صفحه 6 از 438 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

خب بالاخره امروز بعد از 52 روز به من برای ویزا زنگ زدن.
    می خوام مسائلی رو که مربوط به ویزام بود و مشاهداتم رو بنویسم و خواهش می کنم با دقت بخونید. چون ممکنه دونستنشون برای دوستانی که منتظر ویزا هستند مفید باشه.
    من برای فوق لیسانس اپلای کرده بودم و رشته ام هم Information and Automation Engineering در دانشگاه برمن واقع در ایالت برمن بود.
    16 دی ماه مصاحبه داشتم. امروز بعد از 52 روز باهام تماس گرفتن. مهم ترین چیزی که می خوام بهش دقت کنین اینه:
    ببینید بچه ها! ما دو نفر بودیم که یه دانشگاه و یه رشته اپلای کردیم. حتی وقت مصاحبه مون هم یه روز بود. اما به دوستم 33 روز بعد زنگ زدن و به من 52 روز. بیست روز تفاوت. چرا؟! نمی دونیم! از این یه نتیجه ی بزرگ می شه گرفت: این که اصلا نباید شرایط خودتونو با بقیه مقایسه کنین. اینکه چرا واسه فلانی یه ماهه اومد و مال من نه، لزوما به این معنی نیست که اشکالی در کاره.
    مصاحبه کننده ی من (که واقعا آدم نازنین و خوش اخلاقی بود) به من گفت بین یک تا سه ماه زمان طبیعیه. توی سایتش نوشته بین شش تا هشت هفته. حسب مطالعه ی خودم در همین سایت، اگه ویزای معمولی تحصیلی (نه رشته های خاص) تا هشت هفته طول بکشه طبیعیه. اما اگه دیدید بیشتر از هشت هفته داره می شه، برید برای پیگیری.
    آگاهی از مکانیزم بررسی تقاضاها هم بسیار مفیده. من یه پست فوق العاده توی یکی از فروم ها دیدم که اونو اینجا می ذارم:

" اطلاعاتی که درین خصوص اینجا می ذارم نتیجه تجربه شخصیم و صحبت با دوست صمیمیم که یکی از همین آفیسرهایی هستش که مصاحبه می کنه هست.مدارک بعد از اینکه تحویل گرفته شد تو بخش دیگری توسط مسئولین مربوط کنترل می شه.ازین لحاظ که چیزی کم و کسر نباشه و یه اطمینان نسبی در مورد وضعیت ساپورت مالی به دست بیاد.بر خلاف حرف دوستمون تا جایی که من اطلاع دارم و تماس هایی که خودم با داخل سفارت داشتم مسئول اصلی کنترل مدارک و تایید نهاییشون 2 تا خانوم هستند که اصل کار دست اونهاست.چنانچه مشکلی قابل حل تو پرونده دیده شه یکی ازین خانومها کسری مدارک رو می زنن تو سیستم و با شما تماس می گیرن تا مشکل حل بشه.بعد از اون یه نظر مقدماتی راجع به پرونده داده می شه که می شه ازین نظر با تماس و پیگیری مطلع شد(حدودا 2 هفته بعد از مصاحبه).بعد از اون خانوم دوم که کنسول امور دانشجویی هستند و بسیار آدم دلسوز و خوش بر خوردیم هستن تایید نهایی رو می کنن و بسته به اینکه رشته خاص باشه یا نه به اداره اقامت یا امنیت می فرستند پروندرو.تو اداره اقامت پرونده از لحاظ مدارک تحصیلی پذیرش شما و غیره بررسی می شه و در صورت مثبت بودن نظر به تهران ارسال می شه تا در صورت بلا مانع بودن وضعیت مالی متقاضی ویزا صادر بشه.لذا دوستان توجه داشته باشن در صورتی که اگه پرونده به آلمان برسه به این معناست که شما تقریبا نباید از نقص یا اشکالی در مدارک نگران باشین.بعد از ورود پرونده به آلمان بزرگترین خطر پذیرش شماست که در صورت عدم وجود مشکلی خاص(مثل شرطی که ارضا نشده باشه) تقریبا کار تمام هست.نکته آخر اینکه پرونده شما بعد از تایید نهایی به تهران ارسال می شه ولی همون موقع تو سیستم جوابش میاد و شما می تونین باز با پیگیری مطلع بشین اما تا پرونده نرسه تهران زنگ نمی زنن بهتون."

