ میاد ، !!!! آخر سر آفیسر فرستادش نفر آخر !!!!!!! خب نکنید از این کارا دیگه !!! کلن زیاد آدم خوش اخلاقی نیست آفیسر و بهتره خودتون هرچی میگه بگین چشم و یه کمم سعی کنین سر شوخی رو باهاشون باز کنین !!! من بعد از اون خانم دعوایی رفتم ، گفتم الان رو من خالی میکنه !! ولی سعی کردم همش به حرفاش گوش کنم ، اونم تشکر کرد. وسط مصاحبه یکی دو تا شوخی خیلی لایت کردم باهاش که حال و هواش عوض بشه که شد !! آخرای مصاحبه میخندید و خیلی هم تشکر کرد بابت مرتب و منظم بودن مدارک
    بچه ها باورشون نمیشد اینطوی خلق و خوش عوض شد !!!!(عجب politicی زدم من ) .
    آخرشم یه رسید داد به مبلغ 152 هزار تومان و گفت برو صندوق حساب کن که این کارم کردم ! همجنین رو پاسپورتم یه مهر زد که برای ویزا درخواست داده و گفت از 6 هفته دیگه سایت سفارتو چک کن
    نکته اینجاست که به حرف آفیسر گوش کنین و هی باهاش کل کل نکنین !! مدارکتون هم مرتب باشه ؛ عمرا به گیری بخورید
    راستی ی خوارکی مختصر مثل کیکی چیزی ببرید با خودتون یه دفه ضعف نکنین بیفتین رو دست سفارت !! اونجا دستگاه کپی هست و هم یه فروشنده موارد خوراکی . شنیدم میگن زیاد میگیره ولی من ازش خریدی نداشتم ببینم چطوریه !

مصاحبه من حدود 10 دقیق طول کشید ولی اونایی که مدارکشون ناقص بود میرفتنم رو 20 - 30 دقیقه ( تا مدارکشون رو ردیف کنن)

سوالی بود در حد توان در خدمتم
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

دوستان خدایی من نمی دونم ما چرا همچینیم، من که خودم اون روز اونجا بودم واقعا واقعا از بی نظمی و بی ادبی اپلیکنت ها در عجب بودم. تا وقتی ما خودمونو درست نکنیم نباید انتظار داشته باشیم بامون درست رفتار کنن. آفیسر ها خوش اخلاقن: من خودم دیدم که حتی دو سه تا آفیسرا با کسایی که واسه شینگن اومده بودن مصاحبه بگو بخند می کردن شدید که حتی دیگه رفته بودن رو اعصاب بقیه که منتظر بودن و حتی بحث به سریال های تلوزیون و اینا هم در جاهایی کشیده شد یعنی در این حد فالش بود مصاحبه! من قبل اینکه برم سفارت 10 تا اداره ی ایرانو رفتم از نظام وظیفه که اصلا جواب به آدم نمیدن تا دانشگاه خودمون که یه پاکت انگلیسی حاظر نیست به دانشجوش بده تا وزارت علوم که به شدت هر کی هر کیه به نظر من صبور ترین آدما تو اداراتی که من رفتم همین آدمای سفارت آلمانن بابا به حجم کارشون و اهمیت کارشون که یک خارجیو می خوان راه بدن تو کشورشون و پول تحصیلشو بدن وگاها پولم بش بدن توجه داشته باشید ما تو نظام وظیفه واسه کوچکترین کاری که افسر داره پول براش می گیره که راهنمایی کنه منت سرمونه تا چه برسه به این، فک کن ما شرایط اونارو داشتیم و مثلا سفارت ما تو یه کشور پایین تر می خواست بشون ویزا دانشجویی واقامت بلند مدت یا توریستی بده، اگه 1 به 100 ادب و احترام این آلمانارم که تازه شاکیم هستیم ازشون داشته باشیم.
    بگذریم . . . یه سری نکات دیگه هم بگم:
    اونجا همون طور که دوستان گفتن به شدت معطل می شید پس خودتونو آماده کنید واسه 4-3 ساعت نشستن و حتی گاها سر پا ایستادن اکثرا خیلی خیلی مضطرب هستن که از ظاهرشونم معلومه چون هم باید معطل شید و استرس طولانی مدت دارید احتمالا و صبحم زود بیدار شدید پس چندین برابر معمول خسته می شید /سعی کنید بی خودی استرس نداشته باشید چراکه اگه کاراتونو طبق برنامه و ترتیب خودشون انجام داده باشید غیر ممکنه که حتی به ذره ای مشکل هم بر بخورید/ عجله نکنید کساییو که بردن داخل با همشون مصاحبه همون روز انجام میشه چون لیستتون، اسماتون و تعدادی که دمه درند رو خودشون طبق لیست دارن و بدون مصاحبه شدن بیرون نمی رید (ممکنه آفیسر یه هو بره 20 دقیقه که نگرا نباشید بر می گرده هی سرک نکشید که بدش میاد برا من خودم این پیش اومد)/ اون دمه در اتاق همیشه یه عده آدم منفی هستن که استرس دارن واسترس خودشونو به بقیه وارد می کنن که مثلا این آفیسره خیلی خیلی خشنه و همه رو ریجکت می کنه و دوست منو دیروز با لگد از پنجره انداخته تو کوچه برلن! و اینا که اصلا به حرفشون گوش نکنید ( نظر و پیشنهاد شخصی: اصن با کسی حرف نزنید)/ شناسنامه یادتون نره ( توی چک لیست دانشجویی نگفته اما یک چک لیست کلی داره که توش خواسته شده اصل شناسنامه رو هم ببرید گرچه ممکنه نخوان)/ عکس 2 تا 3 در 4 می خوان و لا غیر خیلی مهمه جدید باشه 3-2 روز قبلش برید بگیرید عکس 3 در 4 که رو زمین نمیمونه همیشه احتیاج می شه/ اونجا تو خود فضای مصاحبه دستشویی هست پس نگران نباشید!/ اگه کف دستتون عرق میکنه دستمال باتون باشه که قبل اطلاعات بیومتریک گرفتن ازتون می خواد دستتونو نشون بدید بش و تمیزش کنید که در غیر این صورت مجبورید از شلوارتون استفاده کنین!/گذر نامه های قبلیو ممکنه ازتون بخوان بازم اینو تو چک لیست کلی نوشته که برا همه لازمه و ممکن هم هست نخوان اما شما اگه دارید ببرید و اگه خواست ارایه بدید
    ویرایش توسط alikhodai : July 10th, 2012 در ساعت 02:21 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

