صفحه 69 از 438 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879119169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی

سلام دوستان
    تجربه من از مصاحبه به صورت توصیه ای مینویسم...:

1-من وقت اضطراری داشتم ساعت 7 صبح هجدهم جولای و ایمیل آقای مالکی را پرینت گرفته بودم ...که البته اونها ایمیلش را ندیدند و خودشون یه لیست داشتند که داخل اون نوشته بود اسمها و طرف اسم بچه ها را میپرسید و تیک میزد جلوی اسم
    2-پاسپورت دستتون باشه دم درب ورودی
    3-معمولا ابتدا متقاضیان شینگن را میفرستند بعد شما را ... مثلا با اینکه ساعت 7 نوبتم بود 7:30 رفتم داخل تازه...زیاد نگران این قسمت کار نباشید
    4-داخل که مخواهین برین اول پاسپورت را میدین و یه نفر اطلاعات اون را داخل کامپیوتر ثبت میکنه و دوباره پاسپورت را بهتون بر میگردونه...بعد مرید داخل و کیفتون را میگردند و بعد میرین داخل حیاط سفارت منتظر میمونین برای باجه ی چک لیست مدارک
    5-سه تا باجه تایید مدارک هست که معمولا وسطی فکر میکنم باجه اطلاعات هست و اون دوتا چک مدارک....ما که داخل حیاز بودیم یه خانمی اومد با عصبانیت گفت مدارکتون به هیچ وجه به هم منگنه نشده باشه، و یا داخل کاور نباشه، حتما حتما مرتب باشه دقیقا به ترتیب چک لیست ویزای دانشجوئی...و اگر اینطور نباشه تا دو ماه دیگه بهتون نوبت نمیدیم...البته لحن حرف زدنش به همه استرس وارد کرد...اما اگر مدارکتون کامل مرتب مطابق چک لیست و بدون منگنه به هم باشه استرسی نداره...(مثلا اگر رزومه یا انگیزه نامتون دو برگ هست نباید اون دوبرگ را بهم منگنه بزنید)
    6-انگیزه نامه و پاسپورتتون حتما امضا داشته باشه و فرم ویزا هر دونسخه بدستی پربشه و کپی نباشه
    7-کپی شناسنامه داخل چک لیست نیست اما حتما با خودتون ببرید از بعضی ها خواستند مثل من...
    8-بعد که باجه کنترل مدارک مدارکتون و پاسپورتتون را دید و میپرسه واسه چه مقطعی میخواین برین ادامه تحصیل بدین و یه رسید بهتون میده میگه برید مثلا باجه 1 .. به من گفت برو باجه 1 ....ببینید اون خانم نمیاد مدارکتون را مرتب کنه فقط میخاد ببینی اگر مرتب نیست یا مواردی که گفتم را نداره گیر بده ...پس مدارکتون مرتب و کامل باشه
    9-بعد داخل یه ساختمون میشید حدود 10 تا باجه هست دوتاش دانشجوئی هست...روزی که من رفتم فقط باجه یک دانشجوئی بودم....خیلی خانم خوش برخورد و خوش اخلاقی بود یه آقایی هم هست ظاهرا بعضی روزا که خیلی آدم جالبی نیست نسبت به اون خانم...پس سعی کنید با اون خانمه مصاحبه کنید
    10-خوب من 4 نفر جلوم بودند و ساعت 11 بود فک کنم که نوبتم شد مصاحبه و شروع شد مصاحبه ام و 45 دقیق طول کشید چون اون خانم خیلی با آرامش و دقت کارش را انجام میداد
    11- عکستون حتما مال یکماه اخیر باشه...
    12-عکساتون را روی فرمها نچسبونین اون خودش این کار را انجام میده
    13-اثر انگشت هم میگیرن ازتون
    14-سوالهائی که در حین تشکیل پرونده از من پرسید:
    -چه مقطعی میخواهی ادامه تحصیل بدی؟
    -آیا رشته فوقت به لیسانست مرتبطه؟
    -فاصله بین فارغ التحصیلی تا الان را که کار کردی آیا کارت مرتبط با رشته ات بوده؟
    -چند تا خواهر و برادری؟ اونها کجان؟ پدر و مادر کجان؟
    -تا حالا آلمان بودی؟
    -در مورد رشته ای که پذیرش گرفتی و اینکه چرا آلمان را انتخاب کردی توضیح بده به انگلیسی؟
    -آلمانی بلدی؟ (من پارسال تا A1 خونده بودم و صادقانه بهش گفتم پارسال خوندم و الان یادم نیست در فاصله ای که مونده میخوام برم آلمانی یاد بگیرم)
    -اصل نامه پذیرشت را نداری؟ (گفتم نه و گفتم اونها اصلش را برام نفرستادن و قبول کرد و مشکلی پیش نیومد)
    - آیا میخواهی دکترا هم ادامه بدی؟ (گفتم نه چون در انگیزنه نامه هم گفته بودم میخوام برگردم ایران بیزینس را ه بندازم و ....)
    15- یه فرمی میذه که 8040 یورو ببری آلمان و اونجا بلوکه کنی که داد و منم امضا کردم (امضای پاسپورتی) - بعضی وقتها یائشون میره بدند این فرم را اگر ندادند بهشون یاد آوری کنین
    16-این سوالها را در حین تشکیل پرونده میپرسید و بعد هم تک تک همه مدارک را تحویل گرفت از من کپی شناسنامه هم گرفت و قبولی کنکور سراسری هم برده بودم که گفت با توجه به اینکه دانشنامه داری نمیخاد
    17-بعد یه رسید حاوی شماره پرونده داد و یه مهر در پاسپورت زد و گفت 143000 تومان برو بریز به حساب و یک ماه دیگه سایت را چک کن
    18- رسید پرداخت و شماره پرونده را حتما باید پیش خودتون نگه دارید تا زمانی که انشالا ویزاتون بیاد
    همین.موفق باشید
    ویرایش توسط amir13842010 : August 14th, 2012 در ساعت 09:43 PM
    هیچ وقت به پایان نیندیش، بگذار تا پایان مانند آغاز تو را غافلگیر کند. " دکتر علی شریعتی"