ببخشید من بلد نبودم این پست رو با کادرش بذارم این جا. اینو دوستمون vaguecreature توی فرومی به نام "الگوریتم ویزا ..." نوشته.
    هدف از گفتن همه ی این حرفها کم کردن استرس احتمالی دوستانه.
    از صمیم قلب آرزو می کنم ویزای همه بیاد. برای INFO ی عزیز خیلی ناراحتم. توی این مدت به این فکر کردم که اگه ریجکت بشم عکس العملم غیر قابل پیش بینی خواهد بود و ممکنه بزنم به کوه و صحرا. که البته اشتباهه. آرزو می کنم اونچه صلاح همه مونه اتفاق بیفته. و همیشه با هم بمونیم. که این پیروزیه!

یه نکته ی دیگه برای INFO ی عزیز: آقا محسن که از خسته ها و قدیمی های این جاست شاید به خاطر بیارن که من هم پارسال با بچه های دیگه برای سوئد اقدام کرده بودم. من فقط به خاطر 1/120 نمره ی تافل ریجکت شدم! 79 می خواستن که 78 شدم اون موقع. اون زمون خیلی غصه خوردم. اگه فقط یه نمره بیشتر می شدم (از 120 هآ!) شاید الآن مالاردالن یا هالمستاد بودم.
    اما چی شد؟! 78 شدم! ریجکتم کردن! داغون شدم درست، حدود هفت هشت ماه از دست دادم درست، اما الآن اگه خدا بخواد دارم دانشگاه و رشته ای می رم که با مالاردالن و هالمستاد قابل مقایسه نیست! قرار بود سوئدی یاد بگیرم (که فقط خدا می دونه جز سوئد کجا به درد بخوره)، الآن باید برم آلمانی یاد بگیرم که زبون مهندس هاست!
    من هم پارسال ریجکت شدم. من هم خیلی غصه خوردم. اما الآن می بینم خداییش برنده ی ایم معامله منم. INFO جان، توقع ندارم حرفمو قبول کنی. اما شاید برد بزرگ تری جلوی راهته.

من می خوام یه پست دیگه هم اینجا بذارم که شاید کمی نامربوط باشه، اما آرزو می کنم به درد بعضی دوستان بخوره.

پاینده و پیروز باشید.

Junior Member

سلام به همه
    برای من امروز یک اتفاق عجیب افتاد البته وقتی سفارت رفتم متوجه شدم من تنها نیستم که واسشون نامه امده .
    من 7 بهمن وقت سفارت داشتم و خیلی راحت تمامی مدارک را از من گرفتن و برای 6 تا 8 هفته دیگر گفتند که با من تماس می گیرند . ولی بعد از 10 روز یک نامه صادر کردند .
    ( البته این نامه 1 ماه تو راه بود تا به من رسید )
    توی نامه نوشته که شما شرایط اقدام کردن واسه ویزا را ندارید و طبق قانون ماده 77 ما میتوانیم دلیل آن را مخفی نگه دایم !!!!
    امروز که من به سفارت رفتم 6 نفر دیگر هم با رشته ها و مقاطع متفاوت همین اتفاق براشون افتاده بود .
    با خانم خسمه که صحبت کردم وقتی فایل منو تو سیستم دید گفت حتما اعتراض بده !!!!!
    تا حالا کسی یک همچین نامه ای دریافت کرده ؟ می تونین منو راهنمایی کنین ؟