من هم دیروز مصاحبه داشتم.

ساعت 7 نوبتم بود، 6:15 اونجا بودم و کلّی شلوغ بود!

10 دقیقه به 7 دم رو باز کرد پرسید 7:30 کسی هست یا نه، چند نفر از 7:30 هارو فرستاد تو.

ما هم منتظر بودیم، بعد دوباره اومد از روی لیست چند تا چند تا صدا کرد، 7:10 رفتیم تو (کسایی که 7 نوبت داشتن). پرینت email آقای مالکی رو هم داشتم که البتّه نگاه نکرد فقط گذرنامه رو دید که اسم رو مطابقت بده.

قبل از رفتن تو، یک آقای آلمانی هم گدرنامه رو بررسی کرد و رفتیم تو. (چقدر درهای این سفارت سنگینه!! :دی)

گیت بازرسی بود، کیف رو گرفت و نگاه کرد و گفت بفرمایید.

اونجا توی حیاط 3 تا باجه بود که دوتاشون کار می کردن، توی صف ایستاده بودیم، گیت رو به نوبت باز می کرد. توی باجه پاسپورت و یه سری مدارک رو گرفت نگاه کرد. پرسید دانشجویی؟ گفتم آره.

گفت باجه 1 برو.

شماره رو داد، رفتم توی حیاط اصلی، اونجا موبایل رو گرفت توی locker گذاشت کلید رو داد. نشستیم تا شماره رو نشون بده بریم تو، آقاهه اومد گفت تا 20 برن تو، ما هم رفتیم.

پیشنهاد: با خودتون یه چیز شیرین داشته باشید، هر چند بوفه داره ولی بوفه اش تنوّع خاصّی نداره، اونجا آدمایی که استرس بخوتن وارد کنن بهتون زیاد هستن.

وقتی برید بخش تحویل مدارک، یه سری باجه هست که دارن کارا رو انجام میدن. همون اوّل پلّه ها که برید بالا سمت راستتون یه در شیشه ای با قاب سفید (و البتّه سنگین! :ی) هست از اون برید تو، باجه

1 که کار دانشجوها رو انجام میدن اونجاست توی یه اتاقک چوبی، توالت هم همون جا هست.

این که میگم برید یه سر همون جا چون من حواسم نبود، نشستم کلّی تا شماره رو خوندن، بعد که رفتم خانمه گفت دانشجوی هستین؟ برید باجه 1. رفتم اون ور دیدم کسایی که شماره شون بعد از من

بوده نشستن، طبیعتاً زودتر از من می رفتن تو.