سلام عزیزم،

سوالها همه پیرامون اینکه ببینه انگیزه دارم واسه تحصیل؟ آخه بدلیل خدمت و زبان آلمانی 4 سال میشه که از لیسانسم میگذره! الانم پذیرشم واسه لیسانسه ولی قراره واحدهامو تطبیق بدمو با یکی دو ترم تاخیر فوق رو شروع کنم. وقتی فهمید از 5 تا دانشگاه پذیرش دارم و ZD هم دارم دیگه قانع شد. هرچند روز مصاحبه هم اینارو گفته بودم ولی قسمت این بوده که 14 آگوست ویزا بگیرم.
    خانم کنسول (که فوق العاده باشخصیت و خنده رو بودن ایشون) به آلمانی میپرسیدن ولی خانم باجه ی 1 ترجمه میکردن. کجاها کار کردی؟ بعد تحصیل برنامه ت چیه؟ چرا آلمان و چرا این دانشگاه؟ ...
    تو این صفحه (http://www.applyabroad.org/forum/sho...2%D8%A7/page80) پستهای 794 و 796 مال منه، خوندنش خالی از لطف نیست.

راستی چرا وقتی خواستم به یه صفحه ی خاص ارجاع بدم انقد افتضاح شد؟ به منم یاد بدین
    ویرایش توسط Maschinenbauer : August 15th, 2012 در ساعت 01:31 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام.

با توجّه به این که توی بخش پاسخ مثبت ویزاهای دانشجویی، نوشته:

متقاضیان پرونده های ذیل می توانند برای دریافت ویزای خود همه روزه از ساعت ٧ الی ١٠ صبح
    با همراه داشتن مدارک اعلم شده به باجه صندوق بخش ویزا مراجعه کنند.

این یعنی جمعه هم میشه؟!!

چون که روزهای کار سفارت یکشنبه تا 5شنبه توی سایت زده!

کسی تا حالا روز جمعه یا شنبه گرفته؟

دوستان امکان داره تاریخی که واسه ویزا میگیم فردای همون روز باشه ؟
    قبول می کنند؟
    مثلا اگر فردا بریم سفارت واسه ویزا تاریخ پس فردا رو بگیم ؟
    چون من تهران نیستم . می خواستم یک بار که میرم تهران واسه ویزا پرواز هم فرداش صورت بگیره ؟
    کسی هم چین تجربه ای داشته ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط audir8 نمایش پست ها
    سلام.

با توجّه به این که توی بخش پاسخ مثبت ویزاهای دانشجویی، نوشته:

متقاضیان پرونده های ذیل می توانند برای دریافت ویزای خود همه روزه از ساعت ٧ الی ١٠ صبح
    با همراه داشتن مدارک اعلم شده به باجه صندوق بخش ویزا مراجعه کنند.