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط a.movaghar نمایش پست ها
    سلام به همه
    برای من امروز یک اتفاق عجیب افتاد البته وقتی سفارت رفتم متوجه شدم من تنها نیستم که واسشون نامه امده .
    من 7 بهمن وقت سفارت داشتم و خیلی راحت تمامی مدارک را از من گرفتن و برای 6 تا 8 هفته دیگر گفتند که با من تماس می گیرند . ولی بعد از 10 روز یک نامه صادر کردند .
    ( البته این نامه 1 ماه تو راه بود تا به من رسید )
    توی نامه نوشته که شما شرایط اقدام کردن واسه ویزا را ندارید و طبق قانون ماده 77 ما میتوانیم دلیل آن را مخفی نگه دایم !!!!
    امروز که من به سفارت رفتم 6 نفر دیگر هم با رشته ها و مقاطع متفاوت همین اتفاق براشون افتاده بود .
    با خانم خسمه که صحبت کردم وقتی فایل منو تو سیستم دید گفت حتما اعتراض بده !!!!!
    تا حالا کسی یک همچین نامه ای دریافت کرده ؟ می تونین منو راهنمایی کنین ؟
    شما میشه بفرمایید برای چه رشته ای و چه مقطعی
    اقدام کردید .

به هم بعد از 9 ماه همین نامه را دادم... ولی شفاهی به من گفتن که این تاثیری روی ویزاهای بعدیت نداره .و می توونی دوباره ابلای کنی

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in CS, Saarland University

سلام

مطلب زیر ممکن برای دوستانی که میخوان از وضعیت ویزاشون باخبر بشن، مفید باشه:

کاری که من انجام دادم این بود که آدرس ایمیل مرکز اداره مهاجرت (Central Immigration Office) ایالت خودمو پیدا کردم و بهشون ایمیل زدم. در کمتر از 24 ساعت بهم جواب دادن و گفتن که پرونده شما فرستاده شده و نتیجه ویزای تا هفته چهارم March مشخص میشه.
    شما هم میتونید همین کارو انجام بدید، فقط کافیه در گوگل به این شکل جستجو کنید:
    State + zentrale Ausländerbehörde

* به جای State اسم ایالت محل تحصیل خودتونو تایپ کنید.
    ** تا سه چهارتا لینک اول رو برسی کنید

از این طریق میتونید شماره تلفن اداره مورد نظر رو هم پیدا کرده و باهاشون تماس بگیرید (خیلی راحتر از سفارت آلمان در تهران)
    امیدوارم براتون مفید واقع بشه
    موفق باشید

Junior Member

داستان مرحله ی پایانی گرفتن ویزا....
    یه روز بهتون زنگ می زنن و می گن فلان تاریخ ساعت 7 صبح برین واسه گرفتن ویزاتون. سعی نکنین زودتر برید! (دوستان از این زرنگی ها کردن و پشیمون هم شدن! خوشبختانه اونا هم تجربه شون رو اینجا نوشتن! چشمک) چون اسم شما رو برای تاریخی که گفتن می دن به نگهبان دم در. انگار که وقت مصاحبه گرفته باشید.
    زمان ورود عین زمان مصاحبه است. نگهبان کاری نداره واسه چی دارین می رین تو. به همه شماره ی نوبت می ده!!! منتها شما که رفتین واسه ویزا قرار نیست وقتی شماره تون رو صدا می کنن برید به باجه ای که اعلام می شه. اصلا کار به اون جا نمی کشه. وقتی وارد می شید هنوز کارمند ها مستقر نشدن! اگه واسه ویزا رفتین تو، برید توی سالن. توی حیاط منتظر نوبتتون نشید. چون اون نوبت به درد شما نخواهد خورد! کار شما خارج از نوبت انجام خواهد شد!
    یه کم توی سالن می شینید... کارمند ها (خصوصا توجه به مسئول صندوقه که در خوش اخلاقی شهره هستن!) کم کم مستقر می شن.... بعد اونایی که واسه ویزا اومدن جلوی صندوق صف می کشن و به نوبت می رن جلو.... بیمه و کپی اون و پاسپورت و رسید رو می دن.... دو تا فرم می گیری: یکی تعهد اینه که در جریانی که باید 8040 یورو با خودت ببری آلمان (اینو از همه نمی گیرن. از اونایی که فاند ندارن می گیرن). فرم دیگه هم برای مشخص کردن تاریخیه که ویزاتون از اون تاریخ شروع می شه. به این تاریخ از قبل فکر کنید و تاریخ مناسبی انتخاب کنید.
    مدارک رو که دادید تشریف می برید تا ساعت 1 ظهر. ساعت 1 دوباره جلوی یکی دیگه از درهای سفارت صف می بندید... دونه دونه وارد یه اتاق می شید... و پاسپورتتون رو که روش ویزا چسبوندن تحویل می گیرید...