خانمی هم که قرار بود مدارک رو بگیره هی می رفت و میومد، معطّلی زیاد داره کلّاً.

من که رفتم، گفت سری اوّل مدارک، شماره نوبت و پاسپورت رو بذار. بعد که بررسی کرد گفت حالا سری دوم رو بده. بعد انگشت نگاری کرد.

بعد همیو طور که داشت توی کامپیوترش یه چیزایی وارد می کرد پرسید:

- برای چه مقطعی میری؟

- اینجا چی خوندی؟

- اونجا چی می خواهی بخونی؟

- پدر و مادر اینجا هستین؟

- چند تا خواهر و برادرین؟

- ایرانه؟

- کلاسات کی شروع میشه؟

- دانشگاه شرط خاصّی براتون نذاشته؟

- یکم راجع به رشته ات به انگلیسی توضیح میدی؟ اینجا من یکم هول بودم سریع شروع کردم حرف زدن بعد از 3 4 تا جمله گفت ممنون.

بعدم فیش داد گفت صندوق واریز کن، 6 تا 8 هفته دیگه از سایت وضعیّتت رو چک کن، تمام.

نپرسید آلمانی می دونی یا نه. من برنامه ام به انگلیسی بود، با اینکه آلمانی هم بلدم تا حدّی مدرکم رو جزو مدارک نذاشته بودم.

یکی دو نفر بودن که A1 داشتن، البتّه دانشگاه هم نخواسته بود ازشون گذاشته بودن، خانمه آلمانی پرسیده بود چند تا از سئوالا رو ازشون هول شده بودن. پیشنهاد دوستانه این که اگر برنامه توا انگلیسی هست و آلمانی در حدّ سلام احوال پرسی بلدید، اونجا راجع به آلمانی چیزی نگین چون به استرسش نمی ارزه.

من 10:35 کارم تموم شد و اومدم بیرون. کلّ مصاحبه و گرفتن مدارک هم حدوداً 10 دقیقه بود.

یک نکته دیگه هم اینکه من مهندسی شیمی خوندم. توی اون فرمی که میگن بهش رشته های خاص هم این رشته رو زده، ولی چیزی راجع به این موضوع نگفتن و

این رو نخواستن (برای ارشد میرم من)، ولی یه آقای دیگه که برای دکتری مهندسی مکانیک داشت میرفت پر نکرده بود، داد بهش فرم رو گفت این رو هم پر کن بعد بیا

مدارکت رو تحویل بده.
    ویرایش توسط audir8 : July 12th, 2012 در ساعت 01:54 PM

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط audir8 نمایش پست ها
    من هم دیروز مصاحبه داشتم.

.
    .
    .

مدارکت رو تحویل بده.
    مرسی یابت توضیحات کاملتون ..
    سرس اول مدارک اصل هاست و سری دوم کپی ها دیگه؟
    ویرایش توسط daniyal_arj : July 13th, 2012 در ساعت 02:35 AM
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Junior Member

سلام بچه ها،من یه سوالی داشتم و ممنون می شم اگه کسی می تونه بهم جواب بده آخه خیلی نگرانم!من 9 هفته پیش رفتم مصاحبه سفارت واسه دکتری پذیرش داشتم.روز مصاحبه ظاهرا همه چی خوب بود من هم همه مدارکم کامل و تایید شده بود فقط گفتن باید فرم رشته های خاصو پر کنم متاسفانه!!!افیسری که باهام مصاحبه کرد خانم ایرانی بود و خوش برخورد هم بود. اول این که پرسید آلمانی بلدی گفتم نه، گفت اصلا خوب من که نمی تونستم دروغ بگم، ولی اصلا حواسم نبود بگم دوره ما به انگلیسه، من گواهی آیلتس با خودم برده بودم.بعد کلا ازم فارسی سوال کرد خیلی سریع اصلا نمیذاشت بگم سریع می نوشت یه چیزایی و می رفت سواله بدی، وقتی ازم پرسید برمی گردی بعد از درست من می خواستم خوب توصیح بدم ولی همین که گفتم آره سریع نوشت و سواله بدی رو پرسید.اصلا نگفت در مورده رشتت توضیح بده.
    یه چیزی که هست من اون موقع یک سال و 4 ماه بود که فارغ التحصیل شده بودم تو این مدت هم اول 7 ماهی زبان می خوندم و مقاله هامو می نوشتم. بد دنبال استاد بودم تازه که استاد پیدا کردم یه 5 ماهی داشت منو از هفت خان رستم رد می کرد که مطمءن بشه.ولی من نمی دونستم باید این جور چیزارو تو SOP بنویسم البته تو Cv از مقاله هاو سابقه تحقیق و این طور چیزا نوشتم، .فقط یه SOP یه صفحه ای نوشتم که چرا می خوام درس بخونم و چرا می خوام برم آلمان.دیگه ننوشتم تو این یه سال و 4 ماه چی کار می کردم.
    حالا به نظر شما سر این چیزا ممکنه درخواستمو در کنن؟اگه کسی تجربه داری ممنون می شم بگه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    مرسی یابت توضیحات کاملتون ..
    سرس اول مدارک اصل هاست و سری دوم کپی ها دیگه؟