این یعنی جمعه هم میشه؟!!

چون که روزهای کار سفارت یکشنبه تا 5شنبه توی سایت زده!

کسی تا حالا روز جمعه یا شنبه گرفته؟
    جمع و شنبه سفارت کلا تعطیله. مشخصا مثل تمام ادارات دیگه وقتی میگن همه روزه منظور تمام روزهای کاری هست.

Junior Member

سلام دوستان.
    یکی از رفقا، برای تحصیل داره میاد آلمان. همونطور که میدونید اول کار تو پاسپورتش ویزای 3 ماهه میزنن که در ابتدای ویزا هم نوشته Valid for Deutschland. حالا سوال من این هست که آیا این شخص میتونه بعد از ورود به خاک آلمان، بیاد برای مسافرت (مثلا یک هفته) یه کشور دیگه عضو شنگن، مثلا اتریش؟
    چون خودش موقع گرفتن ویزاش رفته از اون کارمند سفارت پرسیده و اون هم گفته نه نمیشه. اما راستش برای من یک کم عجیبه، چون ویزاش به هر حال شنگن هست دیگه. حالا می خوام ببینم شما اطلاع خاصی دارید از این موضوع، چون محتمله که اون کارمند سفارت از سر بی حوصله گی و شلوغ بودن سرش این حرف رو زده. ممنونم پیشاپیش.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یکی از رفقا، برای تحصیل داره میاد آلمان. همونطور که میدونید اول کار تو پاسپورتش ویزای 3 ماهه میزنن که در ابتدای ویزا هم نوشته Valid for Deutschland. حالا سوال من این هست که آیا این شخص میتونه بعد از ورود به خاک آلمان، بیاد برای مسافرت (مثلا یک هفته) یه کشور دیگه عضو شنگن، مثلا اتریش؟
    چون خودش موقع گرفتن ویزاش رفته از اون کارمند سفارت پرسیده و اون هم گفته نه نمیشه. اما راستش برای من یک کم عجیبه، چون ویزاش به هر حال شنگن هست دیگه. حالا می خوام ببینم شما اطلاع خاصی دارید از این موضوع، چون محتمله که اون کارمند سفارت از سر بی حوصله گی و شلوغ بودن سرش این حرف رو زده. ممنونم پیشاپیش.
    من یکی از دوستام با اون رفته دانمارک! اما در مورد Valid for Deutschland نمیدونم رو اونم نوشته بوده یا نه! اما رو ویزهای شینگنی که من گرفتم رو هیچ کدوم ننوشته Valid for Deutschland!! حالا باز بقیه بچه ها نظر بدن!
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن ویزا

چطور میتونم پیگیر پرونده ام باشم که در چه مرحله ایه؟ کسی از سفارت به ایمیل جواب میده؟ میشه آدرس ایمیلش رو بدین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    این سوالتون مثل این می مونه که بپرسین یک من ماست چقدر کره داره؟) این که شوخی بود . اما اگه مدارکتون همه کامل بوده و رزومتون هم خوب باشه و اتفاق خاصی نیفته (مثل گم شدن پروندتون بین راه و ...) اینشالله ماکزیمم تا هفته اول دوم سپتامبر میاد. نگران نباشید.
    آخه تاپیک شانس پذیرش ویزاست دیگه! من طبق اسم تاپیک پست دادم

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    من یکی از دوستام با اون رفته دانمارک! اما در مورد Valid for Deutschland نمیدونم رو اونم نوشته بوده یا نه! اما رو ویزهای شینگنی که من گرفتم رو هیچ کدوم ننوشته Valid for Deutschland!! حالا باز بقیه بچه ها نظر بدن!
    منم با همون رفتم آمستردام. البته چون با ماشین رفتم به جایی وارد نشدم که بخوان ویزا رو چک کنند

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط shbf نمایش پست ها
    چطور میتونم پیگیر پرونده ام باشم که در چه مرحله ایه؟ کسی از سفارت به ایمیل جواب میده؟ میشه آدرس ایمیلش رو بدین؟

آخه تاپیک شانس پذیرش ویزاست دیگه! من طبق اسم تاپیک پست دادم
    نه منظورم زمان بود. شما پرسیدی چقدر طول می کشه؟ اینجا بودن کسانی که ۱۷ روزه ویزا گرفتن کسانی هم ۷۰ روزه . معمولا بین ۱ تا ۲ ماه.نگران نباشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)