پیروز باشید...

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daamcat نمایش پست ها
    داستان مرحله ی پایانی گرفتن ویزا....
    یه روز بهتون زنگ می زنن و می گن فلان تاریخ ساعت 7 صبح برین واسه گرفتن ویزاتون. سعی نکنین زودتر برید! (دوستان از این زرنگی ها کردن و پشیمون هم شدن! خوشبختانه اونا هم تجربه شون رو اینجا نوشتن! چشمک) چون اسم شما رو برای تاریخی که گفتن می دن به نگهبان دم در. انگار که وقت مصاحبه گرفته باشید.
    زمان ورود عین زمان مصاحبه است. نگهبان کاری نداره واسه چی دارین می رین تو. به همه شماره ی نوبت می ده!!! منتها شما که رفتین واسه ویزا قرار نیست وقتی شماره تون رو صدا می کنن برید به باجه ای که اعلام می شه. اصلا کار به اون جا نمی کشه. وقتی وارد می شید هنوز کارمند ها مستقر نشدن! اگه واسه ویزا رفتین تو، برید توی سالن. توی حیاط منتظر نوبتتون نشید. چون اون نوبت به درد شما نخواهد خورد! کار شما خارج از نوبت انجام خواهد شد!
    یه کم توی سالن می شینید... کارمند ها (خصوصا توجه به مسئول صندوقه که در خوش اخلاقی شهره هستن!) کم کم مستقر می شن.... بعد اونایی که واسه ویزا اومدن جلوی صندوق صف می کشن و به نوبت می رن جلو.... بیمه و کپی اون و پاسپورت و رسید رو می دن.... دو تا فرم می گیری: یکی تعهد اینه که در جریانی که باید 8040 یورو با خودت ببری آلمان (اینو از همه نمی گیرن. از اونایی که فاند ندارن می گیرن). فرم دیگه هم برای مشخص کردن تاریخیه که ویزاتون از اون تاریخ شروع می شه. به این تاریخ از قبل فکر کنید و تاریخ مناسبی انتخاب کنید.
    مدارک رو که دادید تشریف می برید تا ساعت 1 ظهر. ساعت 1 دوباره جلوی یکی دیگه از درهای سفارت صف می بندید... دونه دونه وارد یه اتاق می شید... و پاسپورتتون رو که روش ویزا چسبوندن تحویل می گیرید...
    پیروز باشید...
    البته - به نظر من - چندان مهم نیست، ولی:

* به من که شماره ندادن دم در و ازشون هم که پرسیدم گفت نه دیگه مستقیم برو صندوق (پای تلفن خانومه گفته بود بیا باجه ی یک - یادم میاد باجه ی یک باهام مصاحبه کرده بود)
    * من یه کمی هم دیرتر از 7 (که قرارم بود) رسیدم و رفتم سراغ صندوق و همون خانوم خیلی خیلی خیلی بداخلاقه اومد (واسه این بداخلاق میشن که هر زمان مراجعی میره سرغشون باید از مکان مبارکشون در اون داخل بلند شن و برای یکی دو دقیقه جلوی شما جلوس کنن، روی همین حساب مثل ... میشن) و تنها چیزایی که ازم خواست:
    یه فرم بود که روش میباس اسممو مینوشتم و زیرش امضا و تاریخ ورودم یا همون تاریخی که رو ویزا میخوره رو مشخص میکردم و بنده هم گیج بازی در آوردم (چون واقعا حالم بد بود و خونریزی زیادی داشتم روز قبلشو.....) و بیشتر عصبانی شد..
    بعد هم رسید (همونی که بعد مصاحبه بهت میدن) رو ازت میگیرن و گذرنامه ت رو و از من یه رونوشت از بیمه م فقط خواست
    رسید رو بهم داد گفت یک بیا که .....بعد زنگ زدن به موبایلم که آره هر هر هر ببخشید اسمتونو ما اشتباه وارد کرده بودیم (خوبه دو روز قبل از اینکه باهام تماس بگیرن که بیا ویزاتو بگیر، بهشون با ایمیل این موضوع رو خبر داده بود، ولی گویا ایمیل تعطیله!) و یه ده روز دیگه باید تشریف بیاریدو.....
    ولی خب چیزایی که گرفته بودن، همون گذرنامه م و یه کپی از بیمه نامه م (که کپی رو هم همون بیرون طرف تو پاساژ که ازش خریدم، واسم گرفته بود...
    * خبری از اون برگه ی تعهد بردن پول هم نبود (البته روز مصاحبه دو تا از اون برگه رو امضا کرده بودم)، گرچه فاند ندارم...
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Junior Member