خواهش می کنم.

بله سری اوّل اصل مدارک تأیید شده و سری دوم کپی معمولی از مدارک تأیید شده (مهر تأیید سفارت حتماً باشه، پشت و رو کپی کنید).

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Klaus55 نمایش پست ها
    سلام بچه ها،من یه سوالی داشتم و ممنون می شم اگه کسی می تونه بهم جواب بده آخه خیلی نگرانم!من 9 هفته پیش رفتم مصاحبه سفارت واسه دکتری پذیرش داشتم.روز مصاحبه ظاهرا همه چی خوب بود من هم همه مدارکم کامل و تایید شده بود فقط گفتن باید فرم رشته های خاصو پر کنم متاسفانه!!!افیسری که باهام مصاحبه کرد خانم ایرانی بود و خوش برخورد هم بود. اول این که پرسید آلمانی بلدی گفتم نه، گفت اصلا خوب من که نمی تونستم دروغ بگم، ولی اصلا حواسم نبود بگم دوره ما به انگلیسه، من گواهی آیلتس با خودم برده بودم.بعد کلا ازم فارسی سوال کرد خیلی سریع اصلا نمیذاشت بگم سریع می نوشت یه چیزایی و می رفت سواله بدی، وقتی ازم پرسید برمی گردی بعد از درست من می خواستم خوب توصیح بدم ولی همین که گفتم آره سریع نوشت و سواله بدی رو پرسید.اصلا نگفت در مورده رشتت توضیح بده.
    یه چیزی که هست من اون موقع یک سال و 4 ماه بود که فارغ التحصیل شده بودم تو این مدت هم اول 7 ماهی زبان می خوندم و مقاله هامو می نوشتم. بد دنبال استاد بودم تازه که استاد پیدا کردم یه 5 ماهی داشت منو از هفت خان رستم رد می کرد که مطمءن بشه.ولی من نمی دونستم باید این جور چیزارو تو SOP بنویسم البته تو Cv از مقاله هاو سابقه تحقیق و این طور چیزا نوشتم، .فقط یه SOP یه صفحه ای نوشتم که چرا می خوام درس بخونم و چرا می خوام برم آلمان.دیگه ننوشتم تو این یه سال و 4 ماه چی کار می کردم.
    حالا به نظر شما سر این چیزا ممکنه درخواستمو در کنن؟اگه کسی تجربه داری ممنون می شم بگه.

نه نگران نباشید برای SOP کسی رو رد نمی کنن اونا فقط می خوان یه صفحه باشه بگید چرا ادامه در آلمان چرا این رشته و دانشگاه همین!

وقتی هم بیشتر از یکی دو صفحه نیست آدم نمی تونه طبیعاً خیلی توضیح بده.

Junior Member behzad4 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Eng. Clemson University

پیش فرض مشکلات نرفتن بعد از گرفتن ویزا

سلام. من از دانشگاه بوخوم برای ارشد پذیرش گرفتم و امکان دیفر هم در این رشته وجود ندارد. اگر بعد دریافت ویزا به آلمان نروم چه مشکی برایم پیش می آید؟

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

پیش فرض پاسخ : مشکلات نرفتن بعد از گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad4 نمایش پست ها
    سلام. من از دانشگاه بوخوم برای ارشد پذیرش گرفتم و امکان دیفر هم در این رشته وجود ندارد. اگر بعد دریافت ویزا به آلمان نروم چه مشکی برایم پیش می آید؟
    هیچ مشکلی پیش نمی آد. منظورتون چه نوع مشکلیه؟
    آیا کلا از رفتن منصرف شدید یا ممکنه در روزهای آخر اعتبار ویزاتون برید؟
    ویزاتون اومده؟

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

بچه ها سفارت اصل ترجمه مدارک رو هم میگیره با فقط کپی؟
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)