سلام به همه
    من روز مصاحبه حرفی از شروع تاریخ ویزا نزده بودم بعد خود آفیسر گفت شش تا هشت هفته دیگه معلوم میشه! من یهو گفتم آخه من باید حتما 15 آپریل اونجا باشم . بعد خودش گفت من تو سیستم از اول آپریل زدم که فکر نمیکنم تا اون موقع جواب بیاد، برات میزنم 10 آپریل.
    حالا من نمیدونم این یعنی ویزام از 10 آپریل شروع میشه؟؟ (اگه بهم بدن البته!!!) یا موقع تحویل گذرنامه باز میشه این تاریخ رو تغییر داد؟!!

سلام
    من امروز سفارت بودم .نوبت من ساعت 9 بود اما من 6.30 جلوی در سفارت بودم .20 -25 نفر هم تو صف بودن اما همه واسه ساعت 7-7:30 نبودن . یک برگه ای روی در بود به اسم چک لیست شنگن
    این برگه مربوط به دانشجو ها نمیشه . پس نگران نشید.
    وقتی در باز میشه یه نفر با کاغذی که اسم ها و شماره پاسپورت ها توشون هست دم در می ایسته و به ترتیب کسایی که تو صف هستن و نوبتشون 7 هست چک می کنه و می فرسته داخل
    در صورتی که هنگام وقت گرفتن ایمیل واستون اومد که باید دم در نشون بدید اگر هم مثل من ایمیل نیومده باشه نگران نشید. چون اسمتون در لیست اونا هست .
    بعد که وارد شدید چیزهای همراهتون و نگاه می کنند و یه نفر گذرنامتون و می گیره و یه کاغذ وقت بهتون میده که 2 تا عدد روش هست . داخل حیاط روی صندلی ها میشینید . شماره ها رو اعلام می کنند داخل سالن میشید .عدد 2م عددیه که باجه تون و مشخص می کنه
    اول گذرناممو گرفت . پرسید واسه چی اقدام می کنم . بعد پذیرشم و خواست . فرم و عکس
    پرسید به چه زبانی می خوای درس بخونی ؟ گفتم آلمانی . مدرک زبان خواست که گواهی ساعت هایی که خونده بودم و دادم
    به آلمانی پرسید چرا آلمان می خوام برم ؟ چه کسایی و آلمان دارم . شماره خانه و موبایل گرفت
    اینکه چند فرزندیم و پدر و مادر ایران هستن و چه دانشگاهی درس خوندم و بعد از فوق می خوام چیکار کنم , ساپورت مالی
    سالی که دیپلم و پیش و لیسانس گرفتم به میلادی + معدل ها
    کار کردم جایی یا نه
    اصل مدارک تحصیلم و هم نگاه نکرد
    در آخر هم فرم امنیتی وداد پر کردم
    یه مهر زد تو پاسپورتم (می خواستم بدونم واسه همه مهر می زنن ؟!!!!)
    گفت بین 6 هفته تا 3 ماه منتظرباش
    تو کاغذم هم اینو نوشته : katII /op/s
    در آخر از دوستان عزیز که کمکم کردن سپاسگزارم : daamcatو silence scream وpisces وatnsm , samanjan ,
    Nazilaی عزیز
    موفق باشین و لطفا دعا کنین به منم ویزا بدن

بله براي همه اون مهر رو مي زنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)